A+ A A-

پتروشیمی خراسان، نماد خودباوری و تحول

petrochimikhorosan 1

اهداف مهندس موسوی برای تعالی
آوای تولید و خودکفایی از سرزمین عشق
پتروشیمی خراسان، نماد خودباوری و تحول

petrochimikhorosan 2

مدیرعامل موفق و رزومه‌دار شرکت که در مدیریت پتروشیمی از برترین‌هاست، پیرامون مهم‌ترین دستاوردهای شرکت در سال 95 و درباره جغرافیای حضور محصولات شرکت گفت تامین کود اوره استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، گلستان، مازندران، گیلان و سمنان در سال 1395 به عهده پتروشیمی خراسان بوده است. در بخش بازاریابی خارجی که برنامه‌های خوبی در آینده برای آن پیش‌بینی شده نیز توانستیم به چندین کشور هدف فروش خوبی داشته باشیم؛ ولی عمده صادرات پتروشیمی خراسان به کشور افغانستان بوده است.
مهندس موسوی در بخش دیگری از گزارش با اعلام اینکه باوجود تعطیلی 39روزه (تعمیرات اساسی بعد از 20 سال) و قطع شدن گاز خوراک به دلیل برودت هوا بودجه اعلامی در سال 95 پوشش داده شده است، یادآور گردید این مهم جز با تلاش دوچندان کارکنان و حمایت‌های بی‌دریغ اعضای هیات‌مدیره از برنامه‌های اجرایی مدیریت، دست‌یافتنی نبود.
مدیر مدبر شرکت درباره تعویض استریپر اوره با عمر 17 سال گفت تولید اوره با این تعویض 200 تن در روز افزایش یافت و اضافه کرد: مطالعه روی طرح توسعه‌ای جهت افزایش ظرفیت اوره به میزان 5/1 میلیون تن در سال با هزینه برآوردی اولیه 600 میلیون یورو در حال انجام است که در نظر داریم سرمایه موردنیاز را از صندوق توسعه ملی به‌صورت وام تهیه کنیم.
پتروشیمی خراسان هرسال که به مجمع می‌نشیند، با یک تیم حرفه‌ای‌تر و چابک‌تر در صحنه حاضر می‌شود و این تیم چابک سازمانی که مدیر ارشد در پتروشیمی خراسان چیده، نشان از همان دکترین مهندس موسوی در مسندهای دیگر است که معنی تعالی سازمانی می‌دهد.
مهندس موسوی‌ترشیزی پیش‌تر در پتروشیمی جم، مهر و خلیج‌فارس نشان داد که توجهش به تعالی سازمانی و ایجاد فرصت از تهدیدها یعنی چه، با پتانسیل پتروشیمی خراسان که با تولدش در سال 75 شرق کشور به خود بالید و کشور در تولید کود اوره، آمونیاک و کریستال ملامین در این قسمت ایران بدان جا رسید که محصول تولیدی راه به کشورهای دوست و همسایه و رقیب و غریب باز کرد. در سال آتی بسیار بیشتر از این پتروشیمی و مدیر لایقش خواهیم شنید.
مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی خراسان (سهامی عام) مورخ 03/03/1396 در سالن اجتماعات دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی برگزار گردید.
در این مجمع که با حضور 76/93 درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی، اعضای هیات‌مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع بر عهده آقای بهروز خالق‌ویردی بود که جنابان محب‌اله دولت‌زاده و قاسم منظری‌توکلی در مقام نظار اول و دوم و آقای سیداسماعیل موسوی‌ترشیزی به‌عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
در ادامه با قرائت گزارش هیات‌مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیت‌های صورت‌پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 30/12/1395 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع‌نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورت‌های مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 1000 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
همچنین موسسه حسابرسی به‌عنوان بازرس قانونی (اصلی و علی‌البدل) و حسابرسی مستقل شرکت برای یک سال انتخاب گردید.
پیام هیات‌مدیره
امروز افتخار داریم اعلام نماییم در سایه‌سار توجهات امام هشتم(ع) توانسته‌ایم با پوشش 100 درصدی نسبت به آخرین پیش‌بینی تولید، همچنان سربلندانه در بازار رقابتی موجود، زنجیره ارزش کسب‌وکار خود را حفظ نماییم. این شرکت در سال گذشته بزرگ‌ترین تعمیرات اساسی حیات 20 ساله خود را با موفقیت پشت سر نهاد و با اتکا به توان مدیریتی و دانش فنی کارکنانش اقتصاد مقاومتی را نه در شعار که به‌راستی در اقدام و عمل محقق نمود. گواه این ادعا، به‌کارگیری تمام توان شرکت برای تحقق تولید حداکثری علی‌رغم عملیات اورهال و همچنین مشکلات به وجود آمده برای تامین خوراک در فصل سرما می‌باشد؛ اما با توجه به تمامی مشکلات مطرح شده و کاهش قیمت جهانی اوره، توانسته‌ایم سود 979 ریال به ازای هر سهم را محقق نماییم. ماحصل فعالیت‌های شرکت در سال گذشته، افتخاراتی است که بی‌شک دستیابی به آن‌ها با اعتماد و همراهی شما سهامداران گرامی میسر گردیده که

