A+ A A-

بانک اقتصاد نوین به مجمع نشست

eghtesadnovinmajmae0996

مجمع بدون حاشیه و امیدوارکننده بانک اقتصاد نوین
با حضور حداکثري سهامداران، صورت‌هاي مالي سال 1395 بانک اقتصادنوين به تصويب مجمع رسيد

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بانک اقتصاد نوین (شرکت سهامی‌عام) مورخ 17/08/1396 در محل سالن های همایش و مراسم صدرا برگزار گردید.
در این مجمع که با حضور 74/84 درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای سیامک دولتی بود، که جنابان محمد بدیعی جاریانی و اسامه آیت اللهی در مقام نظار اول و دوم و آقای آریو صدر اصفهانی به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 30/12/1395 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 به کار خود پایان دادند.
همچنین موسسه حسابرسی و خدمات مالی فاطر به سمت حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی و موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت دایا رهیافت به سمت حسابرس مستقل و بازرس قانونی علی البدل شرکت برای مدت یک سال انتخاب شدند.
نصرت اله روشن ضمیر، سرپرست بانک ضمن خوشامدگویی به مدعوین و سهامداران محترم بانک، به صورت گذرا به شرایط اقتصادی کشور، نبود رونق در بازارها، کاهش اجتناب ناپذیر بودجه های عمرانی و آثار و تبعات چنین شرایطی بر بازارهای مالی کشور اشاره داشت. وی افزود در چنین رایطی، نظام بانکی کشور به شدت توسط فعالان بانکی غیرمنضبط و بازار اوراق بدهی، به چالش کشیده شد و منابع سپرده ای بانک های منضبط، با پیشنهاد نرخ های سود بالاتر، مورد هدف قرار گرفت به طوری که علیرغم رشد 23 درصدی نقدینگی کشور، بانک اقتصاد نوین با اتخاذ سیاست عدم ورود به رقابت ناسالم نرخ سود سپرده و حرکت در راستای سیاست های بانک مرکزی ج.ا.ا. نرخ میانگین سپرده های ریالی خود را کاهش داد. اتخاذ این رویکرد موجب شد که رشد سپرده های اشخاص بانک اقتصاد نوین در حدود 96/6 باشد. وی اشاره کرد: جدیت سیاست گذار نظام بانکی در کاهش نرخ سود تسهیلات و الزام بانک ها بر عدم شناسایی سود تعهدی برای بخشی از تسهیلات غیرجاری، چالش دیگری در مقابل فعالان بانکی گشود که در چنین شرایطی تسهیلات بانک اقتصاد نوین حدود 75/7 درصد افزایش یافت . علی رغم اینکه شرایط موجود موجب کاهش درآمد تسهیلات ریالی به نسبت سال گذشته گردید اما روند فعالیت بانک اقتصاد نوین به گونه ای بود که سهم درآمدهای غیرمشاع از مجموع درآمدها در سال 1395 بیش از دو برابر سال 1394 بود. در این راستا مجموع درآمدهای غیرمشاع بانک اقتصاد نوین طی سال 1395 معادل 684/8 میلیارد ریال بوده که در مقایسه با سال قبل ، 92 درصد را نشان می دهد. شایان ذکر است، طی سال 1395 سپرده های دیداری بانک اقتصاد نوین حدود 161، سپرده اشخاص حدود 7 درصد، در سپرده های مدت دار حدود 2 درصد و سپرده نقدی ضمانت نامه ها حدود 7 درصد رشد نسبت به سال 1394 داشته است.
در ادامه فعالیت های حوزه های مختلف بانک تشریح گردید. در حوزه مالی و پشتیبانی به اقداماتی نظیر افزایش سرمایه بانک از مبلغ 312/11 میلیارد ریال به مبلغ 131/13 میلیارد ریال، مدیریت و تامین بهینه نقدینگی مورد نیاز بانک که نتیجه آن کاهش نرخ میانگین سود سپرده های ریالی در حدود 8/2 درصد بود، اشاره گردید.
