A+ A A-

بیمه تعاون، آرامش را انتخاب کنید

bimetavon

خرد جمعی برای حصول افتخاری ماندگار

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه تعاون (سهامی‌عام) مورخ 31/04/1396در محل مرکز همایشهای بزرگ هتل ارم برگزار گردید. 


در این مجمع که با حضور 8/76 درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای محمدرضا نظام آبادی بود، که جنابان حسن تاجیک و غفور خرامهر در مقام نظار اول و دوم و آقای علی تدین به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 30/12/1395 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 1/7 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
همچنین سازمان حسابرسی شاخص اندیشان به عنوان بازرس اصلی و حسابرس مستقل و موسسه حسابرس هوشیار ممیز به عنوان بازرس علی البدل انتخاب گردید.
در این مجمع مهندس نظام بادی ریاست هیات مدیره شرکت ضمن خوشامدگویی به سهامداران حقیقی ، اعضای هیات مدیره و مدیران، نماینده سازمان بورس اوراق بهادار نماینده بیمه مرکزی ج.ا.ا.، حسابرس و بازرس قانونی تشکر ویژه ای داشت از بیمه مرکزی ج.ا.ا. که با ترکیب جدید هیات مدیره موافقت کرده و تیمی یکدست و متخصص را برای بیمه تعاون قبول کرد چرا که صنعت بیمه یک فعالیت تخصصی و کار سخت و دشواری می باشد که بایست با درک درست از تهدیدها و فرصت ها، هر روزه به سوی تعالی گام برداشت و این نکته ای بود که این مدیر رزومه دار و لایق بر آن تاکید ویژه ای داشت.
مهندس نظام ابادی در ادامه پیرامون این بیمه نوپا، جوان که با مدیری جوان و کاردان به افق های روشن می نگرد افزود:
تاریخچه شکل گیری بیمه تعاون، ورود بخش تعاونی کشور به عرصه فعالیت بانک و بیمه و راهیابی آن به بازارهای پولی و مالی کشور یکی از دست آوردهای بسیار ارزشمند سیاستهای کلی اصل 44 به شمار می رود این امر و حمایتها و تاکیدات مقام معظم رهبری برای اجرائی شدن سیاستهای ابلاغی فرصتی مغتنم را در جهت توسعه بخش تعاونی کشور ایجاد نموده که استفاده بهینه از آن می تواند محقق کننده یکی از ارزوهای دیرینه تعاونگران کشور باشد. پایه گذاری تاسیس شرکت بیمه تعاون به عنوان اولین شرکت بیمه ای در بخش تعاونی کشور از سال 86 با حمایت وزارت تعاون شروع و شکل عملیاتی به خود گرفته است و این یکی از اقدامات مهم این بخش جهت اجرایی شدن ابلاغیه مقام معظم رهبری می باشد.
مهندس نظام آبادی که بیش از دو دهه در بالاترین سطوح مدیریتی حضور داشته و در کارنامه کاریش نشان از پاکدستی و تلاش مجدانه بوده در بخش پایانی صحبتهای خود با اعلام اینکه پس از تلاش فراوان و جستجوی بسیار توانستیم لایق ترین مدیر بیمه ای کشور را که بالاترین سطح تحصیلات و تجارب اساتید مدیریت در این صنعت را دارد را در کنار خود به عنوان مدیرعامل ببینیم افزود کارکرد و نحوه عملکرد دکتر مظلومی خود بهترین گواه است که وی با چه درایت و هوشی در مدیریت اجرائی می تواند باعث رشد و بالندگی مجموعه شود و ما اطمینان خاطر داریم با حضور ایشان و تدوین و اجرای برنامه های مدون مدیریتی شاهد نقطه عطفی در تاریخ شکل گیری بیمه تعاون باشیم. به گفته مهندس نظام ابادی صحت و درستی کار و مدیریت دکتر مظلومی چراغی است برای این بیمه نوپای با مدد از مولای متقیان و تلاش کلیه ارکان سهم بیمه تعاون از سهم کل صنعت بیمه بازار کشور فزونتر و بیشتر گردد .

