A+ A A-

پتروشیمی پردیس به مجمع نشست

petrochimipardis0996

پتروشیمی پردیس بزرگترین در سطح جهان
برنامه‌ریزی و مدیریت کارآمد و شناسایی راه حل های میان بر
حجم بالای تولیدات و فن‌آوری برتر، هماهنگی با استانداردهای زیست محیطی

petrochimipardis09962

راه به پژوهشکده نیرو آن هم از دفتر نشریه تا انتهای دادمان در شهرک غرب در پیک ترافیک بر همچو منی که هفتاد و اندی سن پشت سر گذارده سخت است. خلاصه آنکه با تجربه نیم قرن کار مطبوعاتی اگر شوق نباشد هیچ عامل دیگر نتواند جمعه به مکتب آورد این پیر رنجور را.
شوق از دیدن و شنیدن ادب کاری و ذاتی مدیر روابط عمومی و حسابهای شفاف مدیریت مالی و اندیشه های مدیرعاملی جوان و فرهیخته بود که افتان خیزان به تالار خلیج فارس در پژوهشکده رسیدم . خانم مهرآوند به استقبال آمد و خوش آمد گفت و هادی ما به تالار شد. دکتر حسین شهریاری گزارش عملکرد سالانه را به سمع و نظر سهامداران خرد و کلان حاضر در جلسه می رساند همین که عملکرد را می شنیدم در جای خود میخ کوب بخود گفتم باید دانست که در این دنیا با اعمال خیر و حمایت از مظلوم و مستحق در دنیای دیگر یارانی برای انسان صالح و خیرخواه همراه خواهند داشت که بعد از مرگ حامی و باعث استراحت او خواهند بود. انسان باید عملا دارای ملکات فاضله باشد نه فقط بمطالعه علوم و اطلاع از اسرار قناعت کند. زیرا علم مانند بذر و عملی بمنزله کشت و برداشت محصول است. هر کسی آن درود عاقبت کار گشت. اگر الف یاء قاموس معنوی بدست آید و رموز کتاب ناطق نفس کشف شود، از کتب صامت بی نیازی و نزدیک بمقام غنی با لذت خواهیم بود. با اینکه مجمع سالانه یک بنگاه اقتصادی هستم ولی ذهنم از شوق حضور تلاشگرانی که توانسته اند پتروشیمی پردیس را فرامرزی و یکی از بزرگان این صنعت در جهان باشد به وادی بی نیازی کشاند و این باورش برای همچو منی پایکوبی و دست افشانی است. جناب شهریاری کاری کرده کارستان و آن که در عرضه محصولات آمونیاک و اوره، از بزرگترین‌ها در سطح جهانی می باشیم. بسیاری از آنان که از تاریخ تعدی دارسی تا شعله های آتش برخواسته از بمب افکن های دشمن قدار را شاهد بوده اند و آنان که ما را متهم می کردند صنعت نفت و پالایش یعنی چه شما بروید آفتابه بسازید، باید به حرمت این بزرگی و اعتباری که پتروشیمی پردیس به ملتی آزاد و خداجوی بخشیده و اعطاء کرده است چشم بگشایند و ما ناقل همان جمله معروف بمقام غنی با لذات خواهیم بود که حلال شیر مادرت و بوسه به دستان تو و یاران هم سنگرت جناب آقای عباس کفاش طهرانی در مقام رئیس هیات مدیره جناب عباس صمیمی نایب رئیس هیات مدیره جناب محمدتقی قاسمیان و جناب سید جلال الدین سیدی عضو هیات مدیره. در خاتمه جا دارد از بچه های خوب امور سهام، حراست، روابط عمومی بخصوص امور مالی که به معماری و هنرشان اعداد به خوبی بر جای خود نشسته و خنده به لب سهامداران حقیقی و حقوقی نشانده تقدیر و تشکر نماییم.
دست حق همراهتان مردان و زنان تلاشگر و بی ادعا.
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی پردیس (سهامی عام) مورخ 24 آبان ماه 1396 در محل پژوهشگاه نیرو برگزار شد.
