A+ A A-

سرمایه گذاری صنعت بیمه به مجمع نشست

sarmayegozarisanatbimeh0996

شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه سود داد
استراتژی های دکتر لطفی برای ساخت فردایی روشن

مجمع سالانه شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه در حضور 6/85 درصد سهام داران به ریاست جناب آقای رحیمی باغ ابریشمی و دو ناظر آقایان علی رضازاده و غفاری به دبیری جناب دکتر لطفی مدیرعامل برگزار شد.

sarmayegozarisanatbimeh09962
مجمع با تصویب صورتهای مالی و تقسیم سود هر سهم 42 ریال و سایر دستور جلسه با طنین صلوات بکار خود پایان داد. آنچه در این مجمع بیشتر به چشم آمد دو نکته بود که اول درک درست و تدابیر سنجیده مدیریت ارشد شرکت و سرقافله آن دکتر لطفی بود که به هنر مدیریت و با تدوین و اجرای دو برنامه کوتاه مدت و بلند مدت توانست شرکت را از بحران بیرون کشیده و با بازبینی برنامه های استراتژیک مدیریتی برای ساختن فردایی روشن بود در شرکت دورخیز کند. از جمله:
- بهینه سازی ترکیب سبد سرمایه گذاری با توجه به معیارهای بازده، ریسک و نقدشوندگی
- تمرکز بر سرمایه گذاری در بازار سرمایه و کاهش سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات
و نکته دوم صبر و حوصله و تدبیری بود که این مدیر مدبر در مواجه با شانتاژ شده‌ها و شناخته شده هایی داشت که در پی آلوده ساختن و تحت تاثیر قرار دادن جمع داشتند که چهره خندان دکتر لطفی با یک عملکرد مطلوب و صداقت کاری و تراز مالی وشفافیت کاری به همه نشان داد که چه اندیشه والایی در بازار سرمایه دارد.
استراتژی‌های این مدیر خوش فکر برای سالهای آتی که همان الف)ادامه عملیات مربوط به افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 750 میلیارد ریال به مبلغ 3750 میلیارد ریال از محل سود انباشته، آورده نقدی و مطالبات سهامداران طی 2 مرحله، ب)بهره بردرای بیشتر از فرصت های سرمایه گذاری کوتاه مدت و میان مدت در بورس اوراق بهادار و افزایش سهم سرمایه گذاری در بازار سهام در راستای مفاد اساسنامه شرکت و همچنین رعایت ماده 7 دستورالعمل « شناسایی و ثبت نهادهای مالی فعال در بازار اوراق بهادار» و ج) بازاریابی به منظور شناسایی مشتریان بالقوه جهت فروش یکجای واحدهای پروژه تجاری- اداری گلستان خیام یا تهاتر سهم الشرکه شرکت در این پروژه با پروژه های کوچکتر و با نقدشوندگی بیشتر می باشد و... نشان از آن دارد این مدیر در دکترین کاری به روز روشن نمی نگرد بلکه به سالهای روشن نظر دارد... خدا قوت.
وضعیت اقتصاد ایران
طی سال های اخیر، اقتصاد ایران بواسطه بهبود صادرات نفتی و کاهش نسبی تحریم های اقتصادی با بهبود مواجه گردید. لکن، هنوز با چالش های جدی نظیر حجم بالای بدهی های معوق به بانک ها، حفظ نرخ سود بالای بانکی و ناتوانی بانک ها در اعطای اعتبار به بخش های واقعی اقتصاد در کنار بدهی های معوق بخش دولتی و ابهامات درخصوص لغو کامل تحریم های بانکی و اقتصادی مواجه است.
صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش چشم انداز اقتصادی، رشد اقتصادی ایران در سال 2017 را 5/3 درصد پیش بینی نموده است. همچنین نرخ بیکاری ایران در سال مذکور به 41/12 درصد می رسد که اندکی کمتر از سال قبل خواهد شد. نرخ تورم ایران نیز در این سال معادل 5/10 درصد پیش بینی شده که بیشتر از رقم 9 درصدی سال قبل است.
تهیه برنامه کوتاه مدت و بلندمدت (استراتژیک) برای اداره شرکت
بررسی های انجام شده در اوایل سال مالی 1396، نشان می داد با توجه به جریان منفی نقدینگی شرکت، ادامه مدیریت شرکت به شیوه سابق، حداکثر 5/1 سال امکان پذیر بوده و پس از آن شرکت حتی توان پرداخت حقوق پرسنل را نخواهد داشت.
