A+ A A-

باورم شد که به علم دست یازیدن برای فرزندان سرزمین پارس آسان است
آنگاه که شنیدم از زبان مدیرعامل فرهیخته و آداب دان شرکت در باب یک بند از گزارش حسابرس که می گفت ما در عمق اقیانوس ، صدها کیلومتر بیرون از مرز دریایی به اکتشاف دست می یازیم و تنها دانش فنی ما می باشد که شرکت پتروپارس را متقاعد ساخته در اکتشاف عمق اقیانوسها برای بدست آوردن معادن کانی به سوی ما دست نیاز درازکند. با شنیدن این جملات دیگر عنان از دست رها شده تحسین گر شدم.
آری از آن روز که فوران نفت از چاه مسجد سلیمان توسط دارسی که حتی حضور خرک چی طایفه هفت لنگ بختیاری را که حامل اذوقه چوپانی خود بود در کنار یافته اش بر نمی تابید، تا امروز که بزرگترین هلدینگ نفتی جهان به زیر پای دانش فنی مهندسین، تکنسین و کارگران تلاشگر ما در حفاری شمال فرش قرمز پهن می کنند قرنی گذشته و ما چه سرافرازیم. بچه ها دمتان گرم ، راهتان پربار و آفرین به مدیرعامل و مدیریت مالی و همه زنان و مردان افتخار آفرین حفاری شمال.
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت حفاری شمال (سهامی‌عام) در تاریخ 12/04/95 در محل سالن هتل المپیک تشکیل شد.

