A+ A A-

پتروشیمی مارون بالاترین و بهترین در فن آوری نفت

کوچه نهم نرسیده به میدان سعادت آباد تهران کارنامه شرکت پتروشیمی مارون در دست سهامداران و مدیران ارشد شرکت
مهندس موسوی کاری کرده در شرکت که امروز همگان شهادت می دهند که پتروشیمی مارون بالاترین و بهترین در فن آوری نفت است.
جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی مارون ( سهامی عام ) رأس ساعت 14:00 روز چهارشنبه مورخ 95.04.09 درمحل سالن همایش های بین المللی نیایش با حضور بیش از 95 درصد سهامداران برگزار شد.
جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی مارون ( سهامی عام ) رأس ساعت 14:00 روز چهارشنبه مورخ 95.04.09 درمحل سالن همایش های بین المللی نیایش با حضور بیش از 95 درصد سهامداران برگزار شد.
ترکیب هیات رئیسه مجمع با حضور آقای غلامی به عنوان رئیس مجمع و نظارت آقایان ربیعی و رحیمیان و به دبیری آقای احمدزاده تشکیل شد.
همچنین نماینده سازمان بورس و نماینده موسسه حسابرسی نیز در جلسه حضور داشتند.

مجمع پس از استماع گزارش هیات مدیره توسط مدیر عامل محترم ، جناب آقای شریف موسوی و گزارش بازرس قانونی تصمیمات ذیل را اتخاذ نمود.
1- تصویب صورتهای مالی منتهی به سال مالی 1394.12.29
2- تقسیم 5500 ريال به عنوان سود نقدی به ازای هر سهم
3- انتخاب موسسه حسابرسی هوشیار بهمند به عنوان حسابرس و بازرس اصلی و موسسه حسابرسی بهمند به عنوان بازرس علی البدل
حاشیه مجمع:
در ابتدای جلسه، سید رحیم شریف موسوی مدیر عامل شرکت پتروشیمی مارون به رشد میزان تولید محصولات طی سال های اخیر اشاره کرد و ابراز داشت: مقدار تولید محصولات «مارون» از سال 86 تا کنون روند رو به رشدی را سپری کرده و طی سال 94 نسبت به سال 93 حدود 11.2 درصد افزایش یافته است.
شریف موسوی افزود: مقدار تولید محصولات طی سال 94 حدود 19 درصد بیش از متوسط تولید صنعت در سال مذکور بوده و به عبارت دیگر شرکت پتروشیمی مارون 95 درصد نسبت به ظرفیت اسمی تولید داشته است. علاوه براین، از لحاظ کیفیت محصولات تولیدی نیز طی پنج سال اخیر بجز در یکی از واحد های تولیدی روند مناسبی را سپری کرده که خوشبختانه در شرایط فعلی تناژ تولید این واحد تولیدی به 45 تن در ساعت رسیده و به زودی به عنوان رکورد تولید اعلام خواهد شد.
وی همچنین در خصوص فعالیت های عمده شرکت در سال 94 اظهار داشت: راه اندازی کمپرسور چهارم واحد اهواز (C2R) یکی از مهمترین فعالیت های عمده شرکت به شمار می رود که در منطقه خوزستان پیگیری های لازم جهت تأمین خوراک انجام پذیرفته و این طرح پس از انجام مذاکرات و فعالیت های مهندسی در پایان سال 94 راه اندازی شده است. اجرای این برنامه موجب جبران کمبود خوراک مصرفی می شود که میزان آن در ماه های آتی اعلام خواهد شد. در کنار این برنامه، Revamp واحد Hd، رفع موانع تولید در واحد EG و راه اندازی واحد بازیافت پساب (MBR) که پیشرفت 74 درصدی دارد و طی نیمه دوم سال جاری به بهره برداری می رسد، از جمله مهمترین اقدامات این مجموعه طی سال گذشته به شمار می رود.
مدیر عامل شرکت پتروشیمی مارون با اشاره به سرمایه گذاری های «مارون» در طرح های توسعه ای شرکت های زیر مجموعه، در این خصوص گفت: فاز اول پروژه شیرین سازی، تفکیک اتان و متانول شرکت پتروشیمی بوشهر که «مارون» مالک 40 درصد آن است، طی بهار سال آینده راه اندازی می شود و طی آن بر اساس برآورد تولید 60 درصدی، حدود 540 هزار تن اتان، یک میلیون تن اتان، 80 هزار تن گوگرد، 95 هزار تن LPG و 50 هزار تن سی تری پلاس تولید می شود.
علاوه بر این مشارکت در پروژه پتروشیمی سلمان فارسی که «مارون» سهامدار 34 درصدی مجموعه مذکور است، یکی دیگر از سرمایه گذاری های آن است که در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 38 درصدی و شروع عملیات اجرایی درصدد گشایش اعتبارات LC جهت دریافت فاینانس 220 میلیون دلاری از بانک توسعه صادرات می باشد.
