A+ A A-

البرز ؛ افزایش سرمایه، «سرمایه گزاری البرز» مصوب مجمع گرفت

 sgalborz 3

گزارش جامع و مبسوط دکتر رضوانی فر و رقص اعداد اجرای طرح جناب دکتر خسروانی و برنامه مدون در باور سهام دار خرد و کلان چنان نشست که جای هیچ گفت و گو نگذاشت و برای اولین بار در حیات نیم قرن کار خبری این رضایتمندی و باورمداری را در سهام دار می دیدم و به این نوع عملکرد تیم با ارزش و کاردان سرمایه گذاری البرز تبریک. 

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه سرمایه گذاری البرز (سهامی عام) راس ساعت 10 صبح مورخ 18/10/1395 در محل مرکز همایشهای بین المللی رازی تشکیل گردید.


در این مجمع که با حضور اکثریت سهامداران حقیقی و حقوقی، اعضای هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار شد، ریاست مجمع برعهده آقای محمدعلی میرزا کوچک شیرازی بود که جنابان عقیل آرین نژاد فیض آبادی و جلال بهارستان درمقام نظار اول و دوم و آقای علیرضا خسروانی به عنوان دبیر مجمع انتخاب شدند.
دکتر اندیشمند و مدیر سرشناس کشور در ابتدای گزارش با اعلام اینکه به نیابت از تمام مدیران ، کارشناسان و کارکنان شرکت سرمایه گذاری البرز اعلام می دارد بر این باوریم که خدمتگزار ملت و سهامداران در عرصه تولید و صنعت کشور می باشیم و اصول رفتاری و ارزش های اخلاقی را باور داشته و برای تحقق و نهادینه شدن آن از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
وی اضافه کرد در جهت نیل به ماموریت شرکت برای رسیدن به چشم انداز ترسیمی که سرآمدی و نوآوربودن در حوزه فرآورده های سلامت است در سال مالی گذشته اقدامات موثری صورت پذیرفت.
دکتر رضوانی فر ماموریت شرکت را :
- مدیریت بهینه شرکت های تابعه
- فعالیت در عرصه های فناوری های پیشرفته و نوین
- ایجاد زنجیره خلق ارزش اقتصادی (از تامین و تولید مواد اولیه تا عرضه مستقیم به مشتری نهایی)
- ایجاد بسترها و زمینه های رقابتی موثر (نام تجاری یا برند، قیمت مناسب و تنوع محصول)
- گسترش قلمرو به سطح ملی، منطقه ای و جهانی
- مشارکت با شرکت های خارجی معتبر در حوزه فعالیت برشمرد و پیرامون جایگاه سرمایه گذاری البرز در بازار دارو ایران چنین سخن راند:
سرمایه گذاری البرز به عنوان هلدینگ تخصصی دارویی در کشور، توانسته است جایگاه مناسبی را در صنعت دارو کسب نماید. براساس آمارنامه منتشره وزارت بهداشت، در سال 1391 مجموعه گروه البرز توانسته است سهمی در حدود 12 درصد از صنعت داروی کشور را به خود اختصاص دهد و این سهم بحمداله رو به فزونی گذاشته است.

sgalborz 2

sgalborz 4
شایان ذکر است در میان شرکتهای تولیدی گروه شرکت البرزدارو چهارمین تولیدکننده بزرگ دارویی کشور، در میان شرکتهای وارد کننده دارو شرکت کی بی سی پنجمین وارد کننده بزرگ و همچنین در میان شرکتهای توزیع دارو شرکت پخش البرز عنوان چهارمین توزیع کننده بزرگ داروی کشور را به خود اختصاص داده اند. دکتر رضوانی فر در ادامه اعلام کرد بی شک با این افزایش سرمایه علاوه بر کسب سهم بیشتر از بازار دارویی کشور، شرکتهای تابعه گروه سرمایه گذاری البرز خواهند توانستند نقش پررنگ تری را در زمینه ارتقاء و افزایش بهداشت عمومی ایفا کنند.
مدیرعامل جوان شرکت در ادامه با اشاره به شرکتهای زیرمجموعه گروه از جمله: گروه دارویی سبحان، شرکت سبحان دارو، شرکت البرزدارو، شرکت ایران دارو، کی بی سی، داروسازی تولید دارو، شرکت پخش البرز، شرکت سبحان آنکولوژی، سرمایه گذاری اعتلاء البرز، شرکت البرزبالک، شرکت آتی فارمد اضافه کرد برای شرکت در افزایش سرمایه این شرکت ها و اصلاح ساختار مالی خود طرح توجیهی این افزایش سرمایه را به حضور سهامداران تقدیم داشته ایم که امید است مقبول افتاده و مورد تصویب قرار گیرد ، طنین صلوات حاضرین لبیکی بود بر ندای این مدیر برجسته کشوری.

