A+ A A-

پارس خزر یادگار زنان و مردان دلسوز

 

گرمای تیرماه است و مرا باخود به سال 1390 می برد آن روز که حاج برخوردار مرد سخت کوش کویری و آغاز گر نوین صنعت لوازم خانگی در ایران جان به جان آفرین تسلیم کرد. مردی که می گفت زندگی اولش کار، وسطش کار و آخرش کار است و کسی از پُر کاری نمرده است.
و امروز مهندس همتی مدیر سرفراز پارس خزر می گوید مفتخریم که اعلام کنیم 80 درصد خانوار ایرانی محصولی از پارس خزر می دارند. شرکتی که با مشتری می ماند و تعهد جنسی فروخته شده خود را با پرشمار خدمات بعد از فروش برجسته و متمایزمی نماید. پارس خزر یادگار زنان و مردان دلسوز و تلاشگری است که موسس آن با کارآفرینی و اشتغال رای و با دانش فنی پرشمار خود در خانه اجاره ای فراموشی بخوانید الزایمر در گورستانی بی نام و نشان به خاک سپرده شد.

پارس خزر در مجموعه سرمایه گذاری پارس توشه با همین باور به اشتغال زایی مستمر دست یازیدن به مدد بهره بردن از پیشرفته ترین دانش فنی در صنعت لوازم خانگی و البته نامی پر آوازه گردیدن خوش درخشیده است .
با اینکه نشریه اقتصاد و بیمه برند لوازم خانگی از سکوی آن به اشاعه فرهنگی پرتاب شده لیکن هیچ گاه زبان به تملق نگشوده ولکن اگر نبود همت و درایت مهندس دادوش برای آبیاری این نهال هرگز این درخت تنومند کنونی در عرصه مطبوعات کشور به بار نمی نشست.
مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به 29/12/94 شرکت پارس خزر (سهامی‌عام) در تاریخ 10/04/95 تشکیل شد. خلاصه تصمیمات مجمع به‌شرح ذیل می‌باشد:
صورت‌های مالی سالیانه منتهی به 29/12/94 شرکت مورد تصویب قرار گرفت.
سود نقدی هر سهم به مبلغ 500 ریال تصویب گردید.
مؤسسه حسابرسی «فراز مشاور» به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس اصلی شرکت و موسسه حسابرسی «آزموده کاران» به عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب گردیدند.
پیام هیات مدیره
در سال 1394 اکثر واحدهاي اقتصادي کشور با رکود شدید بازار مواجه بودند . در این سال با توجه به افزایش هزینه هاي مزد و سربار و مواد ، نرخ فروش محصولات شرکت نسبت به سال قبل تغییري نداشت و علاوه بر آن براي رقابت در بازار، ناگزیر سیاست اعطاء امتیازات و تخفیفات بیشتر نسبت به سالهاي گذشته براي مشتریان نیز اجرا شد که علیرغم همه این اقدامات ، فروش شرکت نسبت به سال قبل مواجه با کاهش گردید.
به لحاظ وضعیت نامساعد فروش و رکود اقتصادي حاکم بر بازار، شرکت ناگزیر شد طی مراحل مختلف برنامه تولید خود را کاهش دهد تا بدین وسیله از افزایش موجودي محصولات ساخته شده در انبارها جلوگیري نماید.
در سال 94 کاهش فروش محصولات که منبع اصلی تامین درآمد است، موجب کمبود نقدینگی گردید بطوري که براي پرداخت هزینه هاي جاري و سرمایه اي ، شرکت با شرایط دشواري مواجه شد و علاوه بر آن ، به تعویق افتادن بخشی از تعهدات و چک هاي مشتریان نیز باعث تشدید مشکل نقدینگی گردید .
شرکت در مواجهه با این مشکل اساسی ، با تحمل هزینه هاي مالی بیشتر ، ناگزیر بخشی از این کمبود نقدینگی را بصورت وام از طریق سیستم بانکی تامین کرد و بخشی دیگر را با محدود کردن فعالیت هاي پروژه انتقال کارخانه به شهر صنعتی رشت و صرفه جویی در هزینه ها تا حدودي جبران نمود.
