A+ A A-

تامین ماسه ریخته گری با اندیشه‌ای متفاوت

taminmase3

خدمت بی‌منت مدیران کاردان برای فردایی روشن


مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تامین ماسه ریخته گری (سهامی‌عام) مورخ 31/4/1396 در محل دفتر مرکزی شرکت واقع در تهران برگزار گردید.
در این مجمع که با حضور اکثریت سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای جلال محقق بود، که جنابان امیرمسعود خادمیان و محمد شموسی در مقام نظار اول و دوم و آقای علیرضا ستاری به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 30/12/1395 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 10 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت رهبین بعنوان بازرس قانونی و حسابرس مستقل و موسسه حسابرسی ارقام نگر اریا بعنوان بازرس علی البدل شرکت برای سال مالی منتهی به 29/12/1396 انتخاب گردیدند.
در ابتدای مجمع مهندس خادمیان مدیرعامل شرکت با اعلام اینکه این شرکت اولین تولید کننده ماسه ریخته گری در کشور هم از نظر قدمت و از نظر مقدار تولید و فروش ماسه ریخته گری بوده که از نظر دارا بودن معادن از نظر کیفیت، بهترین معادن تولید ماسه ریخته گری را بدلیل گرد گوشه بودن ماسه در اختیار دارد اضافه کرد شرکت در حدود 30 درصد بازار مصرف را در اختیار دارد، و امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده این سهم افزون تر گردد.
وی در ادامه افزود تولیدات این شرکت بیش از 45 سال علاوه برصنعت ریخته گری پاسخگوی نیاز بسیاری از صنایع از جمله نفت ، گاز ، پتروشیمی ، آب و فاضلاب شهری و صنعتی و همچنین کارخانجات سیمان ، بتن و فرآورده های جانبی آن بوده است .
مدیر ارزشمند و کوشا شرکت در ادامه با تشریح توانمندی های شرکت حمل و نقل میهن ماسه فیروزکوه و پتانسیل بالای توسعه در این مبحث و اقدامات در حال انجام برای انتقال کارخانه که عملیاتی شده است را جدی ترین برنامه در حال اجرا در شرکت برشمرد اضافه کرد ما در سال آتی خدمت با صداقت را در سرلوحه خود قرار داده و با تمام توان می کوشیم نقاط ضعف و تهدیدها را شناسایی کنیم و با تجهیز و تحلیل مستمر آن ها را به فرصت تبدیل سازیم. توجه به آینده شرکت با توجه به استراتژی های کلان مدیریتی ترسیم شده از دیگر بخش های مهم صحبت های این مدیر توانمند بود که برای اولین بار در مجمع می دیدیم که مدیرعامل این چنین خودمانی با سهامداران خُرد به نشست و رایزنی بنشیند و سهامدارانی که زین کرده مدیریت ارشد دوصد سپاس داشتند و ... اجازت می خواهیم از مهندس خادمیان مدیرعامل مدبر شرکت و جناب ستاری معمار اعداد و ارقام و مرد شماره یک مالی شرکت که حسابهای شفاف و پاکدستی او در هر سال مالی به تائید حسابرسی و بازرسی قانونی می رسد و همیشه حرمت نون والقلم و ما یسطرون و اهل قلم را می دارند نهایت قدردانی و تشکر را داشته باشیم.