در این مجمع که با حضور19/87 درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای قاسم منظری توکلی بود، که جنابان رضا عبدل و سعید بهادرخانی راد در مقام نظار اول و دوم و آقای علی اصغر اسکویی به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 31/06/1396 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 465 ریال به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
مدیر عامل پتروشیمی پردیس در جمع صاحبان سهام این شرکت با ارائه گزارش عملکرد شرکت پتروشیمی پردیس در سال مالی ۹۶-۹۵ گفت: ساخت فازهای یک و دو پتروشیمی پردیس در شرایط نرمال حدود ۶.۵ سال به طول انجامید، فاز ۳ نیز علیرغم محدودیت هایی که در این سال ها وجود داشت و بدون استفاده از منابع فاینانس و به همت سهامداران عزیز، طی همان دوره ۶.۵ ساله احداث و آماده بهره برداری شد.
مهندس حسین شهریاری افزود: شرکت در نظر داشت تا ابتدای سال ۹۶ فاز ۳ خود را راه اندازی کند، اما با توجه به مشکلاتی که در این مسیر ایجاد شد، بهره برداری از این فاز با تاخیر مواجه شد و با تلاش نیروهای متخصص پتروشیمی پردیس، واحد آمونیاک فاز ۳ در ۶ آبان ماه سال جاری آغاز به کار کرد و تا کنون ۲۳۰۰۰ تن تولید داشته است، انتظار داریم این واحد در سال آتی با ظرفیت بالای ۹۴ درصد فعالیت کند که منجر به جهش در بخش تولید خواهد شد.
وی با اشاره به راه اندازی واحد اوره فاز ۳ گفت: خوشبختانه واحد اوره نیز از روز ۲۳ آبان ماه جاری تولید اوره را به صورت پیوسته آغاز نموده است و با توجه به افزایش تولید، پیش بینی می شود در سال های آتی بازارهای صادراتی جدیدی جذب شوند.
مدیر عامل پتروشیمی پردیس اضافه نمود: پیش بینی تولید ۷۰۰ هزار تن اوره از محل فاز ۳ برای سال ۹۶ داریم که با توجه به افزایش قیمت اوره در بازارهای جهانی انتظار داریم درآمد شرکت با رشد رو به رو شود.
مهندس شهریاری با بیان اینکه در نظر داریم تا در صورت امکان، تولید بخار و آب فاز ۱ نیز همانند فاز ۳، در مجموعه پردیس صورت گیرد، درخصوص ورود این شرکت به صنایع پایین دستی گفت: شرکت در نظر دارد تا اقدام به تولید محصولات پایین دستی نماید، طرح مطالعاتی شرکت برای تولید محصولات پایین دستی درحال انجام است و مسلما شرکت نباید تنها به تولید اوره متکی باشد.
همچنین در ادامه ی مجمع آقای توکلی رییس مجمع و نماینده سهامدار عمده شرکت پتروشیمی پردیس از عرضه اوره تولیدی این مجتمع در بورس کالا خبر داد.
معاون امور شرکت ها و مجامع گروه گسترش نفت و گاز پارسیان گفت: جلساتی در خصوص نحوه تغییر قیمت گذاری محصول اوره و ورود به بورس کالا برگزار شده و ما تاییدیه دیوان عدالت را برای عرضه در بورس گرفته ایم، جلساتی با بورس کالا نیز داشته ایم که امیدواریم امسال، آخرین سالی باشد که اوره خارج از بورس کالا به فروش می رود.
وی ادامه داد: مذاکراتی در خصوص انتقال اختصاص یارانه به کشاورزان از پردیس به دولت انجام شده، یعنی یارانه ای که ما به کشاورزان برای خرید اوره می دهیم را دولت به عهده بگیرد. چنانچه شرایط قیمت اوره جهانی طبق شرایط فعلی پیش رود احتمال تعدیل درآمدی در شرکت وجود دارد.
مهندس توکلی اعلام کرد: مبلغ کل تسهیلات شرکت ۶۲۸ میلیارد تومان بوده که از این میان ۹۱ میلیارد تومان تسهیلات ارزی است و شرکت در نظر دارد تا تسهیلات ارزی شرکت را تسویه و تسهیلات ریالی جایگزین آن کند.
پیام هیات مدیره
