A+ A A-

simansepahan0996

سیمان سپاهان شفافیت مالی و کیفیت اعتباری
یکه تاز سیمان با عرضه محصولات جدید و پیشرو بودن در صادرات

برای شهر اصفهان این نام نصف جهان براستی که برازنده است یک موزه بزرگ هنر از معماری، موزه ها و نقش هایی بر در و دیوار که شهر به خود می بالد. در صنعت نیز اصفهان از برترین هاست. باید بگوییم استانی نمونه و پرچمدار که در اصفهان عرضه با کیفیت کار و محصول اصلی روتین می باشد و نقش سیمان سپاهان در این نمادگزینی و کیفیت محصول و توجه به مقوله محیط زیست امری است که هر بازدیدکننده ای را به شهادت می گیرد بر این مدعای راستین و چهره خندان سهام داران در روز مجمع نشان از آن می داشت که سیمان سپاهان علاوه بر توجه به کیفیت تولید به امر صنعت سبز و معرفی محصولات جدید نگاه جدی داشته و دارد و خوش خبرهایی از سودآوری همراهش تا بر طنین صلوات پی در پی سهامداران حاضر در مجمع به نشانه تائید کار سالانه تلاشگران سیمان سپاهان فضا عطراگین گردد.
با تلاش دوچندان از مدیرعامل فهیم و آگاه تا مدیریت مالی با شفافیت حسابها و صداقت کاری کلیه ارکان مجموعه و از زحمت کشان امور مالی ، امور سهام، روابط عمومی و حراست و همه و همه که در سال مالی گذشته که از سختترین سالهای اقتصادی کشور بوده و رکود و معضلات بودجه ای گریبان خیلی ها را سخت گرفته بود، شرکت سیمان سپاهان با تدبر گذر کرد و فردای روشن را هدف ساخت.
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان سپاهان (سهامی‌عام) در تاریخ 19/09/1396 در محل سالن آمفی تئاتر هتل سیمرغ تشکیل شد.
در این مجمع که با حضور 85 درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای علی محمد بُد بود، که جنابان عباس صفا کیش و سید احمد موسوی در مقام نظار اول و دوم و آقای سید سعید هاشمی به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 31/06/1396 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 به کار خود پایان دادند.
همچنین موسسه حسابرسی «نوین نگر مانا» به عنوان حسابرس و بازرس اصلی و «موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت شهود امین» به عنوان بازرس علی البدل شرکت برای سال مالی منتهی به 31 شهریورماه 1397 انتخاب گردیدند.
مهندس اسعدی در این مجمع با اشاره به مجمع فوق العاده ای که افزایش سرمایه شرکت برای تامین نقدینگی لازم درجهت اصلاح ساختارمالی و تامین منابع مالی مصوب گردیده بود اضافه کرد این افزایش سرمایه اثرات بسیار مثبتی بر عملکرد امسال و سالهای بعد شرکت خواهد داشت.

simansepahan09962
مدیرمدبر شرکت که پیشتر نیز اعلام کرده بود تداوم اشتغال زحمتکشان شرکت و تولید محصولات متنوع در دستور کار وی قرار دادر در ادامه با اعلام اینکه در سیمان سپاهان و علی رغم مشکلات پیش آمده در بازار سرمایه که ناشی از رکود، عدم امکان صادرات و قیمت پایین این محصول فرآوری و ... بود توانستیم به درایت تعدیل نیرو نداشته باشیم اضافه کرد ما توانستیم در صادرات کلینکر به تناوب در رتبه های دوم و سوم کشور قرار بگیریم که با توجه به موقعیت جغرافیایی شرکت امری بسیار موفقیت آمیز است. مهندس اسعدی در ادامه با اعلام اینکه این شرکت محصولات جدید خود را روانه بازار کرده و صادرات کلینکر و سیمان سفید خود را رشد می دهد افزود سیمان سپاهان در مسیر تولید محصولات نوین و کاربردهای خاص قدم برمی‌دارد و به زودی علاوه بر سیمان سپا سبز، سیمان سفید و چند محصول مخلوطی وارد مدار تولید خواهند شد.
مدیریت شرکت با اعلام اینکه رویکرد زیست محیطی سیمان سپاهان یک روند پایدار و تثبیت شده است اضافه کرد سیمان سپاهان سومین کارخانه بزرگ کشور است که توانسته گام های بزرگ و موثری در زمینه حفظ محیط زیست و توسعه پایدار بردارد مهندس اسعدی پیشتر و درباره حضور موفق شرکت در نمایشگاه های عرضه محصول های جدید تصریح کرده بود که واحدهاي كنترل كيفيت و آزمایشگاه تحقیقاتی بتن این شرکت به تجهیزات مدرن و روز دنیا مجهز است و بطور مستمر با نظارت مدیریت تصریح کرد: نوآوری،خلاقیت و ابتکار توام با تحقیق و پژو هش درشرکت سیمان سپاهان جریان دارد و با 2 سال تلاش خستگی ناپذیر، کارشناسان ما موفق به دستیابی به دانش فنی سپاسبز شدند.
