A+ A A-

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت معدنی و صنعتی چادرملو (سهامی‌عام) مورخ 15/4/1395 در محل مجموعه فرهنگی ورزشی وزارت کار و امور اجتماعی برگزار گردید.
در این مجمع که با حضور اکثریت سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای مرتضی علی اکبری بود، که جنابان حمیدرضا بهزادی پور و همایون آزادی در مقام نظار اول و دوم و آقای محمود نوریان به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 29/12/1394 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 350 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.

مؤسسه حسابرسی رایمند و همکاران به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس اصلی شرکت و موسسه حسابرسی دش و همکاران به عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب گردیدند
مهندس نوریان مدیرعامل توانمند و ارزشی شرکت که تیم مدیریت بسیار خوبی در مالی، منابع انسانی، اداری، بازاریابی و امور سهام و... در شرکت افتخار آفرین چادرملو باوی همکاری می کنند در گزارش خود با اشاره به اینکه میزان فولاد استفاده شده در اقتصاد دنیا به مانند یک تراز عملکرد محسوب می شود یادآور گردید که مجتمع های فولاد سازی برای تولید فولاد خود نیاز به سنگ آهن دارند که در این بین نقش شرکت هایی مانند چادرملو که این منابع را فراهم می سازند نقش بی بدیل و انکاری می باشند.
استاد کویر شناسی ایران می فرمایند درجه حرارت گرما در کویر به بیش از 70 درجه سانتیگراد می رسد. این درجه حرارت اجازه رشد ونمو به هیچ موجودی نمی دهد. ما در کویر چادری پر از گل داریم که چادرملو خوانندش. به واقع که همگان شهادت
می دهند این صنعت کانی است که برای نیاز و حرکت به سوی تحول و حصول افتخار ملی باید جدی گرفته شود . این داده و نعمت خدایی و کاشفان آن انسانهایی خدوم و زحمتکش که به وراثت امروزه از درب سالن تلاش وزارت کار تا پنل هیات رئیسه مجمع ، دل و دین و عقل و هوش می ربایند و البته چرخ صنعت را به گردش در می آورند. در شماره بعد به قلم یار دیرین خود جناب غلامی مسئول امور سهام شرکت به تفصیل عملکرد سالانه به سمع و نظر مخاطبان عزیز خواهد رسید این باب را فقط محض خدا قوت گفتیم.
مهندس نوریان که سابقه بیش از 3 دهه مدیریت در بالاترین سطوح کشور را دارد در ادامه با برشمردن مزیت های مهم اقتصادی برای استفاده از سنگ آهن داخلی برای مجتمع های فولادسازی کشور اضافه کرد که این موهبت از طرفی باعث کاهش قیمت تمام شده و همچنین صرفه جویی ارزی در تولید فولاد شده و از طرف دیگر با عدم اتکاء به واردات این ماده اولیه مصرفی همواره کشور از نوسانات بازار خارجی و وابستگی به کشورهای صادرکننده که در سالهای تحریم دیدیم چه ناجوانمردانه با ما برخورد کردند مصون خواهد بود.
مدیرعامل شرکت در ادامه روند اجرای برنامه های افزایش تولید کنسانتره سنگ آهن ، بالاتر از ظرفیت اسمی و تولید محصولات سنگ آهن دانه بندی شده و گندله را طبق برنامه های مدون مدیریتی شرکت را از دیگر رئوس کاری مدیریتی خود برای سال مالی آتی برشمرد که خرد نشان می دهد این سیمرغ مدیریت برای پرکشیدن به چه افق هایی چشم دوخته است.
پیام هیات مدیره
مرور کلی بر وضعیت و تحولات صنعت مربوط در سال‌های مورد گزارش
الف- مقدمه : سنگ آهن یکی از فراوان‌ترین عناصر فلزی موجود در زمین است که طبق بررسی‌های به عمل آمده اکسید آن حدود 5 درصد از پوسته زمین را تشکیل می‌دهد.
بزرگترین معادن سنگ آهن جهان، در کشورهای برزیل، استرالیا، چین، هندوستان، روسیه، اکراین و قزاقستان قرار دارد. ذخایر موجود حدود 800 میلیارد تن و ذخائر قطعی حدود 350 میلیارد تن برآورد گردیده است.
