A+ A A-

افزایش سرمایه صددرصدی سرمایه‌گذاری صنعت و معدن

sanatomadan1

افزایش سرمایه صددرصدی سرمایه‌گذاری صنعت و معدن مصوب مجمع گرفت
باور جوانان برای باروری ایران

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن (سهامی عام) راس ساعت 11 صبح مورخ 7/03/1396 در محل مجموعه آموزشی رفاهی بانک صنعت و معدن تشکیل شد.


در این مجمع که 36/89 درصد سهامداران حقیقی و حقوقی، اعضای هیات‌مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی حضور داشتند، ریاست مجمع بر عهده آقای محمدرضا زنگنه بود که جنابان ابوالفضل تجارزاده و داوود رزاقی در مقام نظار اول و دوم و آقای امیرتقی خان تجریشی به‌عنوان دبیر مجمع انتخاب شدند. در ادامه با قرائت گزارش توجیهی هیات مدیره مبنی بر لزوم افزایش سرمایه شرکت توسط د کتر امیرتقی تجریشی، این مدیر موفق، و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های این مدیران خدوم، افزایش سرمایه صد درصدی شرکت را مصوب مجمع نمودند.
سخن از جوانی است که انتظارش را بسیار کشیده‌ایم، در دومین روز ماه مبارک رمضان افتان‌وخیزان به دارآباد تهران، در شمالی‌ترین نقطه تهران رفتم تا شاهد آینده‌نگری جوانی باشم که باورش در بارور کردن ایرانی آباد و آزاد سهمی درخور خواهد داشت.
در مقالی نوشته بودم که کمتر رُستم‌کُشی و سهراب‌پَروری کنیم و تاکید کرده بودم که بی‌پیر مرو خرابات گر سکندر جهانی. مسیر پرترافیک است و به یک آن به قلاب تاریخ کشیده می‌شوم و به سال دهم هجرت می‌روم؛ حضرت محمد(ص) فرماندهی لشکر اسلام را به جوانی داد که در ردیف عشره مبشره نبود. او اسامه بن زید نام داشت، جوانی که فقط دو دهه از عمرش گذشته بود. به یاد آوردم که در ده سال هجرت، هفتادوهشت بار غزوات به فرماندهی صحابه اکبر بوده است، نه صحابه جوان. تاریخ را هر چه ورق بزنیم از این نمونه‌ها بسیار دارد که پیر باتجربه و جوان خلاق دست در دست هم و با تدبیر به تعالی اندیشیده و کارها را به انجام رسانده‌اند. دکتر تجریشی ازجمله جوانانی است که باور راستین به خرد جمعی و تدبیر کهن را در پشتوانه دارد و آنچه در انجام کار و در افزایش سرمایه به سمع و نظر حاضران رساند، نشان می‌دهد که او به‌خوبی از بازار سرمایه شناخت دارد و البته ادب کاری و حرمت‌گذاری‌اش به صحابه قلم تحسین‌برانگیز و قابل‌تقدیر است.
گزارش بازرس قانوني درباره گزارش توجیهی هیات‌مدیره در خصوص افزایش سرمایه
به مجمع عمومي فوق‌العاده صاحبان سهام شركت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن (سهامي عام)
در اجراي مفاد تبصره 2 ماده 161 اصلاحيه قانون تجارت مصوب سال 1347
1- گزارش مورخ 30 آذر 1395 هیات‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن (سهامي عام) در خصوص افزايش سرمايه آن شركت از مبلغ 000/3 ميليارد ريال به مبلغ 000/6 ميليارد ريال مشتمل بر صورت سود و زیان فرضی و سایر اطلاعات مالی فرضی که پیوست می‌باشد، طبق استاندارد حسابرسی «رسیدگی به اطلاعات مالی آتی» مورد بررسی این سازمان قرار گرفته است. مسئوليت گزارش توجیهی مزبور و مفروضات مبنای تهیه آن، با هیات‌مدیره شركت است.