sgalborz 1
شرکت سرمایه گذاری البرز سکانداری دارد دانا که خوب بازار سرمایه را می شناسد و بهتر صنعت دارو را. اضافه کنید به این شناخت هنر مدیریت را تا باورمان شود مدیریت صف یعنی چه. مدیریت جهادی کجا معنا می دهد.
شاید اگر بخواهیم بدون اغراق از مدیرانی که اقتصاد مقاومتی را به جد باور دارند و در دکترین مدیریت خود به کار بسته اند را نام ببریم دور از انصاف نباشد که دکتر رضوانی فر از سکونشینان آن باشد.
گزارش بازرس قانوني درباره گزارش توجیهی هیات مدیره درخصوص افزایش سرمایه
به مجمع عمومي فوق العاده صاحبان سهام شركت گروه سرمایه گذاری البرز(سهامي عام)
در اجراي مفاد تبصره 2 ماده 161 اصلاحيه قانون تجارت مصوب سال 1347
1- گزارش توجيهي مورخ 10 آبان ماه 1395هیات مديره شركت گروه سرمایه گذاری البرز (سهامي عام) درخصوص افزايش سرمايه آن شركت از مبلغ 100/600/2 ميليون ريال به مبلغ 100/100/3 میلیون ريال، مشتمل بر اطلاعات مالی فرضی که پیوست می باشد، طبق استاندارد حسابرسی «رسیدگی به اطلاعات مالی آتی» مورد بررسی این موسسه قرار گرفته است. مسئوليت گزارش توجیهی مزبور و مفروضات مبنای تهیه آن با هیات مدیره شركت است.
2- گزارش مزبور در اجراي تبصره 2 ماده 161اصلاحيه قانون تجارت و با هدف توجيه افزايش سرمايه شركت از محل اندوخته سرمایه ای، مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران تهیه شده است. این گزارش توجیهی بر اساس مفروضاتی مشتمل بر مفروضات ذهنی درباره رویدادهای آتی و اقدامات مدیریت تهیه شده است که انتظار نمی رود لزوما به وقوع بپیوندد. در نتیجه به استفاده کنندگان توجه داده می شود که این گزارش توجیهی ممکن است برای هدف هایی جز هدف توصیف شده در بالا مناسب نباشد.
3- براساس رسيدگي به شواهد پشتوانه مفروضات و با فرض تحقق مفروضات مندرج در گزارش توجیهی پیوست، این موسسه به مواردی برخورد نکرده است، كه متقاعد شود مفروضات مزبور، مبنايي معقول براي تهيه گزارش توجيهي فراهم نمي كند. به علاوه، به نظر اين موسسه، گزارش توجيهي ياد شده براساس مفروضات به گونه اي مناسب و طبق استانداردهاي حسابداري ارائه شده است.
4- هدف افزایش سرمایه عمدتا جهت تامین مالی برای حفظ موقعیت در 12 شرکت سرمایه پذیر از طریق مشارکت در افزایش سرمایه آنها می باشد. تا تاریخ این گزارش مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شرکت های تولید مواد اولیه دارویی البرز بالک (سهامی عام) ، گروه دارویی سبحان(سهامی عام) و سبحان انکولوژی (سهامی عام) در خصوص تصویب افزایش سرمایه پیشنهادی هیات مدیره آنها تشکیل نشده است.
5- حتي اگر رويدادهاي پيش بيني شده طبق مفروضات ذهني توصيف شده در بالا رخ دهد، نتايج واقعي احتمالا متفاوت از پيش بيني ها خواهد بود، زيرا رويدادهاي پيش بيني شده اغلب به گونه اي مورد نظر رخ نمي دهد وتفاوتهاي حاصل مي تواند با اهميت باشد.
هدف از انجام افزایش سرمایه
هدف شرکت گروه سرمایه گذاری البرز(سهامی عام) ، از افزایش سرمایه درخواستی، مشارکت در افزایش سرمایه شرکت های سرمایه پذیر می باشد.
مبلغ افزایش سرمایه پیشنهادی ومحل تامین آن
