مجامع

تامین ماسه ریخته گری با اندیشه‌ای متفاوت

taminmase3

خدمت بی‌منت مدیران کاردان برای فردایی روشن


مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تامین ماسه ریخته گری (سهامی‌عام) مورخ 31/4/1396 در محل دفتر مرکزی شرکت واقع در تهران برگزار گردید.
در این مجمع که با حضور اکثریت سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای جلال محقق بود، که جنابان امیرمسعود خادمیان و محمد شموسی در مقام نظار اول و دوم و آقای علیرضا ستاری به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 30/12/1395 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 10 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت رهبین بعنوان بازرس قانونی و حسابرس مستقل و موسسه حسابرسی ارقام نگر اریا بعنوان بازرس علی البدل شرکت برای سال مالی منتهی به 29/12/1396 انتخاب گردیدند.
در ابتدای مجمع مهندس خادمیان مدیرعامل شرکت با اعلام اینکه این شرکت اولین تولید کننده ماسه ریخته گری در کشور هم از نظر قدمت و از نظر مقدار تولید و فروش ماسه ریخته گری بوده که از نظر دارا بودن معادن از نظر کیفیت، بهترین معادن تولید ماسه ریخته گری را بدلیل گرد گوشه بودن ماسه در اختیار دارد اضافه کرد شرکت در حدود 30 درصد بازار مصرف را در اختیار دارد، و امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده این سهم افزون تر گردد.
وی در ادامه افزود تولیدات این شرکت بیش از 45 سال علاوه برصنعت ریخته گری پاسخگوی نیاز بسیاری از صنایع از جمله نفت ، گاز ، پتروشیمی ، آب و فاضلاب شهری و صنعتی و همچنین کارخانجات سیمان ، بتن و فرآورده های جانبی آن بوده است .
مدیر ارزشمند و کوشا شرکت در ادامه با تشریح توانمندی های شرکت حمل و نقل میهن ماسه فیروزکوه و پتانسیل بالای توسعه در این مبحث و اقدامات در حال انجام برای انتقال کارخانه که عملیاتی شده است را جدی ترین برنامه در حال اجرا در شرکت برشمرد اضافه کرد ما در سال آتی خدمت با صداقت را در سرلوحه خود قرار داده و با تمام توان می کوشیم نقاط ضعف و تهدیدها را شناسایی کنیم و با تجهیز و تحلیل مستمر آن ها را به فرصت تبدیل سازیم. توجه به آینده شرکت با توجه به استراتژی های کلان مدیریتی ترسیم شده از دیگر بخش های مهم صحبت های این مدیر توانمند بود که برای اولین بار در مجمع می دیدیم که مدیرعامل این چنین خودمانی با سهامداران خُرد به نشست و رایزنی بنشیند و سهامدارانی که زین کرده مدیریت ارشد دوصد سپاس داشتند و ... اجازت می خواهیم از مهندس خادمیان مدیرعامل مدبر شرکت و جناب ستاری معمار اعداد و ارقام و مرد شماره یک مالی شرکت که حسابهای شفاف و پاکدستی او در هر سال مالی به تائید حسابرسی و بازرسی قانونی می رسد و همیشه حرمت نون والقلم و ما یسطرون و اهل قلم را می دارند نهایت قدردانی و تشکر را داشته باشیم.

taminmase
پیام هیات مدیره
وضعیت و تحولات ماسه های ریخته گری:
طی سال مالی مورد گزارش اقدامات لازم جهت افزایش مبلغ فروش صورت پذیرفت، همچنین پیگیریهای لازم جهت فروش پودر سیلیس (باطله ها) که در محوطه کارخانه انباشته شده و باعث ایجاد مشکلات زیست محیطی می گردید انجام گرفت ولی بدلیل عدم نیاز مصرف کنندگان امکان فروش میسر نگردید به عبارتی فروش محصولات در سال مالی مورد گزارش 388/190 تن و به مبلغ 332/152 میلیون ریال و در سال مالی قبل (سال 1394) مقدار 208/177 تن و مبلغ 994/138 میلیون ریال به عبارتی از نظر مقدار 4/7 درصد کاهش و از نظر مبلغ 6/9 درصد نسبت به سال گذشته افزایش نشان می دهد.
عملکرد شرکت طی سال مالی مورد گزارش:
شرکت ابتدا سود هر سهم سال مالی مورد گزارش را با سرمایه جدید مبلغ 97 ریال(که با بررسی عملکرد واقعی شش ماهه، پیش بینی سود هر سهم را 5/19 درصد کاهش و در مهرماه سال 95 سود هر سهم را 78 ریال به سازمان بورس اعلام نمود.
از اهداف شرکت در سال مالی مورد گزارش تولید ماسه با کیفیت مطلوب و رسیدن به سود هر سهم 78 ریال بود که با توجه به صورت سود و زیان، و با توجه به رکود حاکم بر صنایع کشور وعدم امکان افزایش قیمت فروش، سود هر سهم 67 ریال تحقق یافته است. ضمنا طی سال مالی مورد گزارش اقدامات لازم جهت کنترل هزینه بهای تمام شده انجام گردید بطوریکه بهای تمام شده 9/1 درصد نسبت به بودجه کاهش یافت.
سایر دستاوردهای سال مالی مورد گزارش که توسط پرسنل واحد فنی و نوسازی شرکت انجام شده به شرح ذیل است.
1- طراحی، ساخت و نصب اسکرابر
2- طراحی، ساخت و نصب سیلکون اسکرابر جهت تغلیظ رساندن بار ورودی اسکرابر
3- کوپل کردن رادمیلها جهت استفاده بهینه از ظرفیت رادمیل
4- راه اندازی واحد تامین باد جهت متمرکز نمودن با واحدها
5- بالابردن ظرفیت استخرهای باطله حدود 30 درصد و تخلیه استخرهای باطله توسط ماشین آلات شرکت
6- انعقاد قرارداد با پیمانکار جهت تغذیه هوپر سنگ شکن و تخلیه کانال واش ماشین
7- نصب اینورتور در واحدهای سنگ شکن، واش ماشین و خشک کن جهت تنظیم فیدبار و کاهش مصرف برق
8- نصب و راه اندازی تابلو کاهش آمپراژ در ابتدای خط
9- تحقیق در مورد خنک کردن باز خروجی خشک کن ها
10- تحقیق در مورد انتقال و تنظیم بار مقسم های الگایرها
11- سامان دهی واحد تعمیرگاه و تعمیر ماشین آلات سنگین و وصول درآمد از محل تعمیرات
برنامه های آینده شرکت و گسترش بازارهای فروش:
- تدوین نقاط قوت و ضعف و فرصتها و تهدیدهای مجموعه تامین ماسه و تدوین ماتریس SWOT- آگاهی از نقاط قوت و ضعف داخل سازمان و از طرفی فرصت ها و تهدیدات موجود در محیط سازمان این توانایی را به سازمان می دهد تا موقعیت و جایگاه استراتژیک خود را ارزیابی نماید. مدیریت شرکت برآن است که از طریق ایجاد راهبردهای کوتاه مدت و بلندمدت برنامه هایی را جهت حفظ سازمان و ارتقاء آن از نظر مشتریان و رقباء ایجاد نماید.
- آنالیز پیوسته رقبا: تجزیه و تحلیل پیوسته رقبا و بررسی استراتژی، اهداف و سهم بازار هر یک و همچنین مقایسه پیوسته قیمت تمام شده شرکت و رقبا.
- حفظ مشتریان قدیمی و بازاریابی برای به دست آوردن مشتریان جدید
- ارتقای سطح کیفی محصولات تولیدی و بازنگری در نظام کنترل کیفی محصولات شرکت
- پیگیری و وصول مطالبات معوق مجموعه توانمندسازی بخش حقوقی مجموعه
- افزایش تولید به کمک ارتقاء بهره وری و همچنین تجهیز و نوسازی کارخانه و معادن با ماشین آلات پیشرفته و تکنولوژیهای جدید
- جلوگیری از توقفات برنامه ریزی نشده خط تولید با ایجاد یک برنامه مدون تعمیرات و نگهداری و برقراری نظام نت پیشگیرانه
- ارتقاء نسخه سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 به نسخه 2015 جهت ارتقاء کیفی سازمان و گسترش تفکر مبتنی بر ریسک
- استقرار نظام S5 اصول ساماندهی محیط کارو ایجاد ساختاری برای بهسازی و اراستگی محیط کار و ایمن سازی آن جهت جلوگیری از وقوع حوادث حین کار
- تهیه برنامه آموزش سالیانه براساس نیازسنجی های انجام گرفته از واحدهای مختلف با هدف ارتقاء توانمندیهای پرسنل
- استقرار سیستم های انگیزشی و نظام های پاداش و تنبیه
- ارزیابی کامل تامین کنندگان و برگزاری منظم جلسات کمیسیون خرید با توجه به آیین نامه معاملات مصوب هیات مدیره
- بازبینی در دستورالعمل های سنجش رضایت مشتری و ارتقاء سطح رضایت مندی مشتری
بخش تحقیق و توسعه در راستای به روزرسانی فن آوری ماشین آلات فرآوری و تولید محصولات منطبق بر استاندارد های بین المللی سعی در برآورده ساختن نیاز مصرف داخلی و خارج از کشور رادارد .
صادرات محصولات مختلف به کشور های آسیای میانه وحوزه خلیج فارس و همچنین افزایش بازار هدف از برنامه های توسعه میباشد.ازپتانسیل های دیگر مجموعه می توان به شرکت حمل و نقل میهن ماسه فیروزکوه که 100 درصد سهام آن متعلق به شرکت تامین ماسه ریخته گری میباشد اشاره کردو دیگر آنکه شرکت تامین ماسه ریخته گری اولین تولید کننده ماسه های سیلیسی مهندسی در ایران اکنون مفتخر است نخستین شرکت پذیرفته شده در بورس کالا برای انواع ماسه های سیلیسی مهندسی در ایران میباشد.
و اما بخش مکمل سخنان مهندس سبحانی مبنی بر اینکه ای مجموعه در راستای افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و توسعه شرکت اقداماتی را انجام داده که اهم موارد قابل اجرا صرفا طی سال جاری به شرح زیر می باشد:
1- عقد قرارداد با شرکت تخصصی با تجربه به منظور عارضه یابی و یافتن راه های حل مشکلات موجود در شرکت تامین ماسه ریخته گری، در حال حاضر گزارش مورد نظر آماده و در دست اجراء می باشد.
2- دریافت گواهی استاندارد محصولات و پذیرش در بورس کالا
3- افزایش کیفیت محصولات شرکت که در این زمینه یک دستگاه اسکرابر که می تواند منجر به افزایش کیفیت محصولات شود در مسیر تولید، نصب و راه اندازی شده است.
4- تلاش برای کاهش هزینه های غیرضروری از سه طریق زیر:
- طراحی برنامه بازنشستگی یا بازخرید نیروهای مازاد یا در شرف بازنشستگی
- انتقال بخش خردایش و شستشو به زمین جدید نزدیک به معدن بوده و در راستای انتقال کامل کارخانه می باشد و برآورد می گردد انتقال فوق طی یکسال آینده صورت پذیرد البته شرکت نیازمند تامین آب مصرفی است که در شرف کسب مجوز آن از سازمانهای مربوطه می باشد.
- هزینه حمل و نقل، بخش قابل ملاحظه ای از هزینه های تمام شده محصول را برای مشتریان تشکیل می دهد، از این رو بهینه سازی و افزایش بهره وری و سودآور شدن شرکت حمل و نقل میهن ماسه فیروزکوه جزء موارد با اهمیت بوده و اصلاح آن در دستور کار قرار دارد و طی شش ماه آینده به نتیجه خواهد رسید.
انتقال بخش خشک کن و سیلو پس از تامین گاز در زمین جدید انجام خواهد شد که به نظر می رسد در سال جاری امکان پذیر نمی باشد و برآورد می گردد در طی دو سال آینده انتقال بخش خشک کن و سیلو و به عبارتی انتقال کل کارخانه انجام خواهد شد.
تلاش این مجموعه در جهت تامین منابع مالی از منابع و امکانات داخلی شرکت می باشد تا شرکت تامین ماسه مجبور به تامین مالی با نرخ های غیرمنطقی و بالای موجود در بازار تامین مالی نگردد. به این منظور برنامه فروش ساختمان فعلی دفتر شرکت و رهن یک واحد کوچک تر ، کاهش مطالبات معوق که باعث افزایش سرمایه در گردش خواهد شد در دست اقدام می باشد.
طرح فرآوری 250هزار تن ماسه سلیسی و شروع عملیات اجرایی آن در این شرکت که دارای معدن سیلیس با ذخیره‌ای در حدود 20میلیون تن بوده و یکی از بهترین معادن ایران است.درکنار امر اشتغالزایی ورونق بخشی به اقتصاد کشور بطور عام وبطور خاص در فیروزکوه و با توجه به برنامه‌های در دست اقدام از جمله فرآوری ماسه سیلیسی و طرح تولید بتن سبک می‌توان آینده فوق‌العاده خوبی را برای شرکت پیش‌بینی کرد.
وجمله اخر انکه به همین تدبیر مدیران مدبر بود که شرکت تامین ماسه ریخته گری که با سرمایه 16.2 میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات بورس حضور دارد، در عملکرد سه ماه اول سال ، سود هر سهم را با 216 درصد افزایش از 88 به 278 ریال افزایش داد. همچنین این شرکت طی سه ماه اول سال، 9 درصد از این سود جدید معادل 24 ریال را پوشش داد.