2- گزارش مزبور در اجراي تبصره 2 ماده 161 اصلاحيه قانون تجارت و با هدف توجيه افزايش سرمايه شركت از محل سود انباشته، مطالبات حال‌شده و آورده نقدی سهامداران و به‌منظور اصلاح ساختار و نسبت‌های مالی تهیه شده است. این گزارش توجیهی بر اساس مفروضاتی مشتمل بر مفروضات ذهنی درباره رویدادهای آتی و اقدامات مدیریت تهیه شده است که انتظار نمی‌رود لزوما به وقوع بپیوندد. درنتیجه به استفاده‌کنندگان توجه داده می‌شود که این گزارش توجیهی ممکن است برای هدف‌هایی جز هدف توصیف‌شده در بالا مناسب نباشد.
3- بر اساس رسيدگي به شواهد پشتوانه مفروضات و با فرض تحقق سرمایه‌گذاری‌های مناسب و سود ده، این سازمان به مواردی برخورد نکرده است كه متقاعد شود مفروضات مزبور، مبنايي معقول براي تهيه گزارش توجيهي فراهم نمی‌کند. به‌علاوه به نظر اين سازمان، گزارش توجیهی یادشده بر اساس مفروضات به‌گونه‌ای مناسب تهیه و طبق استانداردهاي حسابداري ارائه شده است.
4- حتي اگر رويدادهاي پیش‌بینی‌شده طبق مفروضات ذهني توصیف‌شده در بالا رخ دهد، نتايج واقعي احتمالا متفاوت با پیش‌بینی‌ها خواهد بود؛ زيرا رويدادهاي پیش‌بینی‌شده اغلب به‌گونه‌ای موردنظر رخ نمی‌دهد و تفاوت‌های حاصل می‌تواند بااهمیت باشد.
هدف از انجام افزایش سرمایه
شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن (سهامی عام) در نظر دارد به‌منظور بهبود وضعیت ساختار مالی، جبران سرمایه‌گذاری انجام‌شده طی سال‌های مالی گذشته، حفظ و افزایش عملیات جاری، جلوگیری از خروج وجه نقد و همچنین توسعه فعالیت‌های جدید درزمینه تامین مالی و تعهد پذیره‌نویسی اوراق بهادار، سرمایه خود را از مبلغ 000/000/3 میلیون ریال به 000/000/6 میلیون ریال (معادل 100 درصد) از محل سود انباشته، مطالبات حال‌شده سهامداران و آورده نقدی افزایش دهد. شایان‌ذکر است در صورت عدم انجام افزایش سرمایه، شرکت با کمبود منابع جهت گسترش فعالیت‌ها مواجه می‌گردد که لزوما ناچار به فروش بخشی از پرتفوی سرمایه‌گذاری شده و درنتیجه با عدم توسعه و بهبود پرتفوی، کاهش سودآوری و ساختار مالی نامناسب در سال‌های آتی مواجه خواهد گردید.
مبلغ افزایش سرمایه پیشنهادی و محل تامین آن
با توجه به برنامه ارائه‌شده، شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن (سهامی عام) در نظر دارد سرمایه خود را از مبلغ 000/000/3 میلیون ریال به مبلغ 000/000/6 میلیون ریال از محل سود انباشته، مطالبات حال‌شده سهامداران و آورده نقدی به شرح زیر افزایش دهد.
- 000/200/1 میلیون ریال (معادل 40 درصد) از محل مطالبات حال‌شده سهامداران و آورده نقدی
- 000/800/1 میلیون ریال (معادل 60 درصد) از محل سود انباشته

