A+ A A-

پتروشیمی آبادان نماد نفتی کشور

آبادان شهر لوله ها و آبهای خروشان شهر صنعت نوآوری در ایران وقتی به طرف سالن تلاش در مجموعه فرهنگی وزارت کار اموراجتماعی می رفتم همواره لوله های در کنار هم قنوده از آن دور دورها به یاد می آورم به محله های بورارده می رفتم به یاد بهین پیکر و به یاد شکستن حصر آبادان به فرمان امام انقلاب سالن پر بود گزارش حسابرس سخن حق پخش می شد و استاد کریمی سکان دار مجمع بود و مدیر لایق فهیم شرکت جناب جبرائیلی در مسند حسابهای مالی در گفت وشنود بود و آنچه بود خوب عالی کاری بوددر آتش خون و سلامت و سرافرازی.
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی آبادان(سهامی‌عام) مورخ 28/4/1395 در محل مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار گردید.

در این مجمع که با حضور بیش از 80 درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای علی کریمی بود، که جنابان داود حمزه و علی پرتوی در مقام نظار اول و دوم و آقای مسعود جبرائیلی به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 29/12/1394 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 به کار خود پایان دادند.
پيام هيات مدیره :
با سلام و درود بر ارواح طیبه شهدا و حضرت امام (ره) و آرزوی سلامتی و طول عمر به رهبر معظم و فرزانه انقلاب و توفیق روزافزون دولت تدبیر و امید و آرزوی موفقیت سهامداران محترم ، هیات مدیره شرکت پتروشیمی آبادان گزارش فعالیت مجموعه را در سال مورد گزارش تقدیم سهامداران محترم و معزز می نماید .
1- سال 1394 بدلایل عدیده از جمله رکود حاکم بر بازار و سیاستهای انقباظی اقتصادی کشور و مشکلات فنی و بهره برداری و موانع حاصل از تحریمها ، برای شرکت پتروشیمی آبادان سالی پرفراز و نشیب و بسیار سخت بود .متاسفانه تجمیع مشکلات ناشی از تحریمها برای شرکت پتروشیمی آبادان و عدم امکان تامین به موقع نیازهای فنی و تکنولوژی در سال مورد گزارش منجر به عدم تحقق برنامه ای عملیاتی و بودجه پیش بینی شده گردید که آثار آن در سود و زیان شرکت خود را نمایان ساخته است . علیرغم تلاشهای فراوان و زحمات بی وقفه مجموعه همکاران، بدلیل ذکر شده ، شرکت در تامین اهداف کسب سود سهامداران توفیق حاصل نماید .
2- با توجه به شرایط خاص واحدهای بهره برداری و مشکلات عدیده در تامین تجهیزات مورد نیاز بدلیل تحریمها حفظ و نگهداری مجتمع عظیم پتروشیمی آبادان با توجه به تکنولوژی آمریکایی آن ، از نگرانیهای بسیار عمده هیات مدیره در سال مورد گزارش بوده که خوشبختانه با دقت و تلاش مضاعف همکاران ، این تهدید بالقوه بخوبی مدیریت و در خصوص نگهداری و بهبود مجموعه اقدامات موثر به عمل آمد .
3- در سال مورد گزارش عملیات نصب خط مدرن با تکنولوژی روز آلمان ادامه یافت که امیدواریم با بهره برداری از آن در نیمه اول سال 95 به شرایط مطلوبی از نظر بسته بندی و استاندارد سازی این بخش دست یابیم .
4- در سال 94 مطالعات و پیگیریهای بسیار خوبی در خصوص اجرای خط انتقال اتیلن از ماهشهر به آبادان صورت گرفته است که هیات مدیره در سال 95 پیگیر اجرای این مهم از طریق اعتبارات ملی می باشد و اهمیت این موضوع زمانی بیشتر خواهد بود که انشاء طرحهای توسعه مطالعه شده شرکت اجرا گردد .
5- هیات مدیره شرکت پتروشیمی آبادان در سال مورد گزارش پروژه دریافت خوراک از پالایشگاه را با عقد قرارداد ساخت کمپرسور مورد نیاز از کره جنوبی اجرا نمود که تجهیزات مورد نیاز در حال ساخت بوده و در نیمه دوم سال 95 این پروژه مهم به بهره برداری و حدود 50 تن به خوراک دریافتی از پالایشگاه اضافه خواهد شد .
