A+ A A-

دکتر سیدرضا صالح در کی بی سی

kbc2

تعریف مدیریت؛ دکتر سیدرضا صالح در کی بی سی
کاهش هزینه‌های مالی و رشد استمراری فروش و سود

در مجمع سالانه شرکت کی‌بی‌سی که برای بار دوم به دلیل آماده نبودن گزارش حسابرس در مجمع قبلی برگزار شد، اول‌ازهمه حضور چشمگیر بزرگان و متولیان صنعت دارو و درمان کشور جلب‌توجه می‌کرد. حضور جنابان دکتر رضوانی‌فر، شیرازی، جلال بهارستان، فرشید مرادی و دیگر بزرگان نشان از ارج‌وقرب دکتر صالح و جایگاه بی‌مثال شرکت کی‌بی‌سی در کشور دارد.


سال‌هاست با شرکت کی‌بی‌سی آشنا هستم و در مجامع سالانه و فوق‌العاده آن شرکت می‌کنم و شهادت می‌دهم که در این چند سال هیچ‌گاه شرکت و تیم مدیریت آن را این‌چنین یکدست، یکدل و یک‌زبان ندیده بودم.
وقتی دکتر صالح به سخن آمد همگان نیز باور کردند که این تیم مدیریت، تیم خواستن‌ها و توانستن‌هاست.
در باب هنر مدیریت این مردان و مدیران پرتلاش همین بس که با فروش بیش از 10 درصدی نسبت به بودجه توانسته‌اند به‌جای 100 میلیارد سود، بیش از 7/17 میلیارد سود حاصل کنند یعنی بیش از 5/17 درصد رشد در سود خالص به دست آورده‌اند.
دکتر صالح که از مدیران برجسته و خوش‌فکر صنعت دارویی کشور است در فرازی از گزارش خود با یاد‌آوری به سیاست‌های انقباضی وزارت بهداشت، بانک مرکزی در بحث واردات و رتبه ششم شرکت کی‌بی‌سی در بین شرکت‌های دارویی داخلی به تشریح آمار و عملکرد خود و شرکت در سال مورد گزارش پرداخت؛ ازجمله درباره شاخص بهره‌وری بسیار بالا که در بین شرکت‌های دیگر دارویی یک استثنا محسوب می‌شود، اشاره کرد یعنی رشد شاخص بهره‌وری از حدود 900 میلیون برای هر نفر در سال 94 به شاخص نفری حدود یک میلیارد تومان در سال 95. دکتر صالح بزرگ‌ترین دستاورد شرکت را در سال مالی مورد گزارش کنترل هزینه‌های مالی برشمرد که طی این برنامه‌ریزی و اجرای آن، هزینه‌های شرکت به‌طور چشمگیری پایین آمده و تا یک‌سوم کاهش یافته است.
مدیرعامل کاردان شرکت اصلاح ساختار سازمانی، ارتقای دانش فنی کارکنان و جذب نیروی متخصص و جدید برای توسعه کسب‌وکار را از دیگر رئوس مدیریتی خود در سال 95 برشمرد و اضافه کرد که این راهکارها در سال جدید نیز به جد پیگیری خواهد شد. دکتر صالح کسب و تمدید گواهینامه‌های متعدد در سال 95 و اخذ نمایندگی‌های جدید دارویی از کشورهای هند و انگلیس را از دیگر دستاوردهای این شرکت توانا دانست و پیرامون اهم اقدامات انجام‌شده در بخش‌های بازرگانی، منابع انسانی، مالی، سهام و فروش توضیحات مبسوطی ارائه کرد که با استقبال سهامداران در مجمع مواجه شد. به گفته این مدیر موفق عقد قراردادهای خوب برای تامین نیازهای دارویی کشور به تامین واکسن آنفولانزای بخش خصوصی، واردات و اخذ نمایندگی انحصاری از کمپانی‌های هندی، ترکیه‌ای، انگلیسی و... کمک کرده و ورود داروها نسبت به سال قبل ازنظر ارزی رشد بسیار مناسبی داشته است.
