A+ A A-

ghandpiranshahr0996

به حرمت درگذشت استاد طالبیان کارشناس ارشد صنعت قند شکر ، تالار انجمن صنفی کارخانجات قند و شکر ایران نشینان به پا ایستادند
مجمع شرکت قند پیرانشهر پاسدار حرمت پیر کار دانش شد
قند پیرانشهر با سود هر سهم پانصد ریالی سال مالی خود را بست

حاصل تلاش این مدیر مدبر سود هر سهم 750 ریالی که 500 ریال آن به هر سهم پرداخته و 250 ریال آن هم به عنوان اندوخته طرح و توسعه اختصاص یافت.
دیدن چهره خندان و ته لهجه آذری مردی که موی سپیدش همچون قند در راه تعالی صنعت سپید گشته و به شیرینی سخن می گفت هر ساله شیرین کننده مسیر راهم بود.

ghandpiranshahr09962
صنعت قند از تاریخ تاسیس با خدمات حضورش در سبد خانوار، خدمتی شایان داشته که راه آهن جنوب شمال یکی زآن می باشد و صنعت قند در سینه خود چه بسیار حوادث می دارد. از منطقه غرب کشور و دشتهای سبز تا تپه ماهورهای به زیر کشت رفته، از آبشارشمالش تا کناره های رودخانه زاب، از دشت زمزیران تا دره قطور به همت کشاورزان و تلاشگرانی که حاصل کشت شان به مدد دانش اندیشمندان در کارخانه های قند فرآوری شده و امروز به آن مقصد رسیده ایم که در صنعت قند و شکر و دانش فنی سرآمد منطقه گردیده ایم. و این توانمندی‌ها بدست کهن سالانی مجرب، محقق شده که در مجامع قند و شکر چهره نورانی آنها را مشاهده می کنیم. دانش جناب یوسفی در مهندسی خوش تراز اعداد، همگان را در مجمع به تحسین واداشت زصداقت و پاکدستی در کار و کار و کار.
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سهامی عام فرآورده های غذائی و قند پیرانشهر(سهامی‌عام) مورخ 22/08/1396 در محل تالار انجمن صنفی کارخانجات قند و شکر ایران برگزار گردید.
در این مجمع که با حضور اکثریت صاحبان سهام و سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای حسین وظیفه دوست بود، که جنابان سید مصطفی عمادی و حسن زنجانی در مقام نظار اول و دوم و آقای فرهاد جلالی زاده به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 31/04/1396 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 به کار خود پایان دادند.
مجمع عمومی ضمن تشکر و قدردانی از اعضاء هیات مدیره و مدیران شرکت درخصوص تقسیم سود بشرح زیر اتخاذ تصمیم نمود، از سود خالص قابل تخصیص به مبلغ 942/225 میلیون ریال مبلغ 000/100 میلیون ریال خالص (به ازاء هر سهم 500 ریال) بین سهامداران تقسیم گردد و همچنین مبلغ 000/50 میلیون ریال (به ازاء هر سهم 250 ریال) بعنوان اندوخته طرح و توسعه اختصاص یافته است.
همچنین موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت آزموده کاران به عنوان بازرس اصلی و موسسه حسابرسی حافظ گام به عنوان بازرس علی البدل برای سال مالی منتهی به 31/4/1397 انتخاب گردید.
پیام هیات مدیره
مروری بر وضعیت و تحولات شرکت در سال مورد گزارش
توليد شكر:
1- درسالي كه سپري شد با سعي و تلاش مديريت و كليه كاركنان زحمتكش مجموعه شركت فرآورده هاي غذائي و قند پيرانشهر با مصرف 356049 تن چغندر و توليد 54301 تن شكربعنوان برترين توليدو مصرف كننده چغندرقند كشور توانست بار ديگر قدرت و اراده خود را در نيل به هدف مقدس توليد و سازندگي به منصه ظهور برساند هيات مديره شركت افتخار دارد كه اين موفقيت بزرگ را به كليه سهامداران و كاركنان شركت تبريک عرض نمايد .