(لیکن طبق گزارش سازمان زمین شناسی آمریکا ذخائر سنگ آهن خام جهان حدود 190 میلیارد تن می باشد) کشورهای فوق با ذخیره 267 میلیارد تن حدود 76 درصد ذخائر قطعی جهان را دارا می باشند که تاکنون حدود 7/70 میلیارد تن آن مصرف و پیش بینی می شود که حداقل تا یکصد سال آینده جهان با کمبود سنگ آهن مواجه نگردد. این عنصر به عنوان ماده اولیه اصلی تولید فولاد، بیشترین سهم هزینه را در قیمت تمام شده فولاد دارد. طبق آمارهای مکتسبه در کشور چین حدود 39 درصد، کشورهای اروپایی 31 درصد و در ایران بطور متوسط 43 درصد قیمت تمام شده تولید فولاد را، هزینه تامین سنگ آهن تشکیل می دهد. به عبارت دیگر سهم هزینه سنگ آهن از کل مواد اولیه مصرفی در تولید اسلب در مجتمع های فولاد سازی کشور(مبارکه، خوزستان، هرمزگان) حدود 80-87 درصد می باشد.
به همین دلیل یكی از مزیت‌های مهم اقتصادی برای مجتمع‌های فولادسازی كشور، استفاده از سنگ آهن داخلی است زیرا نقش عمده‌ای در كاهش قیمت تمام شده و هم چنین صرفه جویی ارزی در تولید فولاد را دارد.
از طرفی با توجه به حجم زیاد مصرف سنگ آهن، عدم اتكاء به واردات این ماده اولیه معدنی، همواره كشور را از بروز بحران‌های جهانی در عرضه و تقاضا، نوسانات قیمت‌ها، مشكلات حمل و نقل دریایی، توقف فروش آن توسط كشورهای صادركننده و در نهایت حربه تحریم، مصون نگه می‌دارد.
ب) وضعیت جهانی و تحولات سنگ آهن
ج) تولید سنگ آهن در جهان در سال 2015
د) تولیدات سنگ آهن در ایران
ه) برنامه های آینده تولید سنگ آهن در ایران
براساس مطالعات انجام شده در طرح جامع فولاد کشور ظرفیت تولید فولاد در سند چشم انداز سال 1404، 55 میلیون تن در سال پیش بینی گردیده است. جهت تامین سنگ آهن مصرفی و حصول به برنامه فوق، لازم است. طرحهای جدید توسعه و افزایش ظرفیت معادن اجراء تا تولید سنگ آهن به مقدار 88 میلیون تن مطابق پیش بینی های انجام شده افزایش یابد از این مقدار تولید 77 میلیون تن کنسانتره سنگ اهن (پس از تبدیل به گندله) و 11 میلیون تن بصورت سنگ آهن دانه بندی مورد مصرف می باشد.
ضمنا جهت حصول به تولید فوق می بایست برنامه ریزی جهت استخراج حدود 154 میلیون تن سنگ آهن خام از معادن به عمل آید.
و) عملکرد تولیدات سال 1394 شرکت معدنی و صنعتی چادرملو
بیان برنامه ها و چشم انداز وضعیت شرکت برای سال مالی آتی
1- ادامه روند اجرای برنامه های افزایش تولید کنسانتره سنگ آهن، بالاتر از ظرفیت اسمی (مشابه سالهای گذشته) و تولید محصولات سنگ آهن دانه بندی شده و گندله طبق برنامه مصوب سال 1395
2- ادامه عملیات اجرایی طرح احداث کارخانه فولاد و احیاء مستقیم چادرملو با ظرفیت تولید سالیانه 1 میلیون تن شمش و فولاد (قابل ارتقاء 000/300/1 تن) و 000/550/1 تن آهن اسفنجی در جوار کارخانه گندله سازی اردکان و حصول به پیشرفت فیزیکی طبق برنامه های پیش بینی شده و شروع بهره برداری ازمایشی کارخانه فولاد در نیمه اول سال 1395.
3- ادامه عملیات اجرائی مربوط به فاز 3 (واحد بخار) طرح احداث نیروگاه سیکل ترکیبی به ظرفیت 500 مگاوات و تکمیل عملیات راه اندازی نهایی آن در پایان سه ماه اول سال 95 .
توضیح آنکه فاز اول (واحد گازی شماره یک) در تیرماه و فاز دوم (واحد گازی شماره 2) در شهریور ماه سال 1393 راه اندازی و در شبکه سراسری کشور قرار گرفت.
4- ادامه عملیات اجرایی و تکمیلی طرح افزایش ظرفیت کارخانه گندله سازی اردکان تا 4 میلیون تن (افزایش تولید 600 هزار تن) و راه اندازی طرح در زمستان سال 1395.
5- در طرح تولید آهن و فولاد سرمد ابرکوه که 65 درصد سهام آن متعلق به شرکت می باشد عملیات نصب ماشین آلات بخش نورد خاتمه و در نیمه اول سال 1395 عملیات راه اندازی و تولید آزمایشی آغاز می گردد در بخش فولاد سازی اتمام طراحی تفصیلی تجهیزات و ماشین آلات ساخت خارج و تامین آنها و شروع عملیات فونداسیون ساخت اسکلت فلزی سالن فولادسازی طبق برنامه عملیات اجرائی آن انجام خواهد گردید.
6- ادامه عملیات اجرائی و تکمیلی طرح تامین اب از محل اجرای شبکه فاضلاب شهرستان اردکان و انتقال آب به مجتمع گندله سازی اردکان و بهره بردرای از طرح در نیمه دوم سال 1395

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.