A+ A A-

بیانیه کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی شهرستان شمیرانات

156338945 

به مناســبت هفــته تأمین اجــتماعی کانــون بازنشــستگان و مستمری بگیران شهرستان شمیرانات بیانیه ای در ۸ مورد صادرنموده و مصرانه خواستاراجرایاین بیانیه می­باشد.

کلیه منابع سازمان تأمین اجتماعی از نظر قانونی و شرعی متعلق به بیمه شدگان و بازنشستگان میباشد و اموال سازمان حق الناس است نه بیت المال .

هفته تأمین اجتماعی را به تمامی پرسنل زحمتکش و تلاشگر بهزیستی و سازمان تأمین اجتماعی تبریک گفته و عرض خسته نباشید برای تمامی این عزیزان را داریم.

حفاظت و حمایت از منابع و اندوختــه های سازمان تأمیــن اجتماعی یکی از مـهمترین دغدغه های بیمه شدگان و بازنشستگان و به طور کلی شرکای اجتماعی است. هجمه های بیرحمانه دولت و مجلس شورای اسلامی به منابع این سازمان و عدم ارائه تعهدات دولت به سازمان تأمین اجتماعی و نپرداختن بدهی ۱۸۰هزار میلیاردی دولت به سازمان و شهرداریها و واحدهای خصوصی ضمن تشکر و خسته نباشید به تمامی افرادی که در سازمان تأمین اجتماعی زحمت میکشند و نیز از تمامی مسئولین امنیتی و انتظامی و مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه و دولت میخواهیم برای حل مشــکلات به وجود آمده برای ۴۲ میــلیون نفر بیمه شدگان و بازنشستگان و خانواده های آنها در سازمان تأمین اجتماعی به طور جدی و دلسوزانه چاره اندیشی شود چون بحران به وجود آمده در سازمان تأمین اجتماعی باعث ایجاد اختلال و مشکلات در کل کشور خواهد شد و تا دیر نشده برای حل مشکلات بیمه شدگان کمیته بحران تشکیل گردد.

سازمان تأمین اجتماعی مطابق قانون یک سازمان عمومی و غیر دولتی است و مخارج سازمان از پرداختهای حق بیمه شدگان تأمین میگردد و از نظر قانونی و شرعی کلیه منابع آن متعلق به بیمه شدگان و بازنشستگان و نسلهای آینده و گذشته است و اموال آن حق الناس است نه بیت المال انشاالله توسط مسئولین کشور چاره اندیشی و تدبیر لازم اتخاذ گردد. دولت و مجلس محترم و سایر متولیان، منافع و مصالح سازمان تأمین اجتماعی و ذینفعان و صاحبان اصلی و واقعی این سازمان را مد نظر داشته و مراعات نمایند.
باتوجه به فاصله و شکاف بین منابع و مصارف این سازمان در ســالهای اخیر و دخالت دولتمردان در سازمان تأمین اجتماعی موجب آسیب و صدمات جبران ناپذیری به سازمان گردیده.
عدم پرداخت بدهی کلان دولت به تأمین اجتماعی، مجلس شورای اسلامی که همواره باید حامی حقوق ملت باشد و در راستای تحقق عدالت اجتماعی کوشا باشد و تصویب قوانین غیرکارشناسی در ادوار گذشته تاکنون سازمان تأمین اجتماعی را با ورشکستگی رو به رو نموده است. شما نمایندگان مجلس با رأی همین کارگرها و بازنشستگان و بیمه شدگان راهی مجلس شورای اسلامی شدید این روانیست که مشکلات کشور و فشارها و هجمه ها را به سوی سازمان تأمین اجتماعی که ارائه دهنده خدمات موثر و با کیفیت به ذینفعان میباشد روان سازید. لذا نمایندگان مجلس باید از تصویب قوانینی که باعث اختلال در جریان خدمت رسانی به جامعه بازنشستگان و بیمه شدگان میگردد، جلوگیری نمایند و اکثریت مصوبات مجلس که در تعارض بر حمایت از کارگران و بیمه شدگان بوده و میباشد و تمامی گرفتاریها و مشکلات کشور را نباید کارگران و تأمین اجتماعی حل کنند.؟