bimetavon2
و جمله آخر این مدیر مثال زدنی آنکه؛ بهترین کار، درست کار کردن است و بر همین مبنیاخلاق و رفتار صحیح، صداقت و شفافیت سرلوحه کاری همه جزء به جزء بیمه تعاون می باشد.
در ادامه دکتر یونس مظلومی که سالها در کسوت مدیرعاملی بیمه رازی توانست این بیمه نوپا را در زمره برترین بیمه های خصوصی کشور سازد و هر ساله با کسب تندیس و جایزه بر این برترینی مهر تائید بزند به پشت تریبون آمد و با اعلام اینکه از هیات مدیره محترم شرکت بیمه تعاون بابت تلاشهای انجام یافته جهت رشد و اعتلای شرکت بیمه تعاون تشکر میکنم افزود بدون شک اداره شرکت بیمه تعاون با تمام سختیها پس از 4 سال از زمان تاسیس ، مرهون تدبیر و درایت رئیس هیئت مدیره ، اعضای هیئت مدیره و تلاشهای کلیه مدیران و پرسنل شرکت بوده است.
وی در ادامه گفت: با توجه به پتانسیل موجود و فضای موجود ما تحت هیچ شرایطی نباید به وضعیت موجود اکتفا کرده و احساس رضایت کنیم بلکه باید با توان بیشتر قطعا مبنای کاری خود را بهبود مستمر عملکرد شرکت بدانیم و برای کسب سهم بیشتر از بازار با یک پرتفوی مناسب تلاش ویژه داشته باشیم. وی این امر را مستلزم تنوع خدمات بیمه ای ، رایزنی های کلان مدییتی ، ایجاد سازو کارهای شفاف قانونی و ... برشمرد.
وی ادامه داد: همانطور که مستحضر هستید در یک شرکت بیمه چند گروه از ذینفعان اصلی هستند که به نظر من برآورده کردن رضایت تمامی آنان هنر اصلی مدیران یک شرکت بیمه ای می باشد .
وی تصریح کرد: یک گروه از ذینفعان هر شرکتی سهامداران آن می باشند که جهش در بحث مسائل سود ، تولید حق بیمه ، ارزش سهم ، سود بدست آمده ، ترافیک و گیم را از ما مدیران شرکت مورد انتظار است. پس بنابراین یکی از اهداف مهم کسب رضایت تمامی سهامداران در پایان سال مالی نسبت به عملکرد و مسیری که شرکت در این مدت. طی کرده است می باشد
مدیرعامل شرکت اضافه کرد: گروهی دیگر از ذینفعان یک شرکت بیمه ، نمایندگان و کارگزاران هستند. آنها خط مقدم فروش هستند . آنها هستند که انتظارات و نیازهای مشتریان را به ما منتقل می کنند. طبیعی است که اگر ما نتوانیم نیازهای آنها را برآورده بکنیم بهترینها را از دست خواهیم داد .
دکتر مظلومی گفت : گروهی دیگر، مشتریان ما بوده و یا زیان دیده گانی هستند که به واسطه بیمه نامه خریداری شده از سوی بیمه گزار ، با ما در ارتباط می باشند . پس اداره شرکت باید به گونه ای باشد که از نظر سرعت رسیدگی به خسارت ، تسریع در پرداخت خسارت و تسهیل در مراحل رسیدگی خسارت وارده بتوان رضایت تمامی اشخاص مرتبط با موضوع را جلب نمود .
مدیر موفق صنعت بیمه کشورمهمترین گروه دیگر این چرخه را سازمانها و نهادهای نظارتی و در راس آنها بیمه مرکزی برشمرد و افزود حساسیت بالای آنها در روند اجرای آیین نامه های مصوب شورای عالی بیمه باید مد نظر قرار گیرد . کما اینکه بی توجهی به این مساله می تواند عواقب ناخوشایندی را متوجه شرکت کند .