2- در سال مورد گزارش طبق مصوبات دولتي مقرر گرديد در ازاي هر كيلو شكر توليدي به شركتهاي توليد كننده مبلغ 2360 ريال يارانه پرداخت گردد كه متاسفانه تا تاريخ تحرير اين گزارش هيچگونه پرداختي دراين مورد صورت نگرفته است.
3- در سال مورد گزارش قيمت چغندر كه داراي نقش عمده اي در قيمت تمام شده شكر مي باشد با افزايش زياد روبه رو بوده و اين امر همراه با افزايش ساير عوامل قيمت تمام شده )دستمزد، قطعات يدكي، لوازم مصرفي و ساير( موجب بالا رفتن بهاي تمام شده شكر گرديده كه متاسفانه قيمت تعيين شده براي شكر حتي با در نظر گرفتن يارانه مذكور در بالا )لازم به ذكر است كه يارانه هنوز پرداخت نشده است( افزايش متناسب نداشته و از اين رو حاشيه سود در كليه شركتهاي توليد كننده شكر چغندري كاهش يافته است. بعنوان مثال مبلغ چغندر در سال مالي 95 در قيمت تمام شده 5/83 درصد و در سال جاری 6/84 درصد بوده است. اميد است دولت در تعيين قيمت هاي دستوري تجديدنظر اساسي نموده و در موارد ضروري كه به هر دليل قيمت ها به صورت دستوري تعيين مي گردد و ارتباط منطقي بين افزايش قيمت دستوري عوامل قيمت تمام شده و قيمت دستوري محصول ساخته شده برقرار باشد كه در غير اينصورت به تدريج حاشيه سود كاهش يافته و در نهايت موجب ضرر و زيان تعطيلي شركتهاي توليدي خواهد شد.
4- تولید الکل در سال مورد گزارش به میزان 2545500 لیتر رسید که با توجه به پیش بینی تعدیل شده بودجه در فروردین 96به میزان 2560000 تقریبا یک درصد کاهش داشته لیکن به دلیل کاهش قیمت الکل در بازار مبلغ ریالی فروش الکل حدود نه درصد کاهش داشته است.
5- شرکت با استفاده از پرسنل زحمتکش و فعال خود توانسته از تاریخ 15/03/96 ضمن انجام تعمیرات و سرویس های جاری جهت آماده نمودن کارخانه برای بهره برداری سال مالی جدید با استفاده از دستگاه های موجود راکد و مانند دیفیزیون RT و کوره آهک قدیمی و تعیرات اساسی آنها و نیز ساخت یک دستگاه اواپراسیون و نصب و راه اندازی یک دستگاه آپارات پخت جدید تا تاریخ گزارش مقدار متوسط مصرف چغندر خود را از روزانه 2750 به 3300 تن افزایش دهد که امیدواریم با ادامه کار در جهت بهبود و بهینه سازی کلی شرکت موثر واقع شده و به سوددهی شرکت اثر مفیدی داشته باشد.
در پايان اميدواريم كه با عنايت به بحراني بودن منابع آب زيرزميني در بسياري از استانها دولت در جهت اصلاح شيوه آبياري اقدامات بيشتري در جهت ترغيب، تشويق و آموزش انجام دهد تا راندمان در هكتار شكر در كشور افزايش يافته و نه تنها رقابت پذيري شكر توليدي داخل كشور با شكر خام وارداتي بهبود يا بدو از اين طريق درآمد كشاورزان نيز افزايش بيشتر و مداومي داشته باشد.
تولید الکل
درسال مالي موردگزارش امكان توليداين محصول به ميزان 2414500 ليتر رسيد كه باتوجه به پيش بيني تعديل شده بودجه در فروردين ماه 95 به ميزان 000/500/2 ليتر 4/3 درصد كاهش دارد ليكن بدليل كاهش قيمت الكل در بازار مبلغ ريالي فروش الكل 6/2 درصد كاهش داشته است.
