مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان (سهامی‌عام) راس ساعت 10 صبح روز شنبه مورخ 5/4/95 در محل هتل بزرگ ارم واقع در تهران بزرگراه شهید حقانی بعد از کتابخانه ملی ورودی همت غرب با دستور جلسه زیر تشکیل گردید:
در این مجمع که با حضور96 درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای حمید محمودی بود، که جنابان فرخ کوچکی و علی ملکی در مقام نظار اول و دوم و آقای علیرضا فاطمی به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 29/12/1394 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود20 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
در این جلسه که جمعی از مدیران عامل شرکتها و مدیران حوزه ستادی هلدینگ سیدکو، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار و صاحبان اصحاب رسانه حضور داشتند، ابتدا جناب آقای مهندس داداش ((مدیر عامل و عضو هیات مدیره)) با ارائه گزارشی مبسوط از کلیات صنعت سیمان و عملکرد شرکت سیدکو در سال مالی مذکور به تشریح جایگاه و موقعیت شرکت سیدکو در صنعت و کشور پرداخت. در ادامه مجمع با ریاست آقای محمودی نماینده شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (سهامدار عمده) و قرائت گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی توسط نماینده سازمان حسابرسی، پس از تصویب ترازنامه و حساب سودوزیان، و معاملات با اشخاص وابسته؛ توزیع مبلغ 80 میلیارد ریال سود بین سهامداران را تصویب نمود و روزنامه اطلاعات و سازمان حسابرسی را به ترتیب بعنوان روزنامه کثیرالانتشار و بازرس قانونی و حسابرس مستقل برای سال بعد انتخاب نمودند.

پیام هیات مدیره
آرمان شرکت در نیل به اهداف و رسالت اخلاقی و اجتماعی، همواره بر ارزش افزایی منافع صاحبان سهام استوار بوده و کلیه مدیران و کارکنان مجموعه با نگاه بر نوآوری، رشد و بهبود مستمر فعالیتها و کسب عایدات بیشتر ماموریت یافته اند. عملکرد و دستاوردهای شرکت در طول سالهای فعالیت و همچنین موفقیت های حاصل شده، خود دلیلی بر این مدعاست که شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان از جایگاه مناسبی در صنعت سیمان برخوردار می باشد. از جمله عوامل موثر بر موفقیت شرکت را می توان برخورداری از مدیران مجربف متخصص و پرتلاش، نام و نشان تجاری معتبر شرکتهای مجموعه، تنوع و کیفیت محصولات و همچنین توجه به رضایتمندی مشتری در مجموعه عنوان نمود.
علیرغم تمامی مشکلات اقتصادی که در سال گذشته در صنعت سیمان در کشور حادث گردید، با توکل بر خداوند متعال و بهره گیری از توان مدیریتی مجموعه در سایه همراهی سهامداران محترم، شرکت موفق گردید تا گامهای مناسبی در جهت کاهش و کنترل هزینه های تولید در مجموعه ، حفظ و توسعه بازارهای فروش داخلی و صادراتی ضمن توجه به قیمت های فروش مدیریت منابع انسانی و همچنین رضایت مشتریان بردارد.
اینک ضمن تشکر از سهامداران محترم که با اعتماد و همراهی خود، دستیابی به اهداف شرکت را در سال گذشته میسر ساختند، تلاش خواهیم نمود تا در سال 1395 تیز با تکیه بر الطاف الهی و با پشتوانه نیروهای مدیریتی در مجموعه، امین اعتماد همگان بوده و در سایه تعهد و تلاش ، شاهد ادامه مسیر رو به رشد شرکت و تامین منافع و رضایتمندی ذینفعان باشیم.
با امید اینکه در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، شاهد توفیق در ان صنعت ملی و زیربنایی کشور باشیم.
معرفی شرکت:
شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان در تاریخ 13/12/1382به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس و تحت شماره ۲۱۸۰۰۶ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی به ثبت رسیده است . شرکت پس از به ثبت رسیدن نزد مرجع ثبت شرکتهای شهرستان تهران به عنوان نهاد مالی تحت شماره ۱۰۹۶۴ نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، در تاریخ 21/1/1392 مجوز فعالیت به عنوان شرکت مادر (هلدینگ) را دریافت نموده است. همچنین شرکت به موجب مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخه 2/2/1393 و مجوز سازمان بورس به شماره 121/267075 مورخه 20/2/1393 و آگهی روزنامه رسمی مورخ 20/3/1393از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل و در تاریخ 25/8/1393، ۱۰درصد از سهام شرکت در بازار بورس و اوراق بهادار تهران عرضه گردیده است.