بیان برنامه ها و چشم انداز وضعیت شرکت برای سال مالی آتی:
- افزایش ظرفیت تولید واحدها تا ظرفیت اسمی و رفع تنگناهای موجود تولید
- استفاده از ظرفیت کامل واحدهای فاز 3 و رسیدن به تولید تجاری طی سال آتی
- حضور در بازارهای جهانی و افزایش صادرات اوره و آمونیاک و ورود به بازارهای آمریکای لاتین، اروپا، کانادا و استرالیا و اتخاذ سیاست ها و روش های لازم جهت حل مشکلات فعلی صادرات محصولات و جابجایی ارز.
- بهینه نمودن مصارف خوراک، بوتیلیتی و انرژی با توجه به لایحه هدفمندسازی یارانه ها.
- استفاده کامل از ظرفیت واحد RO و طرح توسعه آبگیر.
- اجراء و اتمام پروژه های زیست محیطی (پروژه نصب سیستم های Online اندازه گیری و گسترش فضای سبز و ...)
- بهبود امکانات رفاهی در منطقه و بخصوص ساخت و خرید منازل سازمانی جهت سکونت دائم کارکنان در منطقه.
- اجرای اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه لازم در واحدها در جهت افزایش ظرفیت تولید، بهبود کیفیت محصولات ، تداوم تولید، تولید بصورت ایمن، تداوم فروش، کاهش مخاطرات ایمنی و زیست محیطی، کاهش ضایعات تولید، کاهش توقفات تولید و ...
- پیگیری تامین قطعات یدکی، کاتالیست و مواد شیمیایی مورد نیاز واحدها در سال های آتی.
- طرح مطالعاتی و بررسی توسعه شرکت در جهت افزایش و پایداری سودآوری شرکت.
- بررسی امکان جذب سرمایه گذار خارجی برای طرح های توسعه شرکت.
- طرح مطالعاتی تولید محصول Ad blue از محصول اوره برای افزایش سودآوری شرکت و کاهش ریسک فروش محصول اوره در جهان.
- طرح فروش محصول بصورت Off take (پس از فروش) به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز شرکت.
مرور کلی بر عملکرد شرکت، میزان دستیابی به اهداف تعیین شده و دستاوردهای مهم در سال مالی مورد گزارش
- تولید اوره و آمونیاک بمیزان 994/939/1 و 343/318/1 تن می باشد.
- فروش کل و صادرات کل (وزنی) در سال مالی 96 بترتیب برابر 178/097/2 تن و 657/597/1 تن می باشد.
- میزان کل فروش ریالی در سال مالی 96 معادل 432/717/15 میلیون ریال می باشد
- میزان کل سود خالص در سال مالی 96 حدود 879/591/3 میلیون
ریال می باشد
- صادرات به 25 کشور جهان منجمله اروپا (آلمان، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه و بلژیک)
- کسب رتبه 5 از نظر میزان تولید در بین کل شرکت های پتروشیمی (وزنی)
- تمدید کارت بازرگانی.
- قرار گرفتن بین 35 شرکت برتر بورس
- قرار گرفتن بین 10 شرکت برتر صادرات گرا
- با توجه به برنامه ریزی های بعمل آمده، و به منظور استفاده بهینه از زمان، تعمیرات اساسی واحدهای فاز I و II در سال مالی با موافقت کامل انجام شد.
مروری بر جایگاه شرکت در صنعت و وضعیت رقابتی آن در سال مالی مورد گزارش:
شرکت پتروشیمی پردیس با تولید سالانه 000/225/3 تن اوره و 000/040/2 تن آمونیاک، بزرگترین تولید کننده اوره و آمونیاک در سطح کشور است که حجم بالای تولیدات و فن آوری برتر، هماهنگی با استانداردهای فنی و زیست محیطی به روز، سهولت دسترسی به خوراک گاز طبیعی، خطوط حمل و نقل دریایی و برخورداری از تاسیسات ذخیره سازی محصولات و اسکله بارگیری اختصاصی برای صادرات محصولات، قرارگرفتن در کنار دریا از جمله مهمترین مزیت ها و ویژگی های این شرکت بوده که چشم انداز روشنی را برای جایگاه این شرکت دربازارهای داخلی و بین المللی ترسیم می نماید.