taminmase2

ادامه مطلب...

افزایش سرمایه سیمان سپاهان مصوب مجمع گرفت

simansepahan

پیشرو در صادرات و کیفیت با عرضه محصولات جدید


مجمع عمومي فوق العاده صاحبان سهام شركت سيمان سپاهان(سهامي عام) ، روز دوشنبه مورخ 20/06/1396 راس ساعت 9:30 صبح درتهران سالن همايش انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان تشكيل گرديد.
در این مجمع که با حضور 82 درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی، اعضای هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار شد، ریاست مجمع برعهده آقای علی محمد بُد بود که جنابان عباس صفاکیش و سید ابراهیم مهدویان درمقام نظار اول و دوم و آقای محمد اسعدی به عنوان دبیر مجمع انتخاب شدند.
در ادامه با قرائت گزارش توجیهی هیات مدیره مبنی بر لزوم افزایش سرمایه توسط مهندس اسعدی مدیرعامل شرکت و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی با طنین صلوات مجمع نشینان سرمايه شركت به 2450 ميليارد ريال افزايش يافت.
مجمع ، افزايش سرمايه شركت به مبلغ 350 ميليارد ريال(از مبلغ 2100ميليارد ريال فعلي به مبلغ 2450 ميليارد ريال) از محل مطالبات حال شده و در صورت لزوم آورده نقدي سهامداران را تصويب نمود و به هيات مديره اجازه داد طي يك مرحله و حداكثر ظرف مدت يك سال سرمايه شركت را افزايش داده و نسبت به اصلاح ماده 5 اساسنامه متناسبا اقدام نمايد .
مهندس اسعدی در این مجمع با اشاره به اینکه این افزایش سرمایه باعث تامین نقدینگی لازم برای اصلاح ساختارمالی می شود افزود در صورت این افزایش سرمایه دیگر نیازی به تامین منابع مالی از بانکها نداریم که تسهیلات آنها سود زیادی را از سود شرکت کسر می کند.

simansepahan2
مدیرمدبر شرکت با اعلام اینکه در سیمان سپاهان و علی رغم مشکلات پیش آمده در بازار سرمایه که ناشی از رکود در ساخت و ساز ، کاهش در بودجه عمرانی دولت ، عدم امکان صادرات و قیمت پایین این محصول فرآوری و ... بود توانستیم به درایت تعدیل نیرو نداشته باشیم اضافه کرد ما توانستیم در صادرات کلینکر به تناوب در رتبه های دوم و سوم کشور قرار بگیریم که با توجه به موقعیت جغرافیایی شرکت امری بسیار موفقیت آمیز است. مهندس اسعدی در ادامه با اعلام اینکه این شرکت محصولات جدید خود را روانه بازار کرده و صادرات کلینکر و سیمان سفید خود را رشد می دهد افزود سیمان سپاهان در مسیر تولید محصولات نوین و کاربردهای خاص قدم برمی‌دارد و به زودی علاوه بر سیمان سپا سبز، سیمان سفید و چند محصول مخلوطی وارد مدار تولید خواهند شد. مدیریت شرکت در حاشیه مجمع با اعلام اینکه رویکرد زیست محیطی سیمان سپاهان یک روند پایدار و تثبیت شده است اضافه کرد سیمان سپاهان سومین کارخانه بزرگ کشور است که توانسته گام های بزرگ و موثری در زمینه حفظ محیط زیست و توسعه پایدار بردارد .
گزارش بازرس قانوني درباره گزارش توجیهی هیات مدیره درخصوص افزایش سرمایه
به مجمع عمومي فوق العاده صاحبان سهام شركت سیمان سپاهان(سهامي عام)
در اجراي مفاد تبصره 2 ماده 161 اصلاحيه قانون تجارت مصوب سال 1347
1- گزارش توجیهی مورخ 20/01/1396 هیات مدیره شرکت سیمان سپاهان(سهامي عام) درخصوص افزايش سرمايه آن شركت از مبلغ 100/2 ميليارد ريال به مبلغ 550/2 ميليارد ريال، مشتمل بر ترازنامه، صورت های سود و زیان و جریانهای نقدی فرضی و یادداشتهای همراه که پیوست می باشد، طبق استاندارد رسیدگی به اطلاعات مالی آتی، مورد رسیدگی این موسسه قرار گرفته است. مسئوليت گزارش توجیهی و مزبور و مفروضات مبنای تهیه آن با هیات مدیره شركت است.
2- گزارش مزبور در اجراي مفاد تبصره 2 ماده 161اصلاحيه قانون تجارت و با هدف توجيه افزايش سرمايه شركت به منظور اصلاح ساختار مالی از محل اورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران بمبلغ 450 میلیارد ریال تهیه شده است. این گزارش توجیهی بر اساس مفروضاتی مشتمل بر مفروضات ذهنی درباره رویدادهای آتی و اقدامات مدیریت تهیه شده است که انتظار نمی رود لزوما به وقوع بپیوندد. در نتیجه، به استفاده کنندگان توجه داده می شود که این گزارش توجیهی ممکن است برای هدفهایی جز هدف توصیف شده در بالا مناسب نباشد.
3- براساس رسيدگي به شواهد پشتوانه مفروضات، این موسسه به مواردی برخورد نکرده است كه متقاعد شود مفروضات مزبور مبنايي معقول براي تهيه گزارش توجيهي فراهم نمي كند. به علاوه، به نظر اين موسسه، گزارش توجیهی یاد شده براساس مفروضات به گونه اي مناسب تهیه و طبق استانداردهاي حسابداري ارائه شده است.
4- حتي اگر رويدادهاي پيش بيني شده طبق مفروضات ذهني توصيف شده در بالا رخ دهد، نتايج واقعي احتمالا متفاوت با پيش بيني ها خواهد بود، زيرا رويدادهاي پيش بيني شده اغلب به گونه اي مورد انتظار رخ نمي دهد وتفاوتهاي حاصل مي تواند با اهميت باشد.
هدف از انجام افزایش سرمایه
هدف شرکت سیمان سپاهان(سهامی عام)، از افزایش سرمایه موضوع این بیانیه ثبت، به شرح زیر می باشد.
اهم اهداف شرکت در افزایش سرمایه به شرح زیر خلاصه می گردد:
هدف شرکت سیمان سپاهان (سهامی عام) از افزایش سرمایه موضوع این گزارش، اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج نقدینگی از شرکت، از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران می باشد. در حالت عدم افزایش سرمایه، شرکت جهت پرداخت مطالبات سهامداران ناگزیر به اخذ تسهیلات مالی از بانک ها می باشد. بنابراین ، توان نقدینگی شرکت کاهش قابل ملاحظه ای خواهد یافت و ریسک عدم ایفای به موقع تعهدات را به دنبال خواهد داشت، در حالی که انجام افزایش سرمایه کنونی منجر به جلوگیری از خروج وجه نقد از یک طرف و عدم نیاز به تامین منابع مالی از طریق اخذ تسهیلات بانکی می گردد.
الف: افزایش میزان سرمایه شرکت و بهبود وضعیت اعتباری:
با افزایش میزان سرمایه و بهبود وضعیت اعتباری ، با افزایش میزان سرمایه شرکت قابل تصور است که جایگاه شرکت از لحاظ اعتباری جهت جذب منابع مالی در صورت لزوم بهبود یابد.
ب: بهبود بازدهی:
کاهش هزینه های تامین مالی و اثرات آن بر سودآوری، افزایش سرمایه پیش رو در این جهت موثر عمل خواهد نمود.
ج: جلوگیری از خروج وجه نقد و تقویت بنیه مالی
- کاهش ریسک شرکت در روش تامین مالی
- بهبود جریان سودآوری
- بهبود نسبت مالکانه و رقابت پذیری شرکت در صنعت بازار و سرمایه
- بهبود و افزایش قیمت سهام و ارزش بازار سهام شرکت
مبلغ افزایش سرمایه پیشنهادی و محل تامین آن
با توجه به برنامه ارائه شده، شرکت سیمان سپاهان در نظر دارد سرمایه خود را از مبلغ 000/100/2 میلیون ریال به مبلغ 000/550/2 میلیون ریال، از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران به شرح زیر افزایش دهد.
- 000/450 میلیون ریال (معادل 43/21 درصد) از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران

simansepahan3

ادامه مطلب...