در این مجمع که با حضور68/76 درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای حمید عسکری بود، که جنابان محمدرضا محمدزاده و بهروز خالق در مقام نظار اول و دوم و آقای عبدا... محمدبیگی به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 29/12/1394 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 420 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس و بازرس قانونی اصلی و علی البدل شرکت انتخاب گردید.
پیام هیات مدیره
با حمد و سپاس از خداوند متعال و با استعانت از درگاه احدیت، باز شکر که این توفیق بزرگ حاصل شد تا طی سال گذشته با وجود مشکلات عدیده و شرایط خاص اقتصادی، سیاسی کشور، قدردان حسن اعتماد کلیه سهامداران محترم شرکت باشیم.
واضح و مبرهن است که صنعت حفاری به عنوان یکی از پرمخاطره ترین و پیچیده ترین صنایع بالادستی نفت و گاز اهمیت بسزایی در رشد و شکوفایی اقتصاد دارد. تخصص، تجربه و دانش در کنار تکنولوژی سخت افزاری و نرم افزاری مناسب به همراه برنامه ریزی صحیح به منظور استفاده صحیح از منابع و استفاده از فرصتها و مقابله با تهدیدها، متضمن رشد و توسعه در این صنعت می باشد.
خوشبختانه صنعت حفاری پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران توانست با اتکا به خداوند متعال و نیروهای متخصص داخلی، قابلیتها و توانمندیهای خود را به عرصه ظهور برساند و با بهبود مستمر آنها دستاوردهای چشمگیری در صنعت نفت کشور کسب نماید.در همین راستا شرکت حفاری شمال به عنوان بزرگترین شرکت خصوصی حفاری در ایران توانسته موفقیتهای بی نظیری همچون دستیابی به دانش حفاری آبهای عمیق، کشف اولین مخزن هیدروکربوری در آبهای عمیق دریای خزر در بخش داخلی، به عنوان تنها شرکت صادرکننده خدمات و عملیات حفاری و حضور در بازارهای بین المللی را کسب نماید و به عنوان معتبرترین شرکت حفاری در خشکی و دریا خود را معرفی نماید.
در کنار توانمندیهای داخلی، پویایی بازار رقابت و مسائل اقتصادی و سیاسی دنیا می تواند چالشهای فراوانی را در مسیر حرکت شرکتها ایجاد نماید. صنعت نفت و گاز به عنوان یکی از صنایع استراتژیك شناخته شده، تغییرات و اثرات قابل توجهی را بر روی اقتصاد کشورها می گذارد.
در سال اخیر قیمت نفت به پایین ترین حد خود در طول سالهای اخیر رسید و به تبع آن آمار ارائه شده طی 75 سال گذشته نشان می دهد، تعداد دکلهای حفاری در دنیا نیز به حداقل خود رسید و بسیاری از شرکتهای بزرگ دنیا اعلام ورشکستگی نمودند. مطمئناً صنعت نفت ایران نیز از این تغییرات متاثر گردید که این امر باعث بروز مشکلات اساسی در شرکتهای دولتی به عنوان کارفرمایان و شرکتهای خصوصی به عنوان پیمانکاران شد، شرکت حفاری شمال نیز از این قاعده مستثنی نبود و شرایط
سختی را تجربه نمود و دچار مشکلات عدیده ای گردید. با این وجود شرکت حفاری شمال با سرلوحه قرار دادن سیاستهای اقتصاد مقاومتی، بررسی و تحلیل وضعیت موجود صنعت و پیش بینی های آتی، با برنامه ریزی های صورت گرفته، راهکارهایی جهت غلبه بر مشکلات به وجود آمده ارائه نمود که خوشبختانه باتلاش مدیران ارشد سازمان توانست بر بخشی از چالشهای خود فائق آید.
شرکت حفاری شمال تمرکز خود را تا سال 1393 بر روی توسعه عملیات و خدمات شرکت قرار داد که در این مهم موفق بود به گونه ای که توانست ناوگان حفاری خود را طی مدت زمان کوتاهی به 9 دستگاه حفاری خشکی ،3 دستگاه حفاری دریایی پایه دار افزایش داده و از سویی با توسعه در بخش خدمات فنی جانبی شامل سیمانکاری، راندن لوله جداری، نمودارگیری از گل حفاری، تجهیزات سرچاهی مدیریت پسماند و ... و ارائه خدمات مارین با شناورهای خود حوزه فعالیت خود را گسترش دهد.
در سال گذشته با توجه به مشکلات عنوان شده و کاهش تقاضاهای حفاری، شرکت تمرکز خود را بر روی کاهش بهای تمام شده ارائه خدمات و توسعه بازارهای خود قرار داد تا بتواند جوابگوی اعتماد سهامداران محترم خود باشد.
امید است شرکت حفاری شمال با تلاش و پشتکار مدیران و کارکنان خود بتواند بر مشکلات و چالشهای موجود و پیش رو فائق آید و در مسیر رشد، ارتقا و بالندگی خود بتواند افتخارات دیگری را کسب نماید.
تدوین چشم انداز و مأموریت
آنچه به عنوان چشم انداز شرکت حفاری شمال تعریف شده است، عبارتست از:
- ارج نهادن به منافع و خواسته های همه ذینفعان.
- کیفیت اندیشی، خلاقیت ،تعهد و احترام به خواسته های مشتریان.
- تبدیل شدن به شریک استراتژیک مشتریان از طریق حذف کامل زمان تلف شده تولید.
- شناخته شدن بعنوان الگوی کیفیت و بهره وری انجام کلیه خدمات حفاری در منطقه.
- ارائه کلیه خدمات صنعت حفاری، با بالاترین استانداردها وکیفیت و راندمان و سازگار با محیط زیست.
- شناخته شدن به عنوان یکی از برترین ارائه دهنده های خدمات حفاری در منطقه جنوب غرب آسیا.
که جمع بندی آن عبارتست از :«الگوی کیفیت و بهره وری، در ردیف برترین نامهای تجاری در صنعت حفاری منطقه و معتبر در سطح جهان»
همچنین در راستای تبیین مأموریت این شرکت نیز، موارد ذیل مطرح می شود:
- ارائه کلیه خدمات مربوط به حفاری و تعمیرات چاه های نفت،گاز وآب اعم از دریایی و خشکی به بازارهای داخلی و خارجی با در نظر داشتن بالاترین استانداردهای مربوط به HSE و تمامیت داراییها درکنار عنایت ویژه به سلامت کارکنان درمحل عملیات
- فراهم ساختن خدمات جانبی حفاری و تعمیرات چاه های نفت،گاز و آب.
- توسعه و عملیاتی کردن سودآوری کسب و کار در صنعت حفاری با توجه به ایمنی و نوآوری.
که می توان آنها را بدین صورت، جمع بندی نمود «ارائه کلیه خدمات صنعت حفاری با مطلوبترین کیفیت و بالاترین راندمان بصورتی سالم، ایمن و سازگار با محیط زیست، با اتکا به فناوری روز و مناسب و برخوردار از سرمایه انسانی متخصص و کارآمد در راستای ارزش آفرینی برای ذینفع».

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.