عمده اقدامات و فعالیتهای شرکت در سال 94:
• صادرات نزدیک به 2.2 میلیون تن سیمان و کلینکر
• مطالعه، بررسی و اقدام موثر جهت کاهش بهای تمام شده تولید
• برنامه ریزی کاهش توقفات ناخواسته در شرکتهای تابعه در جهت تولید مستمر و با کیفیت
• برگزاری جلسات فنی و مهندسی با حضور شرکتهای گروه در جهت کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری
• برگزاری جلسات ارائه راهکارهای افزایش قیمت فروش در سطح هلدینگ
• برگزاری جلسات مستمر حسابرسی داخلی جهت کنترل فرآیندهای داخلی و مالی
• بررسی، تهیه و تصویب برنامه مدون استراتژیک هلدینگ و ارائه به سرمایه گذاری گروه توسعه ملی
• تشکیل کمیته خرید در شرکت هلدینگ جهت هم افزایی، کنترل و کاهش هزینه های مربوط به خرید اقلام عمده از جمله پاکت، آجر نسوز، نسوز مصرفی، روغن و ...
• انعقاد قرارداد با شرکت کارگزاریهای معتبر در جهت مدیریت پرتفوی و سرمایه گذاریهای بورسی
سهم شرکت از تولید کلینکر و سیمان با توجه به درصد سهام خود در شرکتهای تابعه و وابسته نزدیک به 9.3 میلیون تن کلینکر و 8.5 میلیون تن سیمان بوده است که به ترتیب معادل 11.8 و 10.6 درصد از کل تولید کشور است.
اهداف و برنامه های آتی شرکت:
• تغییر سال مالی شرکتهای گروه از 29 اسفند به 30 آذر با توجه به مصوبات مجمع فوق العاده شرکتهای تابعه
• گسترش سرمایه گذاری ها در صنعت سیمان در محدوده های جغرافیایی پربازده در سطح کشور
• پیش بینی افزایش سرمایه حداکثر تا سقف 20درصد پس از طی مراحل قانونی و اخذ مجوزات لازم
• سامان دهی مکانسیم حمل و نقل در سطح گروه به منظور کاهش بهای تمام شده محصول
• مدیریت سرمایه گذاری و دارایی ها در صنعت سیمان و خروج شرکتهای زیان ده، کم بازده وغیر مرتبط از مجموعه
• مدیریت و اصلاح پرتفوی سهام شرکتها به منظور افزایش سهم بازار
• ایجاد هم افزایی و مدیریت زنجیره ارزش در شرکتهای تابعه
چشم انداز
حضور به عنوان برترین هلدینگ سیمانی در منطقه و خاورمیانه و یکی از پیشگامان اصلی صنعت سیمان در عرصه جهانی تامین و توزیع محصولات سیمانی با عملکرد جهانی (World Class) با برخورداری از کارآمدترین ابزارها و توانمندی های مدیریتی، تکنولوژیکی و سرمایه انسانی.
ماموریت
حداکثر سازی سود پایدار و بلندمدت شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در صنعت سیمان و ایجاد ارزش پایدار برای ذینفعان
اهداف
- مدیریت سرمایه گذاری و دارایی ها در صنعت سیمان و خروج شرکت های زیان ده، کم بازده و غیرمرتبط از مجموعه
- مدیریت اصلاح و پرتفوی سهام شرکت ها به منظور افزایش سهم بازار
- التزام شرکت به عملکردهای زیست محیطی پایدار و پیشروبودن در زمینه مسئولیت های اجتماعی
- برنامه ریزی و پیاده سازی استراتژی های نوین بازاریابی و مهندسی فروش با رویکرد حفظ و توسعه بازارهای داخلی و صادراتی در راستای افزایش و رشد سهم موثر در بازار در شرکت های تابعه
- افزایش و رشد سهم تولید، فروش داخلی و صادراتی نسبت به سایر رقبا در کشور و ایجاد مزیت های رقابتی
- ماموریت وارتقاء ظرفیت، کیفیت و تنوع محصول با توجه به مزیت های رقابتی موجود در شرکت های تابعه
- مدیریت و ارتقاء شاخص های بهره وری، قابلیت های سازمانی و توسعه کمی و کیفی منابع انسانی در شرکت های تابعه
- اصلاح ساختارها و روش های مدیریتی در شرکت های تابعه
- ارائه بالاترین استانداردهای رضایتمندی مشتری در صنعت و معرفی شدن به عنوان اولین انتخاب مشتری
- ایجاد و گسترش ظرفیت های تکنولوژیکی، علمی و مدیریتی در شرکت های تابعه
- تدوین نظام اطلاعاتی به روز و کارآمد با ایجاد تحول سیستماتیک و نرم افزاری در شرکت های تابعه
- مدیریت منابع مالی شرکت های تابعه با استفاده از ابزارها و استراتژی های نوین مالی
- ایجاد هم افزایی و مدیریت زنجیره ارزش در شرکت های تابعه
- مدیریت سوخت و انرژی در جهت کاهش سهم انرژی در بهای تمام شده محصولات در شرکت های تابعه

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.