sanatomadan
عوامل ریسک
شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن مانند سایر شرکت‌های سرمایه‌گذاری با ریسک‌های مختلفی مواجه می‌باشد که مهم‌ترین عوامل ریسک در حوزه‌های مختلف به شرح زیر طبقه‌بندی و ارائه می‌گردد:
حوزه کسب‌وکار
- کاهش بازده سبد سهام موجود
- کاهش نقدینگی
- کاهش سرمایه‌گذاری و مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های تابعه و کاهش تصدی‌گری و سودآوری یکنواختی و رخوت در مدل کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری (رکود در بازار)
- کاهش رتبه کیفیت افشای اطلاعات و نقدشوندگی
حوزه مالی اقتصادی
- ریسک عدم کارآمدی سیستم وصول مطالبات
- ریسک کاهش نقدینگی شرکت‌های سرمایه‌پذیر به دلیل رکود بازار
حوزه پشتیبانی و فنی
- ریسک طولانی شدن اجرای پروژه‌های شرکت‌های سرمایه‌پذیر
حوزه عمومی
- ریسک تغییر نرخ بهره بانکی
- افزایش تحریم‌ها
- نوسانات نرخ ارز
- عدم کنترل تورم
تاریخچه
شـــركت ســرمــايه‌گـذاري صنعت و مـــعدن ( سهامي عــام ) در تاريخ 2/7/1362 تحت نـــام «شركت لامپ البرز ـ سهامي خاص» در اداره ثبت شركتها و مالكيت صنعتي تهران بـه ثبت رسيـــد ودرتاريــــخ 12/3/1375 نام شركت به « شركت سرمايه گذاري صنعت و معدن (سهامي عام ) « تغيير يافت .تقاضاي پذيرش شركت در سازمان بورس اوراق بهادار تهران در تاريخ 25/12/1376 مورد تأييد هيئت پذيرش قرار گرفت واز تاريخ 31/6/1377 اولين معامله بر روي سهام شركت انجام گرديد .
بر اســـاس آخــرين تغييرات انجام شده در اساسنامه شركت درمجمع عمومي فوق العاده صاحبان سهام ،موضوع فعاليت شركت طبق ماده2 اساسنامه عبارت از:
« سرمايه گذاري و مشاركت در شركتها و مجتمعها و طرحها و واحدهاي توليدي وصنعتي بازرگاني ، خدماتي و نيز مبادرت به هرگونه عمليات مالي ، پولي و بازرگاني و نيز خريد وفروش كالا و سهام»مي باشد.
با توجه به درصد مالكيت شركت سرمايه گذاري صنعت و معدن در شركتهاي سرمايه پذير، اين شركت در 29 مورد از شركتهاي زيرمجموعه داراي عضو هيات مديره مي باشد.
شركت سرمايه گذاري صنعت و معدن با در اختيار داشتن 49 عضو هيات مديره در شركتهاي زيرمجموعه ، بر 1.594 ميليارد ريال از سرمايه گذاري هاي خود كنترل مديريتي دارد.
سهم كنترل مديريتي ازكل سبد سهام شركتهاي بورسي معادل 43 درصد و در سبد شركتهاي غيربورسي معادل 64 درصد مي باشد (49 درصد كل سرمايه گذاري ها).
چشم انداز شركت سرمايه گذاري صنعت ومعدن :
- يكي از موفق ترين شركت هاي سرمايه گذاري در زمينه به حداكثر رساندن منافع پايدار و ميان مدت سهامداران با استفاده از فرصت هاي سرمايه گذاري
- قرار گرفتن در جايگاه سه شركت برتر بورس
- يك شركت سرمايه گذاري دانايي محور متكي بر دانش و مهارت حرفه اي كاركنان پيشرو در امر تعامل دانش در بازار سرمايه
ماموريت :
شركت سرمايه گذاري صنعت ومعدن ماموريت دارد تا به عنوان يكي از شركت هاي موفق و سود‌آور سرمايه گذاري در ايران، با تمركز بر ايجاد ارزش افزوده و سودآوري، تمركز مهارت هاي خود را در چارچوب برنامه ها و سياست گذاري هاي توسعه اقتصادي كشور به حداكثر رسانده و با ايجاد طرح هاي جديد، خود را نو آور و پيشرو معرفي مي كند.

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.