با توجه به برنامه ارائه شده، شرکت گروه سرمایه گذاری البرز در نظر دارد سرمایه خود را از مبلغ 100/600/2 میلیون ریال به مبلغ 100/100/3 میلیون ریال، از محل مطالبات و آورده نقدی به شرح زیر افزایش دهد.
500/000 میلیون ریال (معادل 23/19درصد) از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران.
عوامل ریسک
سرمایه گذاری در طرح موضوع افزایش سرمایه پیشنهادی و فعالیت شرکا گروه سرمایه گذاری البرز سهامی عام، با ریسک های با اهمیتی همراه است. سرمایه گذاران باید پیش از تصمیم گیری در خصوص سرمایه گذاری در این شرکت، عوامل مطرح شده را مد نظر قرار دهند. این عوامل به شرح زیر می باشد:
1) در شرایطی که اغلب محصولات گروه از شمول دریافت یارانه خارج شده اند، تعیین قیمت فروش محصولان دارویی توسط نهادهای دولتی، مانع حضور فعال شرکتها در بازار رقابتی بوده و به عنوان یکی از عوامل ریسک مطرح است.
2) به دلیل افزایش روزافزون تولیدکنندگان از یک سو و واردات داروهای خارجی از سوی دیگر و همچنین سیاستهای توزیع و پخش که از سوی شرکتهای توزیع کننده دارو تعیین می شود، شرکتهای دارویی مجبور به فروش اعتباری گردیده که این امر باعث افزایش حسابهای دریافتنی تجاری شرکتها و کاهش نقدینگی آنها گردیده است. بنابراین کمبود نقدینگی بتدریج می تواند به عنوان یکی از عوامل ریسک مطرح باشد.
3) مساله مهم دیگری که در ارتباط با صنعت دارو مطرح است رعایت الزامات و مقررات GMP می باشد . GMP که به نوعی مجموعه مقررات و استانداردهای بین المللی مربوط به تولید است می بایست از سوی همه تولیدکنندگان دارو رعایت گردد. این امر باعث می شود تا شرکتها همواره به فکر نوسازی شیوه ها، روشها و ماشین آلات تولیدی خود باشند. این مساله نیز می تواند به عنوان یکی از مخاطرات برای شرکت های دارویی مطرح باشد که منابع کافی برای سرمایه گذاری در این امر را در اختیار ندارند. البته در کنار عوامل ریسکی که در بالا عنوان شد تقاضای روزافزون دارو در کشور و همچنین پائین بودن بهای تمام شده برخی از داروها در مقایسه با مشابه خارجی می تواند به عنوان یک فرصت و نقطه قوت مطرح باشد.
تاریخچه
گروه شامل شرکت گروه سرمایه گذاری البرز(سهامی عام) به عنوان شرکت اصلی و شرکتهای فرعی آن است.
شرکت گروه سرمایه گذاری البرز (سهامی عام) ابتدا با نام شرکت سهامی یکدل در سوم دیماه 1345 طی شماره 11168 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران ثبت گردیده و سپس براساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ بیست و هفتم ابان ماه 1350، نوع آن از «شرکت سهامی» به «شرکت سهامی خاص»تبدیل گردیده و نام آن به شهرکت سهامی خاص یکدل اصلاح شده است. به استناد صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 22 تیرماه 1353 نام شرکت از سهامی خاص یکدل به شرکت سرمایه گذاری البرز سهامی خاص تغییر یافته است. متعاقبا طبق صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ سوم مرداد ماه 1353 نوع شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل گردیده است. در تاریخ 12/10/1391 به موجب آگهی شماره 199942/91 نام شرکت به گروه سرمایه گذاری البرز (سهامی عام) تغییر یافته است.

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.