علاوه بر این بانک اقتصاد نوین شاهد موفقیت های چشمگیر دیگری در عرصه های بین المللی بود که می توان به افزایش 16 درصدی درآمدهای کارمزدی عملیات ارزی، عضویت در هیات مدیره انجمن بانکداران آسیایی برای چهارمین سال پیاپی و کسب کرسی نایب رئیس هیات مدیره در آن انجمن برای نخستین بار در تاریخ بانکداری کشور و همچنین کسب رتبه دوم معامله با بانک مرکزی در بین کلیه بانک های دولتی و خصوصی ، از نظر حجم معاملات و خرید ارز ، اشاره داشت.
همچنین در سالی که گذشت حوزه برنامه ریزی و توسعه سازمانی سند راهبردی بانک را مورد بازنگری قرار داد و ارتباط میان نظام بودجه و برنامه به منظور مدیریت بهینه هزینه برقرار گردید. بانک اقتصاد نوین در حوزه های کسب و کار نیز در سال 1395 به موفقیت هایی دست یافت که رشد تعداد مشتریان جدید بانکداری شرکتی، رشد دارایی های تحت مدیریت بانکداری اختصاصی و در نهایت استقرار و بهره برداری از سامانه تسهیلات ازدواج از جمله دستاوردهای این بخش می باشد. حوزه سرمایه گذاری و امور شرکت ها نیز با ساماندهی سبد سرمایه گذاری بانک و مدیریت بهینه شرکت های تابعه به منظور تکمیل زنجیره ارایه خدمات بانکی و افزایش سودآوری و سهم بازار و همچنین فراهم نمودن زمینه ورود شرکت های لیزینگ و تامین سرمایه به بازار بورس توانست سهم ارزشمندی در تحقق اهداف بانک داشته باشد.
عملکرد اجتماعی بانک در سال 1395 درچارچوب انعقاد قرارداد با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس برای ساخت 9 مدرسه جدید در نقاط محروم کشور، افتتاح پردیس نوین 1 با کاشت بیش از 9000 نهال در منطقه پارک پردیسان، انعقاد تفاهم نامه احداث پردیس نوین 2 در استان خوزستان با صندوق ملی محیط زیست و آغاز عملیات اجرایی آن، خرید تجهیزات درمانی برای بیمارستان های امام خمینی، شهدای تجریش و علی اصغر تهران و کمک به مراکز خیریه ارایه گردید. از مهمترین برنامه های بانک اقتصاد نوین در سال 1396، توسعه شبکه کارگزاری بانک و ورود به بازارهای هدف مخصوصا بانک های اروپایی، افزایش سهم بازار، رعایت قوانین بالادستی و توسعه فعالیت و بهبود پرتفوی سرمایه گذاری بانک در شرکت های وابسته و فرعی و برنامه ریزی جهت فروش اموال تملیک شده اعلام گردید.
در ادامه، پس از قرائت گزارش حسابرس قانونی و بازرس مستقل بانک، قرائت مجوز برگزاری مجمع صادره از سوی بانک مرکزی ج.ا.ا. صورت های مالی سال 1395 بانک اقتصاد نوین به تصویب مجمع رسید و روزنامه های دنیای اقتصاد و اطلاعات به عنوان روزنامه های رسمی انتخاب شدند. با توجه به موارد مندرج در مجوز صادره از سوی بانک مرکزی ج.ا.ا. تقسیم سود نقدی انجام نپذیرفت.
برنامه های آینده بانک
بانك اقتصاد نوين ضمن توجه كامل به اصول برنامه ريزي عملياتي و پايبندي به رعايت مقررات بانكداري و ضمن بهره گيري از تجربه قبلي و دانش نوين، ارايه خدمات به مشتريان و پاسخگويي به كليه ذ ينفعان، مهمترين اهداف عملياتي خود در سال مالي 1396 را به شرح زير اعلام مي دارد:
- معاونت اعتبارات و بين الملل - معاونت فناوري اطلاعات و ارتباطات - معاونت برنامه ريزي و توسعة سازماني - معاونت شعب و امور مشتريان - معاونت مالي و پشتيباني - مديريت توسعة سرماية انساني - مديريت سرمايه گذاري و امور شركت ها - مديريت حقوقي - مديريت بازرسي - ادارة پيشگيري از پولشويي

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.