تقدیر و توفیقات شرکت
موفقيت هاي شركت در زمينه فعاليتهاي اقتصادي تاكنون منجر به دريافت لوح وتنديس ازارگانهاي ذيربط به قرار زير بوده است.
- اخذ لوح تقدير از وزارت صنايع بعنوان واحد نمونه كشوري درسال 1374
-اخذلوح تنديس صنعت سبز به لحاظ رعايت استانداردهاي محيطي استان در سال 1383
-اخذ تنديس ازسوي اداره صنايع ومعادن استان،اطاق بازرگاني وخانه صنعت ومعدن بعنوان واحد نمونه استان در سال 1388
اخذ لوح تنديس صنعت سبز به لحاظ رعايت استانداردهای محيط زيست کشور درسال 1381
تاریخچه
شركت فرآورده هاي غذائي و قندپيرانشهردرسال 1347 توسط شركت بلژيكي اوكماس و از طريق وزارت صنايع احداث گرديده ودرسال 1348 موردبهره برداري قرارگرفته است. اداره اموركارخانه تا پايان 1362 بوسيله شركت شهدسازتحت پوشش وزارت صنايع انجام گرفته وازتاريخ 26/09/62 بصورت شركت سهامي خاص تاسيس وتحت شماره 130269 مورخه 26/09/1362 دراداره ثبت شركتها و مالكيت صنعتي تهران به ثبت رسيده است درسال 1373 براساس سياست هاي خصوصي سازي، شركت به بخش خصوصي واگذارشده درتاريخ20/8/1375 به شرکت سهامی عام تبدیل و در تاریخ 02/11/1375 نيزدربورس اوراق بهادارتهران پذيرفته شده است.
مركزاصلي شركت درتهران وكارخانه آن دركيلومتر 5 جاده پيرانشهر- نقده وشعبات آن درشهرستانهاي اروميه - نقده - اشنويه- وروستاي لج واقع شده است.
موضوع فعاليت اصلي شركت براساس ماده 3 اساسنامه به شرح زيرمي باشد:
الف- احداث،احيا و نوسازي و اداره كارخانجات توليدشكروقند وفروش محصولات آن وخريدماشين آلات وابزار ولوازم ومواداوليه مورد نيازازخارج يا داخل كشور،احداث واداره مزارع چغندرقند و كشاورزي و دامداري.
ب- مشاركت در ساير شركتها از طريق تاسيس يا تعهد سهام شركتهاي جديد يا خريد يا تعهد سهام شركتهاي موجود.
ج:بطوركلي شركت مي تواندكليه عمليات و معاملات مالي وتجاري وصنعتي كه بطورمستقيم وغيرمستقيم به تمام يا هر يك ازموضوعات مشروحه فوق مربوط باشدمبادرت نمايد.
بسمه تعالی
با سلام و احترام و عرض تسلیت بمناسبت درگذشت مرحوم آقای مهندس طالبیان مدیرعامل شرکت فرآورده های غذائی و قند پیرانشهر بر خود وظیفه دانستیم در تقدیر از خدمات ارزشمند ایشان در طول حیات آن مرحوم مختصری باستحضار سهامداران محترم و هکاران عزیز در شرکت قند پیرانشهر برسانیم. خدمات مهندس طالبیان در سطح کشور و در سطح استان آذربایجان غربی و نهایتا در مدیریت و اعتلای شرکت فرآورده های غذائی و قند پیرانشهر بر کسانی که از دور و نزدیک ایشان را می شناختند پوشیده نیست و ذکر موارد زیر صرفا در قدرشناسی از خدمات آن مرحوم می باشد.