taminmase
پیام هیات مدیره
وضعیت و تحولات ماسه های ریخته گری:
طی سال مالی مورد گزارش اقدامات لازم جهت افزایش مبلغ فروش صورت پذیرفت، همچنین پیگیریهای لازم جهت فروش پودر سیلیس (باطله ها) که در محوطه کارخانه انباشته شده و باعث ایجاد مشکلات زیست محیطی می گردید انجام گرفت ولی بدلیل عدم نیاز مصرف کنندگان امکان فروش میسر نگردید به عبارتی فروش محصولات در سال مالی مورد گزارش 388/190 تن و به مبلغ 332/152 میلیون ریال و در سال مالی قبل (سال 1394) مقدار 208/177 تن و مبلغ 994/138 میلیون ریال به عبارتی از نظر مقدار 4/7 درصد کاهش و از نظر مبلغ 6/9 درصد نسبت به سال گذشته افزایش نشان می دهد.
عملکرد شرکت طی سال مالی مورد گزارش:
شرکت ابتدا سود هر سهم سال مالی مورد گزارش را با سرمایه جدید مبلغ 97 ریال(که با بررسی عملکرد واقعی شش ماهه، پیش بینی سود هر سهم را 5/19 درصد کاهش و در مهرماه سال 95 سود هر سهم را 78 ریال به سازمان بورس اعلام نمود.
از اهداف شرکت در سال مالی مورد گزارش تولید ماسه با کیفیت مطلوب و رسیدن به سود هر سهم 78 ریال بود که با توجه به صورت سود و زیان، و با توجه به رکود حاکم بر صنایع کشور وعدم امکان افزایش قیمت فروش، سود هر سهم 67 ریال تحقق یافته است. ضمنا طی سال مالی مورد گزارش اقدامات لازم جهت کنترل هزینه بهای تمام شده انجام گردید بطوریکه بهای تمام شده 9/1 درصد نسبت به بودجه کاهش یافت.
سایر دستاوردهای سال مالی مورد گزارش که توسط پرسنل واحد فنی و نوسازی شرکت انجام شده به شرح ذیل است.
1- طراحی، ساخت و نصب اسکرابر
2- طراحی، ساخت و نصب سیلکون اسکرابر جهت تغلیظ رساندن بار ورودی اسکرابر
3- کوپل کردن رادمیلها جهت استفاده بهینه از ظرفیت رادمیل
4- راه اندازی واحد تامین باد جهت متمرکز نمودن با واحدها
5- بالابردن ظرفیت استخرهای باطله حدود 30 درصد و تخلیه استخرهای باطله توسط ماشین آلات شرکت
6- انعقاد قرارداد با پیمانکار جهت تغذیه هوپر سنگ شکن و تخلیه کانال واش ماشین
7- نصب اینورتور در واحدهای سنگ شکن، واش ماشین و خشک کن جهت تنظیم فیدبار و کاهش مصرف برق
8- نصب و راه اندازی تابلو کاهش آمپراژ در ابتدای خط
9- تحقیق در مورد خنک کردن باز خروجی خشک کن ها
10- تحقیق در مورد انتقال و تنظیم بار مقسم های الگایرها
11- سامان دهی واحد تعمیرگاه و تعمیر ماشین آلات سنگین و وصول درآمد از محل تعمیرات
برنامه های آینده شرکت و گسترش بازارهای فروش:
- تدوین نقاط قوت و ضعف و فرصتها و تهدیدهای مجموعه تامین ماسه و تدوین ماتریس SWOT- آگاهی از نقاط قوت و ضعف داخل سازمان و از طرفی فرصت ها و تهدیدات موجود در محیط سازمان این توانایی را به سازمان می دهد تا موقعیت و جایگاه استراتژیک خود را ارزیابی نماید. مدیریت شرکت برآن است که از طریق ایجاد راهبردهای کوتاه مدت و بلندمدت برنامه هایی را جهت حفظ سازمان و ارتقاء آن از نظر مشتریان و رقباء ایجاد نماید.
- آنالیز پیوسته رقبا: تجزیه و تحلیل پیوسته رقبا و بررسی استراتژی، اهداف و سهم بازار هر یک و همچنین مقایسه پیوسته قیمت تمام شده شرکت و رقبا.
- حفظ مشتریان قدیمی و بازاریابی برای به دست آوردن مشتریان جدید
- ارتقای سطح کیفی محصولات تولیدی و بازنگری در نظام کنترل کیفی محصولات شرکت
- پیگیری و وصول مطالبات معوق مجموعه توانمندسازی بخش حقوقی مجموعه
- افزایش تولید به کمک ارتقاء بهره وری و همچنین تجهیز و نوسازی کارخانه و معادن با ماشین آلات پیشرفته و تکنولوژیهای جدید
- جلوگیری از توقفات برنامه ریزی نشده خط تولید با ایجاد یک برنامه مدون تعمیرات و نگهداری و برقراری نظام نت پیشگیرانه
- ارتقاء نسخه سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 به نسخه 2015 جهت ارتقاء کیفی سازمان و گسترش تفکر مبتنی بر ریسک
- استقرار نظام S5 اصول ساماندهی محیط کارو ایجاد ساختاری برای بهسازی و اراستگی محیط کار و ایمن سازی آن جهت جلوگیری از وقوع حوادث حین کار
- تهیه برنامه آموزش سالیانه براساس نیازسنجی های انجام گرفته از واحدهای مختلف با هدف ارتقاء توانمندیهای پرسنل
- استقرار سیستم های انگیزشی و نظام های پاداش و تنبیه
