Logo
چاپ کردن این صفحه

گسترش صنایع و خدمات کشاورزی

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی (سهامی‌عام) در تاریخ 20/04/95 تشکیل شد. خلاصه تصمیمات مجمع به‌شرح ذیل می‌باشد:
1) صورت‌های مالی سالیانه منتهی به 29/12/94 مورد تصویب قرار گرفت.
2) سود نقدی سال مالی 94 به ازای هرسهم مبلغ 120 ریال تصویب گردید.
5) موسسه حسابرسی مفید راهبر به‌عنوان حسابرس و بازرس اصلی و موسسه حسابرسی هوشیار ممیز به عنوان حسابرس و بازرس علی البدل برای سال مالی95 انتخاب گردید.
7)اشخاص حقوقی ذیل به مدت 2سال به عنوان اعضای هیئت مدیره انتخاب گردیدند:
- موسسه اندوخته شاهد
- شرکت ذخیره شاهد
- شرکت شاهد
- شرکت فرآوری و توسعه ابنیه شاهد
- شرکت شاهد انرژی

پيام هيات مديره
مفتخريم كه با همراهي و تلاش بي وقفه در توليد ماشين‌آلات و تجهيزات باكيفيت و همگام با تكنولوژي روز دنيا در جهت تامين نيازهاي صنعت دام و طيور كشور سهمي در ارتقای سلامت جامعه ايفا مي نمایيم.
شركت گسترش صنايع و خدمات كشاورزي با سابقه بيش از ربع قرن فعاليت در زمينه توليد ماشين‌آلات و تجهيزات كشاورزي و دامپروري، همواره تلاش نموده است تا ضمن حفظ جايگاه اجتماعي خود در جهت ارتقای كمي و كيفي محصولات كشاورزي و دامپروري و پرورش طيور، علاوه بر رضايتمندي مشتريان، منافع سهامداران خود را به حداكثر ممكن برساند و در اين راستا ضمن پايبندي به اصول زير آن را جزو وظايف اصلي خود قرار داده است:
1. پاسخگويي به نياز مشتريان و ارائه خدمات مطلوب به ايشان.
2. بهبود مستمر در كيفيت محصولات توليدي.
3. نوآوري، توليد و عرضه محصولات جديد.
4. متعهد به مسئوليت‌هاي اجتماعي و زيست محيطي.
5. ارتباط مستمر و اثربخش با دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي.
6. جذب و پرورش منابع انساني كارآمد و خلاق.
به اعتقاد و باور هيأت مديره، توجه به اصول فوق موجب رشد و شكوفايي روزافزون تعالي سازماني در شركت و منافع حداكثري براي شما سهامداران عزيز خواهد بود.
مرور كلي جايگاه شركت در صنعت و وضعيت رقابتي آن و چشم انداز وضعيت صنعت در سال‌های‌ آتي:
با توجه به نقش و جايگاه ميزان سرانه مصرف شير و گوشت سفيد در سلامت آحاد جامعه و نسل آينده و همچنين تاثير آن در كاهش انواع بيماري‌ها و هزينه‌هاي درماني ناشي از آن كه سالانه به خروج ميليون‌ها دلار برای تامين دارو می گردد و سياستگذاري بعمل آمده در برنامه توسعه اقتصادي پنج ساله پنجم، به منظور افزايش سرانه مصرف شير از 100 به 150 ليتر و همچنين افزايش سرانه مصرف گوشت مرغ از 24 به 30 كيلو، مشخص می شود كه بازار بالقوه فروش محصولات شركت در جهت ايجاد واحدهاي جديد گاوداري و توليد گوشت مرغ تقریبا دو برابر خواهد شد كه ضمن تضمين تداوم و توسعه فعاليت، بيانگر جايگاه اجتماعي مهم شركت است.
لازم به ذكر است که در حال حاضر حدود 77 درصد بازار در بخش ماشين‌هاي شيردوش و حدود 42 درصد بازار در بخش ماشين‌هاي جوجه كشي متعلق به شركت است.
مرور کلی بر عملکرد شرکت و میزان دستیابی به اهداف تعیین شده:
