Logo
چاپ کردن این صفحه

بانک گردشگری ، اعتبار صنعت گردشگری کشورمان

مجمع سالانه را در هتل فرودگاه امام خمینی (ره) گذارده بودند و برای حضور در آن می بایست در گرمای 40 درجه تهران راه 65 کیلومتری را طی می کردم. در مسیر به یاد بیتی که از دوره دبستان به یادم مانده افتادم . برای حضور در مجمع به شوق زیارت مدیر لایق و فهیم مجموعه جناب دکتر مهدی جهانگیری و استاد گران مایه خود حضرت دکتر طاهری طی طریق می کردم و می سرودم:
نه این ریسمان می برد با منش
که احسان کمندیست در گردنش
رفتیم و رفتیم تا رسیدیم به هتل ، در این سن و سال هرآنچه بیماری و آسیب جسمی و روحی در بیرون درون هست جملگی می داریم ؛ قند فراوان ، چربی زیاد ، قلب دریده ، مجروحیت مانده از جنگ تحمیلی و ...

بگذریم ، تن خسته را به تالار کشیدم با اینکه چهره حقیر آشنا بود ابتدا کارت ملی را طلب کردند از بخت بد شمارگان قفل کیف جابجا شده و عینک هم در ماشین جا مانده بود و فقط یک کارت خبرنگاری در جیب می داشتم ، مقبول نیفتاد! در آن لحظه ندا رسید به نزد آقا بروید. گفتم کدامین آقا؟! جوانی آمد و مرا به کنجی هدایت کرد و گفت: اینجا بنشین. گفتم به مجمع آمده ام ، گفت کلیپی پخش می شود مهم نیست . گفتم : مهم است هم خبرنگارم و هم سهام دار و ... خطابش کردم خواهشا چشم شما که می بیند این شماره های رمز حقیر را در قفل کیف بنده مرتب کنید و جوان این یاری را رساند ، کارت ملی را درآوردم و به میز هیات نشسته در آمار دوباره آمدم، یک فتوکپی گرفتند و اجازه ورود دادند به میز دیگر ، در میز دیگر بک بسته از زیر پستو بیرون کشیدند و از محتوای آن فقط یک کتابچه رنگین آمار و ارقام به حقیر دادند و بقیه را بازگرداندند زیر میز ... !! در این زمان همان جوان آمد و چون پی برد به واقع هم سهامدارم و هم خبرنگار یک کارت در جیب من گذارد .کارت را بیرون آوردم و به مشارالیه دادم و گفتمش که جوان قلم را به بها نخر ، مگر ندانی که خداوند بر قلم و آنکه با او می نویسد قسم خورده است؟ ، عشق است که ما را بدینجا کشانده و ماحصل ؛ قند افتاده ، قلب پر طپش و دمای بدن به حد بالا گرم . کنجی یافتم و لختی نشستم ، و به غور و تفکر رفتم که به راستی در دنیای جذب گردشگر و صنعت توریسم چه فرهنگی پیشه کردیم...
به دفتر نشریه رسیدم و به حرمت بزرگان بنوشتم بانک گردشگری اعتبار گردشگران و صنعت گردشگری کشورمان می باشد ، آن را حرمت کنید.
آنچه رفت مرا بر آن داشت فاش بگویم وظیفه است بر قلم و حقیر و قسمی که خداوند بر آن نقش زده «نون القلم و ما یسطرون »
به عنوان یک مطبوعاتی موی سپید حجت کاری دانستم که بار دیگر این نکته را گوشزد کنم که صنعت گردشگری و توریسم استونش ارتباط دو سویه اعتمادآفرین می باشد.شاه بیت موفقیت در این صنعت خدمت است ، حرمت است ، میهمان داری و میهمان نوازی به شایستگی و بایستگی است که نتیجه اش می شود اشاعه فرهنگ ناب ایرانی اسلامی .
مردان بزرگی چون مهدی جهانگیری و یارانش این معنا را با جان و دل پذیرا می باشند و برای سربلندی این صنعت کمر همت بسته اند و ما بدین خدمت خادمین ملک و مملکت می بالیم ، لکن تنها و تنها آن در نیمه بسته کوچک روابط عمومی را بازتر نمایند که این فرهنگ از این دریچه کوچک سخت...
ما وارثان ذوالفقاریم
***
در خیبر زجا بر آریم
مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بانک گردشگری(سهامی عام) در روز یکشنبه مورخ 20/4/1395 در محل هتل فرودگاهی بین المللی امام خمینی (ره) تشکیل شد.