وی گفت : اصولی که من بالشخصه به آنها اعتقاد داشته و برداشتی که تا الان در صنعت بیمه هستم از آن داشته ام این است که اگر تعادل بین رضایت تمام گروههای ذینفع ایجاد شود قطعا می توانیم شرکت موفقی باشیم . به این صورت که از طرفی شرکت سود آور باشد و از طرفی رضایت مشتریان ، سهامداران ، کارکنان ، نمایندگان و نهادهای نظارتی را جلب کرده باشیم . تلاش برای ایجاد این تعادل مهمترین نکته در اداره شرکت خواهد بود .
این مدیر طراز اول صنعت بیمه کشور که مدرک دکتری خود را از برترین آکادمی های اروپایی اخذ کرده و به عنوان مدیر حامی مصرف کننده، مدیر برنامه محور و مدیریت بهره وری در سالهای 90 الی 96 در کشور به سکوی افتخار نشسته در پایان اعلام کرد با تدوین برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلندمدت در بیمه تعاون و با یک خرد جمعی و تلاش دو چندان در آینده نقشی می سازیم که همه به آن افتخار کنیم.
با شناختی که از درایت و هنر مدیریت مهندس نظام آبادی و مدیریت دکتر مظلومی در سنگرهای قبل خدمت و سکانداری شاهد بوده ایم این کلام آخر جمله مدیران ارشد شرکت را به عینه از کنون می بینیم، رشد سریع بیمه تعاون در همه سنگرها...
پیام هیات مدیره
شرایط حاکم بر صنعت بیمه طی سال 1395 همانن سال های اخیر تحت تاثیر فضای ناسالم رقابتی و شرایط اقتصادی کشور بوده است علاوه بر آن تحمیل هزینه های همچون عوارض وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و عوارض نیروی انتظامی و همچنین هزینه های گسترش و توسعه سودآوری شرکت را به شرکت تحت تاثیر خود قرار داده است ولیکن شرکت بیمه تعاون علی رغم شرایط وجود و به لطف الهی و تلاش همکاران و شبکه فروش خود توانسته است ضمن رعایت اصول بیمه و حرفه ای به اهداف خود شامل رشد 87 درصدی بیمه نسبت به سال قبل و همچنین کسب سطح توانگری یک در سال 1395 برسد.
تلاش تیم مدیریتی شرکت در انتخاب ریسک ها و ارائه قیمت به بیمه گذاران با در نظر گرفتن منافع و مصالح شرکت و شرایط بازار رقابتی و ورود به مناقصه های بزرگ بیمه ای، موجب گردید امکان ورود به بازار بیمه های سنگین از قبیل انرژیف هواپیما، کشتی، حمل و نقل و مناطق آزاد اقتصادی، تجاری و ... مهیا گشته و بیمه تعاون توانایی های خود را علی رغم نوپا بودن آن بروز دهد. برگزاری نشست های متعدد با اعضای اتحادیه ها، تعاونی ها و اتاق های تعاونی جهت معرفی خدمات شرکت و جلب همکاری آنان موجب گردید توافقنامه های اجرائی فی ما بین منعقد گردد و بستر ورود به بازار بزرگ بیمه ای بخش تعاون را هموار نماید که امید است این سرمایه گذاری ها به تدریج به بار نشسته و در آینده ای نه چندان دور شاهد انجام امور بخش تعاون از طریق شرکت بیمه تعاون باشیم.
اهم اقدامات انجام شده در سال 95
هیات مدیره شرکت براساس برنامه های تدوین شده شرکت در سال 95 نیز برای تحقق اهداف تعیین شده و صیانت از دست آورده های آن اقدامات و تلاشهای لازم را با اهتمام جمعی همکاران شرکت بعمل آورده که به اجمال به مواردی از آن اشاره می گردد:
- اخذ مجوز فعالیت اقتصادی در مناطق آزاد تجاری انزلی و ارس
- گسترش شبکه فروش و به تبع آن رشد 87 درصدی فروش حق بیمه
- اخذ مجوز دریافت ارز مبادله ای از بیمه مرکزی و دریافت ارز با نرخ مبادله ای از بانک مرکزی و تسویه اقساط حق بیمه اتکایی واگذاری به شرکت لویدز لندن
- تشکیل کمیته استخدام و کمیته نمایندگان به منظور بررسی و جذب نیروهای مورد نیاز شعب و مصاحبه با داوطلبان اخذ نمایندگی
- شناسایی و تامین محل استقرار و فعالیت شعب در استان های تعیین شده با رعایت شاخص های مورد نظر شرکت با اولویت بهره گیری از امکانات موجود سهامداران محترم به جهت مدیریت اصولی منابع موجود شرکت
- بررسی و تهیه تحهیزات مناسب و استقرار آن به شکلی که بستر فعالیت شایسته شعب و ارائه خدمات آنها با رعایت اصل حرفه صرفه جوئی فراهم گردد.