petrochimikhorosan 3

بارزترین آن‌ها عبارت‌اند از :
- تنديس بلورين تعالي سازماني صنعت پتروشيمي
- لوح تقدير رتبه‌بندی شرکت‌های تابعه شستا
- تنديس صادرکننده نمونه استاني
- لوح واحد برگزيده کيفي
اکنون پس از دو دهه تولید مستمر مهم‌ترین ریسک‌های پیش روی شرکت استهلاک و فرسودگی ماشین‌آلات و تجهیزات، تخصیص غیرمنطقی سهمیه اوره و عدم تعیین نرخ فروش داخلی بر اساس قیمت‌های جهانی می‌باشد؛ لذا بر آنیم تا ضمن تمرکز بر راهبرد نگهداشت بهینه شرایط موجود، طرح توسعه شرکت برای فاز دوم اوره-آمونیاک و کریستال ملامین را اجرایی نماییم. ازاین‌رو در سال 1396 که با نام« اقتصاد مقاومتي؛ توليد و اشتغال» مزین شده است در صورت تایید نهایی امکان‌سنجی طرح موردنظر، با مساعدت نهادهای مربوطه و سهامداران در اخذ مجوزهای لازم و تامین مالی طرح در آینده نزدیک، نقطه عطفی را در چرخه عمر سازمان رقم خواهیم زد.
امید است با کاهش این مخاطرات و اجرایی شدن طرح توسعه، زمینه‌های بالندگی هر چه بیشتر شرکت
پتروشیمی خراسان فراهم شود. در ادامه این راه پرفرازونشیب، همچنان حضور گرم‌تان امیدبخش ما خواهد بود.
برنامه‌های آينده شرکت :
گسترش بازارهای فروش محصولات و تنوع‌بخشی شیوه‌های فروش
واحد فروش در راستای اجرای برنامه‌های تدوین‌شده استراتژیک شرکت برای سال 1396 اقدام به تعریف 5 پروژه نمود که این پروژه‌ها شامل موارد زیر می‌گردد :
1- رصد و تحليل بازار و رقبا با هدف استراتژیک ارائه محصول با قیمت رقابتی
2- استقرار سامانه سنجش رضايت مشتريان و دريافت شكايات با هدف استراتژيک تقويت خدمات فروش
3- استقرار نرم‌افزار هوش تجاری BI با هدف استراتژيک استمرار فروش
4- حضور در نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌ها و بازارهای هدف
5- بزرگداشت مشتريان
تهیه پکیج‌های یادبود جهت تکریم مشتریان

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.