در این مجمع که با حضور17/82 درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای خسرو خواجه حسنی بود، که جنابان سید بهاء الدین حسینی هاشمی و علی سنگینیان در مقام نظار اول و دوم و آقای رضا خدابخش به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
در ادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع توسط مدیرعامل شرکت و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تقدیر و تشکر از تیم مدیریتی شرکت با تصویب صورتهای مالی منتهی به 29/12/1394، تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 قانون تجارت و تقسیم سود 500 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
موسسه حسابرسي بهمند به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانوني اصلي و موسسه حسابرسي سامان پندار به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانوني علي البدل انتخاب گرديدند
پیام هیات مدیره
سال 1394 با تشدید دشواری های فعالیت شبکه بانکی کشور متاثر از تداوم رکود، انجماد دارایی ها و کاهش سودآوری جریان یافت. اعمال نظارت های سخت گیرانه و محدودیت ها از سوی مراجع نظارتی در اعمال نرخ سود سپرده ها و معاملات از دیگر ویژگی های سال مورد گزارش بوده است. کمبود نقدینگی در سال های اخیر و افزایش نقدینگی به نسبت سنوات قبل صرفا از محل سود واریزی به سپرده های مردمی در بانک ها، مشکلات بازار پول را تشدید نموده است.
کمبود منابع و همچنین کاهش سوداوری معاملات و سرمایه گذاری ها بر تشدید هر چه بیشتر رقابت بانک ها و به ویژه موسسات اعتباری در بازار غیر متشکل پولی دامن زد.
بانک گردشگری در راستای تحقق چشم انداز مصوب خود در افق سال 1398: همراه با توسعه شبکه شعب خود از 51 به 83 شعبه، سهم خود از سپرده های شعبه بانکی را به 95/0 درصد رساند.
با استعانت از خداوند تبارک و تعالی ، شکیبایی و همراهی سهامداران عزیز و اراده و تلاش جمعی کارکنان ، بانک توانست با تثبیت هرچه بیشتر موقعیت خود در شبکه بانکی، عملکرد ممتازی از خود به جای گذارد که مهم ترین آنها عبارتند از:
1- با افزایش 55 درصدی سپرده ها، سهم سپرده گذاران از منابع تامین شده بانک از 9/90 درصد در ابتدای سال مالی به 3/91 درصد در پایان سال رسید.
2- میزان سپرده های بانک با افزایش 277/37 میلیارد ریال از مبلغ 548/67 میلیارد ریال ( در پایان سال مالی 93) به مبلغ 825/104 میلیارد ریال (در پایان سال مالی 94) افزایش یافت.
3- با ورود بانک به نخستین سال جاری سازی استراتژی ، تلفیق برنامه های عملیاتی و پروژه های استراتژیک با بودجه سنواتی در سایه مشارکت مثال زدنی کارشناسان و مدیران بانک انجام شد. براین اساس پایش و تخصیص بودجه در سال جاری بر مبنای برنامه های مصوب صورت گیرد.
4- با استقرار سامانه الکترونیکی آموزش؛ نهادینه ساز فرهنگ صرفه جویی و افزایش بهره وری منابع انسانی در دستور کار قرار گرفته وبه منظور تکامل طرح جامع آموزش بانک، اخذ استاندارد ایزو 10015 در دست اجرا می باشد.
5- با ایجاد آمادگی های فنی، فرآیندی و انسانی؛ پیگیری اخذ مجوز مرحله دوم فعالیت های ارزی در دستاقدام است و به زودی بانک ارائه خدمات مرتبط با این مرحله را به بسته خدمات و محصولات بانکی خود خواهد افزود.
6- بانک گردشگری با حضور در هفتمین جشنواره ملی بهره وری کشور موفق به کسب رتبه نخست در بهره وری کل عوامل در گروه بانک ها، موسسات اعتباری و سایر نهادهای مالی شد.
7- با توسعه همکاری های علمی پژوهشی بانک با دانشکده مدیریت دانشگاه تهران؛ بانک گردشگری ضمن حمایت از برگزاری سومین کنفرانس سالیانه مدیریت استراتژیک ، سهم قابل توجهی از محتوا و ارائه مطالب علمی این نشست را برعهده داشت.
8- بانک در دوازدهمین همایش زنجیره موفقیت سازمانی، موفق به دریافت گواهینامه استاندارد و جایزه بین المللی تکنولوژی برتر در بانکداری الکترونیکی (T E Banking) از اتحادیه اروپا در بخش بین المللی و نشان عالی رهبری برتر در صنعت بانکداری در بخش ملی گردید.
9- در هجدهمین سال تبه بندی صد شرکت برتر ایران (IMI- 100) که توسط سازمان مدیریت ، صنعتی صورت گرفت، بانک گردشگری با 30 پله صعود و بهبود 24 درصدی در بین 100 شرکت برتر قرار گرفت.
در این رتبه بندی بانک گردشگری موفق شد رتبه خود را از 127 به 97 برساند.
مواردی که تقدیم شد، به عنوان بخشی از فعالیت ها و اقدامات بانک در سال مالی مورد گزارش است و امیدواریم توانسته باشیم اعتماد و همراهی شما سهامداران محترم را با تلاش صادقانه و خلق ارزش مورد انتظار جلب نماییم.
ماموریت
ما با نگاه جهانی، خدمات بانکی متمایز و راه حل های نوآورانه مالی که حاوی تجربه خوشایند برای مشتریان باشد را ارائه می دهیم و با حضور در بخش های اقتصادی سودآور به ویژه صنعت گردشگری و خلق ارزش مناسب برای ذینفعان ، در رشد و توسعه اقتصاد ملی نقش آفرینی می کنیم.
