A+ A A-

simanshargh0996

مهندس زندی نهال کِشتی بارور شد

نمی شود از صنعت سیمان سخن به میان آورد و از مهندس زندی چیزی ننوشت. او کشت نهال سیمان را بخوبی می شناسد و این کِشت او در گوشه به گوشه کشور به بار نشسته و امروز که در مقام بزرگترین تولیدگر جهان هستیم به برکت این کشت مدیران لایق در صنعت کانی می باشد. مهندس زندی کولی کار است و این هنر مدیریت را با کیفیت پُر از طرح و برنامه بدوش می کشد و بدون صاحب و دربان در جاییکه می نشیند نه گرما و نه سرما بر کارش اثر نمی گذارد. فقط تاریکی شب به او پیام می دهد که خطوط فکری کار را بگذار و به روز دیگر رو تا کوره به آتش و آسیابی به گردش و حمل سیمان به سازه دیگر . مهندس زندی کولی کار به سکان دیگر و تاسیس دیگر... که این گفته ها و نوشته ها نصف آنچه او در تلاش و در چنته دارد نیز نباشد ... مرد کار و کار و کار، مدیر خستگی ناپذیر و یاران با وفایش در سیمان شرق در خراسان بزرگ در استان شمس الشموس یا علی و دست حق نگهدارتان.

