A+ A A-

مهرام برندی برتر و نامی آشنا در صنعت غذایی می باشد مهرام را معلمی از دیار سرفرازان بختیاری شهر ملایر پایه گذار شد و دم مسیحی این معلم در اندک زمان خوش درخشید و سهم عمده ای از بازار مصرف را بخود اختصاص داد.
استاد شاهرخ ظهیری به کاتب این سطور نقل می کرد مشکلات عدیده در امر تولید، بخصوص عدم حمایت از کارآفرینان مرا با مشکلات مالی روبرو کرد. برای صفای دل ره به دیار یار کشیدم تا سفره دل دربارگاه حضرت حق بازگشایم. در کاروان ما زن و مردی بودند که رفتار و کردارشان ورد زبان کاروانیان بود اخلاقی در رفتار و کردارشان به حق در حد اعلاء بطوری که من را که عمری به معلمی گذرانده ام رفتار این دو مسافر مجذوبم کرد. روزی در لابی هتل منتظر اتوبوس بودیم که سخن میان من و آن مرد موقر آغازید. سلام من رسول گنجی هستم و من شاهرخ ظهیری . رسول گفت در ایران فعال در صنعت شیمیایی هستم و من گفتم در صنعت غذایی مشغولم و به واسطه عدم حمایت با مشکلاتی روبرو شده و خسته شده ام و قرار است که مهرام را بفروشم. حاج رسول گنجی بی درنگ پاسخ داد که مهرام را من می خرم و این شد آغاز آشنایی دو مسافر دیار دوست. باب تجارت با هم گشودند و مهرام به آغوش حاج رسول گنجی نشست.