پتروشیمی فن آوران پیشرو در اقتصاد مقاومتی

pfanavaran

مهندس بهزادی و باور راستین به خودکفایی و ارزش آفرینی
ما آمده ایم تا صنعت را معنایی دیگر ببخشیم


مدیر توانمند و لایق شرکت در ابتدای گزارش جامع خود به مجمع که بخش هایی از آن بصورت تله فیلم پیشتر به سمع و نظر مجمع نشینان شاد و راضی حاضر رسیده بود به تشریح فعالیت های شرکت و دستاوردهای پر افتخار سال مالی مورد گزارش اشاره کرد.
مهندس بهزادی درباره عملکرد مجتمع پتروشیمی فن آوران گفت: این پتروشیمی سومین واحد پتروشیمی متانول کشور دومین واحد متانول کشور از نظر ظرفیت و تنها تولیدکننده اسید استیک در کشور برای فروش است.
مهندس بهزادی با اعلام اینکه شرکت پتروشیمی فن آوران به عنوان تولیدکنند مطرح متانول و اسید استیک با حفظ و توسعه ظرفیت تولید، نقش محوری را در توسعه صنعت پتروشیمی کشور ایفا می کند اضافه کرد:
فعالیت شرکت پتروشیمی فن آوران در زمینه احداث، راه اندازی و بهره برداری واحدهای متانول، اسید استیک و منواکسید کربن به منظور صادرات استفاده در صنعت پتروشیمی و صنایع پایین دستی بوده و منطبق با اهداف و سیاست های کلان بخش صنعت در رابطه با صادرات، ایجاد اشتغال، انتقال دانش فنی، تربیت نیروی متخصص و تولید محصولات پتروشیمی با ارزش افزوده بالا از گاز طبیعی می باشد.
در باب پتروشیمی فن آوران و تیم تلاشگر آن از راس مدیریت مهندس بهزادی مردی که بخودکفایی و باورمداری، اعتقاد راسخ دارد گرفته تا تیم پاکدست مالی و پشتیبانی، از بچه های خوش برخورد و مطلع به کار روابط عمومی و امور سهام کارکنان پرتلاش و کارشناسان متخصص سخن گفتن و از تلاش جهادگونه آنها گفتن مثنوی هفتاد من می خواهد که...
به عنوان یک خبرنگار و یک سهامدار در مجموعه اخبار اقتصادی منتشر شده از پتروشیمی ها در سال 1395 هر روز یک خبر خوش داشتیم از مجموعه افتخار آفرین فن آوران بعنوان پتروشیمی پیشرو و عزتمند که شعار مدنظر رهبری را در اذهان تداعی می ساخت و به آن افتخار می کردیم.
چرا که تدبیر و درایت مدیری مدبر توانست در کنار پتروشیمی معظم فن آوران با عزمی راسخ به شعار اقتصاد مقاومتی در بین 7 شرکت بزرگ تولیدی مدیریتی «هم خانواده» در مجموعه های بزرگ تاپیکو موفق به کسب رتبه نخست در تولید و فروش گردد . تلاش و مجاهدتی از خانواده بزرگ فن آوران که چشم جوشانی اند از نام آوران.

