A+ A A-

pakhshalborz2

پخش البرز سفیر سلامتی
کارنامه‌ای درخشان‌تر از سال قبل با دکتر حیدری
پخش البرز معنای راستین خدمت به وسعت یک کشور

pakhshalborz3

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پخش البرز (سهامی ‌عام) روز شنبه مورخ 17/03/96 در محل دانشگاه تهران، ساختمان جدید دانشکده داروسازی، سالن رازی تشکیل شد.
در این مجمع که با حضور اکثریت نمایندگان و صاحبان سهام و سهامداران حقیقی و حقوقی، اعضای هیات‌مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار شد، ریاست مجمع بر عهده آقای محمد رضوانی‌فر بود که جنابان فرشید مرادی و محمدعلی میرزاکوچک‌شیرازی در مقام نظار اول و دوم و آقای حمید همت‌آبادی -مدیر ارشد مالی- به‌عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
در ادامه با قرائت گزارش هیات‌مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیت‌های صورت‌پذیرفته طی سال مالی منتهی به 30/12/1395 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع‌نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورت‌های مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 300 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
موسسه حسابرسی مفید راهبر به‌عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی برای مدت یک سال انتخاب گردیدند.
وقتی برنامه روزانه از طرف دبیر تحریریه به حقیر ابلاغ شد در دل خندیدم؛ علت و علل آنکه در پیری به دانشگاه آنجایی که پس از یک اربعین جدا شده و چهل ساله بعد به آن بازمی‌گشتم.
خیابان شانزده آذر و آن حوادثش را که شاهد بودم از خون جوانان وطن تا نماز وحدت و آوای پیروزی دیو چو بیرون رود، فرشته درآید. شانزده آذر محل رفت‌وآمد جوانانی است که امید فردا هستند و من از میان غبار سال‌های دور از دوران علی‌اصغر حکمت تا پرفسور فضل‌الله رضا و از دکتر اقبال تا دکتر عارف، از زمین فوتبال محل تجمع جوانان عدالت‌خواه تا نماز جمعه وحدت‌آفرین و... بسیار خاطره دارم.
روی چهره تالار دانشکده داروسازی، گرد پیری نشسته و من در قلاب زمان با این پرسش که حیف این تالار را ابوعلی سینا را ندید، فارابی را ندید و ابوریحان و عطار را همچنین... در این سیر بودم که جوانی آراسته در برابرم زبان ادب گشوده و به حرمت قلم لطفی کرد؛ جناب ناطقی یار مخلص کار و دوست ارباب جراید جوانی برازنده را معرفی کرد و گفت که جناب دکتر مرادی در سمت مدیرعامل و من در دل صد آفرین گفتم که کار در دست کاردان است. جوانی که حرمت قلم می‌داند، ارزش کار را بهتر می‌شناسد؛ دکتر مرادی ازجمله جوانانی است که گوشت و پوست آن‌ها از سفره پربرکت انقلاب اسلامی پرورش یافته، به شکل نیکویی خدمت عرضه می‌کنند و در سطح کشور سفیر سلامت هستند. رفیقی می‌گفت اگر جاده‌ای دیدی که در آن سرویس پخش البرز نبود، به من بگو و جایزه بگیر و من خود این شرط را با دیگران می‌بستم. توزیع مویرگی محصولات در سراسر کشور از شرکت پخش البرز نامی ساخته که باورش در مجمع به شهادت 95 درصد سهامداران رسید. بچه‌های شرکت رفتاری نیکو دارند از مدیر روابط عمومی مردمی تا مدیر مالی با حسابهای شفاف و از امور سهام پاسخگو تا حراست نیکورفتار و بچه‌های خوب اداری، خدماتی و پخش که هر یک بهتر از دیگری، یک تیم متحد، متعهد و متدین با این شاخص در کمتر شرکتی پس از نیم قرن کار مطبوعاتی اقتصادی دیده‌ام و همین منابع انسانی ارزشمند و مدیر خلاق است که پخش البرز را برترین ساخته است.
شرکت پخش البرز وابسته به شرکت سرمایه‌گذاری البرز از بزرگ‌ترین، معتبرترین و خوش‌نام‌ترین شرکت‌های تامین، توزیع و پخش سراسری کالا، دارو و مواد بهداشتی است. خدایی بوده که به‌عنوان اولین شرکت پخش دارو در بورس ایران پذیرفته شده است. این شرکت به مدد مدیر لایق خود که نشان داده خوب بازار سرمایه را می‌شناسد و با ارائه راهکارها و برنامه‌های مدون و خلاقانه توانسته هرساله چراغ این شرکت را پرنورتر و پرفروغ‌تر سازد و توانسته هرسال بر سهم خود در بازار بیفزاید.
