A+ A A-

افزایش سرمایه سیمان سپاهان مصوب مجمع گرفت

simansepahan

پیشرو در صادرات و کیفیت با عرضه محصولات جدید


مجمع عمومي فوق العاده صاحبان سهام شركت سيمان سپاهان(سهامي عام) ، روز دوشنبه مورخ 20/06/1396 راس ساعت 9:30 صبح درتهران سالن همايش انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان تشكيل گرديد.
در این مجمع که با حضور 82 درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی، اعضای هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار شد، ریاست مجمع برعهده آقای علی محمد بُد بود که جنابان عباس صفاکیش و سید ابراهیم مهدویان درمقام نظار اول و دوم و آقای محمد اسعدی به عنوان دبیر مجمع انتخاب شدند.
در ادامه با قرائت گزارش توجیهی هیات مدیره مبنی بر لزوم افزایش سرمایه توسط مهندس اسعدی مدیرعامل شرکت و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی با طنین صلوات مجمع نشینان سرمايه شركت به 2450 ميليارد ريال افزايش يافت.
مجمع ، افزايش سرمايه شركت به مبلغ 350 ميليارد ريال(از مبلغ 2100ميليارد ريال فعلي به مبلغ 2450 ميليارد ريال) از محل مطالبات حال شده و در صورت لزوم آورده نقدي سهامداران را تصويب نمود و به هيات مديره اجازه داد طي يك مرحله و حداكثر ظرف مدت يك سال سرمايه شركت را افزايش داده و نسبت به اصلاح ماده 5 اساسنامه متناسبا اقدام نمايد .
مهندس اسعدی در این مجمع با اشاره به اینکه این افزایش سرمایه باعث تامین نقدینگی لازم برای اصلاح ساختارمالی می شود افزود در صورت این افزایش سرمایه دیگر نیازی به تامین منابع مالی از بانکها نداریم که تسهیلات آنها سود زیادی را از سود شرکت کسر می کند.

