A+ A A-

بیمه دی 4

رشد ٤١ درصدی سود و کسب رتبه برتر در بین بیمه های خصوصی کشور

بیمه دی؛ با شما برای جبران

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه دی(سهامی‌عام) مورخ 1398/04/27 در محل مرکز همایشهای بین المللی نیایش تشکیل گردید.

در این مجمع که با حضور 99/84 درصد سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای رضا سهم ديني بود، که جنابان احمد عبداللیهان و فردين آقا بزرگي در مقام نظار اول و دوم و آقای سید محمود حسنی بهابادی به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.

درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 29/12/1397 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 و با تقسیم سود 50 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.

دکتر محمد رضا کشاورز مدیرعامل فرهیخته شرکت بیمه دی در ابتدای گزارش جامع خود با تشریح اهم فعالیت ها و سیاست های اجرایی شده در سال مالی مورد گزارش پیرامون توفیقات و دستاوردهای حاصله مجموعه به ارایه آمار و ارقامی پرداخت که خود گواه و موید تلاشهای گرانقدر کلیه ارکان شرکت درسال مالی سخت گذشته بود از جمله آنکه :

حق بیمه صادره در سال 97 مبلغ 35.871.854 میلیون ریال و در سال 96 مبلغ 23.358.603 میلیون ریال بود که نشان دهنده رشد 54 درصدی است.

درآمد سرمایه گذاری در سال 97 مبلغ 606.818 میلیون ریال و در سال 96 مبلغ 270.395 میلیون ریال می باشد که حاکی از رشد 124 درصدی است.

درآمدهای بیمه ای در سال 97 مبلغ 56.516.861 میلیون ریال و در سال 96 مبلغ 29.282.664 میلیون ریال بود که نشان دهنده رشد 93 درصدی است.

و مع الوصف آنکه با مدیریت هزینه و ریسک پذیری منطقی و تدوین و اجرایی کردن برنامه های مدون مدریتی بیمه دی توانست چون ققنوس از آتش زیان پرکشیده و در ساحل سود بال بگشاید. در نتیجه تمهیدات و تصمیمات سکانداران مجموعه

زیان انباشته (721.595) میلیونی سال 96 به سود انباشته 152.431 میلیونی سال 97 انجامید و در همین راستا بود که سود خالص پس از کسر مالیات در سال 97 مبلغ 1.028.267 میلیونی حاصل گردید که نسبت به سود 731.186 میلیونی سال 96 حاکی از رشد 41 درصدی میباشد .

به گفته ی این مدیر پاکدست و صاحبنظر در بازار سرمایه کشور سال 97 نقطه عطف جديدي در تاريخ فعاليت شركت بيمه دي بود و در واقع به تعبیری باید اذعان داشت که سال تثبيت اجراي قرارداد درمان بنياد شهيد و امور ايثارگران محسوب مي گردد. شركت با پذيرفتن قرارداد بزرگ خانواده بنياد شهيد و امور ايثارگران در سال 96 تصميم جدی به پذيرش بزرگترين قرارداد درمان كشور در صنعت بيمه به منظور ارائه خدمات بيمه درمان تكميلي بالغ بر 1.700.000 نفر اعضاي جامعه ايثارگري برداشته است.

به گفته این عضو هیات مدیره پیرو همین قراردادهای بزرگ و مهم بود که با حدود 12000 مرجع درماني اعم از سرپايي و بستري قرارداد منعقد گرديد. همچنين واگذاري عمليات ارزيابي خسارت بالغ به 30 موسسه ارزيابي همراه با نظارت، استقرار سامانه جامع نرم افزاري و ديدار با تك تك مديران بنياد در كليه استان ها از اقدامات ديگر شركت بوده است.

با توجه به آمار اوليه، حق بيمه صادره سال 1397 به مبلغ 434.502 ميليارد ريال بوده، بيمه دي با فروش 35.872 ميليارد ريال در سال 97، معادل 8,3 % از سهم بازار را داشته كه در بين كل شركت هاي بيمه رتبه سوم و در بين شركت هاي بيمه خصوصي رتبه دوم را كسب نموده است.