شریف موسوی افزود: پروژه پتروشیمی ایلام، راه اندازی فاز اول پروژه تولید 15 هزار تن در سال انواع کامپاند های پلیمری مهندسی در شرکت زیر مجموعه تازه تأسیس «مارون» یعنی شرکت آمیزه های پویا پلیمری در کنار راه اندازی فاز اول واحد کامپاندینگ شامل تولید 60 هزار تن انواع کامپاند های پلیمری از جمله سایر طرح های سرمایه گذاری «مارون» به شمار می رود که پیش بینی می شود تا دو پروژه مذکور طی نیمه دوم سال جاری به بهره برداری برسد.
وی همچنین به طرح های توسعه ای در دست اجرای شرکت پتروشیمی مارون اشاره کرد و ابراز داشت: تولید 36 هزار تن اتو کسیلات در سال، REVAMP واحد های OL و C2R و نیز طرح های خوراک را می توان از جمله مهمترین طرح های توسعه ای شرکت نام برد.
مدیر عامل شرکت پتروشیمی مارون در خصوص دستاورد های این مجموعه گفت: از مهمترین دستاورد های «مارون» می توان به مواردی همچون کسب رتبه 34 از نظر فروش، رتبه 9 از نظر شاخص ارزش افزوده، رتبه 3 از نظر بازدهی فروش، کسب مقام اول در بهره وری در بین شرکت های پتروشیمی در ششمین جشنواره بهره وری و ... اشاره کرد.
شریف موسوی در خاتمه به وضعیت سهام شرکت پتروشیمی مارون در بازار سرمایه اشاره کرد و اظهار داشت: سهام این مجموعه پتروشیمی طی سال 94 نسبت به سایر شرکت های هم گروه کمترین افت ارزش را داشته و از نظر ارزش بازار در بازار فرا بورس رتبه اول و در کل بازار سرمایه رتبه دوم را در اختیار دارد. علاوه بر این، ارزش سهام شرکت طی سال 94 نسبت به سال 93 با رشد همراه بوده است و در حالی متوسط کاهش فروش محصولات تولیدی «مارون» طی دوره مذکور در بین 11 شرکت پتروشیمی هم گروه پنج درصد محاسبه می شود که متوسط میزان کاهش فروش در صنعت پتروشیمی 11 درصد بوده است.
برخي از افتخارات شركت در سال 1393
- انتخاب شركت به عنوان صادر كننده نمونه استان خوزستان براي سومين سال پياپي
- اخذ رتبه 34 ام در بين يكصد شركت برتر كشور به انتخاب سازمان مديريت صنعتي با يك رتبه صعود
- كسب رتبه نهم در رتبه بندي شركتهاي برتر كشور از نظر شاخص ارزش افزوده به انتخاب سازمان مديريت صنعتي با يك رتبه صعود
- كسب رتبه سوم در رتبه بندي شركتهاي برتر كشور از نظر شاخص بازدهي فروش به انتخاب سازمان مديريت صنعتي
- كسب مقام اول در بين شركت هاي پتروشيمي در ششمين جشنواره بهره وري
- كسب لوح تقدير در تجربيات موفق بهره وري در كليه صنايع و معرفي به عنوان يكي از 20 شركت برتر در سطح ايران
- حضور در همایش جایزه تعالی صنعت پتروشیمی وکسب تقدیر نامه 5 ستاره برای شرکت پتروشیمی مارون با چندین پله صعود نسبت به سال های پیش در حوزه های مختلف.
- اخذ استاندارد مدیریت ریسک ISO31000 و استاندارد امنیت اطلاعات ISO27001 و استاندارد کیفیت آزمایشگاه ISO16017025
عملکرد شرکت در سال مورد گزارش
مهمترين اقدامات صورت گرفته به منظور بهره وري و افزايش ظرفيت توليد در واحدهاي توليدي مجتمع عبارتند از :
- شروع به كار پروژه افزايش ظرفيت واحد HPDE و انجام فاز اول اجرايي آن در جهت افزايش توليد واحد
- پروژه Wax Recovery و خرید Flaker
- نصب تجهیزات پروژه تصفیه پساب
- سفارش سيستم كنترل بويلرهاي 30*2 تني در جهت در دسترس بودن بخارMPS و استفاده در صورت لزوم
- خريد چيلر 5 واحد ED/EG جهت استفاده بهينه از آب چيلر در جهت حفظ ظرفيت توليد واحد
- اجراي خط 18» – HPS جهت دريافت بخار از پتروشيمي فجر در موارد اضطراري
- پيگيري جهت اخذ پروانه بهداشتي صنعتي جهت محصولات پليمري
- تامين تجهيزات و تعميرات برنامه ريزي شده كوره هاي واحد الفين (کوره های 5 و 6 و 7 در سال 94 RECOIL گردیدند.
- پروژه تصفيه پساب، اتمام بخش سيويل و شروع نصب مكانيكي
- اقدام در جهت تامين و نصب سيلوي پودر در واحد HD بمنظور پایداری تولید
- اقدام در جهت نصب گارد در خصوص واحدهاي HD و PP به منظور جذب آب و سموم از خوراك ورودي به واحدهاي مذكور(تجهیزات گارد واحد PP در حال خرید می باشد)

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.