با امضاي توافق براي لغو تحریم ها در اواخر سال 94 و آغاز مذاکره با برخی از کشورهاي خارجی جهت توسعه روابط، تصور می شود که بازار از رکود خارج و بتدریج آثار رونق اقتصادي نمایان گردد و پیش بینی می شود که این تغییر در سیاست خارجی و اقتصادي کشور، گشایشی در جهت رونق و گرمی بازار و افزایشی در فروش آینده شرکت ایجاد نماید.
علیرغم کمبودها و تنگناهاي مذکور شرکت تلاش نمود که جایگاه خود را در بازار رقابت حفظ نماید. در این سال همانند سالهاي گذشته بر مبناي ارزیابی و شاخص هاي متعدد که توسط نهاد هاي مختلف صورت گرفت شرکت مفتخر به دریافت تندیس هاي زرین ، لوح هاي تقدیر و سپاس به شرح ذیل گردید و موفق شد که علیرغم رکود جایگاه خود را حفظ نماید:
* تندیس زرین رعایت حقوق مصرف کنندگان از سازمان ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید
* تندیس زرین برند محبوب مصرف کنندگان گروه لوازم آشپزخانه برقی از انجمن ملی حمایت از حقوق
مصرف کنندگان
* تندیس لوح تقدیر در هفتمین جشنواره ملی بهره وري در بخش اصلی جانبی و ویژه در شاخص هاي بهره وري در گروه لوازم خانگی از جشنواره ملی بهره وري وابسته به اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزي ایران
* تندیس واحد نمونه استان از مدیر کل استاندارد استان گیلان
* تقدیرنامه واحد تولیدي برتر استان از استاندار استان گیلان
* لوح تقدیر واحد تولیدي برتر در روز ملی کیفیت از مدیر کل استاندارد استان گیلان
* لوح تقدیر و افتخار مدیر کنترل کیفی نمونه استان از مدیر کل استاندارد استان گیلان
* لوح سپاس کیفیت با رویکرد نوین استاندارد سازي و حمایت از حقوق مصرف کنندگان از انجمن مدیریت کیفیت ایران
* لوح سپاس بیمه گذار برتر در همایش بیمه پارسیان
همچنین شرکت موفق گردید که 16 فقره گواهینامه هاي بین المللی و ملی خود را از شرکت هاي مشهور بین المللی همچون توف و رویال سرت آلمان، AOL انگلستان، QS سوئیس، ECM ایتالیا و موسسه ملی استاندارد ایران پس از ارزیابی و ممیزی های مختلف تمدید نماید.
در طی سال 94 سهامداران محترم ،کلیه مدیران ، همکاران ، انجمن اسلامی ، بسیج کارگري و شوراي اسلامی در پیشبرد اهداف و برنامه هاي مصوب شرکت از هیچ کوششی دریغ ننمودند که بدینوسیله از رهنمودها ، تلاشها و همکاري صمیمانه آنان سپاسگزاري می شود.
تاریخچه شرکت
شرکت در بهمن ماه 1347 با نام شرکت صنعتی پارس توشیبا ، با سرمایه اولیه 65 میلیون ریال به منظور ساخت انواع وسایل برقی خانگی تأسیس گردیده و تحت شماره 12934 در اداره ثبت شرکتها در تهران به ثبت رسید. در اردیبهشت ماه سال 1352 ، نوع شرکت به سهامی خاص تبدیل و در سال 1361پس از واگذاري حقوق مالکانه شرکت توشیباي ژاپن، نام شرکت به صنعتی پارس خزر تغییر داده شد.
در بهمن ماه 1374 نوع شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل و در تاریخ بیست و هفتم اسفند ماه همان سال، پس از احراز شرایط عضویت سازمان بورس اوراق بهادار تهران، در شمار شرکتهاي پذیرفته شده در بورس پذیرفته شد و سهام آن در حال حاضر با طبقه بندي در صنعت ماشین آلات و تجهیزات و با نماد " لخزر" مورد معامله قرار می گیرد.

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.