واردات تجهیزات پزشکی مانند «دو دستگاه سی‌تی‌اسکن خریداری‌شده از شرکت زیمنس آلمان» با اخذ مجوز و تاییدیه از وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی، قرارداد با وزارت بهداشت جهت تامین واکسن‌های موردنیاز برای خانه‌های بهداشت سراسر کشور، هماهنگی بیشتر جهت هم‌افزایی و رشد متناسب با همکاری بیشتر در قسمت پخش محصولات و رایزنی‌های مستمر و همکاری و فعالیت‌های بیشتر با شرکت پخش البرز، تامین داروهای فوریتی برای اولین بار در کشور توسط شرکت کی‌بی‌سی، ورود واکسن‌های بیماری‌های واگیردار و... همه و همه نشان از آن دارد که دکتر صالح و بازوان مدیریتی او در شرکت ازجمله جنابان قاسمی و کاظمی به قول سهامداران بلد کارند و کاردان و کاربلد هستند.
وقتی از زبان جناب کاظمی که رقص اعداد و ارقام مالی و تراز عملکرد شفاف و پاک حاصل دقت او و همکارانش است، می‌شنوی که شرکت نسبت به سال گذشته 54 درصد افزایش قرارداد با وزارت بهداشت داشته در جهت تامین نقدینگی که پاشنه آشیل بسیاری از شرکت‌هاست و توانسته سربلند و بدون وابستگی از آزمون‌های پیش رو بیرون بیاید، کی‌بی‌سی را بیش‌ازپیش باور می‌کنیم. وقتی مدیران ارشد سخن می‌گفتند، همه خموش بودند و چون ایشان توانمندی‌ها و فعالیت‌ها را یادآوری کردند، چه خوب دکتر رضوانی‌فر که لطفش همیشه به اهل قلم جاری و ساری بوده، گوشزد کرد که این‌همه موفقیت به یک‌طرف و تلاش مدیران برای ورود تکنولوژی پیشرفته و انتقال دانش فنی روز صنعت دارو به صنعت کشور طرف دیگر ستودنی است.
این مدیران خدوم، جهادگونه در سال مالی سخت گذشته که از سنگ ناله برمی‌آمد به توفیقاتی دست یافتند که اگر نگوییم در مدیریت این چند دهه نایاب بوده، حداقل کمیاب بوده است.
پایان‌بخش گزارش مدیران ارشد شرکت کی‌بی‌سی و دکتر صالح شرح برنامه‌های آتی برای سال 96 به شرح ذیل بود:
1- تامین منابع مالی
2- سازمان‌دهی و توسعه واحد BD
3- کاهش هزینه‌های مالی با مدیریت بهینه بر منابع نقدینگی
4- توسعه فعالیت‌های بازاریابی جذب نمایندگان ملی
5- توسعه فعالیت‌های شرکت از طریق اخذ نمایندگی‌های جدید
6- بررسی بازار تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی و ورود آگاهانه و از سر اطلاع به آن
7- انتقال دانش فنی روز و تکنولوژی به کشور
8- تداوم فعالیت‌های سود ده و ارزشمند با وزارت بهداشت
9- بهینه‌سازی سیستم‌های مکانیزه
10- افزایش توان تحصیلی و تخصصی پرسنل و جذب نیروی کار خبره جدید
اجازه می‌خواهم از حرمت اساتید به نام دکتر رضوانی‌فر، دکتر شیرازی، فرشید مرادی و دکتر صالح در حق اصحاب مطبوع و قلم و مساعدت و یاری جنابان قاسمی معاونت مالی و آقای کاظمی بزرگوار که بسان هرسال در تهیه و تنظیم این گزارش ما را حمایت و یاری رساندند، کمال قدردانی و تشکر را داشته باشم.