pfanavaran1
مهندس بهزادی که نشان داده در هر سنگری از خدمت با نگرش مدیریتی خود بر افزایش بهره وری و بهینه سازی تاکید ویژه ای دارد در عرصه بهینه سازی مصرف انرژی نیرو با تشکیل کار گروه های متخصصی و راه حل های هوشمندانه توانست این پتروشیمی را از برترین ها سازد و این نکته ای بود که مهندس پیوندی مدیرعامل تاپیکو در مراسم افتتاح تصفیه پساب بهداشتی مجموعه به روش SBR بر آن تاکید داشت یعنی هنر مدیریت در بهینه سازی امور که مهندس بهزادی و پتروشیمی فن آوران شاگرد اول وممتاز این مهم بودند.
پتروشیمی فن آوران در سال اقتصاد مقاومتی توانست شعار ما می توانیم را به باور اندیشه برساند تا آنجا که به دستاوردهای غرور آفرینی دست پیدا کرد.
استفاده از گاز ارسالی به فلر (مشعل های گاز) به عنوان سوخت در واحد متانول و مونوکسید کربن با صرفه جویی بیش از 630 میلیارد ریال در سال و استفاده از پمپ برقی به جای پمپ توربینی به منظور صرفه جویی در مصرف بخار و بهینه سازی مصرف بخار در فلر متانول با صرفه جویی بیش از 160 میلیارد ریال در سال بخشی از این موفقیت ها بوده است.
به گفته این مدیر خوش فکر استفاده از آب دور ریز کندانس فرآیندی واحد متانول به عنوان آب جبرانی کولینگ (خنک کننده های صنعتی) با صرفه جویی بیش از 9 میلیارد ریال در سال و چندین بهینه سازی انجام شده دیگر به ارزش ده ها میلیارد تومان که در همین برهه رونمایی شد. از دیگر دستاوردهای این شرکت بوده است.
و اما پیرامون شاهکار مهندس بهزادی با اعداد و رقم و ریز و تراز و عملکرد بخوبی هویداست که چه برجسته کار کرده و کمر به خدمت بسته است. من باب مثال درباره کارنامه کاهش مصرف گاز طبیعی سوخت واحد مونوکسیدکربن می توان گفت:
در نتیجه اجرای 6000-4000 نرمال مترمکعب در ساعت OFF H2 ارسالی به فلر به عنوان سوخت کوره ریفرمر بازگردانده می شود که معادل 2000-1500 نرمال متر مکعب در ساعت صرفه جویی در NG سوخت مورد استفاده در واحد CO می باشد. در حقیقت با نتایح حاصل شده تا این مرحله از اجرای طرح 30-24 درصد مصرف گاز طبیعی سوخت واحد کاهش یافته است که صرفه جویی ذیل را در طول اجرای سالانه آن در پی خواهد داشت.
در روند مصرف گاز طبیعی سوخت و تولید واحد مونوکسید کربن متوسط مصرف گاز طبیعی، علی رغم افزایش تولید 6 درصدی ، کاهش 24 درصدی داشته است.
و یا در روند مصرف گاز طبیعی سوخت و تولید را در متانول متوسط مصرف گاز طبیعی قبل و بعد از تغییرات 22 درصد کاهش یافته است که این میزان صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی سوخت علاوه بر کاهش هزینه انرژی منجر به کاهش انتشار 132000 تن و CO کمتر به اتمسفر می باشد که این خود نشان از اهتمام مدیریت و مجموعه به مقوله حفظ محیط زیست و انطباق استانداردهای صنعت سبز می باشد.
قبل از اجرای طرح کل مصرف گاز مجتمع بیش از 88 میلیون نرمال متر مکعب بوده است که پس از اجرا به 83 میلیون نرمال کاهش یافته است (در حالی که تولید واحد طی این مدت افزایش 6 درصدی نیز داشته است).
در کنار توجه جدی به امر مقوله محیط زیست که سرلوحه کاری مدیران خدوم کشوری در پتروشیمی فن آوران قرار دارد تلاشهای ارزنده ای برای تمرکز بر استراتژی های خودکفایی و جلوگیری خروج ارز از کشور شده است.
انتخاب هوشمندانه شرکت های تولیدکننده قطعات، اولویت بخشی شرکت های بومی و صرفه جویی ارزی قابل توجه، فراهم کردن فضای کارآفرینی، توانمندسازی جوانان و نیروهای داخلی و ... از دیگر برنامه هایی بود که در سال مالی مورد گزارش به کرات از آن شنیدیم و بر خود و این شرکت افتخار آور و ایرانی بودن بالیدیم.
مفتخریم که بگوییم اعضای هیات مدیره و سهامداران عمده مدیری ارزشی را حمایت و پشتیبانی کردند تا روز مجمع با افتخار بگوید؛
شرکت پتروشیمی فن آوران در سال های اخیر و در راستای سیاست های خودکفایی در زمینه های فنی و مهندسی و در حوزه فعالیت های مربوطه، همواره تلاش نموده است تا بستری مناسب به منظور فعالیت متخصصین و تولیدکنندگان ابراز و تجهیزات داخلی فراهم و ضمن کم کردن وابستگی به تولید کنندگان خارجی، صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی را بدست آورد و از این رو با تشکیل کمیته خودکفایی در دی ماه 95 گامی بلند در راستای رسیدن به اهداف مذکور برداشته است.
وی افزودخوشبختانه تا به حال اقدامات خوبی در زمینه خودکفایی در پتروشیمی فن آوران انجام شده، به گونه ای که به طور قطع بالای 90 درصد از قطعات مکانیکال این شرکت ساخت داخل است.
مهندس بهزادی ادامه داد: در گذشته نه چندان دور تمام روغن های مصرفی در صنایع وارداتی بوده اما در حال حاضر غیر از چند مورد خاص، تمام روغن های مورد مصرف موجود ساخت ایران هستند.
اضافه کرد: با ادامه این روند سالانه چندین میلیارد دلار صرفه جویی ارزی خواهیم داشت و بتوانیم در کنار تولید و فروش بیشتر با کاهش های تمام شده در سودآوری و ارزش آفرینی همچنان این شاگرد اولی خود را حفظ نماییم که حفظ رکوردها و دستاوردهای بسیار سخت و دشوار است ولی شک ندارم با کمک همکاران و تلاش دوچندانی که مجموعه خواهند داشت می توانیم به اهداف و چشم اندازهای ترسیمی دست یازیم. بدین داشته مدیران خدوم که جهادگونه کمر همت به خدمت بسته و خلق را زکرده خود خشنود و سرخوش ساختند باید شکر نعمت بجای آورد که من لَم یَشکر المخلوق من لَم یَشکر الخالق.
اجازه می خواهیم از عنایت و بزرگواری جنابان جبرئیلی و مهندس بهزادی در حق حقیر و اصحاب خبر و لطف و یاری بچه های خوب روابط عمومی و مدیریت محترم آن جناب بهنودی عزیز که به گرمی پذیرای اهل مطبوع بودند نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشیم.
مدیرعامل پتروشیمی فن‌آوران در این جلسه ضمن ارائه گزارش جامع عملکرد سال ۹۵ به سوالات سهامداران پاسخ داد. مهندس بهمن بهزادی با اشاره به اینکه پتروشیمی فن‌آوران با ظرفیت تولید یک میلیون تن سومین واحد متانول کشور است گفت: مجموع تولید محصولات اصلی شرکت در سال۹۵ بالغ بر یک‌میلیون و ۱۱۲ هزار تن بوده است.
وی افزود: آخرین تعمیرات اساسی این واحد در سال ۹۲ انجام شده، اما با تجدید این فرآیند در سال ۹۶ به ظرفیت تولید روزانه ۳۰۳۰ تن دست خواهیم یافت. به گفته مهندس بهزادی، برنامه‌ریزی برای دستیابی به تولید معادل ظرفیت اسمی پس از ۱۳ سال از مهم‌ترین برنامه‌های شرکت در سال۹۶ خواهد بود. وی بازیافت ۶۶ میلیون مترمکعب گاز فلز را از دیگر موفقیت‌های شرکت در سال ۹۵ دانست. مدیرعامل پتروشیمی فن‌آوران طرح تولید متانول با شرکت پتروالفین فن‌آوران، مطالعه و امکان‌سنجی طرح‌های پایین‌دستی متانول و اسید استیک و طرح بازیافت دی‌اکسید کربن با ظرفیت ۲۵ تن در ساعت را از جمله طرح‌های توسعه شرکت ذکر کرد.
مهندس بهزادی با اشاره به فروش یک‌میلیون و ۵۰ هزار تنی شرکت در سال ۹۵ گفت: در سال گذشته سود ناخالص شرکت معادل ۳۹۳ میلیارد تومان، سود عملیاتی معادل ۲۵۹ میلیارد تومان، سود قبل از کسر مالیات معادل ۲۵۳ میلیارد تومان، سود خالص معادل ۲۵۱ میلیارد تومان و سود انباشته معادل ۳۷۱ میلیارد تومان بوده است.وی در ادامه با تاکید بر بهینه‌سازی مصرف انرژی در شرکت افزود: در سال ۹۵ فن‌آوران پیشرو در مدیریت انرژی، صرفه‌جویی و حفظ محیط‌زیست بوده است.وی اضافه کرد: شکست رکورد تولید روزانه مونوکسیدکربن در طول فعالیت پتروشیمی فن‌آوران از افتخارات این شرکت در سال ۹۵ است.مدیرعامل پتروشیمی فن‌آوران گفت: رکورد تولید در واحد مونواکسیدکربن با ۵/ ۲ درصد افزایش نسبت به فروردین ماه ۱۳۹۴ شکسته شد و تداوم آن سالانه ۹۲ میلیارد ریال سودآوری برای شرکت خواهد داشت.
بهمن بهزادی، افزود: علاوه بر این، ارزش سهام شرکت پتروشیمی فن‌آوران نیز بیش از دو برابر رشد کرده است. وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در پتروشیمی فن‌آوران طی ۸ ماه گذشته گفت: مصرف گاز در واحد متانول ۱۰ درصد کاهش یافته است، به این ترتیب در واحد متانول از Purge Gas ارسالی به Flare استفاده شده و این موضوع سبب می‌شود تا معادل ۲۳۰میلیارد ریال در سال صرفه‌جویی شود.وی افزود: در شرایط تولید طراحی و ۷۹۲۰ ساعت کارکرد واحدهای عملیاتی در این واحد روزانه ۲۰۰ هزار مترمکعب و سالانه بالغ بر ۶۶ میلیون مترمکعب گاز طبیعی صرفه‌جویی می‌شود.وی همچنین به تزریق هیدروژن مازاد و ارسالی به Flare و استفاده از آن به‌عنوان سوخت در کوره ریفرمر واحد CO و صرفه‌جویی سالانه ۵۵ میلیارد ریال در پتروشیمی فن‌آوران اشاره کرد و گفت: در شرایط طراحی و ۷۹۲۰ ساعت کارکرد واحد، در این واحد روزانه ۴۸ هزار متر مکعب و سالانه بالغ بر ۱۶ میلیون متر مکعب صرفه‌جویی در مصرف سوخت شده است.مدیرعامل پتروشیمی فن‌آوران همچنین از کاهش ۱۸۲ هزار تنی سالانه ورود گاز کربنیک به اتمسفر با اقدامات صرفه‌جویی و مدیریت انرژی خبر داد و گفت: از اقدامات دیگر در پتروشیمی فن‌آوران کاهش روزانه ۱۲۰ تن بخار مصرفی و صرفه‌جویی سالانه ۲۵ میلیارد ریال در شرایط تولید و عملیات طراحی است که در سال ۹۶ به آن دست یافته‌ایم.وی در ادامه به بازیافت کندانس فرآیندی با دبی حداقل ۲۰ تن در ساعت و جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست اشاره کرد و افزود: این موضوع سبب صرفه‌جویی سالانه حداقل ۱۶ میلیارد ریال شده است.
وی همچنین به خرید و راه‌اندازی سیستم تزریق گاز کلر به برج‌های خنک‌کننده اشاره کرد و گفت: خرید و راه‌اندازی سیستم تزریق گاز کلر به برج‌های خنک‌کننده در کمتر از یک ماه انجام شد.وی اضافه کرد: با راه‌اندازی سیستم تزریق کلر به برج‌های خنک‌کننده توانستیم در مصرف آب و مواد شیمیایی ۳۰ درصد صرفه‌جویی کنیم. این درحالی است که سالانه ۷۰۰ هزار تا یک میلیون متر مکعب مصرف آب داشتیم.وی همچنین به تعمیر مبدل E-2008 و صرفه‌جویی سالانه ۵۰ میلیارد ریال بخار مصرفی شرکت پتروشیمی فن‌آوران اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی برای تعمیرات اساسی در ماه‌های آینده با محوریت افزایش ۱۰ درصدی تولید واحد متانول و کاهش مصرف انرژِی و صرفه‌جویی بالغ بر ۱۰۰میلیارد ریال در بخار انجام شده است.مدیرعامل پتروشیمی فن‌آوران یکی از مهم‌ترین اقدامات پتروشیمی فن‌آوران را در سال ۹۶ آغاز مطالعات طرح احداث واحد تولید مونوکلرواستیک اسید دانست و تاکید کرد: اصلاح تولید واحد اسید استیک در دستور کار قرار دارد که سبب می‌شود تا سود سالانه ۴۰۰ میلیارد ریال در پتروشیمی فن‌آوران افزایش یابد.وی در ادامه با اشاره به پیگیری پروژه REVAMP واحد متانول با شرکت HALDOR TOPSOE گفت: مناقصه پروژه CO2 RECOVERY با شرکت‌های صاحب لیسانس از جمله SUJITS؛ UNION؛ MITSUE؛ UHDE درحال پیگیری است.
وی در ادامه با اشاره به رکورد بیش از ۲۲ میلیون نفر کار بدون حادثه در شرکت فن‌آوران گفت: سیستم اعلان و اطفای حریق انبار مواد شیمیایی در پتروشیمی فن‌آوران با هزینه ۱۱ میلیارد ریال و پروژه سیستم اطفا‌ی حریق مخازن متانول و اسید استیک با ۱۷ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری راه‌اندازی و در سرویس قرار گرفته است.وی در حالی که Revampe IDfan ریفرمر متانول و رفع مشکل یکی از گلوگاه‌های واحد متانول با قرارداد با شرکت زیمنس را یادآوری کرد، افزود: یکی دیگر از اقدامات مهم در سال ۹۶، تعمیر توربین سنتز واحد متانول و اصلاح روتور توربین توسط شرکت زیمنس است. مدیرعامل پتروشیمی فن‌آوران همچنین به تمدید سیستم‌های مدیریتی (گواهینامه‌های ISO9001:2008,14001:2004,TS29001:2010,50001:2010 , HSE-MS در سال ۹۶ اشاره و خاطرنشان کرد: امسال پتروشیمی فن‌آوران توانست جایزه ملی مدیریت انرژی و لوح و تندیس سیمین صنعت سبز کشور را از معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان محیط‌زیست کشور دریافت کند. وی انتخاب پتروشیمی فن‌آوران به‌عنوان واحد سبز ازسوی محیط‌زیست را از افتخارات این شرکت دانست و افزود: ما توانستیم در هفتمین دوره جایزه تعالی صنعت پتروشیمی حضور یافته و تقدیرنامه ۴ ستاره تعالی و یک ستاره ترقی را به‌دست آوریم.
وی در ادامه پیگیری پروژه‌های طرح پتروالفین فن‌آوران و طرح تولید متیل استات و پیگیری طرح تولید DMDS به‌عنوان اولین تولید‌کننده با توجه به نیاز صنایع پالایشی و گاز کشور را از مهم‌ترین اقدامات سال ۹۶ پتروشیمی فن‌آوران برشمرد. وی گفت: گواهینامه صادرات متانول به اروپا (REACH) نیز دریافت شده است. مدیرعامل پتروشیمی فن‌آوران در ادامه تاکید کرد: با وجود گذشت ۵ سال از آخرین تعمیرات اساسی و با توجه به عمر ۳۶ ماه کاتالیست سنتز که در حال حاضر بیش از ۷۳ ماه در سرویس از سوی دیگر پروژه تغییر سیستم روشنایی انبار مجتمع و کاهش ۸۷ درصدی برق و افزایش ۱۰ برابری روشنایی انبار نیز توانسته برای شرکت سالانه ۱۰۵ میلیون ریال صرفه‌جویی داشته باشد.وی همچنین به پیگیری راه‌اندازی پتروشیمی مرجان از سوی کارکنان پتروشیمی فن‌آوران و اعزام کارشناسان به این مجتمع اشاره کرد و گفت: قرارداد پتروشیمی فجر هم بازنگری شده تا از جریمه مازاد مصرف (۲۰۰میلیارد ریال درسال) جلوگیری شود، این درحالی است که در سال‌های گذشته این مبلغ پرداخت می‌شد.
وی در ادامه تشکیل سازمان مردم نهاد محیط‌زیست و انرژی فن‌آوران با تایید مدیرعامل محترم تاپیکو جناب آقای مهندس پیوندی (در شرف تاسیس)، پیگیری دریافت استاندارد ISO 26000 مسئولیت اجتماعی به‌عنوان اولین شرکت پتروشیمیایی کشور و وزارت رفاه، تدوین آیین‌نامه‌های رفاهی؛ استخدام و جذب؛ حقوق و دستمزد، خودکفایی و ساخت داخل و بهره‌وری و پیشنهادها، شرکت در سومین جشنواره رتبه‌بندی شرکت‌های تابعه شستا و دریافت نشان برتر از وزیر محترم تعاون؛ کار و رفاه‌اجتماعی را از فعالیت‌ها و اقدامات شرکت در سال ۹۶ ذکر کرد. وی همچنین تشکیل کمیته‌های رفاهی و وام کارکنان؛ کمیته نظام مشارکت و بهره‌وری؛ کمیته ورزش؛ کمیته وصول مطالبات؛ کمیته خودکفایی و ساخت داخل؛ کمیته فرهنگی، تشکیل کانون تفکر شرکت، برگزاری تورهای تفریحی داخل استان برای خانواده‌ها؛ مسابقات ورزشی کارکنان و فرزندان، سفر به عتبات‌عالیات در قالب دو کاروان در تعطیلات عید نوروز، پیگیری عقد تفاهم‌نامه با دانشگاه شهید چمران اهواز برای برگزاری دوره‌های توانمند‌سازی کارکنان؛ رؤسا و مدیران و طرح جانشین‌پروری، بازسازی رستوران مجتمع، برگزاری آزمون روانشناسی؛ علمی و مصاحبه فنی - تخصصی از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر شعبه ماهشهر به‌منظور جذب تعدادی از همکاران بهره‌برداری، ارتقای تعاملات اجتماعی در سطح منطقه و تعهد به مسئولیت اجتماعی و برقراری آرامش عمومی در سطح شرکت و رضایت نسبی همکاران با اجرای عدالت اجتماعی را از دیگر اقدامات شرکت در سال قبل دانست.

pfanavaran2

ادامه مطلب...

بیمه تعاون، آرامش را انتخاب کنید

bimetavon

خرد جمعی برای حصول افتخاری ماندگار

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه تعاون (سهامی‌عام) مورخ 31/04/1396در محل مرکز همایشهای بزرگ هتل ارم برگزار گردید. 