- ارزیابی کامل تامین کنندگان و برگزاری منظم جلسات کمیسیون خرید با توجه به آیین نامه معاملات مصوب هیات مدیره
- بازبینی در دستورالعمل های سنجش رضایت مشتری و ارتقاء سطح رضایت مندی مشتری
بخش تحقیق و توسعه در راستای به روزرسانی فن آوری ماشین آلات فرآوری و تولید محصولات منطبق بر استاندارد های بین المللی سعی در برآورده ساختن نیاز مصرف داخلی و خارج از کشور رادارد .
صادرات محصولات مختلف به کشور های آسیای میانه وحوزه خلیج فارس و همچنین افزایش بازار هدف از برنامه های توسعه میباشد.ازپتانسیل های دیگر مجموعه می توان به شرکت حمل و نقل میهن ماسه فیروزکوه که 100 درصد سهام آن متعلق به شرکت تامین ماسه ریخته گری میباشد اشاره کردو دیگر آنکه شرکت تامین ماسه ریخته گری اولین تولید کننده ماسه های سیلیسی مهندسی در ایران اکنون مفتخر است نخستین شرکت پذیرفته شده در بورس کالا برای انواع ماسه های سیلیسی مهندسی در ایران میباشد.
و اما بخش مکمل سخنان مهندس سبحانی مبنی بر اینکه ای مجموعه در راستای افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و توسعه شرکت اقداماتی را انجام داده که اهم موارد قابل اجرا صرفا طی سال جاری به شرح زیر می باشد:
1- عقد قرارداد با شرکت تخصصی با تجربه به منظور عارضه یابی و یافتن راه های حل مشکلات موجود در شرکت تامین ماسه ریخته گری، در حال حاضر گزارش مورد نظر آماده و در دست اجراء می باشد.
2- دریافت گواهی استاندارد محصولات و پذیرش در بورس کالا
3- افزایش کیفیت محصولات شرکت که در این زمینه یک دستگاه اسکرابر که می تواند منجر به افزایش کیفیت محصولات شود در مسیر تولید، نصب و راه اندازی شده است.
4- تلاش برای کاهش هزینه های غیرضروری از سه طریق زیر:
- طراحی برنامه بازنشستگی یا بازخرید نیروهای مازاد یا در شرف بازنشستگی
- انتقال بخش خردایش و شستشو به زمین جدید نزدیک به معدن بوده و در راستای انتقال کامل کارخانه می باشد و برآورد می گردد انتقال فوق طی یکسال آینده صورت پذیرد البته شرکت نیازمند تامین آب مصرفی است که در شرف کسب مجوز آن از سازمانهای مربوطه می باشد.
- هزینه حمل و نقل، بخش قابل ملاحظه ای از هزینه های تمام شده محصول را برای مشتریان تشکیل می دهد، از این رو بهینه سازی و افزایش بهره وری و سودآور شدن شرکت حمل و نقل میهن ماسه فیروزکوه جزء موارد با اهمیت بوده و اصلاح آن در دستور کار قرار دارد و طی شش ماه آینده به نتیجه خواهد رسید.
انتقال بخش خشک کن و سیلو پس از تامین گاز در زمین جدید انجام خواهد شد که به نظر می رسد در سال جاری امکان پذیر نمی باشد و برآورد می گردد در طی دو سال آینده انتقال بخش خشک کن و سیلو و به عبارتی انتقال کل کارخانه انجام خواهد شد.
تلاش این مجموعه در جهت تامین منابع مالی از منابع و امکانات داخلی شرکت می باشد تا شرکت تامین ماسه مجبور به تامین مالی با نرخ های غیرمنطقی و بالای موجود در بازار تامین مالی نگردد. به این منظور برنامه فروش ساختمان فعلی دفتر شرکت و رهن یک واحد کوچک تر ، کاهش مطالبات معوق که باعث افزایش سرمایه در گردش خواهد شد در دست اقدام می باشد.
طرح فرآوری 250هزار تن ماسه سلیسی و شروع عملیات اجرایی آن در این شرکت که دارای معدن سیلیس با ذخیره‌ای در حدود 20میلیون تن بوده و یکی از بهترین معادن ایران است.درکنار امر اشتغالزایی ورونق بخشی به اقتصاد کشور بطور عام وبطور خاص در فیروزکوه و با توجه به برنامه‌های در دست اقدام از جمله فرآوری ماسه سیلیسی و طرح تولید بتن سبک می‌توان آینده فوق‌العاده خوبی را برای شرکت پیش‌بینی کرد.
وجمله اخر انکه به همین تدبیر مدیران مدبر بود که شرکت تامین ماسه ریخته گری که با سرمایه 16.2 میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات بورس حضور دارد، در عملکرد سه ماه اول سال ، سود هر سهم را با 216 درصد افزایش از 88 به 278 ریال افزایش داد. همچنین این شرکت طی سه ماه اول سال، 9 درصد از این سود جدید معادل 24 ریال را پوشش داد.

taminmase2

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.