- انجام فراخوان برای ثبت نام متقاضیان نمایندگی در سراسر بررسی و پایش ثبت نام شدگان
- تمدید مجوز آموزش شرکت تا پایان سال 95 از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران
- برگزاری و مدیریت 59 دوره آموزش برای 527/1 نفر جمعا به میزان 558/29 نفر ساعت با تاکید بر دوره های آموزشی متقاضیان اخذ کد نمایندگی (118 نفر) ، دوره های آموزشی متقاضیان اخذ کد فروش بیمه نامه عمر(12 نفر) ، دوره های ارزیابی خسارت، بازدید اولیه، رشته های فنی(تمامی رشته ها)، اموال ، اشخاص، مالی، صدوربیمه نامه، بازاریابی، آماده سازی آزمون صلاحیت حرفه ای و ...
- کسب رتبه برتر در میزان آمار قبولی آزمون جامع بیمه مرکزی در مقایسه با سایر شرکتهای بیمه (حداقل 86 نفر قبولی)و در نتیجه افزایش تعداد شبکه فروش شرکت
- کسب رتبه برتر در میزان آمار قبولی ازمون صلاحیت حرفه ای در مقایسه با سایر شرکت های بیمه (حداقل 20 نفر قبولی)
- احصا و ارسال بالغ بر 80 مناقصه موجود در کشور و مرتبط با صنعت بیمه به مسئولین مربوطه به منظور دستیابی به بازارهای بالقوه در 6 ماهه اول سال 1395
- بهره گرفتن از تلفیق سه روش مجازی، آنلاین و حضوری در آموزش متقاضیان اخذ کد نمایندگی برای اولین بار در کشور
- برقراری ارتباط، تعامل و همکاری با اداره کل نظارت بر صلاحیت های حرفه ای بیمه مرکزی ج.ا.ا (بخش آموزش)
- ارتباط، تعامل و همکاری با پژوهشکده بیمه
- ارتباط با تمامی معاونت ها و مدیریت های شرکت به منظور ایجاد هم افزایی جهت تحصیل نتایج سودمند
- صدور بالغ بر 700 گواهینامه پایان دوره آموزشی و حضور در دوره، برای متقاضیان آموزش و همکاران محترم
طرح ها و برنامه های آتی:
- افزایش شعب شرکت در استانها بر حسب برنامه پیش بینی شده با تاکید بر نفوذ بیمه در کشور
- افزایش شبکه فروش شرکت با جذب نمایندگان توانمند و متعهد
- توسعه کمی و کیفی شبکه فروش (نمایندگان و بازاریابان)
- افزایش میزان پرتفوی تولیدی شرکت با تاکید بر جذب بازار بیمه ای بخش تعاونی
- مدیریت ترکیب سبد پرتفوی نمایندگان براساس سیاست گذاری شرکت
- توسعه محصولات و همچنین طراحی محصولات جدید بیمه ای با شناسایی نیاز مشتریان و ایجاد مزیت رقابتی در بازار
- تقویب سیستم آموزش جهت ارتقاء سطح دانش و معلومات کارکنان و نمایندگان
- تقویت و بهبود سیستم مالی
- اصلاح و بهبود سیستم های منابع انسانی
- فعال نمودن مدیریت سرمایه گذاری با ایجاد شرکت سرمایه گذاری و برنامه ریزی برای تحقق ترکیب سودآور سرمایه گذاری از محل ذخایر و درآمدها
- تلاش برای ارائه سرویس های متمایز به مشتریان و افزایش میزان رضایت مندی به ایشان
- ایجاد باشگاه مشتریان
- راه اندازی CRM به منظور هدفمندسازی ارتباط با مشتریان
- راه اندازی شبکه فروش عمر و نمایندگان ایین نامه 54
- تبیین و تدوین برنامه جامع و مدرن در راستای تبلیغات هدفمند رسانه ای، محیطی و ...