در این مجمع که با حضور 8/76 درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای محمدرضا نظام آبادی بود، که جنابان حسن تاجیک و غفور خرامهر در مقام نظار اول و دوم و آقای علی تدین به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 30/12/1395 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 1/7 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
همچنین سازمان حسابرسی شاخص اندیشان به عنوان بازرس اصلی و حسابرس مستقل و موسسه حسابرس هوشیار ممیز به عنوان بازرس علی البدل انتخاب گردید.
در این مجمع مهندس نظام بادی ریاست هیات مدیره شرکت ضمن خوشامدگویی به سهامداران حقیقی ، اعضای هیات مدیره و مدیران، نماینده سازمان بورس اوراق بهادار نماینده بیمه مرکزی ج.ا.ا.، حسابرس و بازرس قانونی تشکر ویژه ای داشت از بیمه مرکزی ج.ا.ا. که با ترکیب جدید هیات مدیره موافقت کرده و تیمی یکدست و متخصص را برای بیمه تعاون قبول کرد چرا که صنعت بیمه یک فعالیت تخصصی و کار سخت و دشواری می باشد که بایست با درک درست از تهدیدها و فرصت ها، هر روزه به سوی تعالی گام برداشت و این نکته ای بود که این مدیر رزومه دار و لایق بر آن تاکید ویژه ای داشت.
مهندس نظام ابادی در ادامه پیرامون این بیمه نوپا، جوان که با مدیری جوان و کاردان به افق های روشن می نگرد افزود:
تاریخچه شکل گیری بیمه تعاون، ورود بخش تعاونی کشور به عرصه فعالیت بانک و بیمه و راهیابی آن به بازارهای پولی و مالی کشور یکی از دست آوردهای بسیار ارزشمند سیاستهای کلی اصل 44 به شمار می رود این امر و حمایتها و تاکیدات مقام معظم رهبری برای اجرائی شدن سیاستهای ابلاغی فرصتی مغتنم را در جهت توسعه بخش تعاونی کشور ایجاد نموده که استفاده بهینه از آن می تواند محقق کننده یکی از ارزوهای دیرینه تعاونگران کشور باشد. پایه گذاری تاسیس شرکت بیمه تعاون به عنوان اولین شرکت بیمه ای در بخش تعاونی کشور از سال 86 با حمایت وزارت تعاون شروع و شکل عملیاتی به خود گرفته است و این یکی از اقدامات مهم این بخش جهت اجرایی شدن ابلاغیه مقام معظم رهبری می باشد.
مهندس نظام آبادی که بیش از دو دهه در بالاترین سطوح مدیریتی حضور داشته و در کارنامه کاریش نشان از پاکدستی و تلاش مجدانه بوده در بخش پایانی صحبتهای خود با اعلام اینکه پس از تلاش فراوان و جستجوی بسیار توانستیم لایق ترین مدیر بیمه ای کشور را که بالاترین سطح تحصیلات و تجارب اساتید مدیریت در این صنعت را دارد را در کنار خود به عنوان مدیرعامل ببینیم افزود کارکرد و نحوه عملکرد دکتر مظلومی خود بهترین گواه است که وی با چه درایت و هوشی در مدیریت اجرائی می تواند باعث رشد و بالندگی مجموعه شود و ما اطمینان خاطر داریم با حضور ایشان و تدوین و اجرای برنامه های مدون مدیریتی شاهد نقطه عطفی در تاریخ شکل گیری بیمه تعاون باشیم. به گفته مهندس نظام ابادی صحت و درستی کار و مدیریت دکتر مظلومی چراغی است برای این بیمه نوپای با مدد از مولای متقیان و تلاش کلیه ارکان سهم بیمه تعاون از سهم کل صنعت بیمه بازار کشور فزونتر و بیشتر گردد .

bimetavon2
و جمله آخر این مدیر مثال زدنی آنکه؛ بهترین کار، درست کار کردن است و بر همین مبنیاخلاق و رفتار صحیح، صداقت و شفافیت سرلوحه کاری همه جزء به جزء بیمه تعاون می باشد.
در ادامه دکتر یونس مظلومی که سالها در کسوت مدیرعاملی بیمه رازی توانست این بیمه نوپا را در زمره برترین بیمه های خصوصی کشور سازد و هر ساله با کسب تندیس و جایزه بر این برترینی مهر تائید بزند به پشت تریبون آمد و با اعلام اینکه از هیات مدیره محترم شرکت بیمه تعاون بابت تلاشهای انجام یافته جهت رشد و اعتلای شرکت بیمه تعاون تشکر میکنم افزود بدون شک اداره شرکت بیمه تعاون با تمام سختیها پس از 4 سال از زمان تاسیس ، مرهون تدبیر و درایت رئیس هیئت مدیره ، اعضای هیئت مدیره و تلاشهای کلیه مدیران و پرسنل شرکت بوده است.
وی در ادامه گفت: با توجه به پتانسیل موجود و فضای موجود ما تحت هیچ شرایطی نباید به وضعیت موجود اکتفا کرده و احساس رضایت کنیم بلکه باید با توان بیشتر قطعا مبنای کاری خود را بهبود مستمر عملکرد شرکت بدانیم و برای کسب سهم بیشتر از بازار با یک پرتفوی مناسب تلاش ویژه داشته باشیم. وی این امر را مستلزم تنوع خدمات بیمه ای ، رایزنی های کلان مدییتی ، ایجاد سازو کارهای شفاف قانونی و ... برشمرد.
وی ادامه داد: همانطور که مستحضر هستید در یک شرکت بیمه چند گروه از ذینفعان اصلی هستند که به نظر من برآورده کردن رضایت تمامی آنان هنر اصلی مدیران یک شرکت بیمه ای می باشد .
وی تصریح کرد: یک گروه از ذینفعان هر شرکتی سهامداران آن می باشند که جهش در بحث مسائل سود ، تولید حق بیمه ، ارزش سهم ، سود بدست آمده ، ترافیک و گیم را از ما مدیران شرکت مورد انتظار است. پس بنابراین یکی از اهداف مهم کسب رضایت تمامی سهامداران در پایان سال مالی نسبت به عملکرد و مسیری که شرکت در این مدت. طی کرده است می باشد
مدیرعامل شرکت اضافه کرد: گروهی دیگر از ذینفعان یک شرکت بیمه ، نمایندگان و کارگزاران هستند. آنها خط مقدم فروش هستند . آنها هستند که انتظارات و نیازهای مشتریان را به ما منتقل می کنند. طبیعی است که اگر ما نتوانیم نیازهای آنها را برآورده بکنیم بهترینها را از دست خواهیم داد .
دکتر مظلومی گفت : گروهی دیگر، مشتریان ما بوده و یا زیان دیده گانی هستند که به واسطه بیمه نامه خریداری شده از سوی بیمه گزار ، با ما در ارتباط می باشند . پس اداره شرکت باید به گونه ای باشد که از نظر سرعت رسیدگی به خسارت ، تسریع در پرداخت خسارت و تسهیل در مراحل رسیدگی خسارت وارده بتوان رضایت تمامی اشخاص مرتبط با موضوع را جلب نمود .
مدیر موفق صنعت بیمه کشورمهمترین گروه دیگر این چرخه را سازمانها و نهادهای نظارتی و در راس آنها بیمه مرکزی برشمرد و افزود حساسیت بالای آنها در روند اجرای آیین نامه های مصوب شورای عالی بیمه باید مد نظر قرار گیرد . کما اینکه بی توجهی به این مساله می تواند عواقب ناخوشایندی را متوجه شرکت کند .
وی گفت : اصولی که من بالشخصه به آنها اعتقاد داشته و برداشتی که تا الان در صنعت بیمه هستم از آن داشته ام این است که اگر تعادل بین رضایت تمام گروههای ذینفع ایجاد شود قطعا می توانیم شرکت موفقی باشیم . به این صورت که از طرفی شرکت سود آور باشد و از طرفی رضایت مشتریان ، سهامداران ، کارکنان ، نمایندگان و نهادهای نظارتی را جلب کرده باشیم . تلاش برای ایجاد این تعادل مهمترین نکته در اداره شرکت خواهد بود .
این مدیر طراز اول صنعت بیمه کشور که مدرک دکتری خود را از برترین آکادمی های اروپایی اخذ کرده و به عنوان مدیر حامی مصرف کننده، مدیر برنامه محور و مدیریت بهره وری در سالهای 90 الی 96 در کشور به سکوی افتخار نشسته در پایان اعلام کرد با تدوین برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلندمدت در بیمه تعاون و با یک خرد جمعی و تلاش دو چندان در آینده نقشی می سازیم که همه به آن افتخار کنیم.
با شناختی که از درایت و هنر مدیریت مهندس نظام آبادی و مدیریت دکتر مظلومی در سنگرهای قبل خدمت و سکانداری شاهد بوده ایم این کلام آخر جمله مدیران ارشد شرکت را به عینه از کنون می بینیم، رشد سریع بیمه تعاون در همه سنگرها...
پیام هیات مدیره
شرایط حاکم بر صنعت بیمه طی سال 1395 همانن سال های اخیر تحت تاثیر فضای ناسالم رقابتی و شرایط اقتصادی کشور بوده است علاوه بر آن تحمیل هزینه های همچون عوارض وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و عوارض نیروی انتظامی و همچنین هزینه های گسترش و توسعه سودآوری شرکت را به شرکت تحت تاثیر خود قرار داده است ولیکن شرکت بیمه تعاون علی رغم شرایط وجود و به لطف الهی و تلاش همکاران و شبکه فروش خود توانسته است ضمن رعایت اصول بیمه و حرفه ای به اهداف خود شامل رشد 87 درصدی بیمه نسبت به سال قبل و همچنین کسب سطح توانگری یک در سال 1395 برسد.