نزدیک به 30 مرکز توزیع در سراسر کشور، داشتن انبارهای مجهز و بزرگ و نیروی انسانی ماهر و مدیران کاردان که با بیش از 100 شرکت بزرگ غذایی، دارویی و بهداشتی طرف قرارداد بوده و توزیع مویرگی آن‌ها را عهده‌دار گردیده و نشان داده این مهم را به چه شایستگی و بایستگی به انجام می‌رسانند.
در این چند سالی که به مجمع‌های بورسی به‌ویژه مجموعه‌های سرمایه‌گذاری شرکت البرز می‌رویم، بیش‌ازپیش نوع مدیریت و کارکرد دکتر مرادی به چشم می‌آید و آن‌هم سوق دادن شرکت به جایگاهی بی‌بدیل و متمایز در بین شرکت‌های رقیب با استفاده از دکترین تعالی سازمانی است و این شرکت همواره در بین برترین‌ها بودن و این گواه ادعای ما:
- حضور پیوسته در جمع شرکت‌های برتر کشور بر اساس رتبه‌بندی (صد شرکت برتر)
- بالاترین نرخ رشد فروش سالانه در میان شرکت‌های پخش سراسری طی پنج سال گذشته
- نزدیک به نیم‌قرن سابقه در صنعت پخش کشور
- بهره‌مندی از بیشترین تعداد شعب توزیع و انبارهای مسقف
- بهره‌مندی از سیستم‌های اطلاعاتی کارآمد و روزآمد
- بهره‌مندی از کامل‌ترین سبد کالا در میان شرکت‌های پخش کشور
- سومین شرکت پخش ایران
- ورود به باشگاه شرکت‌های هزار میلیارد تومانی
- یکی از دو شرکت دارویی واحد صلاحیت توزیع‌کننده کالاهای خاص (الکل، داروهای تحت کنترل و مخدر، همودیالیز، شیر خشک یارانه‌ای)
این افتخارات تنها بخشی از آن دستاوردهایی است که پخش البرز را بی‌همتا می‌سازد و هرساله کام سهامدارانش را شیرین می‌کند.
وجود مدیرانی کاربلد در معاونت‌های مالی و اداری، فروش و بازرگانی، روابط عمومی و سهام و... و حمایت همه‌جانبه اعضای هیات‌مدیره از رئوس برنامه‌های دکتر حیدری باعث شده پخش البرز بسان نگینی درخشان در سودآوری و ارزش‌آفرینی پرچم‌داری لایق برای گروه سرمایه‌گذاری البرز باشد.
استقرار سیستم ERP سامانه هوش تجاری
سامانه پیشرفته پرتال مشتریان
سامانه سفارش‌گیری الکترونیک و... در طول سالیان گذشته توانسته این شرکت را در امر بهنینه و بالابردن بهره‌وری در مسیری فناوری قرار دهد
به گفته مدیر خلاق شرکت، تامین حداکثری نیازهای مشتریان و مصرف‌کنندگان نهایی از طریق ارتقای کیفی و کمی سخت‌افزارها و نرم‌افزارها در انطباق با قوانین و استانداردهای توزیع، ماموریت اصلی شرکت بوده که امید است با تداوم روند موجود و حمایت‌های سهامداران عمده، پخش البرز بتواند با رسیدن به جایگاه پخش اول کشور و ایفای نقش فعال‌تر در ارتقای سطح بهداشت و خدمات دارویی جامعه علاوه بر رسیدن به چشم‌انداز ترسیمی خود در جهت رونق تولید و پویایی اقتصاد کشورمان نقشی ماندگار از خود بر جای بگذارد.
اخذ گواهینامه‌های متعدد، تقدیرنامه‌ها و جوایز بسیار و استمرار استانداردهای کسب‌شده باعث شد به قول دکتر رضوانی‌فر در سال 95 ما شاهد برترین عملکرد ممکن از سوی مدیریت پخش البرز باشیم. فعالیتی درخور و مثبت که از چشم صاحب‌نظران و کارشناسان بازار سرمایه در این سال سخت اقتصادی دور نمانده است.