چشم انداز بانک
بانک گردشگری در پایان سال 1398
- از نظر سودآوری (EPS) در میان 5 بانک نخست کشور است.
- 3 درصد از منابع شبکه بانکی را در اختیار دارد.
- دارای رتبه نخست در ارائه خدمات متنوع مالی و بانکی به صنعت گردشگری کشور می باشد.
- در زمره 3 برند برتر بانکی از دیدگاه مشتریان است.
ارزش های محوری
1- کسب خشنودی پایدار مشتریان، محور همه فعالیت های ما است و مشتری در کانون تمرکز هر آنچه انجام می دهیم قرار دارد.
2- با ارزش ترین سرمایه ما، کارکنان مان هستند
3- اعتمادسازی برپایه شفافیت، صداقت، یکپارچگی و اخلاق حرفه ای ، زیربنای رفتار و عملکرد ماست.
4- ارج نهادن به فرهنگ گردشگری با هدف تقویت اقتصاد ملی، هدایت بخش فعالیت های بانک می باشد.
5- ما در تمامی فرآیندهای کاری برخلاقیت، پویایی، چابکی و تخصص گرایی تمرکز داشته و یادگیری مستمر را جزء جدانشدنی فرهنگ بانک می دانیم.
6- بانک و کارکنان آن مسئولیت اقدامات و تصمیمات خود را در هر زمان به عهده گرفته و برای مسئولیت هایی که تقبل می کنند پاسخگو هستند.
7- کارتیمی و مدیریت مشارکتی در فعالیت های بانک جاری بوده و در سرتاسر بانک ترویج داده می شود.
8- نظم و ترتیب، هماهنگی و ایجاد انضباط در محیط کاری موثرترین عامل موفقیت ماست.
جایگاه بانک در صنعت بانکداری
بانک گردشگری نخستین بانک تجاری با تمرکز در حوزه گردشگری است که با رویکرد و نگرشی کاملا متفاوت، پا به صحنه فعالیت های اقتصادی کشور گذاشته است و در مدت زمان کوتاه فعالیت خود، پایه گذار خدمات مفید برای مشتریان و اقدامات موثر در صنعت بانکداری و نیز گردشگری کشور بوده است. خدمت رسانی به مشتریان در بانک گردشگری مبتنی بر الگوهای نوین و روزآمد است. در راستای تحقق چشم انداز مصوب بانک مرتبط با حوزه گردشگری و تحقق شرایط پساتحریم که نویدبخش روزهای خوب و روشن برای کشورمان است؛ اقدامات اساسی زیر در بانک گردشگری صورت پذیرفته است؛
- عضویت رسمی بانک گردشگری در سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO)
- امضای تفاهم نامه با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به منظور پرداخت تسهیلات ویژه به بخش های سرمایه گذاری صنعت گردشگری
- اختصاص بالغ بر دو هزار میلیارد ریال اعتبار از محل منابع صندوق توسعه ملی با اولویت گردشگری
بانک گردشگری با بازنگری در رویکردها و پایش مستمر عملکرد خود، بیش از پیش مصمم و متعهد است تا بالاترین کیفیت در ارائه خدمات به مشتریان را از آن خود نماید، برای کسب اعتماد هر چه بیشتر مشتریان و ذینفعان ؛بانک گردشگری تعهد بزرگتری را برای خود متصور است و آن اینکه موفقیت خود را در گروموفقیت همه آنانی می داند که با بانک در ارتباط هستند و همکاری با بانک را یک موفقیت . افتخار برای خود تلقی نموده و علاقمند به ایجاد رابطه و پیوندی پایدار و مستحکم با ابنک ها می باشند از این رو کسب رضایت و خشنودی مشتریان ، اساس کلیه تلاش های بانک گردشگری می باشد.
بانک گردشگری برآن است تا ضمن حضور فعال در تمامی عرصه های اقتصادی کشور، نقش موثر و سازنده ای در بهبود بهسازی فضای کسب و کار ایفا نموده و زنجیره خدمات خود را تکمیل و مرتبا افزایش داده و ارزش آفرینی برای همه ذینفعان خود را از اندیشه به عمل برساند.
با ورود به ششمین سال فعالیت و پوشش شعبه ای مناسب در سطح کشور، موقعیت مطلوب و درخور توجهی در شبکه بانکی و در مقایسه با بانک های هم گروه ایجاد گردیده است. این بانک توانسته طی چهار سال اخیر سهم خود از سپرده های شبکه بانکی ازدرصد 13/0 در سال 91 به درصد95/0 در سال 94 افزایش یافته و در بین بانک ها و موسسات خصوصی این افزایش از درصد42/0 به درصد96/2 صورت گرفته است. طی سال مالی گذشته، بانک گردشگری ارتقاء 17 و 15 درصدی سهم خود ، به ترتیب از بازار سپرده ها در شبکه بانکی کشور و نیز بانک ها و موسسات خصوصی عضو کانون را تجربه نموده است.