kbc1
مجمع عمومی عادی سالانه کی‌بی‌سی (سهامی عام) صبح دوشنبه 13/2/1396 در سازمان مدیریت صنعتی، سالن آمفی‌تئاتر تشکیل شد.
در این مجمع که با حضور اکثریت صاحبان سهام و سهامداران حقیقی و حقوقی، اعضای هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع بر عهده آقای دکتر محمد رضوانی‌فر بود که جنابان محمدعلی میرزاکوچک‌شیرازی و فرشید مرادی در مقام نظار اول و دوم و آقای سیدرضا کاظمی به‌عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
در ادامه با قرائت گزارش هیات‌مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیت‌های صورت‌پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 30/12/1395 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع-نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورت‌های مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 800 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
همچنین موسسه حسابرسی مفید راهبر به‌عنوان بازرس اصلی و حسابرس مستقل شرکت برای مدت یک سال انتخاب شد.
مرور کلی بر عملکرد شرکت، میزان دستیابی به اهداف تعیین‌شده و دستاوردهای مهم در سال مالی مورد گزارش
فروش و سود خالص شرکت در سال مالی مورد گزارش به ترتیب 214/862/1 و 022/177 میلیون ریال است که به ترتیب حدود 110 درصد از بودجه فروش و 176 درصد از سود پیش‌بینی‌شده اولیه و 102 درصد از بودجه فروش و 104 درصد از سود به‌هنگام‌شده را پوشش داده است.
با توجه به عملکرد فوق، دستاوردهای شرکت کی‌بی‌سی در سال 1395 در حیطه‌های زیر قابل‌توجه بوده است:
- کسب رتبه 6 در بین شرکت‌های واردکننده دارو بر اساس میزان فروش
- تامین حجم عمده واکسن‌های موردنیاز وزارت بهداشت
- حفظ نمایندگی‌های قبل و افزایش میزان همکاری و مشارکت با آن‌ها
- اخذ نمایندگی‌های جدید درزمینه واردات دارو
- ورود به عرصه تجهیزات پزشکی
- اخذ مجوز سازمان انرژی اتمی درزمینه واردات تجهیزات پرتوزای پزشکی
- انعقاد قرارداد مشارکت با شرکت جهان بهبود نماینده کمپانی‌های G.S.K انگلستان و janssen آمریکا جهت واردات مشترک
- افزایش حد سالانه تسهیلات مشارکت مدنی به 1800 میلیارد ریال
- تمدید و افزایش حد سالانه گشایش اعتبارات شرکت تا مبلغ هزار و دویست میلیارد ریال
- افزایش سرمایه شرکت از 140 میلیارد به 190 میلیارد ریال
- تمدید گواهینامه ISO 9001 شرکت توسط شرکت TUV Nord
- تکمیل فرایند استقرار سیستم‌های مکانیزه
- اجرایی نمودن مجوز واردات سه‌ساله پنتاوالان با همکاری سرمایه‌گذاری البرز و گروه برکت که انتقال دانش فنی را به کشور همراه داشت.

kbc
برنامه‌های آینده شرکت
- تلاش در جهت واردات داروهای موردنیاز کشور با رویکرد انتقال دانش فنی و تولید در کشور
- افزایش سهم از بازار واردات دارو و ارتقای رتبه شرکت بین واردکنندگان دارو
- اقدام در خصوص توسعه فعالیت در عرصه تجهیزات پزشکی
- حفظ نمایندگی‌های موجود و اخذ نمایندگی‌های جدید
- تعامل با شرکت‌های داخلی به‌منظور تفویض اختیار واردات محصولات آنان
- همکاری با شرکت‌های معتبر غیراروپایی به‌منظور اخذ نمایندگی و مقابله با تحریم‌ها
- شرکت فعال در فراخوان وزارت بهداشت جهت واردات داروهای یارانه‌ای موردنیاز کشور
- تلاش برای دریافت تسهیلات ارزان‌قیمت مالی و حفظ حد تسهیلات فعلی
- افزایش سرمایه شرکت در راستای اصلاح ساختار مالی طبق روال سنوات قبل
- افزایش میزان آموزش پرسنل و توانمندسازی نیروی انسانی
- حفظ و بهره جستن از خدمات سیستم‌های مکانیزه در شرکت
- حضور فعال‌تر در نمایشگاه‌ها و سمینارهای تخصصی دارو و تجهیزات پزشکی
- تمدید گواهینامه‌های ایزو

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.