در سال 97، مجموع حق بيمه اتكائي واگذاري اعم از اجباري و اختياري شركت حدود 29.954 ميليارد ريال می باشد. همچنین توليد حق بيمه شركت حدود 35.872 ميليارد ريال بوده و بیشترین سهم در گروه های بیمه ای، مربوط به بیمه درمان با در اختیار داشتن سهم 92.57% از کل به مبلغ 33.205.402 میلیون ریال می باشد.

دکتر محمد کشاورز در ادامه گزارش خود به مجمع نشینان خاطر نشان ساخت : از آنجایی كه كه شركت هاي بيمه، منابع حاصل از عمليات بيمه گري خود را به منظور دريافت بازدهي مناسب جهت ايفاي تعهدات آتي خود در زمينه هاي مختلف سرمايه گذاري مي نمايند، لذا كاهش نرخ سود بانكي مي تواند شركت ها را در ايفاي تعهدات آتي خود با مشكل مواجه نمايد. بيمه دي با ايجاد تنوع در سبد سرمايه گذاري خود و انتخاب زمينه هاي مناسب سرمايه گذاري جايگزين، توانسته ريسك كاهش نرخ سود بانكي شركت را به حداقل برساند.

مدیر توانمند صنعت بیمه کشور درخصوص طرح های آتی شرکت هم افزود:

فراهم ساختن فروش آنلاین ،برقراری ساز و کار های نوین سرمایه گذاری ،گسترش نمایندگی های فروش ومدیریت هزینه ها از دکترین های اساس ما برای سال مالی 98 خواهد بود.

از نکات خواندنی مطرح شده در مجمع می توان اشارت کرد که در کنار رشد 41 درصدی سود سال 97، سود ناخالص فعالیت ‌های بیمه ‌ای شرکت (بدون احتساب درآمد سرمایه گذاری ها) با افزایش ٨ درصدی نسبت به سال قبل از آن به ١.٠٣٨ میلیارد ریال رسیده است که این موضوع به اذعان نماینده بیمه مرکزی ج.ا.ایران، با توجه به شرایط اقتصادی کشور، قابل تقدیر و توجه است و از این لحاظ می توان شرکت بیمه دی را جزء موفق ترین شرکت های حاضر در صنعت بیمه به شمار آورد.

همچنین از عوامل مهم رشد سودآوری شرکت در سال گذشته می‌توان به افزایش سود سرمایه گذاری های شرکت اشاره نمود. به طوری که سود حاصل از سرمایه گذاری ها از محل ذخایر فنی و سایر منابع شرکت از رقم ٢٧٠ میلیارد ریال در سال ١٣٩٦ به رقم ٦٠٨ میلیارد ریال در سال ١٣٩٧ رسیده است که این موضوع بیانگر رشد ١٢٥ درصدی سود سرمایه گذاری ها می باشد.

از موارد قابل توجه دیگر آنکه بخش مهمی از درآمد سرمایه‌ گذاری‌ های شرکت از محل سود ناشی از فروش سهام شرکت ‌های سرمایه‌ پذیر صورت گرفته است و رشد محسوس آن به دلیل بهره گیری مناسب از منابع قابل سرمایه گذاری و افزایش قابل توجه قیمت‌ ها در بازار سرمایه در سال گذشته بوده است.

گفتنی است شركت بيمه دي موفق شده است علاوه بر پوشش زيان انباشته سال های قبل، سود انباشته ١٥٢ ميليارد ريالي نیز ايجاد نمايد.

شایان ذکر است شرکت از سال 92 تا پایان سال 96 دارای زیان انباشته بوده و بسیاری از قراردادهای خوب خود را در بازر شدید رقابتی از دست داد انهم درحالی که با انبوهی از مشکلات مالیاتی ، تاخیر در پرداخت خسارتها،اعتراض و شکایت ها و... درگیر بود لکن با تدوین برنامه های کوتاه مدت –میان مدت و بلند مدت توسط سکانداران مجموعه و کادر قوی و متخصص بدنه اجرایی شرکت ، بیمه دی توانست همه مشکلات را پشت سر گذاشته و به افقی روشن رهنمون گردد . طرح های کاربردی و راهبردی جناب کشاورز،مالیه شفاف و دقیق ، فنی متخصص و کاربلد و یک روابط عمومی کاردان که تعامل و ارتباط مناسب با اهل رسانه را باز تعریف کرده است برگ برنده های این مجموعه ارزشمند و پیشرو برای رسیدن به قله های افتخار میباشد .

