A+ A A-

تولیدات آذرآب ، افتخار ایران اسلامی

 

اذر اب5

رشد ٦٦ درصدي فروش در آذرآب

تولیدات آذرآب ، افتخار ایران اسلامی است                                                                

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت  صنايع آذرآب (سهامی‌عام) مورخ 30/04/1398 در محل همايش هاي سازمان مديريت صنعتي تشکیل گردید.

در این مجمع که با حضور 94/52 درصد سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای احمد نمازي بود، که جنابان احمد قلعه باني  ومحسن عبدالهي در مقام نظار اول و دوم و آقای  محمد جعفر محمودي  به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.

درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 29/12/1397 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 10 ریال به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.

مهندس شیخ زاده مدیر عامل باتجربه و شناخته شده صنعت کشور در ابتدای گزارش جامع خود با اعلام اینکه شرکت صنایع آذرآب یک هلدینگ ساخت ‌و ساز است که در زمینه ساخت نیازهای پالایشگاه‌های گاز، مجتمع‌های پتروشیمی، زیرساخت‌های صنعتی، سیمان و نیروگاه‌های برق ‌آبی فعالیت می‌کند افزود ساخت انواع بویلرهای صنعتی، توربین های آبی برای سدهای کشور و نیز اجرای طرح های بزرگ ملی مانند ساخت دیگ های بخار نیروگاه های حرارتی، نیروگاه های سیکل ترکیبی، ساخت مخازن، مبدل ها و برج ها در پروژه های روغن سازی پالایشگاه ها، در کارنامه این شرکت بی بدیل درج شده است . در ادامه با تشریح فعالیت ها و دستاوردهای مجموعه در سال مالی گذشته بنا به گزارش سکاندار مجموعه ،شرکت «صنايع آذرآب» در سال 97 موفق به تحقق 2928 میلیارد ريال درآمد شد که در مقایسه با سال 96 از صعود 35 درصدی حکایت می‎کند.

در این مجموعه عظیم بین المللی پیمانکاری هزینه‎های جذب نشده در تولید به همراه هزینه مالی،از شدت سود ناخالص می‎کاهد. در ترازنامه این شرکت تسهیلات مالی خودنمایی می‎کند و بر اساس آخرین اطلاعات موجود، 2395 میلیارد ريال تسهیلات مالی کوتاه‎مدت و بلندمدت دریافت شده که بار سنگینی را بر دوش شرکت می‎گذارد.که بنا به اعلام سکاندار مجموعه برای رفع این مشکل تمهیداتی اندیشیده شده است.

به گفته مدیر رشد مجموعه البته در 9 ماهه سال 97 اوضاع کمی‎ بهبود یافته و آذرآب توانسته خود را به ناحیه سودآوری برساند و امید می‎رود با رشد درآمدها و کاهش هزینه‎های جذب نشده در تولید شرکت آذرآب، مجددا در مسیر صعودی سودآوری قرار گیرد. به گفته مدیرعامل شرکت مشکل اساسی «فاذر» کمبود نقدینگی است که در شرایط رکود اقتصاد، باید راه‎هایی به جز تسهیلات بانکی را برای تأمین سرمایه در گردش انتخاب کند.

شایان ذکر است در مدت گذشته از سال 98 با تدابیر اندیشیده شده مدیریت ارشد شرکت آذراب بازدهی 25 را برای ذینفعان خود حاصل ساخته است.

قابل توجه آنکه «فاذر» برآورد کرده در 3 ماهه نخست سال 98 به درآمد 695 میلیارد ريالی دست یابد که نسبت به مدت مشابه سال 97 حاکی از رشد 45 درصدی است و انتظار می‎رود این سهم در سال جاری جبران گذشته را کند و بتواند سهامداران خود را به بازدهی مطلوب برساند.