مهرام در اندک زمان دوباره به چرخه تولید رسید و با نوآوری امیر محمد گنجی جوان جویای نام و متخصص در علم مارکتینگ در ویترین و بازارهای جهان نشست و امروز هم در سفره درویش هم در سفره توانگر مهرام نشسته و غذاهای خوش بو و خوش طعم پر از کالری ایرانی سفره را دو چندان با صفا کرده است.
خدا رحمت کند قطار علیشاه درویش خاکساری را که می فرمود به قونیه شدم و آنجا نام مهرام ایرانی بیش از نفت در زبانها می چرخید. روز دوشنبه 14/4/1395 ساعت دوازده تالار طبقه هشتم اتاق بازرگانی شاهد حضور مدیران و سهامداران و اصحاب خبر یک جا بود که برای مجمع سالانه حضور می داشتند و حقیر از ان طبقه به ورودی ابوطالب درباب عراق خانه کعبه پرتاب شدم و حضور دو مسافر را به ذهن کشیدم. لبیک لبیک به فضای لایتناهی کشیده و باورمداری دو بچه شیعه که دل و جان و عقل و هوش در راه تعالی دنیا و عقبا دارند سرشار، سرشار..
در کنجی به گنجی پسر که در اولین سالهای کارنامه کاریش مهرام خفته در مشکلات را بیدار کرده، نوش داده و توپ پیروزی را در دست بلند قامتان نشانده و سرود ایران ای سرزمین پرگهر را در چکامه پیرو جوان در کوچه بازار نشانده خسته نباشیدی گفتم و دست پرمهرش را فشردم. با دقت در سیمای این مدیرجوان و خوش فکر باورم شد که در چنته درویش و در سفره توانگر مهرام خوش نام جای به می دارد. در مهرام با دانش بچه های فهیم و عالم در فرآوری محصول کشاورزی امروز برند محصول غذایی نشسته که کیفیتش نشانگر زحمات همه کارکنان تلاشگران این مجموعه نام آشنا و هدیه مسافران دیار حضرت دوست می باشند. بر این نعمت مبارک باد می دارد.
در این مجمع که با حضور27/85 درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای فرخ صمدیان بود، که جنابان سهراب رسته و نصرت اله منزوی در مقام نظار اول و دوم و آقای بیژن فتح اله پور به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 29/12/1394 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 600 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
پیام هیات مدیره :
با استعانت از خداوند متعال و سپاس و تشکر از حضور شما سهامداران محترم در مجمع عمومی عادي سالیانه شرکت مهرام. فرصت را مغتنم شمرده و کارنامه یکسال تلاش کارگران، کارکنان و مدیران شرکت را به استحضار شما عزیزان میرساند.
سال 1394 همراه با تغییرات بسیار مهمی در محیط بیرونی شرکت بود که اثرات آن را می توان نه تنها در سال مورد گزارش بلکه در سال جاري نیز به نظاره نشست.
فرآیند توافقات اولیه سیاسی بین المللی وشرایط پسا برجام، بسیاري از فعالیت هاي اقتصادي را به حالت تعلیق درآورد و این امر در شرکت مهرام نیز تاثیرات خود را نشان داد.
شرایط ایجاد شده در این فضا که شامل ثبات تقریبی نرخ ارز، رکود همراه با تورم، تغییر در تعرفه ها و انتظار بازار از ایجاد فضاي باز اقتصادي در شرایط پسا برجام بود، تقاضاي بازار را تحت الشعاع قرار داد و عملاً باعث کاهش تقاضاي مصرف کنندگان گردید. کاهش قدرت خرید قشر ضعیف مصرف کننده در چرخه فرآیند تولید و توزیع محصولات باعث گردید تا شرکت ها با کاهش تولید و فروش مواجه گردند.
در چنین شرایطی این شرکت با تکیه بر سیاست گزاریهاي استراتژیک و صحیح هیات مدیره، پیگیري و نظارت مستمر در جهت رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده و استفاده از نیروي انسانی متخصص، فوق گردید که به بخش اعظمی از اهداف خود جامه عمل بپوشاند که تماماً در آمارها و گزارشات ارائه شده به سهامداران محترم به آنها اشاره شده است.
هیات مدیره با اعتقادي راسخ به روند پویا و موفقیت آمیز شرکت بر خود وظیفه می داند تا با برقراري یک نظام پایدار با ارتقاء کیفی و کمی تولیدات، ضمن حفظ اعتماد مصرف کنندگان با حصول سود مناسب رضایتمندي سهامداران عزیز را نیز محقق سازد. با عنایت به شرایط اقتصادي و تحولات پیش روي در سال 95 و رفع تحریم ها و حضور رقباي خارجی و باز شدن درب هاي واردات این شرکت را با فضاي رقابتی جدیدي مواجه خواهد کرد که در سالیان گذشته از آن مصون بوده و لذا فضاي پیش رو، سیاست گذاري، برنامه ریزي و اجراء متفاوتی را طلب می نماید که مدیریت شرکت در تلاش است با یک برنامه ریزي مناسب و منطقی از جمله اصلاح ساختار مالی، استفاده از تکنولوژي جدید، کاهش بهاي تمام شده و سایر اقدامات مورد نیاز منافع بلند مدت سهامداران را با ایجاد سود پایدار تامین نماید.
در خاتمه از تمامی سهامداران محترم که در این مجمع حضور بهم رسانیده تشکر و قدردانی نموده و مقدم شما عزیزان را که موجب خیر و برکت و دلگرمی می باشد را گرامی می داریم.
مرور کلی بر عملکرد شرکت و میزان دستیابی به اهداف تعیین شده:
شرکت مهرام بعنوان یکی از معتبرترین برندهاي صنایع غذائی در کشور و با نزدیک به نیم قرن تجربه از جایگاه ویژه اي در این صنعت برخوردار است. آنچه در سر لوحه فعالیت شرکت قراردارد احترام به مصرف کنندگان می باشد و شاید بهترین و بالاترین جایزه شرکت مهرام به استفاده کنندگان محصولات این شرکت حفظ کیفیت و رعایت تمامی استانداردهاي تولید با بهترین مواد اولیه است.
بدیهی است این شرکت خود را متعهد و ملزم به رعایت حفظ و افزایش ثروت سهامداران نیز می داند که یقیناً با هدف ذکر شده اول در یک راستا می باشد.
با عنایت به مطالب فوق این شرکت موفق گردید در سال 94 به تمامی اهداف از پیش تعیین شده بر اساس بودجه تقدیمی براي سال 94 رسیده و حتی نسبت به آخرین پیش بینی ارائه شده در بخش فروش معادل 1 در صد و در بخش سود خالص 14 در صد رشد نشان دهد.
جایگاه شرکت در صنعت :
گروه تولیدي مهرام در صنعت غذا و در بخش تولید انواع سسهاي مایونز و کچاپ، رب، مربا، زیتون و نظایر آن فعالیت می کند .
شرکت مهرام در بین شرکت هاي فعال در این صنعت با حجم فروش 066/464/1 میلیون ریال در سال 94 جزء شرکتهاي پیش رو در زمینه تولید و فروش سس مایونز، کچاپ، ترشی و خیارشور قرار دارد.
همچنین سهم فروش گروه محصولات مختلف این شرکت از کل بازار داخلی به شرح زیر می باشد:
گروه مایونز با فروش 956/839 میلیون ریال داراي سهم تقریبی 22درصد از بازار می باشد و رهبر این بازار است.
گروه کچاپ با فروش504/300 میلیون ریال داراي سهم تقریبی 15درصد از بازار می باشد و در کنار رقیب اصلی خود در این بازار رتبه اول و بعضاً دوم را دارد.
گروه ترشی و خیارشور با فروش 976/121 میلیون ریال داراي سهم تقریبی 5درصد از بازار می باشد. گروه عسل با فروش 146/32میلیون ریال داراي سهم تقریبی 5درصد از بازار و گروه مربا با فروش 551/44 میلیون ریال دارنده سهم بازار تقریبی 3درصد است.
گروه کنسرو با فروش 856/37 میلیون ریال داراي سهم بازار کمتر از 1درصد از بازار می باشد.
طرح هاي توسعه آتی شرکت
-1 خرید پاستوریزاتورجهت خطوط کچاپ
-2 تکمیل طرح دوطبقه کردن سالن زیتون جهت تولیدPET
-3 نصب کاور جهت کلیه خطوط تولید
-4 خرید و نصب تهویه مناسب جهت سالن مایونز
-5 اجراء سیستم پیش تصفیه فاضلاب خروجی کارخانه
-6 خرید ژنراتور با ظرفیت مناسب براي تامین برق اضطراري کارخانه
-7 اصلاح پست برق کارخانه
8- خرید دستگاه بادکن PET جهت تکمیل خط تولید بطري PET

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.