A+ A A-

photo 2019 05 08 14 17 25

photo 2019 05 08 14 17 29

 

تولید پایدار – کیفیت برتر – توسعه همه جانبه و محل اطمینان برای سرمایه گذاران

مهندس ماشاءاله کامکار در ابتدای گزارش جامع خود با بیان اینکه بیست و سومین سال فعالیت تولیدی شرکت سیمان خاش را در سال حمایت از کالای ایرانی با اتمام رساندیم افزود علی‌‌رغم سایه‌افکنی رکود بر اقتصاد و تولید سیمان کشور، دست‌اندرکاران این شرکت با برنامه‌ریزی و همت پرسنل پرتلاش و حمایت سهامداران بزرگوار توانستند از این گذرگاه سخت نیز عبور کرده و به موفقیت‌های چشمگیری دست یابند.

از عمده موفقیت‌های کسب‌شده در سال 97 می‌توان به شرح زیر یاد کرد  :

1- دریافت لوح افتخار و تندیس زرین صنعت برگزیده سبز کشور از حفاظت از محیط زیست کشور در بیستمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز

2-     دریافت لوح تقدیر از چهارمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی در اولین سال حضور

3-     دریافت تندیس و لوح تقدیر بعنوان واحد نمونه و برتر صادراتی

4-    دریافت تندیس و لوح تقدیر بعنوان واحد نمونه از سوی اداره کل استاندارد

5-    دریافت لوح سپاس و نشان تولید ملی

به گفته وی توجه ویژه به امر بازاریابی و فروش، پایش مستمر و بازاریابی گسترده، حفظ و بعضا توسعه سهم بازار داخلی بویژه تحویل سیمان به پروژه های استراتژیک منطقه از قبیل راه آهن زاهدان چابهار، سد کهیر و ... تشکیل سبد صادراتی از مهمترین رئوس اجرا شده در طی سال مالی گزارش شده بوده است.

به گفته این مدیر توانمند در حالی که کارخانه های کانی کشور با 6 درصد ظرفیت کار می کنند شرکت با بیش از 90درصد ظرفیت خود توانسته به پیش بینی های خود نائل آید.

photo 2019 05 08 14 17 32

از مجمع شرکت سیمان خاش که هم‌اکنون در حال برگزاری است، تقسیم ۷۰ درصد سود خالص سهام شرکت سیمان خاش، افزایش ۲۳ درصدی درآمدهای عملیاتی و افزایش ۷ درصدی بهای تمام شده از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد.

طبق آنچه که در این مجمع اعلام شد سیمان خاش با کاهش ناچیز در فروش داخلی و افزایش یک تن در صادرات در سال ۹۷ نسبت به ۹۶ با تغیراتی همراه بوده است.

حیدری در مقام رئیس مجمع امروز شرکت سیمان خاش عنوان کرد: سیمان مهجورترین کالا در بازار ایران است.

وی افزود: یک کیلو سیمان در حال حاضر ۱۱۰ تومان است. کدام کالا در حال حاضر با این قیمت وجود دارد؟

وی همچنین اضافه کرد: بخش حمل و نقل حاضر است شبانه‌روزی پتروشیمی جابه‌جا کند اما برای سیمان کسی حاضر نیست سیمان جابه‌جا کند.

حیدری بیان کرد: شرکت‌های سیمانی برای صادرات خون دل می‌خورند و دولت با بخشنامه‌های زیادی که صادر می‌کند شرکت‌ها را محدود کرده است.

وی افزود: اگر یک شرکت ۱۸ دلار صادر کرده است در گمرک ۲۶ دلار ثبت می‌شود و این مساله شرکت را موظف می‌کنند ۲۶ دلار ارز حاصل از صادرات با احتساب مابه‌التفاوت را به دولت بازگرداند.

او خاطرنشان کرد: این مساله برای یک شرکت برابر با خودکشی است، به همین دلیل است که ما فروش ریالی داریم اما فروش ارزی نداریم. حاشیه سود سیمان صادراتی خاش هفت الی هشت دلار است که کمتر از حاشیه سود فروش داخلی است.

در مجمع عادی سالانه شرکت سیمان خاش، به پیشنهاد هیات‌رئیسه تقسیم سود ۱۷۵ میلیارد تومان معادل ۷۶درصد سود خالص به تصویب رسید و سود نقدی هر سهم ۱۴۰۰ ریال به سهامداران تصویب شد.

گزارش تکمیلی مجمع به زودی در سایت و نشریه منتشر خواهد شد...

photo 2019 05 08 14 17 16

photo 2019 05 08 14 17 22

 

 

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.