Logo
چاپ کردن این صفحه

هتل ارم به روز پانزدهم تیرماه سال 1395 شاهد حضور بیش از 90درصد سهام دار شرکت توسعه خدمات دریایی بندری سینا بود. شکل و شمایل و البته حرمت گذاری بچه های شرکت مرا به یاد دوران استاد و دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران کشید. چه خوب بود که همه جوان، خوش سیما ، مودب و موقر و استادی حاذق ، مدیری به کمال آراسته که موی سپیدش نشان از آن داشت که فلکش رایگان نداد.
در اندک زمانی آنچه عملکرد شرکت در سال 1394 بود در قالب یک کلیپ ساخته شده بر پرده سفید نشست و میدان داری این مجموعه پرتلاش و سود آور در مجموعه انبارهای نفتی و بر کانتینرهای آماده به رفت وآمد بر دوش ناوگان دریایی، چشم ها را به سوی خود کشید. صنعت حمل و نقل دریایی برای ما به هر دلیل در حوزه خلیج فارس آن نبوده که می باید. بهتر است بگوییم نگذاردند، با اینکه قدمت به چند دهه می داریم ولی هنوز اندر خم یک کوچه ایم، عاقلان می دانند که در سطح و عمق این خلیج همیشه فارس چه گنجی خفته.یک نمونه سودآور آنرا در صنعت توریسم در جزیره کیش و کشتی یونانی می بینیم وصنعت دیگر را در لایروبی حوضچه ها و تخلیه کشتی ها و بارگیری در بنادر که باید قضاوت کرد هر کدام به چه میزان نقش در اقتصاد ما دارند و چه رونقی ایجاد می کنند و به حق و انصاف که این صنعت دومی بسیار پرسودتر و مطلوب تر برای حصول افتخار ملی بوده و می باشد. گزارش مهندس دلگشایی مدیرعامل دلسوز نشان می داد که ناخدایی آگاه در کشتی می باشد که ما بدان بدرستی امید بسته ایم. انشاالله توان مهندس دلگشائی همان است که ما می خواهیم کشتی سرفرازی ملتی که امواج خروشان اقیانوس آرام و گذرگاه تنگه هرمز به مدد درایت و تدبیر ناخدایی حاذق را باکش نباشد از طوفان عدو.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا (سهامی‌عام) مورخ 15/04/1395 در محل هتل بزرگ ارم- سالن همایشهای بین المللی هتل برگزار گردید.
در این مجمع که با حضور اکثریت سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای محمدرضا بیگدلی بود، که جنابان مجید فخرایی و مهدی بختیاری در مقام نظار اول و دوم و آقای محمد رمضانیان به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 29/12/1394 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 3000 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
پیام هیات مدیره
خداوند بزرگ را سپاسگزاریم که توفیق عنایت کرد تا در سال مالی مورد گزارش که به فرموده مقام معظم رهبری مزین به نام (دولت و ملت، همدلی و هم زبانی) بود در حد وسع و توان به رغم تمامی شرایط رقابت پیرامونی در محیط کسب و کار و با توجه به فضای رکود در اثر تحریم‌های اقتصادی و فراز و نشیب‌های سپری‌شده در کشور با جدیت و تلاش مجموعه همکاران اعم از مدیران، مهندسان، کارشناسان و کلیه کارکنان زحمتکش در سایه الطاف حضرت حق، مفتخریم که عملکرد یکساله شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا را در مجمع عمومی عادی سالیانه به محضر سهامداران محترم تقدیم نماییم.
هیات مدیره و مدیریت شرکت معتقد است که امانتدار سهامداران محترم بوده و به منظور حفظ و حراست از این امانت گرانبها که مسئولیت آن را به عهده دارد، از انجام هیچ تلاش و کوششی دریغ نورزیده و با همدلی و مشارکت عمومی خانواده معظم شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا با اعتقاد راسخ بر پایه اصل فرایندمحوری و مسئولیت‌پذیری با تلاش خستگی‌ناپذیر و بهره مندی از اندیشه‌های تمامی همکاران با حرکت هدفمند، با نظم و انضباط سازمانی در تحقق اهداف سازمان کوشا باشد.
چشم انداز
- حفظ جایگاه خود بعنوان برترین برند خدمات بندری در سطح کشور
- تلاش جهت دریافت اعتبار جهانی و تبدیل شدن به یکی از سه برند معتبر در منطقه
- ارائه خدمات بندری با توجه به استانداردهای بین المللی و تکنولوژی های پیشرفته دنیا با همکاری منابع انسانی، توانا، خلاق، با انگیزه و کارآمد، جهت افزایش رضایت مشتری.