مجوز توزیع دارو، مواد غذایی و شوینده‌ها در سراسر کشور در کنار مجوز توزیع داروهای مخدر و تحت کنترل، اخذ تندیس دایموند، گواهینامه حضور در بین 100 شرکت برتر ایران، کسب گواهینامه 2008: ISO 9001، مجوز زنجیره سرد گواهی سیستم ایران کد، اخذ گواهینامه گرایش به مدیریت فناوری، کسب رتبه برتر مدیریت فناوری و... تنها بخشی از موفقیت‌هایی است که این شرکت توانسته برای ذی‌نفعان حاصل سازد.
مرور کلی بر عملکرد شرکت و دستاوردهای مهم سال 1395
شرکت پخش البرز در سال 1395 نیز (همچون دوره‌های گذشته) منابع مادی و فکری خود را در دو مسیر جداگانه و البته موازی و مکمل- به کار گرفته است که ذیلا به‌اختصار تشریح می‌گردد :
1-5- دستیابی به اهداف کمی سال جاری
در این مسیر، تحقق اهداف کمی دوره از ابعاد گوناگون مدنظر بوده که نتایج حاصله در سال 1395، با امعان نظر به چالش‌های محیط کسب‌وکار به‌قرار زیر است :
الف- تحقق مبلغ 465/13 میلیارد ریال فروش - معادل99 درصد بودجه
ب- تحقق مبلغ 539/1 میلیارد ریال سود ناویژه- معادل 106 درصد بودجه
ج- تحقق مبلغ 727 میلیارد ریال سود عملیاتی- معادل 98 درصد بودجه
د- تحقق مبلغ 175 میلیارد ریال سود خالص - معادل 103 درصد بودجه
2-5- تحکیم بنیادهای سازمان برای فردا
ایجاد و ارتقای مزیت‌های رقابتی برای حضور فعال در سال‌های آینده مستلزم فراهم نمودن زیرساخت‌های متناسب با هر دوره است. در راستای تحقق این هدف، شرکت هرساله بخشی از منابع خود را به این مهم اختصاص داده است. اجرای ده‌ها پروژه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و در راس آن‌ها ERP ، ایجاد تغییرات وسیع در سطح مدیران، اصلاح ترکیب نیروی انسانی، برون‌سپاری فعالیت‌های غیرمحوری، آموزش مستمر، اخذ معتبرترین گواهینامه‌ها از مراجع رسمی، استقرار سیستم مدیریت کیفیت (ISO9001- 2008) در تمام مراکز توزیع، سرمایه‌گذاری‌های برنامه‌ریزی‌شده در بخش لجستیک و اصلاح چارت کلان سازمانی شرکت بخشی از عملکرد هیات-مدیره در سال مالی مورد گزارش در جهت آماده‌سازی سازمان برای حضور موفق در بازار فرداست. سیاست‌های فوق الاشاره در مباحث آتی نیز تشریح می‌گردد.
برنامه‌های آتی
بی‌تردید برنامه‌ها و چشم‌انداز آتی شرکت نیز کماکان در ادامه و همان مسیر سال‌های گذشته و در چارچوب برنامه پنج‌ساله دوم و با دو هدف کوتاه‌مدت و بلندمدت تنظیم شده که به شرح زیر تشریح می‌گردد :
- تداوم رشد کمی
امید است در پایان سال 1396، فروش شرکت از مرز 300/17 میلیارد ریال عبور کرده و مسیر تبدیل شدن به یکی از سه پخش اول کشور را با سرعت طی نماید. شایان‌ذکر است که در برنامه 5ساله دوم، اهداف و سودآوری شرکت تا پایان سال 1400 پیش‌بینی گردیده است .
- تداوم تحکیم بنیادهای سازمان
برنامه‌های آغازشده در سال‌های گذشته برای تحکیم بنیادهای شرکت و ساخت سازمانی برای فردا، یک جریان کوتاه‌مدت و پایان‌پذیر نبوده، بلکه رسالتی است که پخش البرز می‌بایست هرساله آن را بازنگری و به‌روزآوری کرده و آینده دورتری را برای حضور قدرتمند در بازار، تصویر و تصور نمایند .
طی سال 1396 و سال‌های بعد، انجام این مهم مستلزم آموزش‌های جدید، اجرای پروژه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری جدید، به‌روزآوری و تمدید گواهینامه‌های شرکت، افزایش حجم سرمایه‌گذاری‌های لجستیکی و پیشبرد سازمان به‌سوی دانایی‌محوری، ضمن اصلاح ترکیب نیروی انسانی و پرداختن به قابلیت‌ها و شایستگی‌های محوری مجموعه می‌باشد.