- بهره گیری از ظرفیت بخش تعاون برای تقویت بازار بیمه ای و ارائه خدمات لازم و توسعه فرهنگ بیمه
- حرفه ای نمودن برنامه های مصوب شرکت
- تعامل عملیاتی با بیمه گذاران بخش تعاونی و ورود حداکثری برای پوشش دادن ریسک های بیمه ای آنها
- بهره گیری مناسب از ظرفیت های موجو.د دستگاه های اجرائی و سازمانهائی که شرکت بر حسب ساختار قانونی خود مرتبط با آنها می باشد برای پیشبرد اهداف شرکت
- بهره گیری از ظرفیت سهامداران شرکت درجهت توسعه خدمات رسانی و همکاریهای دو جانبه
- حرکت در جهت محقق ساختن ابلاغیه مقام معظم رهبری برای افزایش هم بخش تعاونی در تولید ملی
- ایجاد اشتغال از طریق توسعه فعالیتهای شرکت به شیوه برون سپاری
- تسهیل در دسترسی آسان مشتریان و بیمه گزاران به خدمات شرکت در سراسر کشور از جمله عملیاتی نمودن فروش الکترونیکی بیمه نامه
- پیگیری و عملیاتی نمودن طرح افزایش سرمایه شرکت برای افزایش توانگری شرکت و ورود به عرصه ریسکهای بزرگ
- افزایش توانائی و مهارتهای حرفه ای نیروی انسانی به عنوان ارزشمند ترین سرمایه شرکت
- توسعه کمی و ارتقاء کیفی خدمات در حال ارائه به منظور پاسخگوئی به اقشار جامعه
- توانمندسازی و تجهیز شبکه فروش شرکت در جهت بهره مندی و دسترسی مردم به خدمات شرکت
- تعامل با شرکتها و موسسات بیمه ای اتکائی داخلی و خارجی درخصوص توزیع ریسکهای بیمه نامه های بزرگ
- برندسازی بیمه تعاون با بهره گیری از شیوه های کارآمد و مناسب
- کاهش هزینه ارایه خدمت از طریق برون سپاری در راستای افزایش بهره وری
- جلوگیری از رانت و فساد
- ارایه خدمات سریع، آسان، ارزان و بی منت
در پایان مجمع مهندس نظام ابادی با اعلام اینکه ما مشتریان‌مان را شایسته بیش از آن چیزی می دانیم که تا امروز به آنها ارائه کرده ایم و اعلام رضایت امروز آنها را از سر لطف و دوستی آنها می دانیم افزود به اینکه معتبرترین ها ما را انتخاب کرده اند افتخار می کنیم و خود را در مقابل انتخاب آنها مسئول می دانیم.
وی با بیان اینکه هر سیستم و سازمانی جهت بهبود عملکرد خود نیاز به اصلاحاتی دارد و تغییرات در ترکیب نفرات برای نیل به پیشرفت هرچه بیشتر می باشد افزود اداره شرکت به صورت مدرن و سیستماتیک و استفاده بیشتر از توانایی و دانش افراد متخصص صنعت بیمه دلیل عمده تغییرات و اصلاحات پیش آمده بود که نتیجه آن نهایتا منجر به حضور جناب آقای دکتر مظلومی در راس هدایت بیمه تعاون شد.
ما افتخار می کنیم که امروز در خدمت آقای دکتر مظلومی مدیر عامل محترم هستیم چرا که ایشان به حق یکی از مدیران نمونه و برتر صنعت بیمه هستند . حالا که سکان هدایت بیمه تعاون در دستان توانمند جناب آقای دکتر مظلومی است ، کلیه واحدها و مدیران ستادی و شعب در خدمت و یار و یاور ایشان در این مسیر سخت جهت رسیدن به شکوفایی و اهداف عالیه ترسیم شده شرکت می باشند .

bimetavon3

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.