مدیرعامل شرکت در ادامه با اعلام اینکه محصولات جدید شرکت توانسته اند با موفقیت سهم خود را از بازار فروش محصولات سیمان سپاهان کسب نمایند بر اینکه تاکید کرد که شرکت در زمینه تولید محصولات جدید و خاص با کمک متخصصان داخلی و منطبق با استانداردهای جهانی کار کرده و این مسیر با موفقیت را ادامه خواهد یافت.
از نکاتی که در مجمع به آن اشاره نشد ولی برای اهل تالار شیشه ای بسیار مهم بود می توان به درایت مدیریت ارشد شرکت اشاره کرد چرا که شرکت سیمان سپاهان توانسته هزینه های مالی خود را به میزان ۶۵ میلیارد ریال کاهش دهد که این رقم برابر با کاهش ۱۸ درصدی هزینه های مالی است. علاوه بر آن کاهش هزینه های مواد اولیه نیز به اندازه ۴۰ میلیارد ریال صورت گرفته که این موضوع نیز منجر به کاهش بهای تمام شده می شود. از طرف دیگر شرکت موفق به کاهش هزینه های پرسنلی به میزان ۵۰ میلیارد ریال شده است. این موضوعات همگی منجر به کاهش بهای تمام شده شرکت سیمان سپاهان گردید. لازم به ذکر است که روند کاهش هزینه های مالی همچنان ادامه دارد و به گفته مهندس اسعدی در سال ۹۶ این هزینه ها به اندازه ۸ تا ۹ میلیارد ریال دیگر کاهش خواهد یافت.
مهندس اسعدی در بخش پایانی گزارش خود ابراز امیدواری کرد با بهبود شرایط اقتصادی در کشور، به پایان رسیدن فصل طولانی رکود، تسهیل بخشی امر صادرات به کشورهای همسایه، تعیین نرخ صحیح برای این ارزانترین محصول فرآوری شده کشور و ... شاهد آن باشیم که صنعت سیمان به عنوان شاگرد اول اقتصاد مقاومتی کشور در امر آبادانی ایران در این سوی مرزها و ارز آوری و سودآفرینی از آنسوی آبها موفق تر از پیش عمل کند.
مهندس اسعدی در مصاحبه های خود همواره پیرامون ارتقاء کیفیت محصولات و تعامل با دانشگاه ها و مراکز آکادمی کشور اینگونه بیان داشته است که تلاش می کنیم تا با تعامل با دانشگاه کیفیت تولیدات افزایش یابد که با عرضه سیمان های جدید و کار کارشناسی انجام شده نشان داد که این حرف با عمل یکی گشته است. به گفته این مدیر ارشد صنعت کانی کشور با توجه به ظرفیت تولید سیمان، توان صادرات این محصول وجود دارد اما مهمترین مشکلی که بر سر راه صادرات این محصول قرار دارد، کم بودن ابزارهای صادراتی و حمل و نقل در کشور است که برای رفع این نقیصه تلاش جدی و عزم ملی از سوی متولیان و دست اندکاران کشوری می بایست مورد توجه قرار گیرد.
مدیرعامل رزومه دار شرکت پیرامون بازارهای هدف صادراتی شرکت سیمان سپاهان نیز چنین گفت: اقداماتی در عراق برای صادرات به این کشور صورت گرفته است ولی تلاش ما برای این نیست که به این کشور صادر کنیم چرا که میزان تعرفه این کشور بسیار بالا است و فعلا در نظر داریم تا با اقداماتی به بازار این کشور نفوذ کنیم. چرا که برنامه های زیادی مدنظر است که امیدواریم با موفقیت به پایان برسد وی افزود از طرف دیگر سیمان سپاهان به سوریه نیز به عنوان بازار صادراتی می اندیشد. چرا که این بازار نیز می تواند بازار خوبی برای صادرات محسوب شود، ( البته که هزینه حمل صادرات به این کشور نیز مد نظر مجموعه سیمان سپاهان است ) و نکته آخر دستخوش این تلاشگران نصف جهان که توانسته ایم به قطر نیز سرباره صادر کنیم، سیمان سفید نیز از دیگر محصولات صادراتی به این کشور بوده که همگان می دانند ، صادرات سیمان سفید تلاش زیادی می طلبد چرا که به شدت با کشورهای مرزی رقابت می کند. مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان سپاهان ( سهامی‌عام ) در تاریخ 19/09/1396 در محل سالن آمفی تئاتر هتل سیمرغ تشکیل شد. در این مجمع که با حضور 85 درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای علی محمد بُد بود، که جنابان عباس صفا کیش و سید احمد موسوی در مقام نظار اول و دوم و آقای سید سعید هاشمی به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند. درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 31/06/1396 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 به کار خود پایان دادند. همچنین موسسه حسابرسی «نوین نگر مانا» به عنوان حسابرس و بازرس اصلی و «موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت شهود امین» به عنوان بازرس علی البدل شرکت برای سال مالی منتهی به 31 شهریورماه 1397 انتخاب گردیدند.