simanshargh09962
مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت سیمان شرق(سهامی عام) صبح سه شنبه مورخ 14/09/1396 در سالن همایش معلم واقع در تهران تشکیل شد.
در این مجمع که با حضور 22/77 درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد شرکت، نماینده بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی شرکت برگزار شد، ریاست مجمع بر عهده جناب حسن خوش پور بود که جنابان علی محمد بُد و حمیدرضا گلشاهی در مقام نظار اول و دوم و آقای احمد پایدار اردکانی به عنوان دبیر مجمع انتخاب شدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 31/06/1396و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی با تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 به کار خود پایان دادند.
همچنین موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت شهود امین به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و موسسه حسابرسی دش و همکاران به عنوان بازرس علی البدل انتخاب گردید.
پیام هیات مدیره
شرکت سیمان شرق به لطف خداوند متعال و عزم راسخ هیات مدیره و تلاش مضاعف پرسنل توانست در سالي سخت درآمدهاي عملياتي گروه را از مبلغ 1884 ميليارد ريال به 2540 ميليارد ريال افزايش و زيان عملياتي خود را از مبلغ 43 ميليارد ريال تبديل به 454 ميليارد ريال سود عملياتي نمايد كه اين مهم بدون حمايت و پشتيباني شما سهامداران عزيز ميسر نمي گرديد .اميد است كه در سال مالي جديد كه ظرفيت توليد سيمان در استان خراسان بزرگ دو و نيم ميليون تن افزايش خواهد يافت ، هيات مديره تمامي توان خود را جهت عملياتي نمودن اهداف و استراتژيهاي شركت به شرح ذيل ، با حمايت شما سهامداران محترم به كار گيرد .
1- افزايش سطح رضايتمندي مشتريان و ارتقا ارزش نام تجاري شركت از طريق توليد محصولات متنوع و با كيفيت بالا، افزايش بهره وري فرايندها ، مديريت هزينه ها ،مديريت حمل محصول
2- حفظ و توسعه بازارهاي فروش داخلي و خصوصاً بازارهاي صادراتي با هدف ورود به بازارهاي جديد و تغيير شرايط تحويل صادراتي از EXWORK بهC&F
3- بهبود شرايط زيست محيطي كارخانه
4- ايجاد زمينه هاي مناسب جهت افزايش مشاركت نيروي انساني و توسعه كيفي آن از طريق بهينه سازي ساختار نيروي انساني ، آموزش و افزايش مهارتها
5- مديريت ريسك ناشي از نوسان نرخ ارز بابت بدهي هاي ارزي مربوط به طرح هاي توسعه اي از طريق تبديل وامهاي ارزي به ريالي
مرور كلي بر عملكرد شركت
- برگزاري جلسات كارگروه سيمان شرق كشور به منظور هماهنگي ميان كارخانجات استان خراسان بزرگ جهت تنظيم عرضه بازار و افزايش قيمت سيمان
- كنترل و مديريت هزينه ها، ادامه فعاليت در بازارهاي داخلي و خارجي، توسعه و تنوع فروش محصول و افزايش سطح كيفي محصولات .
- توسعه و كنترل بازار سيمان سفيد از طريق شركت سيمان سفيد شرق بعنوان بزرگترين واحد توليد سيمان سفيد كشور.
- مديريت بر ناوگان حمل توسط شركت حمل و نقل سپهر سيمان مشهد .
- توليد و فروش بتن آماده و ساير فرآورده هاي بتني در شركت فرآورده هاي سيمان شرق .
- انجام فعاليت هاي معدني در شركت معادن زغال سنگ شرق .
- افزايش فروش آهك صنعتي و توسعه بازار و فروش به شركتهاي توليد فولاد و مس و ورود به بازارهاي جديد و بهبود وضعيت فروش و سودآوري در شركت آهك صنعتي سيمان شرق .
دلايل زيان دهي :
- با توجه به وجود 7 كارخانه سيمان در منطقه خراسان بزرگ و مازاد عرضه سيمان در اين استان، شرايط فروش بسيار رقابتي گردیده که این موضوع منجر به رقابت های ناسالم و جنگ قیمتی در بین شرکتها به منظور حفظ سهم بازار گردیده است.
- افزايش اقلام بهاي تمام شده در مقاطع زماني مختلف و عدم تناسب قيمت فروش سيمان با هزينه ها كه اين موضوع باعث كاهش سودآوري شركت گرديده است.
- در سنوات قبل به منظور انجام طرح هاي توسعه واحد چهار ، واحد سيمان سفيد و شركت فرآورده هاي سيمان شرق، اين شركت از تسهيلات بانكي استفاده نموده كه اين امر موجب تحميل هزينه هاي مالي سنگين به شركت گرديده است . عليرغم افزايش سرمايه انجام شده و تسويه بخشي از تسهيلات مذكور از اين محل و كاهش هزينه هاي مالي نسبت به سال قبل بخش عمده اي از زيان بابت هزينه هاي مالي بوده است.
- بخش عمده اي از زيان شركت ناشي از زيان تسعير ارز تسهيلات ارزي دريافتي از بانك سپه بيهقي تهران ( صندوق ذخيره ارزي) و فيوچر بانك بحرين در سنوات قبل مي باشد كه به دليل افزايش نرخ ارز در پايان سال مالي منجر به زيان شده است.
برنامه‌ آتی رفع موانع و سودآورشدن:
برنامه هاي شركت جهت رفع موانع سود آوري براي سال مالي منتهي به 31/6/1397 به شرح ذیل می باشد:
1- شركت به عنوان رئيس كارگروه سيمان منطقه خراسان از طريق هماهنگ سازي كارخانجات استان به دنبال افزايش قيمت سيمان در منطقه بوده كه تاكنون بخشي از اين كار انجام شده و قيمتها بهبود يافته است و اميدواريم در آينده نيز اين اقدامات استمرار يافته و با هماهنگي كارخانجات سطح استان، قيمتهاي فروش افزايش يابد.