برای رفع این معضل، تهیه برنامه کوتاه مدت در دستور کار شرکت قرار گرفت و برنامه ای تحت عنوان «عبور از بحران» با محوریت افزایش درآمد و کاهش هزینه ها تدوین و به تصویب هیات مدیره رسید. پس از عبور از شرایط ابتدایی و حرکت به سمت ایجاد درآمدهای با ثبات و کاهش دائمی هزینه ها، تدوین برنامه استراتژیک پنج ساله در دستور کار قرار گرفت. بدین منظور و با هدف جلوگیری از دوباره کاری، کار گروه هایی داخل شرکت تشکیل و اقدام به مطالعه برنامه استراتژیک پیشین که با صرف هزینه هنگفت و استفاده از مشاورین خارج از شرکت تدوین گردیده بود، نمود. پس از بررسی جامع برنامه فوق، کار گروه تدوین برنامه استراتژیک متشکل از مدیران شرکت با برگزاری جلسات متعدد و بررسی نمونه های خارجی و داخلی، نسبت به تدوین برنامه استراتژیک پنج ساله اقدام نوده و در نهایت برنامه مزبور به تصویب هیات مدیره شرکت رسید که گام های عملی پیاده سازی از آن آغاز گشته است.
تحولات اقتصاد جهان و ایران
وضعیت اقتصادی جهانی
صندوق بین المللی پول، در آخرین پیش بینی خود، رشد اقتصادی جهان در سال 2017 را 6/3 درصد و در سال 2018 معادل 7/3 درصد برآورد نموده که هر دو 1/0 درصد بالاتر از پیش بینی های قبلی است و در صورت تحقق، افزایش قابل توجهی نسبت به رشد 2/3 درصدی محقق شده در سال 2016 خواهد داشت. در سال 2017 بخش عمده ای از بهبود رشد اقتصاد جهانی مرهون اقتصادهای پیشرفته و در سال 2018 این رشد عمدتا حاصل عملکرد مثبت بازارهای نوظهور و اقتصادهای در حال توسعه خواهد بود.
چشم انداز، بیانیه ماموریت و استراتژی های در نظر گرفته شده در برنامه استراتژیک به شرح ذیل می باشند.
چشم انداز شرکت
- رسیدن به جایگاه یکی از پنج شرکت برتر سرمایه گذاری در سطح بازار سرمایه به لحاظ حالص ارزش بازار.
- بهره گیری از ظرفیتهای خود برای رسیدن به شرکتی چابک، متخصص و دانش محور.
بیانیه ماموریت
- خلق ارزش و ثروت از طریق کسب بازدهی قابل رقابت با بازارهای متناظر
- فراهم آوردن زمینه سودآوری بلندمدت و پایدار
- بکارگیری رویکردهای دانش بنیان
- توانمندسازی و توسعه سرمایه های اساسی
- توجه به مسئولیت های اجتماعی شرکت
استراتژی های شرکت
- خروج از فعالیت های شرکت داری و واگذاری بلوک های مدیریتی و کنترلی شرکت های سرمایه پذیر
- تکمیل زنجیره فعالیت در بازار سرمایه در چارچوب ضوابط و مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار
برنامه های آتی شرکت در سال مالی منتهی به 31/6/1397
همان طور که در بخش های قبلی گزارش اشاره شد، ترکیب نامتقارن سرمایه گذاری های شرکت، از جمله چالش های اساسی پیش روی رشد و توسعه شرکت محسوب می شود. با توجه به سهم 83 درصدی املاک و مستغلات در سرمایه گذاری های شرکت (این امر شرکت را شبیه به یک هلدینگ ساختمانی نموده است)، سیکل های تجاری این بخش که معمولا یک بازه زمانی تا دو سه سال را در بر می گیرد. اثرات مخربی بر روی گردش نقدینگی و سودآوری شرکت می گذارد. از این رو اهم فعالیت هیات مدیره در سال مالی منتهی به 31/6/1397 بر موارد ذیل قرار دارد.
- خروج از فعالیتهای شرکت داری و کاهش سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات وفق الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار و مطابق با اساسنامه شرکت و تمرکز بر سرمایه گذاری در بازار سرمایه.
- ادامه عملیات اجرایی پروژه تجاری - اداری گلستان خیام براساس برنامه زمانبندی و مخارج پیش بینی شده.
- تعیین تکلیف و فروش دارایی های ملکی مازاد و استفاده از منابع حاصله در فرصت های سرمایه گذاری جدید علی الخصوص سرمایه گذاری در بورس.
- اصلاح پرتفوی بورسی و فروش سهام راکد با وضعیت عملیاتی ضعیف و جایگزینی آنها با سهام پرپتانسیل با وضعیت بنیادی و عملیاتی قوی و انتظار کسب بازدهی مناسب در سال جاری و سال های آتی
- افزایش بازدهی سرمایه گذاری های انجام شده در شرکت های وابسته از طریق ساماندهی این شرکتها جهت ایجاد شرکت های قدرتمند که بتوانند از پتانسیل بازار بهره مند گردند.
- تلاش برای فروش سهم الشرکه شرکت در واحدهای تجاری مجتمع دریادیم رامسر.
- ادامه مذاکره جهت فروش 20 درصد از سهام شرکت کارگزاری سپهر باستان.

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.