A+ A A-

jaberebnehayan1

داروسازی جابرابن‌حیان، تلاش بی‌پایان برای سلامتی انسان
افزایش تولید و رشد صعودی سود

jaberebnehayan

دکتر محمدمسعود علی‌مراد مدیرعامل ارزشمند شرکت که بیش از دو دهه سابقه مدیریت ارشد در شرکت‌های دارویی ایران‌دارو و دیگر مجموعه‌های داروسازی کشور داشته، هنوز هم تاثیرات حضورش برای صنعت داروسازی ایران هدیه است. او در فرازی از گزارش خود با اشاره به تحقق در حد پیش‌بینی‌ها علی‌رغم تمام معضلات و مشکلاتی که سال گذشته گریبان‌گیر اقتصاد، بازار و صنعت دارو بود، اضافه کرد در سال مالی مورد گزارش با کمک همکاران و اجرایی کردن مصوبات و برنامه‌های‌مان توانستیم علاوه بر افزایش تولید 21 درصدی نسبت به سال قبل «تولیدات همگن متوازن‌شده» و رشد فروش 7 درصدی شاهد آن باشیم که طی آن شرکت توانست سود خالص قابل‌توجهی را برای سهامداران به ارمغان بیاورد.
بی‌شک رشد نسبت به سود ناخالص، فروش و افزایش سود عملیاتی در سال 95، روند صعودی فروش و سود 5 سال اخیر «از 1391 تا 1396» که نشان‌دهنده افزایش 3 برابری سود و فروش شرکت است، نشان می‌دهد که تیم مدیریت جابرابن‌حیان بازار را خوب رصد کرده و مدیریت توانمند مجموعه که اکنون دکتر علی‌مراد سکان آن را در اختیار دارد، روندی صعودی با شیب بسیار مطلوب را برای ذی‌نفعان برنامه‌ریزی کرده است.
مهندس ربیعی مرد شماره یک مالی شرکت نیز در حاشیه این مجمع با اشاره به کاهش دوره گردش موجودی کالا از 151 روز به 128 روز یادآوری کرد که در راستای برنامه‌های مدون مدیریت ارشد شرکت و حمایت هیات‌مدیره سعی وافر شده است تا مجموعه به‌سوی چابک‌تر شدن حرکت کند و طبق دستورات اکید مدیریت شرکت، تمام تلاش خود را به کار بستیم تا حسابرسی شفاف را تقدیم مجمع کنیم. طنین صلوات سهامداران و اعضای پنل هیات-رئیسه بعد از استماع بند 4 گزارش حسابرس، نشان از آن داشت که جناب ربیعی و مردان و زنان امور مالی شرکت به چه شایستگی و بایستگی همسو با مدیریت در سال مالی مورد گزارش افتخار آفریده‌اند.
دکتر علی‌مراد در بخش دیگری از گزارش خود با اشاره به اینکه منابع انسانی از ارزشمندترین منابع و دارایی هر شرکت هستند، تاکید کرد که این دارایی در مجموعه جابرابن‌حیان بیشتر و بیشتر به چشم می‌آید و ما سعی کردیم با برگزاری جلسات و کلاس‌های متعدد در طول سال جهت ارتقای دانش کارکنان و کارشناسان، لحظه‌ای از حفظ منابع انسانی مجموعه غفلت نکنیم.
مدیر خوش‌فکر شرکت توجه جدی به نوآوری و پویایی در کنار الزام به بهره‌وری و بهینه‌سازی امور را از دیگر دکترین‌های کاری خود برشمرد و اضافه کرد افتتاح پروژه جدید جامدات شرکت که در این سایت تولید و فروش 32 محصول پیش‌بینی شده است، می‌تواند به‌واسطه تولید و فروش محصولات جدید، سود شرکت و ارزش‌آفرینی آن به‌عنوان یکی از دو قطب اول داروسازی کشور بیش‌ازپیش متجلی گردد.