وقتی اعلام واعلان کارگران پرتلاش و پر توان مجموعه که متاسفانه در سالهای پیش بدیشان سخت رفته بود را میشنوی که:

بدون هیچگونه شک و تردیدی نقش تاثیر گذارمهندس علی شیخ زاده در دوره مدیریت صنایع آذرآب،غیر قابل انکار و آثار و برکات تلاش صادقانه کاملا مشهود و قابل ستایش است. مطمئناً دستوری که در شرکت طرحی نو در انداخته شده است. چرا که مواجه علمی، تخصصی و متعهدانه مشارالیه و تیم مدیریتش موجب گردید تا شرکت آذرآب با اصلاح روندها، شیوه های مدیریت پروژه و عملیات اجرایی،ضمن عبور از مسائل و مشکلات عدیده ای که از ادوار گذشته حادث شده بود، موجبات افزایش تولید و عبور از مرحله زیان و رسیدن به مرحله سود دهی، فراهم گردد و برای سهامداران محترم شرکت، نوید بخش آینده ای به مراتب بهتر و قابل اتکاءتر را در پی داشته باشد.

توسعه و پیشرفت ایران اسلامی مرهون تلاش مدیران دلسوز و انسان های متعهدی است که در مسیر آبادانی و ارائه خدمات بهینه به مردم، عزمی راسخ دارند و از هیچ کوششی مضایقه نمی کنند.

اجازه می خواهیم از حرمت نهی مدیران ارشد به اصحاب قلم و یاری جناب هجرتی عزیز که به گرمی پذیرای خبرنگاران بوده و پذیرای شایسته بچه های میزبان روابط عمومی و امور سهام که ما را در تهیه و تنظیم گزارش یاری رساندند نهایت قدردانی و تشکر را داشته باشیم.

پیام هیات مدیره به مجمع

به لطف خداوند منان، در سال "رونق تولید" همراه با شما سروران ارجمند گرد هم آمدیم تا نتایج تلاش و فعالیت هاي یکساله مدیران و کارکنان شرکت صنایع آذرآب را در مجمع عمومی عادي سالیانه صاحبان سهام، تقدیم حضورتان نماییم.

هیات مدیره و مدیریت شرکت صنایع آذرآب به عنوان امانتدار سهامداران محترم، وظیفه خود می داند که از هیچ تلاش و کوششی جهت حراست و ارتقاي امانت واگذار شده دریغ نورزد. مدیریت شرکت در راستاي تحقق این هدف و با اعتمادي راسخ به ادامه روند پویایی و موفقیت شرکت، در سال مالی مورد گزارش همچون سنوات گذشته، در جهت دستیابی به اهداف کمی و کیفی خود تلاش نموده و از کلیه امکانات و توانمندي هاي موجود به نحو شایسته استفاده کرده تا تاثیرگذاري تغییر و تحولات محیطی و آشفتگی هاي موجود در فضاي کسب و کار را به حداقل رسانده، و عملکرد خود را به نحو مطلوب مدیریت نماید.

علیرغم بروز تنگناهاي تولیدي و اقتصادي و افزایش هزینه هاي تامین و تولید ناشی از نوسانات نرخ ارز و تورم ناشی از تحریم ها، این شرکت با رعایت اصول حرفه اي و پایبندي به تعهدات خویش، تلاش نموده است تا بتواند به بهترین نحو ممکن انتظارات کلیه ذینفعان را برآورد نماید. متعهد میگردیم در سایه عنایات حضرت ولی عصر (عج) و با تدابیر شما عزیزان و بهره گیري از دانش، تخصص و چابکی سازمان با محوریت سرمایه انسانی، در سال "رونق تولید" همچنان در روند رو به رشد خود تحقق چشم انداز و اهداف استراتژیک شرکت و تعالی هر چه بیشتر آن گام هاي استوار برداریم.