6- اجرای طرح بازنشستگی پیش از موعد کارکنان مشمول قانون کار با استفاده از قانون مشاغل سخت و زیان آور در سال مورد گزارش پیگیری و تعداد شعبانی 60 نفر از نیروی انسانی مازاد به بازنشستگی نائل شدند .
7- طرح طبقه بندی مشاغل کارکنان که در سال 92 قرارداد اجرای آن با مشاور طرح منعقد گردیده بود در سال مورد گزارش نهائی و اجرا گردید .هیات مدیره شرکت پتروشیمی آبادان با درک واقعی از شرایط و مشکلات موجود و گشایش های بعد از برجام و انجام تغییرات در پایان سال 94 در سطح مدیریت شرکت ، برنامه جامع بهبود شرایط عملیاتی و تحقق اهداف سهامداران محترم را با جدیت دنبال و با برگزاری جلسات فشرده و تدوین برنامه ای جامع توسعه ای شرکت را در مسیر وضعیت مطلوب و مناسب قرارداده است که در زمان تهیه این گزارش نقشه جامع طرحهای توسعه بلند مدت و کوتاه مدت شرکت با پیش نویس اولیه نهائی و انشاء را با انجام مطالعات اقتصادی و مبنی در نیمه اول سال 95 نقشه جامع طرحهای توسعه ای با سرمایه گردش بالغ بر 300 میلیون دلار نهائی می گردد . در این خصوص مذاکرات جدی با گروه های سرمایه گذاری اسپانیایی ، آلمانی ، ایتالیایی و چینی جهت تامین منابع مالی اجرای طرحهای مورد نظر انجام شده است و خوشبختانه با توجه به توجیح اقتصادی بالای طرحهای توسعه ای سرمایه گذاران خارجی رغبت بسیار خوبی جهت سرمایه گذاری و تامین مالی پروژه ها از خود نشان داده اند .
قطعاً با نهائی شدن طرحهای توسعه ، پنجره نوینی برای شرکت پتروشیمی آبادان و سهامداران آن در افزایش قابل توجه ارزش دارائیها و سودآوری سهام باز خواهد شد .
سهامداران محترم
با توجه به برنامه ریزیهای صورت گرفته و اقدامات بسیار جدی از اسفند 31 در خصوص تحقق تولید مورد انتظار در حال انجام می باشد و باروند بسیار خوب آن که در زمان تهیه گزارش نیز بخوبی و مطابق برنامه در حال پیشرفت می باشد از نیمه دوم سال 95 تولید واحدهای شرکت به عدد کمی بسیار خوبی خواهد رسید که اثرات این اتفاق در افزایش 200 درصد مجموع تولید فروردین و اردیبهشت ماه 95 نسبت به مدت مشابه سال 94 خود را آشکار ساخته است . هیات مدیره اطمینان دارد در سال 95 بودجه عملیاتی محقق و انشاءا... در سال 96 با لطف پروردگار رکورد تولید شرکت پتروشیمی آبادان محقق خواهد شد .
هیات مدیره شرکت ضمن اظهار تاسف از عدم پرداخت به موقع سود عملکرد سال 93 در زمان مقرر ، انتظار دارد جهت گذر از دوران بحران فعلی و تحقق برنامه های بازسازی و تعمیرات و تامین مواد اولیه و در نهایت بهبود وضعیت شرکت و افزایش تولید ، سهامداران محترم در این مهم همراهی مناسب به عمل آورند .
چشم انداز شرکت پتروشيمی آبادان
ما بر آنیم که با اتکا بر دانش، تجربه و منابع، شرکتی باشیم: یاددهنده و یادگیرنده، بهره ور در تولید و دارای حسن شهرت در بازار
بيانيه ماموریت پتروشيمی آبادان :
شرکت پتروشیمی آبادان با تولید محصولات پلی وینیل کلراید، دو دسیل بنزن و سود سوز آور با رعایت استاندارهای کیفی و محیط زیستی و عرضه به صنایع داخلی و بازارهای هدف منطقه به عنوان یکی از بازیگران اصلی صنعت پتروشیمی مطرح می باشد .
شرکت پتروشیمی آبادان با تکیه بر دانش فنی روزآمد، قدمت شرکت، تنوع و کیفیت محصول و نیروی انسانی وفادار و متعهد، ضمن اهتمام به رفاه و توسعه پایدار حوزه های همجوار به حداکثرسازی ثروت سهامداران، بهینه سازی کمی و کیفی تولید، بهای تمام شده و توسعۀ سهم بازار توجه ویژه دارد.

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.