سرمایه‌گذاری‌های پیش‌بینی‌شده در برنامه 5ساله دوم- ازجمله احداث انبارهای کرمانشاه (پروژه در حال ساخت با 47 درصد پیشرفت فیزیکی)، شیراز (زمین خریداری‌شده)، مرکزی (مطالعه طرح در جریان است)، ارومیه و سنندج در این راستا و با هدف ارتقای مزیت‌های رقابتی سازمان صورت گرفته است .

pakhshalborz1
- تدوین برنامه پنج‌ساله دوم
در سال 1395 برنامه پنج‌ساله دوم شرکت (1335 الی 1400) تدوین گردیده که پیش‌بینی می‌شود در چارچوب سیاست‌های کلان گروه، پخش البرز را در سال‌های پایانی برنامه به یکی از سه پخش اول کشور با برخورداری از تکنولوژی روز و با قابلیت تامین حداکثری رضایت‌مندی ذی‌نفعان تبدیل شود.
استراتژی شرکت
در چارچوب برنامه‌ پنج‌ساله (1399- 1395)
چشم‌انداز
رسیدن به جایگاه یکی از سه پخش اول کشور در فروش و سودآوری، برخوردار از:
کارکنانی متعهد و متخصص و متبحر
تکنولوژی برتر در سخت‌افزارها و نرم‌افزارها
مشتریانی وفادار، تامین‌کنندگانی معتبر و خوش‌نام
ماموریت
ایفای نقش سازنده در ارتقای سلامت ملی
تامین و توزیع انواع کالاهای باکیفیت در حوزه مایحتاج عمومی و تخصصی
ایفای نقش محوری در گروه سرمایه‌گذاری البرز و افزایش سودآوری در راستای تامین منافع ذی‌نفعان کلیدی
ارزش‌ها
مشتری‌محوری و ارتقای رضایت آنان
معتقد به رابطه برد،برد با طرف‌های تجاری
حفظ و توسعه سرمایه‌های انسانی
کار تیمی و تصمیم‌گیری بر اساس خرد جمعی
بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی‌ها
رعایت استانداردها و قوانین
ریسک‌های عمده شرکت
مهم‌ترین ریسک‌های شرکت در حوزه‌های زیر بوده که تحلیل، راه‌حل و مدیریت آن‌ها در بخش 3 این گزارش درج گردیده است.
- دعاوی مطروحه در رابطه با پرونده تولی‌پرس
- آثار شرایط اقتصادی
- تبدیل برگشت چک‌ها به یک پارادایم و مصون ماندن از عواقب قانونی آن
- افزایش دوره وصول مطالبات شرکت از مراکز درمانی دولتی با امعان نظر به اینکه وصول آن‌ها قطعی بوده وهیچ‌گونه ریسکی متوجه وصول کامل آن‌ها نمی‌باشد .
- رقابت مخرب و افسارگسیخته در بازار دارویی کشور
- عدم شفافیت قوانین در رابطه با صنعت پخش
-ریسک عدم پشتیبانی از سوی یک یا چند شرکت انحصاری غذایی
اهم پروژه‌های اجراشده در سال 1395
- توسعه سامانه ERP در قاب ماژول پیش‌فاکتور
- راه‌اندازی سامانه HIX (سامانه مدیریت سلامت وزارت بهداشت)
- توسعه شبکه WAN سازمان در قالب اینترنت مراکز توزیع
- راه‌اندازی سامانه TTAC (آمارنامه وزارت بهداشت)
- طراحی و پیاده‌سازی سامانه مدیریت حمل‌ونقل
- طراحی و پیاده‌سازی سامانه وب‌سرویس تامین‌کنندگان
- پیاده‌سازی نسخه جدید سفارش‌گیری الکترونیکی سیار
- طراحی و پیاده‌سازی ربات نرم‌افزاری
اهم برنامه‌های آینده
- تداوم برنامه‌ریزی برای ورود شرکت‌های تامین‌کننده معتبر
- سنجش رضایت مشتریان به‌طور سیستماتیک از طریق سازمان تخصصی و مستقل
- کاهش هر چه بیشتر زمان توزیع
- توسعه فعالیت واحد محصولات بهداشتی
- توسعه سامانه برنامه‌ریزی منابع سازمانی
- استقرار سامانه نظارت تصویری متمرکز مراکز توزیع
- تکمیل مرکز توزیع جدید کرمانشاه با استفاده از منابع افزایش سرمایه
- حرکت بر مبنای استراتژی برنامه پنج‌ساله

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.