عليرغم اينکه سال مالي مورد گزارش، سالي بسيار سخت و دشوار براي تمام فعالين اقتصادي از نظر تأمين مالي سرمايه در گردش مورد نياز و . . . از سيستم بانکي کشور بود، به لطف خداوند سبحان و تلاش دولت محترم در جهت خروج از رکود اقتصادي و کاهش نرخ تورم و درنهايت مديريت عملکرد مناسب شرکت، موجبات تحقق سود هر سهم به مبلغ 158 ريال درمقايسه با پيش بيني اوليه به مبلغ 205 ريال را براي سهامداران محترم فراهم نمود.
در سال مالي مورد گزارش ثبت افزايش سرمايه شرکت از محل مازاد تجديد ارزيابي دارائيها به مبلغ 957/79 ميليون ريال انجام شده است و سرمايه شرکت از مبلغ 000/30 ميليون ريال به مبلغ 957/109 ميليون ريال افزايش يافته است، ليکن انجام مرحله دوم افزايش سرمايه شرکت بدليل تغييرات سهامداران اجرايي نشده است.
لازم بذکر است در سال مالي مورد گزارش شرکت با فراهم نمودن زمينه توليد انواع فريم ماشينهاي شيردوش ثابت و کابينت هاي مولتي لاين آمريکائي شيردوشهاي هاي تک بعنوان محصولات جديد، که قبلاً به صورت کامل از خارج وارد ميگرديد، علاوه بر کاهش قابل ملاحظه بهاي تمام شده و افزايش حاشيه سود، اقدامات موثري را در جهت استفاده کامل از ظرفيت کارخانه بعمل آورده ولي متأسفانه بدليل عدم تأمين مالي خريد ماشين آلات مورد نياز توسط سيستم بانکي، شرايط کامل توليد محصولات فوق در کارخانه فراهم نگرديده و بخشي از آن از طريق خريد خدمات پيمانکاري انجام مي شود. ليکن عليرغم انجام اقدامات فوق تا زمان پذيرش برجام، کليه پروژه هاي درحال اجراء به حالت تعليق درآمد و بعد از
پذيرش برجام هم بدليل عدم حذف موانع تجارت، شرايط ورود کالا با مشکلات بيشتري نسبت به قبل مواجه شد. درنتيجه زمان اجراء تعداد زيادي از پروژه هاي اجرايي به سال مالي 1395 منتقل شده است.
برنامه‌هاي آينده شركت
توليد و معرفي محصولات جديد:
1-1- شركت در نظر دارد به منظور بهره برداري كامل از ظرفيت توليدي كارخانه زنجان به خريداري يك دستگاه ماشين لوله خم كن برای توليد انواع فريم ماشين‌هاي شيردوش ثابت اقدام کند، در حال حاضر شركت بخشي از توليد اين محصول را با استفاده از خدمات پيمانكاري به انجام مي رساند.
2-1- شركت در نظر دارد به موجب مذاكرات صورت گرفته با يكي از شركاي خارجي خود در خصوص انتقال تكنولوژي و ساخت ماشين های جوجه كشي با تكنولوژي روز اروپا به خرید 400 دستگاه در سال اقدام کند. طی سال مالی مورد گزارش شرکت نسبت به ثبت علامت تجاری HOMATAK برای تولید انواع ماشین جوجه کشی اقدام نموده است و همچنین با توجه به شرایط بوجود آمده ناشی از برجام با چند شرکت معتبر اروپایی در این خصوص مذاکره نموده است.
شيوه‌هاي تامين مالي
2-1- استفاده از تسهيلات سيستم بانكي براي تامين سرمايه در گردش.
2-2- استفاده از سود انباشته شركت براي تامين بخشي از سرمايه در گردش.
3-2- افزايش سرمايه از مبلغ 957/109ميليون ريال به مبلغ 000/200 ميليون ريال از محل آورده نقدي و مطالبات حال شده سهامداران به مبلغ043/90 ميليون ريال.