مرحوم مهندس طالبیان در طول خدمت در وزارت کشاورزی منشاء خدمات اثرگذاری در سمتها و مسئولیت هائی نطیر مسئول تحقیقات گندم و در هیات مدیره بنگاه اصلاح و تهیه بذر چغندر و در آخرین سمت خود در وزارت کشاورزی بعنوان مدیر کل دفتر نباتات صنعتی کشور بوده اند و بعد از بازنشستگی وارد صنعت قند شده و شرکت قند پیرانشهر بدوا بعنوان مشاور کشاورزی در توسعه کشت چغندر قند در سطح استان و عملیات کاشت و داشت و برداشت چغندر تاثیرات شگرف و بیادماندنی داشته اند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود.
- استفاده از بذر اصلاح شده مونوژرم خارجی و استفاده از دستگاه مونوژرم کار.
- توزیع انواع دستگاههای دنباله بند ماشین آلات کشاورزی بصورت اقساط پنجساله
- شرکت تحقیقات و خدمات فنی چغندر در شهر ارومیه برای آزمایش خاک مزروع چغندر جهت درو بذر کمبودها و نحوه استفاده از کودهای مورد نیاز.
- شرکت های خدمات مکانیزه از طریق بخش خصوصی در سطح استان که تعداد آنها تاکنون هفتصد و چهل شرکت می باشد که خدمات مکانیزه به چغندرکاران سطح استان ارائه می دهند.
- توزیع و ترویج انواع بذور اصلاح شده مقاوم به آفات و بیماریها با راندمان محصول دهی زیاد که نتیجه اقدامات فوق الذکر راندمان محصول چغندر بطور متوسط تا 70 تن در هکتار افزایش در سطح کشور نمونه می باشد و این افزایش راندمان محصول موجب تشویق کشاورزان علی الخصوص در منطقه پیرانشهر شده بطوریکه تولید 50 هزار تن چغندر در سال که در دهه هفتاد می شد در سال جاری به 600 الی 650 هزار تن چغندر در سال و فقط در منطقه پیرانشهر حضور یافته بعبارت دیگر تولید چغندر در منطقه پیرانشهر بیش از 12 برابر شده و بلحاظ اینکه در منطقه خارج از حوزه ابریز دریاچه ارومیه می باشد کشت و بردات بیشتر تشویق شده است و در مناطق استان آذربایجان غربی نیز ابتکارات و اقدامات ایشان موجب افزایش راندمان محصول بر هکتار شده است که در رسیدن به اهداف فوق الذکر مسئولین و مهندسان بخش چغندرکاری همکاری و تلاش صمیمانه داشتند که جای تقدیر و تشکر دارد آقای مهندس طالبیان در دوره مدبرانه ملی شرکت توانستند ظرفیت مصرف چغندر را از 1500 تن به 2500 الی 2800 تن در 24 صنعت افزایش دهند و متعاقب آن برای افزایش ظرفیت تا 3300 تن اقدام گردید که در سال جاری متعاقب با این ظرفیت مشغول کار است و پیش بینی های لازم تا رسیدن به 4000 تن در 24 ساعت آمده که در این راستا لازم است از همکاری و تلاش بی دریغ رئیس و مهندسان و مدیران کارخانه و مدیران دفتر مرکزی تقدیر و تشکر نمود.
در خاتمه لازم است به بارزترین و ارزشمندترین خصوصیات اخلاقی مرحوم مهندس طالبیان یعنی صداقت و پاکدستی و خوش خلقی ایشان اشاره نمود که موجب بزرگواری و خوش نامی ایشان در طول حیات یارشان شده بود و حال نیز نام نیکی از خود به یادگار گذاشته اند.
روحش شاد و قرین رحمت خداوند باشند. راه این مرد بزرگ و مرامش جاودانه باد.
هیات تحریره، سردبیر، مدیرمسئول نشریه درگذشت استاد فرهیخته جناب مهندس طالبیان را به همه تلاشگران قند و شکر، شرکت قند پیرانشهر و خانواده محترم و معظم آن مرحوم بخصوص مهندس شهرام طالبیان و هیات نبی عرض تسلیت می دارد.

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.