پایان‌بخش گزارش مدیر ارشد شرکت ترسیم برنامه‌های آتی مجموعه ازجمله اجرای دقیق سیستم‌های مدیریت کیفیت، شیوه‌های تازه مالی با رعایت صرفه و صلاح شرکت «ازجمله اخذ تسهیلات با بهره کم و افزایش سرمایه» با سرمایه‌گذاری‌های هدفمند جدید بود. او توجه جدی به نوآوری و توسعه محصول و برندینگ را از مهم‌ترین اصول قابل‌توجه در امر مدیریت در سال مالی آتی خواند.
کسب گواهینامه و افتخارات متعدد از دستگاه‌های متولی و ذی‌ربط در سال 95 به‌خوبی نشان داد که این شرکت با گام‌هایی مطمئن و آسوده، روند صعودی خود را پله‌پله طی می‌کند و در آخر آنکه وقتی از کیلومتر 5 جاده مخصوص گذر می‌کنیم از اینکه زنان و مردانی سفیدپوش، طبیب دل و خاطر هر ایرانی شده‌اند، به خود می‌بالیم.
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت داروسازی جابرابن‌حیان (سهامی عام) روز شنبه مورخ 30/2/1396 در محل قانونی شرکت واقع در کیلومتر 5 جاده مخصوص کرج برگزار گردید.
در این مجمع که با حضور 87 درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی، اعضای هیات‌مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع بر عهده آقای بهمن یاغشنی بوده که آقای محمد شیری و خانم مریم زمانی‌فریزهندی به‌عنوان نظار اول و دوم و آقای دکتر محمدمسعود علی‌مراد به‌عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
در ادامه با قرائت گزارش هیات‌مدیره به مجمع توسط مدیرعامل شرکت مربوطه به اهم فعالیت‌های صورت‌پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 30/12/1395 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع‌نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورت‌های مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 1800 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
همچنین سازمان حسابرسی به‌عنوان بازرس اصلی و علی‌البدل و همچنین حسابرس مستقل شرکت برای سال مالی منتهی به 29/12/1396 انتخاب گردید.
پیام هیات‌مدیره:
با سلام و احترام، حضور سهامداران عزیز و سایر حاضران محترم را گرامی داشته و پروردگار متعال را شاکر هستیم که به لطف و عنایاتش بار دیگر توانستیم در راستای رسالت سازمان و تحقق اهداف سازمانی گام برداشته و با تولید داروهای باکیفیت و حیات‌بخش، سهم به‌سزایی در بهبود و حفظ سلامت جامعه داشته باشیم. افتخار آن را داریم که با حمایت و همراهی سهامداران، همت و تلاش مدیران و کارکنان متخصص و تجهیزات و تکنولوژی روزآمد و با جهت‌گیری به‌سوی بهره‌وری روزافزون، ضمن تحقق اهداف شرکت به لحاظ کمی و کیفی تولیدات و سودآوری، همواره پاسدار منافع کلیه ذی‌نفعان خود ازجمله سهامداران، مشتریان، کارکنان، تامین‌کنندگان مواد، دولت و سایر اشخاص باشیم. هیات‌مدیره شرکت داروسازی جابرابن‌حیان باور دارد که توجه به منافع همه ذی‌نفعان و ارزش‌افزایی منافع صاحبان سهام و هدایت تمامی تلاش و همت در این جهت، موجب رشد و شکوفایی روزافزون، ظهور نوآوری و درنتیجه تعالی شرکت خواهد بود، لذا تمامی تلاش و اهتمام خود را در این راستا به کار خواهد گرفت.
مرور كلی بر جایگاه شركت در صنعت و وضعیت رقابتی آن در سال مالی مورد گزارش:
هم‌اکنون تقریبا بیش از 135 كارخانه داروسازی در كشور فعالیت داشته و اشكال مختلف دارویی را تولید می‌كنند. داروسازی جابرابن‌حیان در بین این تولیدکنندگان در 6ماهه ابتدای سال 1395 با یک پله صعود نسبت به سال قبل، رتبه 5 را به خود اختصاص داده است. با توجه به اینکه در سال 1395 نیز مشابه سال قبل شرکت داروسازی جابرابن‌حیان رقبای متعددی داشته و احتمال افزایش آن‌ها نیز دور از انتظار نیست، لذا شرکت جابر کماکان نوآوری و توسعه محصول را در اولویت برنامه‌ها و دستور کار خود قرار داده است.
بیانیه ماموریت:
شرکت داروسازی جابرابن‌حیان (سهامی عام) به‌عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ شفادارو، درزمینه تولید انواع داروهای انسانی با کیفیت استانداردهای ملی و بین‌المللی می‌باشد که با تکیه بر دانش روز، کارکنان متخصص، تجهیزات و تکنولوژی روزآمد در جهت پاسخ به نیازهای دارویی جامعه پزشکی و بیماران، بهبود کیفیت زندگی و حفظ و ارتقای سلامت انسان و جامعه فعالیت می‌نماید.
بیانیه ارزش‌های سازمانی
بهبود كیفیت: افزایش بهبود كیفیت محصولات و افزایش بهره‌وری در سازمان
سودآوری شركت: رشد مالی شركت با كار و تلاش بیشتر و سخت‌كوشی
رضایت مشتری: جلب رضایت مردم و همیاری با سایر مشتری‌های شركت
هدفمندی: داشتن اهداف سازمانی مطلوب و تعیین عملكرد فردی و گروهی بر اساس این اهداف
همكاری: كار گروهی مطلوب و داشتن همدلی در انجام امور مربوط به سازمان
احترام متقابل: احترام گذاشتن به شخصیت و كار یكدیگر و حمایت عاطفی از همكاران در تمامی واحدهای سازمان
وفاداری: داشتن روحیه وفاداری نسبت به سازمان و عدم ترک آن
انگیزش: داشتن انگیزه كاری همراه با ترقی و رقابت سالم در كار
آموزش: یادگیری از دیگران و آموزش دانش و تجربه خود به دیگران
پاسخگویی: داشتن روحیه پاسخ‌دهی در خصوص اقدامات انجام‌شده به‌طور روشن و واضح
مسئولیت‌های اجتماعی: متعهد به رعایت الزامات اجتماعی، زیست‌محیطی و قانونی و صیانت از حقوق شهروندی
مرور کلی بر عملکرد شرکت، میزان دستیابی به اهداف تعیین‌شده و دستاوردهای مهم در سال مالی مورد گزارش:
فروش و سود خالص شرکت در سال مالی مورد گزارش به ترتیب 360/2 میلیارد ریال و 926 میلیارد ریال است که به ترتیب حدود 99 درصد از بودجه فروش و 111 درصد از سود پیش‌بینی‌شده را پوشش داده است.
بیان برنامه‌ها و وضعیت شرکت برای سال مالی آتی:
1- افزایش تنوع‌بخشی به تولیدات در راستای استراتژی توسعه محصولات
2- پیگیری عملیات اجرایی جهت بازسازی و نوسازی خطوط قدیم و رعایت الزامات قانونی همراه با ارتقای GMP فضاهای تولید
3- ورود به بازارهای جدید مربوط به محصولات جامدات و ارتقای سهم بازار فروش کلیه محصولات با در نظر گرفتن سودآوری فرآورده‌ها
4- ادامه فرایند نوآوری و توسعه محصولات جدید
5- ارتقای بهره‌وری از طریق افزایش کارایی منابع انسانی و استفاده بهینه از دارایی‌های شرکت

jaberebnehayan2

استراتژی‌های اصلی سازمان
1- ارتقای بهره‌وری
2- توسعه محصول
3- تعمیق بازار
4- توسعه بازار

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.