تلاش تیم مدیریتی شرکت در انتخاب ریسک ها و ارائه قیمت به بیمه گذاران با در نظر گرفتن منافع و مصالح شرکت و شرایط بازار رقابتی و ورود به مناقصه های بزرگ بیمه ای، موجب گردید امکان ورود به بازار بیمه های سنگین از قبیل انرژیف هواپیما، کشتی، حمل و نقل و مناطق آزاد اقتصادی، تجاری و ... مهیا گشته و بیمه تعاون توانایی های خود را علی رغم نوپا بودن آن بروز دهد. برگزاری نشست های متعدد با اعضای اتحادیه ها، تعاونی ها و اتاق های تعاونی جهت معرفی خدمات شرکت و جلب همکاری آنان موجب گردید توافقنامه های اجرائی فی ما بین منعقد گردد و بستر ورود به بازار بزرگ بیمه ای بخش تعاون را هموار نماید که امید است این سرمایه گذاری ها به تدریج به بار نشسته و در آینده ای نه چندان دور شاهد انجام امور بخش تعاون از طریق شرکت بیمه تعاون باشیم.
اهم اقدامات انجام شده در سال 95
هیات مدیره شرکت براساس برنامه های تدوین شده شرکت در سال 95 نیز برای تحقق اهداف تعیین شده و صیانت از دست آورده های آن اقدامات و تلاشهای لازم را با اهتمام جمعی همکاران شرکت بعمل آورده که به اجمال به مواردی از آن اشاره می گردد:
- اخذ مجوز فعالیت اقتصادی در مناطق آزاد تجاری انزلی و ارس
- گسترش شبکه فروش و به تبع آن رشد 87 درصدی فروش حق بیمه
- اخذ مجوز دریافت ارز مبادله ای از بیمه مرکزی و دریافت ارز با نرخ مبادله ای از بانک مرکزی و تسویه اقساط حق بیمه اتکایی واگذاری به شرکت لویدز لندن
- تشکیل کمیته استخدام و کمیته نمایندگان به منظور بررسی و جذب نیروهای مورد نیاز شعب و مصاحبه با داوطلبان اخذ نمایندگی
- شناسایی و تامین محل استقرار و فعالیت شعب در استان های تعیین شده با رعایت شاخص های مورد نظر شرکت با اولویت بهره گیری از امکانات موجود سهامداران محترم به جهت مدیریت اصولی منابع موجود شرکت
- بررسی و تهیه تحهیزات مناسب و استقرار آن به شکلی که بستر فعالیت شایسته شعب و ارائه خدمات آنها با رعایت اصل حرفه صرفه جوئی فراهم گردد.
- انجام فراخوان برای ثبت نام متقاضیان نمایندگی در سراسر بررسی و پایش ثبت نام شدگان
- تمدید مجوز آموزش شرکت تا پایان سال 95 از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران
- برگزاری و مدیریت 59 دوره آموزش برای 527/1 نفر جمعا به میزان 558/29 نفر ساعت با تاکید بر دوره های آموزشی متقاضیان اخذ کد نمایندگی (118 نفر) ، دوره های آموزشی متقاضیان اخذ کد فروش بیمه نامه عمر(12 نفر) ، دوره های ارزیابی خسارت، بازدید اولیه، رشته های فنی(تمامی رشته ها)، اموال ، اشخاص، مالی، صدوربیمه نامه، بازاریابی، آماده سازی آزمون صلاحیت حرفه ای و ...
- کسب رتبه برتر در میزان آمار قبولی آزمون جامع بیمه مرکزی در مقایسه با سایر شرکتهای بیمه (حداقل 86 نفر قبولی)و در نتیجه افزایش تعداد شبکه فروش شرکت
- کسب رتبه برتر در میزان آمار قبولی ازمون صلاحیت حرفه ای در مقایسه با سایر شرکت های بیمه (حداقل 20 نفر قبولی)
- احصا و ارسال بالغ بر 80 مناقصه موجود در کشور و مرتبط با صنعت بیمه به مسئولین مربوطه به منظور دستیابی به بازارهای بالقوه در 6 ماهه اول سال 1395
- بهره گرفتن از تلفیق سه روش مجازی، آنلاین و حضوری در آموزش متقاضیان اخذ کد نمایندگی برای اولین بار در کشور
- برقراری ارتباط، تعامل و همکاری با اداره کل نظارت بر صلاحیت های حرفه ای بیمه مرکزی ج.ا.ا (بخش آموزش)
- ارتباط، تعامل و همکاری با پژوهشکده بیمه
- ارتباط با تمامی معاونت ها و مدیریت های شرکت به منظور ایجاد هم افزایی جهت تحصیل نتایج سودمند
- صدور بالغ بر 700 گواهینامه پایان دوره آموزشی و حضور در دوره، برای متقاضیان آموزش و همکاران محترم
طرح ها و برنامه های آتی:
- افزایش شعب شرکت در استانها بر حسب برنامه پیش بینی شده با تاکید بر نفوذ بیمه در کشور
- افزایش شبکه فروش شرکت با جذب نمایندگان توانمند و متعهد
- توسعه کمی و کیفی شبکه فروش (نمایندگان و بازاریابان)
- افزایش میزان پرتفوی تولیدی شرکت با تاکید بر جذب بازار بیمه ای بخش تعاونی
- مدیریت ترکیب سبد پرتفوی نمایندگان براساس سیاست گذاری شرکت
- توسعه محصولات و همچنین طراحی محصولات جدید بیمه ای با شناسایی نیاز مشتریان و ایجاد مزیت رقابتی در بازار
- تقویب سیستم آموزش جهت ارتقاء سطح دانش و معلومات کارکنان و نمایندگان
- تقویت و بهبود سیستم مالی
- اصلاح و بهبود سیستم های منابع انسانی
- فعال نمودن مدیریت سرمایه گذاری با ایجاد شرکت سرمایه گذاری و برنامه ریزی برای تحقق ترکیب سودآور سرمایه گذاری از محل ذخایر و درآمدها
- تلاش برای ارائه سرویس های متمایز به مشتریان و افزایش میزان رضایت مندی به ایشان
- ایجاد باشگاه مشتریان
- راه اندازی CRM به منظور هدفمندسازی ارتباط با مشتریان
- راه اندازی شبکه فروش عمر و نمایندگان ایین نامه 54
- تبیین و تدوین برنامه جامع و مدرن در راستای تبلیغات هدفمند رسانه ای، محیطی و ...
- بهره گیری از ظرفیت بخش تعاون برای تقویت بازار بیمه ای و ارائه خدمات لازم و توسعه فرهنگ بیمه
- حرفه ای نمودن برنامه های مصوب شرکت
- تعامل عملیاتی با بیمه گذاران بخش تعاونی و ورود حداکثری برای پوشش دادن ریسک های بیمه ای آنها
- بهره گیری مناسب از ظرفیت های موجو.د دستگاه های اجرائی و سازمانهائی که شرکت بر حسب ساختار قانونی خود مرتبط با آنها می باشد برای پیشبرد اهداف شرکت
- بهره گیری از ظرفیت سهامداران شرکت درجهت توسعه خدمات رسانی و همکاریهای دو جانبه
- حرکت در جهت محقق ساختن ابلاغیه مقام معظم رهبری برای افزایش هم بخش تعاونی در تولید ملی
- ایجاد اشتغال از طریق توسعه فعالیتهای شرکت به شیوه برون سپاری
- تسهیل در دسترسی آسان مشتریان و بیمه گزاران به خدمات شرکت در سراسر کشور از جمله عملیاتی نمودن فروش الکترونیکی بیمه نامه
- پیگیری و عملیاتی نمودن طرح افزایش سرمایه شرکت برای افزایش توانگری شرکت و ورود به عرصه ریسکهای بزرگ
- افزایش توانائی و مهارتهای حرفه ای نیروی انسانی به عنوان ارزشمند ترین سرمایه شرکت
- توسعه کمی و ارتقاء کیفی خدمات در حال ارائه به منظور پاسخگوئی به اقشار جامعه
- توانمندسازی و تجهیز شبکه فروش شرکت در جهت بهره مندی و دسترسی مردم به خدمات شرکت
- تعامل با شرکتها و موسسات بیمه ای اتکائی داخلی و خارجی درخصوص توزیع ریسکهای بیمه نامه های بزرگ
- برندسازی بیمه تعاون با بهره گیری از شیوه های کارآمد و مناسب
- کاهش هزینه ارایه خدمت از طریق برون سپاری در راستای افزایش بهره وری
- جلوگیری از رانت و فساد
- ارایه خدمات سریع، آسان، ارزان و بی منت
در پایان مجمع مهندس نظام ابادی با اعلام اینکه ما مشتریان‌مان را شایسته بیش از آن چیزی می دانیم که تا امروز به آنها ارائه کرده ایم و اعلام رضایت امروز آنها را از سر لطف و دوستی آنها می دانیم افزود به اینکه معتبرترین ها ما را انتخاب کرده اند افتخار می کنیم و خود را در مقابل انتخاب آنها مسئول می دانیم.
وی با بیان اینکه هر سیستم و سازمانی جهت بهبود عملکرد خود نیاز به اصلاحاتی دارد و تغییرات در ترکیب نفرات برای نیل به پیشرفت هرچه بیشتر می باشد افزود اداره شرکت به صورت مدرن و سیستماتیک و استفاده بیشتر از توانایی و دانش افراد متخصص صنعت بیمه دلیل عمده تغییرات و اصلاحات پیش آمده بود که نتیجه آن نهایتا منجر به حضور جناب آقای دکتر مظلومی در راس هدایت بیمه تعاون شد.
ما افتخار می کنیم که امروز در خدمت آقای دکتر مظلومی مدیر عامل محترم هستیم چرا که ایشان به حق یکی از مدیران نمونه و برتر صنعت بیمه هستند . حالا که سکان هدایت بیمه تعاون در دستان توانمند جناب آقای دکتر مظلومی است ، کلیه واحدها و مدیران ستادی و شعب در خدمت و یار و یاور ایشان در این مسیر سخت جهت رسیدن به شکوفایی و اهداف عالیه ترسیم شده شرکت می باشند .