در پایان بیانیه ای در ۸ مورد به شرح ذیل صادر میگردد و خواستار اجرای هرچه سریعتر آن میباشیم:

۱- خواستار پرداخت بدهی دولت به طور کامل به سازمان تأمین اجتماعی هستیم و لازم میباشد که تمامی مسئولین تأمین اجتماعی و تشکلهای کارگری و بازنشستگان و دیگر مسئولین کشور و مجلس شورای اسلامی با همکاری و تلاش دلسوزانه جهت وصول این بدهکاری به صورت جدی تا حصول نتیجه این خواسته به حق جامعه کارگری را پیگیری نمایند.

۲- اجرای هرچه سریعتر همسان سازی حقوق بازنشستگان بر اساس مصوبه برنامه ششم تا پایــان ســال دوم برنــامه که سال ۹۷ بوده را مصــرانه خواستار میــباشیم و هیچـــگونه بهانه تراشی را که بودجه نیست، نداریم و ندادند و نمیشود را نخواهیم پذیرفت و باید همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران در سال ۹۸ اجرا یی و عملیاتی گردد.

۳-ورشکستگی تأمین اجتماعی با مصوبات غیر کارشناسانه قوانین در مجلس شورای اسلامی قطعی است مسئولین کشور فکر چاره ای کنند و بحران در تأمین اجتماعی یعنی ایجاد مشکلات برای کشور … یعنی ۴۲ میلیون نفر دچار چالش خواهند شد . مسئولین تا دیر نشده از خواب بیدار شوند و جلوی ورشکستگی تأمین را بگیرند.

۴-کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی شهرستان شمیرانات خواستار تغییر ساختار تأمین اجتماعی بر اساس حضور شرکاء اجتماعی در کلیه سطوح سازمان میباشد و طرح فوق در صحن مجلس شورای اسلامی بوده از نمایندگان محترم مجلس خواستار تصویب طرح فوق میباشد.

۵-حضور نماینده کانون عالی بازنشستگان کارگری سراسر کشور در هیئت امناء تأمین اجتماعی را الزامی می دانیم و از مدیر عامل تأمین اجتماعی و وزیر تعاون و کار و رفاه تأمین اجتماعی خواستار حضور نماینده کانون عالی در هیئت امناء با حق رأی هستیم.
۶-افزایش حقوق و مستمری سالیانه بر اساس عدالت و سوابق بیمه پردازی نبوده و ما خواستار اجرای افزایشات براساس سوابق بیمه پردازی میباشیم و با توجه به افزایش سرسام آور قیمت مجدداً برای نیمه دوم سال ۹۸ خواستار تجدید نظر وافزایش حقوق بازنشستگان هستیم.

۷-بیمارستان میلاد برای بیمه شدگان و بازنشستگان تأمین اجتماعی بوده و دخالت وزارت بهداشت در تصرف این بیمارستان را شدیداً محکوم نموده و برای تقویت بیمارستان میلاد از مدیر عامل تأمین اجتماعی درخواست حضور مدیریت درمان استان تهران در هیئت مدیره بیمارستان میلاد به جهت تسریع و نظارت صحیح در امور بیمه شدگان و بازنشستگان طبق روال دوره های گذشته میباشیم.
۸-بانک رفاه کارگران که در سال ۱۳۴۰ جهت رفاه و تأمین مسکن کارگران و تسهیل امور بانکی تأسیس و شروع به کار نمود تمامی سرمایه آن از سازمان تأمین اجتماعی و کارگران میباشد لذا با هر گونه واگذاری آن به بخش خصوصی از سوی دولت شدیداً مخالف بوده و اعتراض و نگرانی تمامی بازنشستگان را اعلام میداریم و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه و تمامی مسئولین کشور خواستار رسیدگی و جلوگیری از واگذاری اموال کارگران و بازنشستگان هستیم لذا در صورت واگذاری اعتراضات کارگران و بازنشستگان را در بر خواهد داشت.

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.