همانگونه که شما عزیزان مستحضر هستید شرایط حاکم بر صنایع کشور شرایط سخت و طاقت فرسایی می باشد و شاخص هاي اقتصادي بیانگر شرایط ایده آلی براي صنایع کشور نیست لیکن نمایندگان شما عزیزان در هیات مدیره شرکت صنایع آذرآب بعنوان یکی از برزگترین صنایع زیربنایی کشور با پشت سر گذاشتن مشکلات سال 97 و با بهره مندي از امکانات منحصر به فرد و پرسنل پویا و توانمند در حوزه هاي مختلف کاري برنامه ریزي لازم را انجام داده تا ضمن انجام پروژه هاي در دست اجرا و ایفاي تعهدات قراردادي به کارفرمایان طرف قرارداد ضمن حفظ شرایط موجود مسیرهاي ورود قراردادهاي جدید با حاشیه سود بالا را به ارمغان آورد.

با استعانت از خداوند منان وآرزوي موفقیت روزافزون شرکت صنایع آذرآب در پیشبرد برنامه هاي آتی از شما سهامداران گرامی میخواهیم همانند گذشته با حمایت هاي همه جانبه خود ما را در مسیر پرفراز و نشیب یاري نمایید .

رئوس برنامه ها و اهداف آتی هیات مدیره بشرح زیر می باشد:

 • پیگیري و اجراي تعهدات ناشی از قراردادهاي منعقد شده طبق برنامه زمان بندي
 • پیگیري بحث مشارکت با سایر شرکت هاي فعال در بخش صنعت جهت اخذ قراردادهاي کاري
 • پیگیري هاي لازم جهت انعقاد قراردادهاي جدید در خصوص پیشنهادهاي ارایه شده و همکاري جوینت ونچر در توسعه کسب و کار با شرکتهاي خارجی در خصوص انتقال تکنولوژي و دانش فنی روز
 • بهره گیري موثراز روش هاي نوین مدیریت پروژه به منظور افزایش سرعت در تامین مواد و تجهیزات ، ساخت و تحویل به موقع تعهدات قراردادها با کارفرمایان .
 • بازنگري اساسی در ساختار اجرایی شرکت به نحوي که شرکت از حالت یک سازنده محض تجهیزات و ساختار کارگاهی به یک پیمانکار عمومی تبدیل و اولویت اصلی پروژه قرار گیرد و تمام واحدهاي شرکت حول محور پروژه اعمال وظیفه نمایند.
 • بهره گیري بهینه از توان اجرایی و اعتبار شرکت در جهت تدوین سیاست هاي راهبردي ، کاربردي تر و ارائه راهکارهاي نوین مالی با توسعه بازارهاي جدید داخلی و خارجی، افزایش توان عملیاتی شرکت از طریق استفاده از ابزار هاي تامین مالی و افزایش سرمایه ، افزایش توان عملیاتی شرکت از طریق استفاده از ابزار هاي تامین مالی و افزایش سرمایه .
 •  شفاف سازي و اصلاح ساختار مالی با استفاده از ابزارهاي نوین تامین مالی (اوراق مشارکت, افزایش سرمایه و ...)
 • اصلاح بهینه ساختار نیروي انسانی و ایجاد ارتقا و انگیزه و بهره وري نیروي کار با بهره گیري از نظام هاي انگیزشی
 • توانمندسازي کارکنان و تقویت بنیه مدیریتی و کارشناسی شرکت.
 • تدوین سیاست هاي کلی شرکت در قالب برنامه هاي استراتژیک .
 • ادامه عملیات تکمیل کارگاه ساخت و مونتاژ عسلویه، راه اندازي کارگاه و بهره برداري از فرصت مناسب جهت ساخت پکیج هاي گازي جنوب کشور، اورهال کردن براي پالایشگاه هاي گازي پارس جنوبی و حضور فعال و چشم گیر در پایتخت صنعتی کشور

در پایان امید است با تلاش، کوشش و همدلی دستاندرکاران شرکت در همه ي رده ها و با استعانت از خداوند منان و آرزوي موفقیت روزافزون در پیشبرد برنامه هاي آتی از شما سهامداران گرامی می خواهیم همچون گذشته با حمایتهاي همه جانبه خود ما را در این مسیر پر فراز و نشیب یاري نمایید.

       

 

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.