A+ A A-

تایدواتر؛ بِرندی بلند آوازه در جهان

شرکت تایدواتر خاورمیانه در منطقه ای قرار دارد که شیوخ حاشیه خلیج فارس برای داشتن این صنعت و این توانمندی دست به هر کاری می زنند و از هیچ هزینه ای دریغ نمی کنند.
از خاور میانه تا شبه قاره هند و آفریقا در این گذرگاه آبی برای ایستاندن بار از کشتی ها همه رقبا در رقابت به شدت به سیاسی بازی و در یوزگی متوسل اند(بخوانید شمشیر ناجوانمردانه تحریم ، نابخردی دولت مردان ، عدم حمایت و ....) . حاج مهدی این بچه مسجدی آبدیده در کوره خدمت ، به درایت با نصب العین قرار دادن مدیریت جهادی ، بهینه سازی امور را سرلوحه کارش گذارده و چه خوش نقشی به کار بخشیده است. آنانکه با نحوه خدمت دهی بر سکوهای بارگیری و بار زنی کشتی در بنادر آگاهند می دانند نقش جهادی این شرکت چه درخشان و با اهمیت می باشد و چه خوب تیم کاری و یاران در یادها به پررنگی این نقش خوش رنگ و این خواسته به حق ملت سرفراز ایران در سرآمدی و سرقطاری این صنعت در منطقه و جهان پاسخ مثبت داده اند.
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تایدواترخاورمیانه (سهامی‌عام) مورخ 23/4/1395 در محل سالن اجتماعات شرکت تایدواتر خاورمیانه برگزار گردید.

در این مجمع که با حضور اکثریت سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای محمدرضا عالی پور بود، که جنابان جمال میرشکرائی و فریدون علیپور امینی در مقام نظار اول و دوم و آقای مهرداد عالی مقدم به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 29/12/1394 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 300 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.

پیام هیات مدیره
طی چند سال اخیر مهمترین دغدغه و مشکل و البته بهانه رقبای شرکت تایدواتر، تحریمها و سهامدار عمده تایدواتر بوده است. اما این روزها به لطف سیاست های کلان نظام، آینده نگری و نگاه ملی و ارزشی سهامدار عمدهف این مشکل هم در حال حل شدن می باشد.
امروز می توان مدعی بود که تایدواتر طی دو سال گذشته با همت و تلاش مضاعف بر یک یک مشکلات خود فائق آمده است. از حل مشکل با کارفرمای اصلی شرکت تا حل و فصل مشکلات داخلی و از سوی دیگر رفع نیازهای سرمایه گذاری شرکت و حضور در پروژه های جدید تا آخرین نمونه آن تغییر سهامدار اصلی شرکت.
پس از پشت سر گذاشتن مشمکلات دو سال گذشته و اعتماد سازی مجدد در بازار داخلی، امروز با خیالی آسوده از پی گیری حل مشکل تحریم ها، متوان تیم مدیریتی جدید در مسیر سرمایه گذاری و گرفتن پروژه های بزرگ بندری و دریایی کشور صرف خواهد شد و می توان این نوید را داد که دوباره تایدواتر را در اوج قله موفقیت ببینیم.
آنچه در مجامع قبلی قول داده بودیم محقق شد: اولین قدم برای حذف قانونی تحریم ها برداشته شده است. سازمان دوباره تایدواتر را پذیرفته است. رقبا و شرکا به دیده احترام به تایدواتر می نگرند. پرسنل آماده حرکتی جدید شده اند . پس می توانیم برای سال اینده نوید بدهیم که تایدواتر خاورمیانه به سمت رشد و ارتقاء گام های موثری بردارد.
به لطف افزایش سرمایه صورت گرفته و برنامه جدید برای آن و از سوی دیگر تدابیر اندیشیده شده برای حضور در تمامی مزایده ها و مناقصه های بندری البته با رعایت جوانب حقوق سهامداران شرکت و پایبندی به برنامه استراتژی یکسال گذشته مبنی بر عدم تکیه صرف بر منابع درآمدی بندر شهید رجایی و دوری گزینی از وابستگی به این بندر و از سوی دیگر کسب درآمدهای جدید برنامه تایدواتر در سال جاری تثبیت موقعیت در بنادر ایران و نیم نگاهی به بازارهای منطقه ای است.
اهداف آتی
اهداف و برنامه های آتی شرکت و گسترش خدمات بندری از جمله تخلیه و بارگیری ، عملیات کانتینری، خدمات دریایی در حوزه سالویج و لایروبی و سرمایه گذاری در حوزه های مختلف می باشد. در این راستا شرکت تایدواتر خاورمیانه به دنبال اهداف توسعه ای از قبیل بهبود و کنترل بهای تمام شده خدمات ارائه شده، کاهش زمان انجام اقدامات و در نهایت افزایش رضایت مشتریان و ذینفعان می باشد.
در حال حاضر مجموعه تایدواتر با پشتوانه نیروهای با انگیزه و متخصص خود به دنبال دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده است و سعی دارد با شناخت کافی از صنعت ورقبا و رفع موانع نسبت به ارتقاء جایگاه خود در کشور و منطقه اقدام و حرکت نماید.
تاریخچه
در سال 1347شرکت خدمات دریایی داریوش با سرمایه ده میلیون ریال منقسم به یکهزار سهم در تهران تاسیس شده و بعد از چندماه با مشارکت تایدواتر آمریکا بصورت 49-51، شرکت سهامی عام خدمات دریایی تایدواتر خاورمیانه را تشکیل داده اند. که پس از انقلاب اسلامی مدیران و سهامداران خارجی شرکت از کشور خارج شده اند. بعد از مدتی شرکت، تحت پوشش و نظارت دادستانی انقلاب قرار گرفته و اداره امور آن طی سنوات 1359 بغایت 1368 به بنیاد مستضعفان، دادستانی انقلاب، شرکت ملی نفت ایران و بنیاد شهید انقلاب اسلامی واگذار گردید.
سپس در سال 1368 با توجه به واگذاری 49 درصد سهام تایدواتر آمریکا به دولت جمهوری اسلامی ایران بنابر مصالحه نامه سال 1395 به مبلغ 000/699 دلار – هیات دولت به موجب مصوبه شماره5439/ت754 در تاریخ 4 ابان 1368 اقدام به واگذاری سهام یادشده به سازمان بنادر و کشتیرانی کرد و سپس به دلیل پاره ای از مشکلات مدیریتی سازمان بنادر و کشتیرانی در تاریخ 14/12/1369، 45 درصد سهام مصادره شده را در مالکیت بنیاد شهید بود، به نفع صندوق پس انداز کارکنان سازمان بنادر و کشتیرانی خریداری نمود.
در تاریخ 17/11/86 براساس مجمع عمومی فوق العاده با تغییر در اساسنامه ، نام شرکت از شرکت خدمات دریایی تایدواتر خاورمیانه به شرکت تایدواتر خاورمیانه تغییر یافت.

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.