پیام هیأت مدیره

با سلام و عرض خير مقدم به سهامداران عزيز شركت بيمه دي، هيـأت مـديره در اجـراي تكـاليف قانوني موضوع مواد 138 و 232 قانون تجارت، ضمن ارائه صورت هاي مالي مربوط به سال مالي منتهي بـه 29/12/1397 گزارش خود در خصوص فعاليت ها و وضع عمومي شركت طي سال مالي مـذكور را كـه بـه منظور دستيابي به اهداف پيش بيني شده و در چارچوب اساسنامه صورت پذيرفته است، به شـرح زيـر بـه استحضار مي رساند.

اميد است سهامداران گرامي با تصويب عملكرد سال مالي مورد گزارش و پيشنهادهاي ارائه شـده، انگيزه و تلاش بيشتر مديران و همكاران شركت را براي نيل به اهداف تعيين شده فراهم آورند.

صنعت بيمه يكي از مهمترين اركان توسعه اقتصادي كشورها محسـوب گرديـده و بـه عنـوان بخشـي از اقتصاد از سياستها و راهبردهاي كلان اقتصادي كشور تاثير مي پـذيرد. توسـعه ايـن صـنعت مـي توانـد در تأمين سلامت افراد جامعه، افزايش پس اندازها و در نتيجه رشد نقدينگي در بازار سرمايه و بهبود شاخص هاي اقتصادي نقش موثري داشته باشد.

صنعت بيمه براي رشد و تعالي تنها با اتكاء به حق بيمـه هـاي دريـافتي نمـي توانـد بقـاي خـود را تضمين كند. بر اين اساس سرمايه گذاري منابع بيمه اي به عنوان يكي از اركان عمليات شركت مـي توانـد در ايجاد سودآوري پايدار شركت ها موثر باشد. خدای بزرگ را شاکریم که پس از سپری نمودن سالی پر از فراز و نشیب، مجال تقدیم گزارش پیش رو فراهم گردیده است.

در سال 1394 شرکت کوشش نمود تا با اتمام مراحل افزایش سرمایه و تامین نظر شورایعالی بیمه، ضمن اجرای بخش هایی از برنامه راهبردی خود، در خصوص گسترش شبکه فروش، تقویت زیر ساخت های فناوری اطلاعات و نیز توجه ویژه به شعب و نمایندگی ها با اجرای نظام ارزیابی و متناسب سازی عملکرد با پرداخت ها، برای تثبیت شرایط و حضور موثر در بازار عملیاتی گام نهایی بردارد. شرکت بیمه دی در سال 1396 با پشت سر گذاشتن مراحل مهار بحران و تثبیت وارد مرحله رشد و شکوفایی گردید که به منظور بهبود شاخص های مالی و عملکردی خود و در نتیجه، افزایش سودآوری برای سهامداران محترم، تلاش نمود با رویکردی نوین به حفظ مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید بپردازد. این شرکت توانست با اعمال سیاستهای مناسب و بهره گیری از نیروهای مجرب و کارآزموده صنعت بیمه در کنار نیروهای تحصیلکرده، با سربلندی و افتخار سال 97 را سپری نماید و به کسب پرتفوی حق بیمه بیش از 872/35 میلیارد ریال نایل گردد.

برنامه هاي آتي شركت بيمه دي:

 • برنامه ريزي براي دستيابي به سودآوري پايدار از طريق توانمند سازي شبكه فروش، گسترش خرده فروشي، تهيـه بودجه شعب و ستاد براساس برنامه و مديريت هزينه؛
 • برنامه ريزي براي كسب امتياز سه ستاره تعالي سازماني به منظور ساماندهي به اقدامات انجام شده و شناسايي نقاط قوت و قابل بهبود؛
 • فراهم ساختن بستر فروش آنلاين از طريق طراحي و راه اندازي خدمات جديد الكترونيكي به منظور گسترش خرده فروشي؛
 • اجراي طرح طبقه بندي مشاغل و مدل شايستگي مشاغل در سطح ستاد و شعب به منظـور افزايش بهـره وري نيروي انساني؛
 • بهبود نظام مديريتي از طريق نظام جاري سازي استراتژي، ارزيابي عملكرد و مدل كسب و كار شعب؛
 • برقراري ساز و كارهاي نوين سرمايه گذاري در راستاي ارزش افزايي براي مشتريان و افزايش جذابيت و گسـترش فروش بيمه هاي عمر و سرمايه گذاري؛
 • برنامه ريزي براي استقرار ارزيابي ريسك در شركت از طريق راه اندازي مديريت ريسك و تشكيل كميته ريسك در اجراي آيين نامه 93 شوراي عالي بيمه؛
 • توسعه نمايندگي ها و توانمندسازي شبكه فروش؛
 • راه اندازي مركز ارتباط با مشتريان؛
 • راه اندازي شعب سرآمد و تفويض اختيارات به شعب و نمايندگان.