برنامه های آینده شرکت
- اطلاعات مربوط به برنامه های سال آتی شرکت درخصوص:
الف- گسترش بازارهای فروش محصولات و تنوع بخشی شیوه های فروش:
- حضور در بازارهای جهانی و افزایش صادرات اوره و آمونیاک ورود به بازارهای کشورهای آمریکای لاتین.
ب- شیوه های تامین مالی:
- وجوه ریالی و ارزی مورد نیاز محل فروش محصولات داخلی و صادراتی، افزایش سرمایه از محل آورده های صاحبان سهام و تسهیلات مالی بانک ها تامین می گردد
دستاوردها
- کسب جایگاه ویژه در تولید جهانی آمونیاک و اوره
- اشتغال زایی و کارآفرینی در مراحل ساخت، نصب، راه اندازی و بهره برداری
- کمک به رونق بخش کشاورزی در کشور
- افزایش تولید ناخالص داخلی (GDP)
- افزایش صادرات غیرنفتی کشور
- دستیابی به پیشرفته ترین دستاوردهای تکنولوژی در ساهخت و طراحی دستگاه ها و ماشین الات
- خودکفایی کشور در تولید اوره با بهره بردرای از فاز دوم پتروشیمی پردیس
صادرات
عملکرد درخشان مدیریت و تلاش های مستمر و شبانه روزی متخصصان شرکت پتروشیمی پردیس به عنوان بزرگترین تولیدکننده اوره و آمونیاک در کشور، در زمینه فروش محصولات و صادرات کشور باعث گردید کشور ایران در سال 2016، رتبه دوم تولید اوره در منطقه خاورمیانه را از آن خود کند. این شرکت همچنین توانست در سال های 1392 و 1393 در جمع 10 شرکت برتر صادرات گرای ایران قرار گیرد. شایان ذکر است پتروشیمی پردیس سال جاری در روز ملی صادرات نیز به عنوان یکی از 50 شرکت برتر صادراتی ایران معرفی شده است.
افتخارات
معرفی شرکت پتروشیمی پردیس به عنوان یکی از 50 شرکت برتر صادراتی ایران در سال 1396 در همایش روز ملی صادرات
کسب عنوان واحد نمونه استاندارد استان بوشهر در سال 1396 در مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد
کسب رتبه سوم تولید در کشور در سال 1394 از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی
کسب گواهینامه رتبه زرین دو ستاره از اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران در سال 1393
کسب رتبه اول در لیست شرکت های دارای بیشترین بازدهی فروش در سال های 1392 و 1393 در همایش IMI 100 (سازمان مدیریت صنعتی)
قرار گرفتن د میان 10شرکت برتر صادرات گرا در سال های 1392 و 1393 در همایش IMI 100 (سازمان مدیریت صنعتی)
حضور در جمع 10 شرکت پیشرو در سال های 1391 و 1392 در همایش IMI 100 (سازمان مدیریت صنعتی)
کسب عنوان صادرکننده برگزیده سال 1392 از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر
کسب عنوان واحد نمونه صنعت پتروشیمی در سال 1392 در جشنواره قهرمانان صنعت ایران
کسب تندیس زرین و نشان توسعه سبز در سال 1392 در اجلاس حامیان زمین
کسب عنوان واحد نمونه تولیدی صنایع غیرفلزی در سال 1391 از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت
کسب عنوان شرکت برتر در گروه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در سال 1391 در جشنواره برترین شرکت های ایران TOPEX
کسب رتبه هفتاد و یکم از نظر میزان فروش / درآمد در سال 1391 در همایش IMI 100 (سازمان مدیریت صنعتی)

 

petrochimipardis09963

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.