ماموریت
• ارائه خدمات متمايز، با كيفيت و مطمئن در زمينه تخليه، بارگيري، انبارداري و ساير خدمات بندري به مشتريان داخلي و خارجي شركت با بهره گيري از فناوري روز در بنادر كشور در راستاي تامين رضايت مشتريان
• ايجاد فضاي كاري امن، مطمئن و بانشاط براي پرسنل و همكاران خود
• تامين منافع سهامداران و كمك به توسعه بنادر و رشد و شكوفايي اقتصاد كشور
اهداف کیفی
• افزايش سهم بازار و رسوخ به بازارهای جدید
• افزايش سودآوري
• حفظ جایگاه شرکت به عنوان برترین برند خدمات بندری کشور
• افزايش توان رقابت پذيري شركت و ارتقای جايگاه آن در بين رقبا
• افزايش بهره وري منابع انساني
• ارتقای سطح فناوري
استراتژی‌ها
• توسعه بازار
• مشاركت با شركت‌هاي خارجي
• استقرار استاندارد مديريت كيفيت اطلاعات
• بهینه سازی کمی و کیفی نیروی انسانی
• تهيه زيرساختارهاي فعاليت‌هاي كانتينري
• بهبود بازدهی اقتصادی به مقیاس با تاکید بر آنالیز قیمت تمام شده
• واگذاري خدمات به پيمانكاران
ریسک های عمده شرکت:
- ریسک رکود اقتصادی
- ریسک تجاری ریسک تکنولوژی
- ریسک نوسانات نرخ بهره
- ریسک نوسانات نرخ ارز
برنامه‌های آینده شرکت
• تكميل و بهره برداري طرح‌ها و پرو‌ژه‌هاي در دست اقدام
• بهینه سازی و بازسازی ماشين‌آلات و تجهيزات
• افزايش سهم عمليات شرکت توسعه خدمات دريايي و بندري سينا
• حفظ و گسترش برند تجاری شرکت توسعه خدمات دريايي و بندري سينا
• تلاش در جهت افزایش سطح تحصیلات، آموزش منابع انسانی، افزایش انگیزه در کارکنان و جذب نیروی انسانی متخصص
• کنترل هزینه‌ها و افزایش بهره وری به منظور حفظ و افزایش سودآوری
• حفظ و نگهداشت و ارتقای استانداردها، افزایش کیفیت خدمات ارائه‌شده و افزایش بهره وری انرژی و سوخت‌هاي فسيلي
اقدامات انجام شده در زمینه توسعه سیستم های مدیریتی در سال 1394
1-به کار گیری و پیاده سازی سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی
- دریافت گواهینامه سیستم مدیریت محیط زیست OHSAS 18001:2007
- گواهینامه ISO 14001:2004 و نظام جامع HSE در شرکت نشان دهنده توجه به ارتقاء سطح ایمنی عملیات ، کاهش حوادث و بیماری های ناشی از کار، پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی و نیز وارد آمدن خسارت به اموال و دارایی های سازمان و مشتریان می باشد.
- عضویت در مجامع LAPH (سازمان بین المللی بنادر و لنگرگاه ها) انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته، انجمن پایانه داران بنادر ایران و سایر مجامع تخصصی و صنفی.
- ایجاد و بهبود سامانه های نرم افزایری عملیاتی در بنادر با قابلیت و توسعه تحت نام BCTS (بنادر کانتینر سیستم) در بنادر بوشهر و نوشهر.
- تسریع در ارائه خدمات با استقرار ماشین آلات تخصصی در ترمینال های کانتینری.
- توسعه فعالیت های عملیاتی با انجام پروژه های سرمایه گذاری جدید در زیر ساخت ها و روبناها در بنادر مختلف.
- استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در پیشبرد اهداف عملیاتی و برون سپاری خدمات غیرتخصصی.
2- اقدامات برنامه ریزی شده برای توسعه سیستم های مدیریتی در سال 94
- ورود به پروژه های جدید سرمایه گذاری در توسعه فعالیت های خدمات بندری در بنادر کشور مانند ساخت ترمینال های اختصاصی.
- ایجاد مشارکت با یکی از اپراتورهای مطرح جهان که جزو 10 شرکت برتر کانتینری دنیا برای سرمایه گذاری مشترک در توسعه فعالیت های کانتینری در بندر شهید رجایی.
- اجرای عملیات ساخت ترمینال اختصاصی کانتینر در جزیره نگین بوشهر.
- اجرای عملیات احداث پایانه کانتینری در اراضی پشتیبانی بندر شهید رجایی
- اجرای عملیات احداث 4 باب انبار مسقف به وسعت 24 هزار متر مربع در بندر نوشهر.
- برنامه ریزی برای توسعه دانش کارکنان از طریق آموزش های تخصصی خدمات بندری با مشارکت مراکز آموزشی معتبر داخلی و خارجی