پيام هيأت مديره
شركت به منظور كسب شرايط برتر در رقابت ، با استفاده بهينه از منابع و امكانات موجود اقدام به تدوين برنامه هاي مناسب در راستاي بهبود تصميم سازي و تصميم گيري نموده و براي ارتقاء بازدهي و افزايش كيفيت محصولات و خدمات، كاهش زمان واكنش نسبت به نياز مشتريان ، شناسايي محدوديت ها، رفع تنگناها ، شناسايي و حذف هزينه هاي بدون ارزش افزوده ، كاهش مستمر بهاي تمام شده و ارزيابي فعاليت هاي جديد كه انجام آن بر عملكرد شركت موثر بوده و همچنين برنامه ريزي در جهت پژوهش، تحقيقات و آموزش نيروي انساني ، طرح ريزي نموده است، كه اميد است با پشتيباني و رهنمود سهامداران محترم شاهد نتايج آن باشيم .
مرور كلي بر وضعيت و تحولات صنعت مربوط در سال مالي مورد گزارش
پس از خروج سيمان از سبد حمايتي درسال 1387 و راه اندازي واحدهاي جديد توليد، عرضه سيمان نسبت به تقاضا در بازارهاي داخلي افزايش يافت و شرايطي متفاوت با گذشته براي واحدهاي توليدكننده سيمان به وجود آمد و علي رغم آزاد شدن صادرات سيمان، فزوني عرضه در بازارهاي داخلي نسبت به تقاضا در سال مالي منتهي به پايان شهريور ماه 1396 همچنان تداوم يافت . علاوه بر اين افزايش قيمت تمام شده توليد سيمان تحت تاثير اجراي قانون هدفمندي يارانه ها و متعاقباً تاثير افزايش قيمت حامل هاي انرژي ، افزايش نرخ ارز و افزايش هزينه هاي ساليانه از يك طرف و عدم تناسب افزايش قيمت فروش سيمان با افزايش قيمت تمام شده از طرف ديگر ، صنعت سيمان را با كاهش حاشيه سود در سال مالي مورد گزارش مواجه نموده است .
عدم تناسب رشد مصرف سيمان با رشد توليد سيمان در سال مالي مورد گزارش ، باعث گرديده است توليد كنندگان با مازاد توليد نسبت به مصرف مواجه شده كه در نتيجه با انباشت و نهايتاً عدم فروش محصول، با كسري نقدينگي مواجه شوند .
مرور كلي بر جايگاه شركت در صنعت و وضعيت رقابتي آن در سال مالي مورد گزارش
پس از راه اندازي خط سوم توليد در سال 1387 ظرفيت توليد كلينكر در شركت سيمان سپاهان از 8/1 ميليون تن به 7/2 ميليون تن و پس از راه اندازي آسياب سيمان خط سوم در نيمه دوم سال 1388 ظرفيت توليد سيمان نيز به 7/3 ميليون تن رسيده است .
با افزايش ظرفيت توليد سيمان در شركت و افزايش عرضه سيمان توليدي ساير شركت ها در بازارهاي داخلي ، به ويژه افزايش عرضه سيمان در منطقه جغرافيايي فعاليت شركت بعلت بهره برداري از كارخانه هاي جديد ، رقابت بين عرضه كنندگان براي افزايش فروش محصولات خود در سال مالي منتهي به پايان شهريور ماه 1396 نيز ادامه يافت بطوريكه در اثر رقابت ، قيمت فروش به تناسب افزايش نيافته است . در صادرات محصول به خارج از كشور نيز با توجه به توليد مازاد سيمان نسبت به مصرف داخلي ، عرصه رقابت شدت يافت و با افزايش كرايه حمل سيمان تا مرزهاي خروجي ، حاشيه سود سيمان صادراتي نسبت به سال مالي قبل افزايش قابل توجهي نداشته است. با وجود اين موارد ، شركت تلاش نمود به اهداف از پيش تعيين شده دست يابد و با همت و همدلي همه كاركنان براي ورود به بازارهاي جديد برنامه ريزي نمايد كه نتيجه آن فروش 919/1 ميليون تن سيمان و 257 هزار تن كلينكر در شرايط سخت رقابتي در بازارهاي داخل و خارج بوده است .