bimetavon3

ادامه مطلب...

رشد خیره کننده وساپا در ارزش کل معاملات بورسی

89

ره آورد مدیران کاربلد سودآوری و ارزش آفرینی توامان


مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا (سهامی‌عام) مورخ 05/06/1396در محل هتل المپیک - سالن اصلی همایش برگزار گردید. در این مجمع که با حضور 18/75 درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای ناصر آخوندی بود، که جنابان یوسف ندیلی و سعید جمالی در مقام نظار اول و دوم و آقای کامران کریمی به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند. درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 30/12/1395 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 50 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند. همچنین موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت ازموده کاران به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و موسسه حسابرسی هشیار بهمند به عنوان بازرس علی البدل انتخاب گردیدند. مهندس حمید ابدالی در گزارش جامع خود به مجمع سالانه که به سمع و نظر سهامداران حاضر می رسید با اعلام اینکه شرکت سرمایه گذاری سایپا به عنوان یکی از زیرمجموعه های گروه خودروسازی سایپا تلاش داشته است با سرمایه گذاری های کارشناسی شده و منطبق با شرایط روز بازار و هم افزایی با گروه در سال مالی مورد گزارش بتواند نقشی درخور نام این شرکت و این برند از خود به یادگار بگذارد افزود، علی رغم تمام سختی ها و مشکلاتی که گریبان اقتصاد کشور را در سال گذشته گرفته بود توانستیم عملکردی درخشان از خود به یادگار بگذاریم. وی افزود ارزش معاملات وساپا، 6/2 درصد از ارزش کل معاملات بورس تهران را تشکیل داده که در مقایسه با سال های گذشته بی سابقه می باشد. همچنین حجم معاملات نماد وساپا در سال مالی مورد گزارش رشد بیش از 213 درصدی را به خود دیده است که بخشی از آن ناشی از افزایش سرمایه 75 درصدی و افزایش تعداد سهام شرکت بوده است و این در حالی است که طبق گزارش اعلامی سازمان بورس و اوراق بهادار در تاریخ 30/12/95 سهام شناور آزاد شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا 07/25 درصد می باشد.
مدیرعامل شرکت با اشاره به اینکه بیش از 95 درصد از پرتفوی سرمایه گذاری های بورسی، به صنعت خودرو اختصاص یافته است و از آنجایی که فعالان بازار سهام همواره به گشایش فعالیت این صنعت در پی انجام توافق هسته ای رویکرد مثبتی داشته اند افزود بنابراین، با توجه به درصد شناوری سهام، معامله 14/76 درصد از سهام کل شرکت طی یکسال نشان از پر رونق بودن و مورد استقبال بودن سهام وساپا میان اهالی بازار سرمایه می باشد. لازم به ذکر است این حجم معاملات در شرایطی رقم خورده است که سهام جایزه ناشی از افزایش سرمایه در نیمه دوم سال قابلیت معامله پیدا کرده است. شایان ذکر است ارزش بازار شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا در پایان اسفند ماه 1395 به رقم 750/073/9 میلیون رسید و خالص ارزش دارایی های شرکت بدون لحاظ کردن اضافه ارزش سرمایه گذاری های غیربورسی و مستغلات در همین دوره به رقم 107/555/9 میلیون ریال بالغ گردید. مدیرعامل شرکت با اعلام این نکته که جایگاه شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا در این صنعت به لحاظ سرمایه رتبه دوم و به لحاظ ارزش بازار رتبه چهارم بوده است اضافه کرد شرکت در سال گذشته یک مرحله افزایش سرمایه داشت و افزایش سرمایه 25 درصدی جدیدی را مدنظر داریم که طرح توجیهی آن توسط کارشناسان تهیه، در هیات مدیره شرکت مطرح و به تائید سازمان بورس و اوراق بهادار رسیده است که درصدد برگزاری یک مجمع فوق العاده برای انجام این مهم هستیم. به گفته این مدیر مدبر که بیش از دو دهه مدیریت ارشد در شرکت های سرمایه گذاری و لیزینگ کشور را در رزومه درخشان خود دارد شرکت به مانند شرکت های دیگر سرمایه گذاری با ریسک های متفاوتی روبرو است که از جمله این ریسک ها می توان به ریسک نرخ بهره، ریسک نوسان نرخ ارز، ریسک تورم و ریسک نقدینگی اشاره کرد. مهندس ابدالی در ادامه افزود از آن جایی که شرکت های سرمایه گذاری امکان استفاده از تسهیلات بانکی را ندارند، بنابراین باید بر منابع داخلی و کنترل منابع نقدینگی تمرکز بیشتری داشته باشند و از طرف دیگر شرکت های سرمایه گذاری با ریسک مربوط به عوامل بین المللی و یا تغییر مقررات دولتی نیز روبه رو هستند که باید برای اخذ تصمیم های درست و بخردانه به این نکات توجه کافی داشت. مدیرعامل شرکت در ادامه با تشریح این موضوع که عمده پرتفوی سرمایه گذاری های شرکت گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا به صورت غیر مستقیم و از طریق شرکت های تجارت الکترونیک خودرو تابان و پیشگامان بازرگانی ستاره تابان از سهام شرکت سایپا تشکیل شده است. (در عمل حدود 95 درصد از کل سرمایه گذاری های شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا در صنعت خودرو ساخت قطعات می باشد)، بر این نکته تاکید داست که با توجه به درصد سهامداری شرکت های سرمایه پذیر گروه سرمایه گذاری سایپا در شرکت سایپا، گروه سرمایه گذاری سایپا به صورت غیرمستقیم مالک بیش از 25 درصد از سهام شرکت سایپا می باشد و این نکته از این باب ارزشمند است که با اقدامات انجام شده طی دو سال گذشته در گروه خودروسازی سایپا از قبیل اصلاح ساختار مالی، انعقاد قرارداد با شرکت های خودروسازی معتبر خارجی، ارائه محصولات جدید با حاشیه سود بالاتر، کاهش هزینه ها و تامین مالی با استفاده از ابزارهای بازار سرمایه باعث شده است که شرکت سایپا پس از چند سال زیاندهی از سال 1394 سود ده شود. از سوی دیگر خروج برخی از شرکت های زیانده از پرتفوی سرمایه گذاری های شرکت سایپا باعث شده است تا در صورت های مالی تلفیقی شرکت زیان انباشته ای وجود نداشته باشد. از این رو شرکت سایپا از مجمع سال مالی 95 به بعد امکان تقسیم سود خواهد داشت که با توجه به انتقال این سود به طور مستقیم و غیرمستقیم، گروه سرمایه گذاری سایپا از این تقسیم سود به نحو موثر منتفع خواهد شد.
به گفته مدیریت ارشد شرکت 5 درصد باقی مانده سرمایه گذاری ها در صنایع مختلفی نظیر مواد و محصولات شیمیایی، فرآورده های نفتی، کک و انبوه سازی سرمایه گذاری شده است. لازم به ذکر است که 6/78 درصد از کل سرمایه گذاری ها به سهام شرکت های بورسی اختصاص یافته است.
مهندس ابدالی در پایان صحبتهای خود ضمن تاکید دوباره بر رویکرد اخذ تصمیم های کارشناسانه و اینده نگر برای مجموعه توسط تیم ارشد مدیریت و گروه افزود ترکیب پرتفوی سرمایه گذاری های شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا عمدتا در راستای اهداف استراتژیک و بلندمدت مدیریت، به گونه ای تنظیم و بهینه شده که با توجه به شرایط پیش روی اقتصادی ایران و بدنبال انجام توافق هسته ای و رفع تحریم های بین المللی از چشم انداز مناسبی برخوردار می باشد.
دکتر ناصر آخوندی رئیس هیات مدیره و از مدیران ارزنده کشور در حاشیه این مجمع با اشاره به تلاش های مدیرعامل و هیات مدیره در جهت شناسایی فرصت ها و گسترش فعالیت های سرمایه گذاری پربازده به جهت افزایش ارزش شرکت و استفاده بهینه از فرصت های موجود گفت: در راستای سرمایه گذاری های اصولی در جهت سودآوری بیشتر که در کنار اقدامات خلاقانه مدیریت ارشد گروه باعث اتفاقی مبارک در مجموعه سایپا گردید امیدوارم که این روند مثبت با حمایت همه جانبه تمام سهامداران خرد و کلان استمرار یابد چرا که مجموعه سایپا با اندیشه ای متفاوت بسان مادری است که منتظر تولد فرزند است که برای شکوفایی این فرزند باید در این راه همیار و همدل بود. این مدیر ارزشی کشور که در جبهه، وزارت خانه ها ، شهرداری، سرمایه گذاری ها و موسسات همواره برترین مدیر جهادی بوده با اعلام اینکه سایپا هویت و برندی در صنعت خودروسازی کشور است که توان و خودکفایی ما را حاصل ساخت پیرامون شرکت سرمایه گذاری سایپا گفت: سازماندهی سرمایه گذاری ها در جهت فعالیت اصلی شرکت که از طریق واگذاری واحدهایی که نوع فعالیت آن ها همسو با اهداف و استراتژی شرکت نیست، فروش املاک مازاد ، بهبود بازده سرمایه گذاری ها، تامین نقدینگی از طریق انتشار اوراق اختیار فروش تبعی روی برخی از سهام موجود در پرتفوی به منظور جلوگیری از فروش سرمایه گذاری ها برای پرداخت بدهی های شرکت و افزایش سرمایه از جمله برنامه های آتی شرکت محسوب می شود.
اجازه می خواهیم در پایان از تمامی این مدیران افتخار آفرین که غرور ملی را در سال سخت اقتصادی 95 تجلی ساختند و نشان دادند به هنر مدیریت می توان از تمام سختی ها و ناملایمات گذشت و به نیابت از آنان که ندانسته در سال گذشته شعار مخالف دادند ما حلالیت بطلبیم که آنان مو می دیدند و شما پیچش مو. مردان بی ادعا و مدیران خدوم خدا قوت. یا علی مدد این پیر مطبوعاتی را پذیرا باشید.
پیام هیات مدیره
در سال 1395 در حالی آغاز شد که خوش بینی ناشی از افزایش دسته جمعی قیمت سهام در زمستان 94 پس از اعلام برجام، انتظارات فعالان بازار بورس را به سمت تداوم رونق سوق داده بود. اما بعد از فراز و نشیب های مختلف انتظارات انچنان که باید و شاید برآورده نشد و در نتیجه بازار در رکودی عمیق فرو رفت تا آنجا که در پایان سال بازار سهام با زیان بیش از 4 درصدی در قعر جدول بازارهای سرمایه گذاری به لحاظ بازدهی قرار گرفت. اتفاقی که کمتر کسی در ابتدای سال آن را پیش بینی می کردد.
در سال 1395 با وجود فراز و نشیب های فراوان، کلیه مدیران و کارکنان شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا به مانند سال های گذشته تمامی تلاش خود را جهت افزایش منافع سهامداران به کار بسته ودر این راستا هیات مدیره ضمن حفظ و نگهداری سرمایه گذری های پر پتانسیل، تلاش نمود تا از وضعیت حاکم بر فعالیت های اقتصادی، نهایت بهره برداری را نماید. از اقدامات اساسی هیات مدیره در سال گذشته، با توجه به تمرکز سرمایه گذاری های شرکت در صنعت خودرو، می توان به همراهی با مدیریت گروه سایپا در جهت هم افزایی عملکرد گروه جهت خروج از زیان‌دهی و ایجاد حداکثر ارزش افزوده قابل حصول برای سهامداران محترم شرکت، اشاره کرد. از دیگر اقدامات شرکت در سال گذشته تحقق افزایش سرمایه 75 درصدی از محل سود انباشته و پیگیری مرحله دوم افزایش سرمایه است که با همراهی گروه سایپا عملی خواهد شد. امید است در ادامه مسیر بتوان با بکارگیری ظرفیت های بالقوه شرکت و تحلیل مناسب فرصت ها ، از موقعیت های پیش رو حداکثر بهره را برده و با برنامه ریزی دقیق جهت پیشبرد سرمایه گذاری های انجام شده پیشرفت و تعالی روزافزون شرکت را نظاره گر باشیم. بدیهی است همانند سال های قبل پیمودن مسیر فعالیت های شرکت، نیازمند همراهی و حمایت همه جانبه تمامی سهامداران است. در خاتمه لازم می دانیم از تمامی سهامداران محترم که در مجمع عمومی حضور بهم رسانده انده صمیمانه قدردانی و تشکر نماییم.
برنامه های آتی
با انتخاب صنعت خودرو بعنوان زمینه اصلی سرمایه گذاری های شرکت از یک سو و تملک اکثریت سهام توسط شرکت سایپا از سوی دیگر موضوع فعالیت اصلی و هویت شرکت مشخص شده است. به منظور ارتقاء سطح فعالیت شرکت در آینده، رئوس برنامه های آتی شرکت بشرح ذیل می باشد:
- سازماندهی سرمایه گذاری در جهت فعالیت اصلی شرکت از طریق واگذاری واحدهایی که نوع فعالیت آنها همسو با اهداف و استراتژی شرکت نمی باشد؛
- فروش املاک شرکت شامل ایزدشهر، زمین پلاسکوکار و ساختمان الهیه و تزریق منابع حاصل به سرمایه گذاری در سهام بورسی و غیرمدیریتی و فرصت های موجود در بازارها؛
- بهبود بازده سرمایه گذاری ها با واگذاری سرمایه گذاری های کم بازده؛
- تامین نقدینگی از طریق انتشار اوراق اختیار فروش تبعی روی برخی از سهام موجود در پرتفوی به منظور جلوگیری از فروش سرمایه گذاری ها برای پرداخت بدهی های شرکت؛
- همکاری با شرکت های گروه جهت هم افزایی عملکرد مجموعه در نیل به اهداف تعیین شده در گروه سایپا؛
- نظارت مستمر به عملکرد شرکت های تابعه و ارزیابی عملکرد مدیران آنها؛
- افزایش کارآئی و ارتقاء مهارت دانش کارکنان با برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با مسئولیت آنها؛
- افزایش سرمایه به میزان 25 درصد از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران از مبلغ 000/675/10 میلیون ریال به 750/343/13 میلیون ریال.

DSC02144

ادامه مطلب...