2- مدیریت هزینه‌ها و افزایش بهره وری و اصلاح ساختار سازمانی به منظور افزایش سودآوری و افزایش حقوق سهامداران.
3- مدیریت بهینه جریان‌های نقدی شرکت با توجه به مشکلات و چالش‌های صنعت سیمان.
4- تسویه تسهیلات بانکی از محل فروش دارایی‌های مازاد به منظور کاهش هزینه‌های مالی و تبدیل وام ارزی فیوچربانک به وام ریالی.
5- بهینه سازی مصرف انرژی.
6- برنامه ریزی به منظور افزایش سودآوری شرکتهای تابعه.
7- اصلاح ساختار حمل و نقل به منظور کاهش بهای تمام‌شده محصولات به‌ فروش رسیده و افزایش سودآوری.
8- اصلاح و بهبود سیاست‌های فروش به منظور حفظ و توسعه مناسبی از سهم بازار با توجه به تغییرات محیط کسب و کار و رقابتی شدن بازار و توسعه فعالیتهای صادراتی.
تاریخچه شرکت
مقدمات تاسيس كارخانه سيمان در سال 1327 توسط بخش خصوصي كه جا دارد از آنها به نكويي نام برده شود، آغاز شد. پـس از انجام مطالعات اوليه، استان خراسان و شهر مشهد مقدس براي ايجاد دومين كارخانه سيمان كشـور انتخـاب گرديـد . بـراي تحقـق مقصود فوق، شركتي تحت عنوان شركت سيمان تاسيس گرديد. متعاقب آن، طرح ايجاد يك كارخانه كـه بعـد از كارخانـه سـيمان تهران، دومين كارخانه سيمان در ايران مي باشد با ظرفيت اوليه حدود 80 تن در روز بـه نـام كارخانـه سـيمان مشـهد در منطقـه يانبلاغ در 24 كيلومتري شهر مشهد مقدس با سرمايه اوليه سي ميليون ريال اجرا و در سـال 1332 تحـت شـماره 4018 در اداره ثبت شركت ها به ثبت رسيد.
فعالیت شرکت
فعاليت توليدي اين كارخانه با اولين كوره عمودي خود به ظرفيت 50 تن در روز در مهرماه سال 1335 آغاز شد. در سال 1339بعد از نصب دومين كوره عمودي، ظرفيت توليد ابتدا به مقدار 80 تن و سپس به مقدار 150 تن در روز و نهايتاً با يكسري اقدامات به 200 تن در روز رسيد.
سوخت مصرفي اين كوره ها از نوعي كك حاصل از ذغال سنگ استخراجي معدن قشلاق در 600 كيلومتري كارخانه كه بين آزاد شهر و شاهرود قرار دارد، تامين مي شد .
با آغاز به كار كارخانجات سيمان در سطح كشور و استفاده از سوخت با منشاء نفت، توليد سيمان در كارخانه سيمان مشهد با استفاده از انرژي حاصل از احتراق كك مقرون به صرفه نبود زيرا قيمت تمام شده بالاي سيمان توليدي و عدم توانايي رقابت با سيمان ساير كارخانجات از يك طرف و پايين بودن كيفيت سيمان توليدي از طرف ديگر، مسئولين وقت شركت را به توسعه كارخانه با استفاده از تكنولوژي جديد واداشت. لذا با افزايش سرمايه و با خريد كوره دوار به ظرفيت 300 تن توليد روزانه، ظرفيت توليد كارخانه در سال 1346 مجموعاً به 500 تن در روز رسيد. متعاقب اين افزايش ظرفيت، با توجه به نياز كشور، مديران شركت مجدداً در سال 1354 با بهره برداري از يك واحد بزرگ 1250 تني ساتالايت كولر، ظرفيت توليدي را به رقم چشمگيري افزايش و مجموعاً به 1750 تن در روز رساندند . پس از بهره برداري از واحد هاي شماره 1 و 2 كوره هاي دوار (300 تني و 1250 تني) بعلت قديمي بودن تكنولوژي پخت دركوره هاي قائم و عدم مطابقت محصول بدست آمده با استانداردهاي روز، شركت نسبت به توقف كامل كوره هاي قائم، اقدام نمود . با توجه به برنامه هاي عمراني كشور و كمبود سيمان در سطح استان خراسان، طرح ايجاد يك واحد توليد سيمان با ظرفيت اسمي 3000 تن در روز مطالعه و مورد بررسي قرار گرفت. با اخذ موافقت اصولي به شماره 394036 مورخ 22/03/69 عمليات اجرايي طرح توسعه از سال 1372 آغاز گرديد و نهايتاً كارخانه جديد از اواخر سال 1377 به بهره برداري رسيد.
واحد شماره 3 در مجاورت واحدهاي موجود و با استفاده از تمامي امكانات كارخانه سيمان مشهد و تامين منابع مالي از محل افزايش سرمايه و جذب تسهيلات بانكي و استفاده از اعتبارات خارجي در قالب فاينانس به اجرا در آمده است . در سال 1381 با توجه به فزوني تقاضا نسبت به عرضه سيمان در استان خراسان و همچنين بازار بسيار مناسب سيمان در كشورهاي همجوار به منظور صادرات سيمان، ضرورت بررسي ايجاد طرح توسعه كارخانجات سيمان مشهد در دستور كار هيات مديره قرار گرفت و در سال 1383 به طور جدي پيگيري شد. بررسي هاي مذكور احداث واحد جديد را مثبت ارزيابي نمود و منجر به انعقاد قرارداد خريد ماشين آلات و گشايش اعتبار ارزي براي واحد 4 به ظرفيت 3400 تن كلينكر در روز گرديد. در پايان اسفند ماه 1388 همزمان با راه اندازي طرح توسعه واحد 4 و به ظرفيت رساندن آن ، نسبت به توقف واحد 1 اقدام گرديد . كوره واحد 2 به دليل اجراي طرح توسعه سيمان سفيد و انجام دمونتاژ در پايان خرداد ماه 1391 متوقف و در پايان شهريور ماه خط توليد سيمان واحد 2 نيز كاملاً متوقف گرديد .
در پايان سال 1393 در راستاي تكميل سبد محصول و استفاده از ظرفيت هاي موجود علي رغم تمامي مشكلات شركت موفق به بهره‌برداري از بزرگترين خط توليد سيمان سفيد كشور با ظرفيت 1000 تن در روز ، به صورت شركتي مستقل گرديد.

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.