بيان استراتژي شركت
با مطالعاتي كه از سال 1394 در خصوص برنامه هاي شركت بعمل آمد استراتژيهاي سه ساله شركت تدوين و به مرحله اجرا درآمده است كه با ارزيابي نتايج حاصل از آن، استراتژيها مورد بازنگري قرار گرفته و با تغييراتي ، عملياتي شده اند . اهم استراتژيهاي مذكور بشرح زير مي باشد :
1- حفظ و توسعه سهم بازار و تكريم مشتريان
با تغيير شرايط فروش محصول ، نگرش شركت نسبت به مشتريان با رويكرد حفظ مشتريان قبلي و افزايش تعداد مشتريان جديد بمنظور حفظ سهم بازار مد نظر بوده است كه در اين راستا تقويت واحدهاي مهندسي فروش و بازاريابي و ارائه خدمات پس از فروش شامل نظرسنجي و راهنمايي مشتريان در مورد مصرف سيمان و مراجعه به محل هاي مصرف سيمان و استفاده از آزمايشگاه سيار براي اندازه‌گيري معيارهاي كيفيت سيمان قابل ذكر است .
2- رشد و توسعه منابع انساني
نيروي انساني بعنوان عامل رشد و پويايي سازمان مورد توجه بوده است . بازنگري مستمر وضعيت نيروي انساني و برنامه ريزي آموزشهاي تخصصي براي ارتقاء سطح دانش كاركنان و مهندسي مجدد در سال مالي مورد گزارش در ادامه اقدامات سالهاي قبل و تداوم آن براي سنوات آتي يكي از استراتژيهاي برگزيده مي باشد. همچنين ساير استراتژيهاي شركت شامل 1- رشد سودآوري 2- توسعه پايدار با توجه به عملكرد زيست محيطي 3- توليد بهينه با توجه به ارتقاء كيفيت مي باشد.
- بيان برنامه ها و چشم انداز وضعيت شركت
بامطالعاتي كه درسالهاي گذشته صورت گرفته است توليد محصولات جديد در مرحله آزمايش قرار گرفته كه پس از طي مراحل آزمايشي، اين محصولات كه داراي تنوع و تفاوت از لحاظ كيفيت و مقاومت و ساير معيارها با انواع سيمان مي باشد به بازار عرضه شد .
توليد بتن آماده در شركت فراورده هاي بتني كه در سال 1387 با سرمايه گذاري شركت تأسيس گرديده از موارد ديگر گسترش فعاليت شركت و توليد محصول در چرخه بعدي سيمان مي باشد.
برنامه هاي آينده شركت
شركت سيمان سپاهان در راستاي جلب نظر ذينفعان خود، به ويژه حداكثر نمودن منافع سهامداران عزيز و با برقراري واستفاده از سيستم مديريت استراتژي متوازن (BSM) وباتمام توان، حداكثر تلاش خود را براي كاهش قيمت تمام شده محصولات و افزايش (EPS) به كار گرفته و در قالب برنامه راهبردي ٣ ساله اهداف ذيل را تدوين نموده است:
گسترش بازارهاي فروش محصولات و تنوع بخشي شيوه هاي فروش
ارتقاي كيفيت محصولات در سطح داخلي و استانداردهاي بين المللي (كنترل جامع كيفيت مواد اوليه و افزودني از معدن تا تحويل به مشتري، پيگيري اخذ نشان CE) وگسترش سهم بازار داخلی (افزايش كارائي فرآيند بازاريابي ، مديريت روابط با مشتريان، جلب رضايت و ايجاد وفاداري در مشتريان) همچنين افزايش ميزان صادرات به منظور به كارگيري حداكثر ظرفيت توليدي ، تأمين بخشي از نيازهاي ارزي و استفاده از معافيت هاي مالياتي و مشوق هاي صادراتي.
تنوع محصولات
تقویت فعالیتهای تحقیق و توسعه (R&D) جهت تأمين نيازهاي جديد مشتريان ونگاه به آينده از نظر تكنولوژي
شيوه هاي تأمين مالي
نقدينگي شركت در سال مالي منتهي به ٣١ شهريور ماه ١٣٩7 تحت تأثير وضعيت بازار و تغييرات روش فروش محصول از روش نقدي به اعتباري داراي نوسانات زيادي بوده است ، به طوري كه يكي از موارد مهم اتخاذ تصميمات بررسي وضعيت نقدينگي است . لذا شركت براي تأمين منابع مالي خود براساس بودجه نقدي تعريف شده براي سال مالي آتي منابع لازم را پيش بيني نموده است .

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.