سیمان فارس و خوزستان ، افتخار صنعت کانی ایران

س1

استمرار برنامه های راهبردی برای افزایش سهم بازار


مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان فارس و خوزستان (سهامی‌عام) در تاریخ 15/06/96 در محل مرکز همایشهای بین المللی هتل ارم واقع در تهران - بزرگراه حقانی تشکیل شد. در این مجمع که با حضور 88/75 درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای بهروز خالق ویردی بود، که جنابان حسین فاتح و سید محسن موسوی در مقام نظار اول و دوم و آقای سید احمد موسوی به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند. درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 31/02/1396 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 70 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند. سازمان حسابرسی به ‌عنوان بازرس اصلی و حسابرس قانونی (اصلی و علی البدل) شرکت برای مدت یک سال انتخاب گردید. اعضاء هیات مدیره به مدت دو سال بشرح زیر انتخاب گردیدند:
شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (سهامی عام)
شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین (سهامی عام)
شرکت توسعه صنعتی و معدنی کانی نوید پارس (سهامی خاص)
شرکت توسعه خدمات مدیریت اهداف (سهامی عام)
شرکت سرمایه گذاری صبا تامین(سهامی عام)
شرکت کارخانجات سیمان صوفیان (سهامی عام)
شرکت سیمان ارومیه(سهامی عام)

س2
پیام هیات مدیره
با حمد و سپاس خداوند که توفیق داد تا در خدمت سهامداران گرامی باشیم، هیات مدیره ضمن تشکر از حضور سهامداران در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت، بر خود لازم می‌داند اعتماد کلیه سهامداران محترم را سپاس گفته و قدردانی خود را ابراز نماید.
طی سال مالی مورد گزارش با کنترل موثر بر تعداد 12 شرکت سیمان خاکستری و سفید، همچنین تعداد 13 شرکت مرتبط با شرکت‌های سیمانی به عنوان یکی از شرکت‌های مطرح در تولید سیمان فعالیت نموده و بالاترین سهم بازار را در بین سایر گروه‌های تولید سیمان کشور به خود اختصاص داده است.
شرکت همواره استراتژی حفظ و افزایش سهم خود در بازار سیمان و اقدامات اساسی جهت افزایش ارزش خالص دارایی‌ها و شرکت (N.A.V) در بازار سرمایه و استفاده بهینه از فرصت‌های موجود بازار را مد نظر قرار داده و به همین منظور افزایش ظرفیت، بهینه سازی خطوط و ایجاد کارخانجات جدید را برای رسیدن به ظرفیت 54/19 میلیون تن در سال در شرکت‌های تابعه اجرا نموده است علیرغم بسیاری از مشکلات اقتصادی که بصورت سیستماتیک در سال های گذشته بر این صنعت اثر گذاشته که عمده آن در چالشهای کلان اقتصادی و شرایط حاکم بر کسب و سودآوری بنگاه های سرمایه پذیر خلاصه می شود، رکود بخش مسکن، کاهش پروژه های عمرانی، فقدان بازارهای هدف صادراتی، توانسته است با اعمال کنترل در اداره شرکتهای تابعه زیرمجموعه در سال 1395 از 16/18 میلیون تن ظرفیت اسمی امکانات تولیدی در اختیار مقدار 6/11 میلیون تن تولید و تحویل داشته باشد که 4/90 درصد آن در بازار داخل ، 6/9 درصد بقیه صادر شده است که مقدار 21 درصد سیمان تولید و تحویل شده کشور را شامل می‌شود.
امید آن می‌رود که با تداوم فعالیت شرکت در مسیر برنامه‌های راهبردی، سال مالی جدید برای سهامداران محترم همراه با توفیق و خیر و برکت باشد.
هیات مدیره امیدوار است ضمن تایید و تصویب صورت‌های مالی و عملکرد شرکت، بتواند از رهنمودهای سازنده سهامداران محترم برای نیل به اهداف والاتر شرکت استفاده نماید.
اهداف و سیاست‌های اجرایی شرکت
- مشارکت و همکاری با رهبران بازار جهانی سیمان در منطقه در کلیه فعالیت‌های زنجیره صنعت
- توسعه نشان تجاری
- در اختیار گرفتن شبکه ترکیبی حمل و نقل
- ایجاد شبکه‌های هم‌افزا بین شرکت‌های تابعه، تامین کنندگان و مشتریان
- توسعه بازار با تاکید بر تنوع بخشی به محصولات و خدمات و بازارسازی در جهت افزایش مصرف اقتصادی سیمان
- مدیریت بهینه منابع در اختیار برای ایجاد بیشترین بازدهی از سبد منابع
چشم انداز هلدینگ
ایفای نقش به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده سیمان و محصولات مرتبط در کشور و منطقه
راهبردهای هلدینگ
- رسوخ و توسعه در بازارهای داخلی و بین المللی
- ارتقا و توسعه نظام زنجیره تامین در هلدینگ و شرکت‌های تابعه
- حضور موثر در نهادها و تشکل‌های مرتبط با صنعت
- ارتقا و یکپارچه سازی نظام‌های اطلاعاتی در هلدینگ و شرکت‌های تابعه
- بهبود بهره وری و کاهش بهای تمام شده محصولات در شرکت‌های تابعه
- بهینه سازی سبد سرمایه گذاری با تاکید بر خلق ارزش
ارزش های محوری هلدینگ
- قانونمندی
- شفافیت عملکرد
- پاسخگویی
- مسئولیت پذیری اجتماعی به ویژه استفاده بهینه از منابع طبیعی و حفاظت از محیط زیست
- شایسته سالاری
ماموریت هلدینگ
- تولید و عرضه سیمان در بازارهای داخلی و صادراتی
- فعالیت در زیمنه لجستیک سیمان
- تولید و عرضه سیستم های سازه ای و مصالح ساختمانی جدید با اتکا بر سیمان در بازارهای داخلی و صاداتی با مشارکت بخش خصوصی
- ارائه خدمات فنی و مهندسی در صنعت سیمان د بازار منطقه
مرور کلی بر عملکرد هلدینگ در سال مالی مورد گزارش
- بازنگری برنامه استراتژیک در کمیته راهبردی هلدینگ و تصویب توسط هیات مدیره و تشکیل کارگروه‌های هم اندیشی جهت تهیه برنامه‌های عملیاتی
- تشکیل جلسات با شرکت‌های تابعه به منظور بررسی برنامه‌های استراتژیک شرکت‌های تابعه و میزان دستیابی به اهداف استراتژیک آنها بر اساس شاخص‌های راهبردی و مدل BSC با استفاده از جداول TLR
- انجام بازدیدهای ادواری عمومی و خاص از شرکتهای تابعه گروه و بررسی مسائل فنی، مالی، اداری و بازرگانی شرکت های سرمایه پذیر و توصیه جهت برطرف نمودن اشکالات و ایرادات مشاهده شده
- تشکیل جلسات بررسی عملکرد میان دوره‌ای سه ماهه، شش ماهه، نه ماهه و بودجه سالیانه شرکت‌های گروه
- انجام مراقبت‌های ویژه در کارخانه‌ها جهت اعمال مدیریت بر تولید در شرکت‌های تابعه
- تاکید بر تولید سیمان‌های پوزولانی و آمیخته به منظور کاهش بهای تمام شده که در اکثر شرکت‌های تابعه تحقق یافته است.
- پیگیری فروش دارایی‌های غیرمولد و مازاد بر نیاز شرکت‌های تابعه به منظور تامین بخشی از نیازهای مالی
- تاکید بر ایجاد هم‌افزایی، به عنوان یکی از استراتژی‌های اصلی، به منظور ایجاد ارزش افزوده
- شرکت در نمایشگاه‌های خارجی به صورت متمرکز یا غیرمتمرکز بر حسب مورد با توجه به موقعیت جغرافیایی هر یک از شرکت‌های تابعه نسبت به بازارهای هدف
- بررسی کلیه معادن مربوط به شرکت‌های تابعه و طبقه بندی شرکت‌ها از نظر موقعیت معادن و برنامه ریزی جهت اداره و بهره برداری از آنها به صورت علمی
- برگزاری جلسه مستمر کارگروه معادن و آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت شرکت‌های تابعه
- انجام ممیزی کنترل کیفیت، ممیزی فرایند در کارخانجات سیمان و همچنین ممیزی فیلتراسیون در شرکت‌های تابعه.
برنامه‌های آتی هلدینگ
مهندس حقیقت جو در بخش پایانی گزارش خود به مجمع برنامه‌های آینده شرکت را به شرح زیر اعلام کرد:
- پیگیری برای عرضه سهام شرکت های غیربورسی در بورس یا فرابورس به منظور استفاده از ارزش افزوده و همچنین نقد شوندگی آنها در صورت بهبود شرایط بازار
- اصلاح ساختار مالی از طریق ساختار سرمایه شرکتهای فرعی گروه.
- اصلاح ساختار سازمانی به منظور سهولت و بهبود جریان اطلاعات، انعطاف پذیری و چابکی و چرخش سریع اطلاعات
- رعایت انضباط مالی در شرکت‌های تابعه
- تقویت سیستم کنترل‌های داخلی و شناسایی ریسک‌های شرکت‌های تابعه
- بازدیدهای دوره‌ای از شرکت‌های تابعه به منظور بررسی اقدامات انجام شده در رابطه با مسائل و نقاط قابل بهبود مندرج در گزارش سال قبل و همچنین انجام بازدیدهای خاص از شرکت‌ها حسب مورد
- بررسی و بازنگری فرایندهای تولید در شرکت‌های تابعه جهت کاهش هزینه ها و افزایش راندمان با رویکرد مهندسی مجدد
- افزایش بهره وری در شرکت های تابعه به منظور افزایش درآمد و تامین منافع سهامداران، کارکنان و سایر ذی نفعان
- هماهنگی با انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان و شرکت‌های گروه و همچنین باهلدینگ‌های سیمان در جهت اصلاح قیمت‌های فروش داخلی و صادراتی در قالب طرح جامع تولید و تحویل انجمن
- تلاش در جهت یافتن بازارهای جدید و توسعه بازارهای داخلی و خارجی
- برنامه ریزی جهت تامین زیرساخت‌های لازم جهت استفاده از برند تجاری توسط شرکت‌های سیمانی تابعه و تشکیل کارگروه معدن و کنترل کیفیت به این منظور
- بهره برداری از پورتال فروش متمرکز سیمان
- تاکید بر تنوع محصول (توسعه محصول) شرکت‌های تابعه از جمله تولید سیمان‌های آمیخته و سیمان‌های ویژه
- سیاست فروش دارایی‌های راکد یا کم بازده و مازاد بر نیاز در جهت استفاده بهینه از منابع
- استقرار و به‌روزآوری سامانه‌های مدیریت در کلیه شرکت‌های تابعه
- استفاده بهینه از انرژی‌های الکتریکی و حرارتی به منظور مدیریت هزینه‌ها و تاکید بر استقرار سیستم مدیریت انرژی بر اساس استاندارد 50001 ISO
- کنترل هزینه‌ها و افزایش بهره وری به منظور اعمال مدیریت بر هزینه‌ها و حفظ و افزایش سودآوری و انتشار تجربیات موفق در شرکت های تابعه
- برنامه ریزی جهت انجام QC توسط شرکت تحقیق و توسعه صنعت سیمان در شرکت‌های تابعه
- ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه مسائل زیست محیطی، مالیاتی، منابع انسانی، کار و تامین اجتماعی به شرکتهای تابعه
- پیگیری مسائل معادن شرکت‌های تابعه در گروه‌های تعیین شده به منظور رفع اشکالات و بهره برداری علمی و سیستماتیک از آنها
- بهره گیری از توان حداکثری تخصصی کارکنان در شرکت های فرعی گروه با تشکیل کار گروه های تخصصی بین واحدی و ایجاد و ارتقاء رویکردهای بنچمارک
- اصلاح ساختار منابع انسانی شرکت های فرعی گروه با بهره گیری از قوانین کار خصوصا قانون بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور و همچنین ارزیابی کار و زمان در دپارتمان های مختلف و ایجاد ساختار نوین منابع انسانی
- ادامه انجام ممیزی آب در کارخانجات با توجه به محدود بودن منابع آبی

IMG 4300

ادامه مطلب...

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.