مهمترين اقدامات انجام شده در سال 1397

 • تدوين نهايي سند استراتژي شركت براي دوره 1400-1397 ،مصوب هيات مديره
 • استانداردسازي و پياده سازي دسترسيها و حدوداختيارات عمليات بيمـه گـري در سـامانه جـامع بيمـه گـري براساس مصوبات شوراي فني
 • توانمندسازي شبكه فروش به منظور توسعه و گسترش خرده فروشي و معرفي محصولات جديد و منحصر به فرد به بازار در حوزه بيمه هاي زندگي
 • انعقاد و تمديد قراردادهاي مناسب بيمه اي جهت بهينه سازي تركيب پرتفوي و مديريت ريسك اعم از قرارداد گمرك و بيمه نامه هاي مشتركين برق شركت توانير و نيروگاههاي بزرگ كشور
 • واگذاري ريسكهاي بزرگ به منظور كنترل ريسك به ويژه در رشـته هـاي درمـان و نفـت و انـرژي از طريـق عمليات اتكايي واگذاري و كنسرسيوم
 • كاهش ضريب خسارت عمده رشته هاي بيمه اي به جهت مديريت ريسك و داده كاوي
 • توسعه شركت هاي ارزياب خسارت به منظور ايجاد رقابت و ارتقاء سطح كيفيت خدمات
 • برگزاري جلسات متعدد با بيمه گذاران عمده شركت ( بنياد شهيد و ايـرانخـودرو و ...) بـه منظـور تعيـين و تكليف مطالبات
 • تدوين بودجه ريزي عملياتي به تفكيك واحدهاي ستادي و شعب و ارزيابي عملكردآنها در مقاطع سه ماهه
 • بازنگري ساختار سازماني شركت و پياده سازي آن
 • برگزاري جلسات تحليلي بررسي عملكرد شعب با حضور مديران شعب و ستادي بـا بهـره گيـري از داشـبورد مديريتي
 • رسيدگي به املاك شعب شركت بيمه دي براي بازسازي و بهسازي به منظور ايجاد يكپارچگي و برندسازي
 • طراحي و استقرار سيستم هاي حسابرسي و كنترل داخلي در فرآيند پرداخت هاي شركت
 • رسيدگي و حسابرسي داخلي به عملكرد شعب و برخي واحدهاي ستادي و پروژه درمان تكميلي بنيادشهيد
 • كاهش نسبت هزينه هاي اداري و عمومي به حق بيمه هاي صادره به ميزان 2 درصد. اين در حالي است كـه اين نسبت براي صنعت بيمه 7 درصد مي باشد.
 • تهيه دستورالعمل درجه بندي و رتبه بندي نمايندگان
 • استاندارد نمودن فرايندهاي منابع انساني براساس استاندارد 34000 و سنجش فرآيندها و نگرش هاي منابع انساني براساس استاندارد فوق و كسب رتبه برنزين در اين سنجش
 • برگزاري دوره هاي آموزشي براي كارشناسان شعب و نمايندگان جهت ارتقاي دانش فني و بازاريابي
 • پروژه راه اندازي بستر فيبرنوري اختصاصي جهت دريافت سرويس هايMPLS و متصل شدن به شبكه ملـي اطلاعات (مركز ملي تبادل اطلاعات NX)
 • گسترش سامانه هوش تجاري ( ( BI بويژه در حوزه درمان
 • برگزاري جشنواره فروش بيمه نامه هاي عمر و ارائه طرح هاي خاص بيمه اي در ساير رشـته هـا بـه منظـور فروش مناسب.

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.