simansepahan2
مدیرمدبر شرکت با اعلام اینکه در سیمان سپاهان و علی رغم مشکلات پیش آمده در بازار سرمایه که ناشی از رکود در ساخت و ساز ، کاهش در بودجه عمرانی دولت ، عدم امکان صادرات و قیمت پایین این محصول فرآوری و ... بود توانستیم به درایت تعدیل نیرو نداشته باشیم اضافه کرد ما توانستیم در صادرات کلینکر به تناوب در رتبه های دوم و سوم کشور قرار بگیریم که با توجه به موقعیت جغرافیایی شرکت امری بسیار موفقیت آمیز است. مهندس اسعدی در ادامه با اعلام اینکه این شرکت محصولات جدید خود را روانه بازار کرده و صادرات کلینکر و سیمان سفید خود را رشد می دهد افزود سیمان سپاهان در مسیر تولید محصولات نوین و کاربردهای خاص قدم برمی‌دارد و به زودی علاوه بر سیمان سپا سبز، سیمان سفید و چند محصول مخلوطی وارد مدار تولید خواهند شد. مدیریت شرکت در حاشیه مجمع با اعلام اینکه رویکرد زیست محیطی سیمان سپاهان یک روند پایدار و تثبیت شده است اضافه کرد سیمان سپاهان سومین کارخانه بزرگ کشور است که توانسته گام های بزرگ و موثری در زمینه حفظ محیط زیست و توسعه پایدار بردارد .
گزارش بازرس قانوني درباره گزارش توجیهی هیات مدیره درخصوص افزایش سرمایه
به مجمع عمومي فوق العاده صاحبان سهام شركت سیمان سپاهان(سهامي عام)
در اجراي مفاد تبصره 2 ماده 161 اصلاحيه قانون تجارت مصوب سال 1347
1- گزارش توجیهی مورخ 20/01/1396 هیات مدیره شرکت سیمان سپاهان(سهامي عام) درخصوص افزايش سرمايه آن شركت از مبلغ 100/2 ميليارد ريال به مبلغ 550/2 ميليارد ريال، مشتمل بر ترازنامه، صورت های سود و زیان و جریانهای نقدی فرضی و یادداشتهای همراه که پیوست می باشد، طبق استاندارد رسیدگی به اطلاعات مالی آتی، مورد رسیدگی این موسسه قرار گرفته است. مسئوليت گزارش توجیهی و مزبور و مفروضات مبنای تهیه آن با هیات مدیره شركت است.
2- گزارش مزبور در اجراي مفاد تبصره 2 ماده 161اصلاحيه قانون تجارت و با هدف توجيه افزايش سرمايه شركت به منظور اصلاح ساختار مالی از محل اورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران بمبلغ 450 میلیارد ریال تهیه شده است. این گزارش توجیهی بر اساس مفروضاتی مشتمل بر مفروضات ذهنی درباره رویدادهای آتی و اقدامات مدیریت تهیه شده است که انتظار نمی رود لزوما به وقوع بپیوندد. در نتیجه، به استفاده کنندگان توجه داده می شود که این گزارش توجیهی ممکن است برای هدفهایی جز هدف توصیف شده در بالا مناسب نباشد.
3- براساس رسيدگي به شواهد پشتوانه مفروضات، این موسسه به مواردی برخورد نکرده است كه متقاعد شود مفروضات مزبور مبنايي معقول براي تهيه گزارش توجيهي فراهم نمي كند. به علاوه، به نظر اين موسسه، گزارش توجیهی یاد شده براساس مفروضات به گونه اي مناسب تهیه و طبق استانداردهاي حسابداري ارائه شده است.
4- حتي اگر رويدادهاي پيش بيني شده طبق مفروضات ذهني توصيف شده در بالا رخ دهد، نتايج واقعي احتمالا متفاوت با پيش بيني ها خواهد بود، زيرا رويدادهاي پيش بيني شده اغلب به گونه اي مورد انتظار رخ نمي دهد وتفاوتهاي حاصل مي تواند با اهميت باشد.
هدف از انجام افزایش سرمایه
هدف شرکت سیمان سپاهان(سهامی عام)، از افزایش سرمایه موضوع این بیانیه ثبت، به شرح زیر می باشد.
اهم اهداف شرکت در افزایش سرمایه به شرح زیر خلاصه می گردد:
هدف شرکت سیمان سپاهان (سهامی عام) از افزایش سرمایه موضوع این گزارش، اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج نقدینگی از شرکت، از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران می باشد. در حالت عدم افزایش سرمایه، شرکت جهت پرداخت مطالبات سهامداران ناگزیر به اخذ تسهیلات مالی از بانک ها می باشد. بنابراین ، توان نقدینگی شرکت کاهش قابل ملاحظه ای خواهد یافت و ریسک عدم ایفای به موقع تعهدات را به دنبال خواهد داشت، در حالی که انجام افزایش سرمایه کنونی منجر به جلوگیری از خروج وجه نقد از یک طرف و عدم نیاز به تامین منابع مالی از طریق اخذ تسهیلات بانکی می گردد.
الف: افزایش میزان سرمایه شرکت و بهبود وضعیت اعتباری:
با افزایش میزان سرمایه و بهبود وضعیت اعتباری ، با افزایش میزان سرمایه شرکت قابل تصور است که جایگاه شرکت از لحاظ اعتباری جهت جذب منابع مالی در صورت لزوم بهبود یابد.
ب: بهبود بازدهی:
کاهش هزینه های تامین مالی و اثرات آن بر سودآوری، افزایش سرمایه پیش رو در این جهت موثر عمل خواهد نمود.
ج: جلوگیری از خروج وجه نقد و تقویت بنیه مالی
- کاهش ریسک شرکت در روش تامین مالی
- بهبود جریان سودآوری
- بهبود نسبت مالکانه و رقابت پذیری شرکت در صنعت بازار و سرمایه
- بهبود و افزایش قیمت سهام و ارزش بازار سهام شرکت
مبلغ افزایش سرمایه پیشنهادی و محل تامین آن
با توجه به برنامه ارائه شده، شرکت سیمان سپاهان در نظر دارد سرمایه خود را از مبلغ 000/100/2 میلیون ریال به مبلغ 000/550/2 میلیون ریال، از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران به شرح زیر افزایش دهد.
- 000/450 میلیون ریال (معادل 43/21 درصد) از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران

simansepahan3

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.