A+ A A-

motojen0996

موتوژن فرامرزی شد
نتیجه تدبیر مدیریت مهندس باقی نژاد در نگاه به آینده

به روز تقدیر از صادرکننده های نمونه کشور در سال 1395 تالار سران اجلاس تهران پُرشمار مدیران صنعتی و بین المللی در خود می دید از وزیر و وکیل و مدیر و مسئول که از هر کدام هم بیش از تعداد انگشتان می بودند و حاضر و البته حضور معاون اول ریاست جمهوری که خود دردشناس و صنعت دان و دل سوخته ، پر رنگ تر... و آنگاه که مجری نام صادرکننده های برتر کشور را یک به یک می خواند تا به جایگاه رفته و لوح زرین بدین خدمت دریافت کنند یک نام آشنا خنده به چهره نام آور صنعت، مهندس جهانگیری، نشاند و آن نام شرکت موتوژن و مدیر مدبرش بود. معاون اول ریاست جمهوری خوب می دانست مهندس باقی نژاد مدیرعامل شرکت موتوژن مونتاژکار نیست و از الف ابجد کار، تا های هستی را در مجموعه اش به بهترین کیفیت ساخته و پرداخته می سازند. مدیری که کالای ساخت ایرانش در کیفیت کاری در بازار اروپا جا به رقبا تنگ کرده و برای خودش برندی شده نام‌آور. معاون اول رئیس جمهوری دستان مهندس باقی نژاد را به گرمی فشرد و تبریکش گفت... در نیم قرن کار رسانه ای این دل شادی را کمتر دیده ام به همت مهندس باقی نژاد نامی و برندی در صنعت برق و دینام سازی و موتور ماندگار شد بنام موتوژن که سر قافله ی صنعت گران ایران اسلامی در صادرات و ارزآوری گردید. در صنعت لوازم خانگی که این روزها میدان تاخت و تاز زیر پله های چین و ما چین شده و هر ساخته خاور دور در ویترینهای پر زرق و برق کلان شهرهای ما نشسته و با کمال تاسف رسانه ملی هم بر طبل تبلیغ آن می کوبد و کارخانه های ساخت حاج برخوردارها ، طباطبائی ها و خسروشاهی ها، نیازمندها و ارج ها از گردونه بیرون انداخته شده است تنها چند تن رنجور آبسال، جنرال، بازمانده و ارزش یافته که آن هم از دینام ساخته موتوژن بر بام است که هوای خوبی عرضه می نماید و این مانده با غیرت زنان و مردان کاردان، متدین و متعهدی می باشد که قدرشناسانه به روز مجمع، لوح تقدیر بچه های خوب انجمن اسلامی را به پاس قدردانی از تلاش مجدانه به مدیریت تقدیم کردند .
مهندس باقی نژاد حرمت قلم را خوب می شناسد و در اشاعه فرهنگ از هیچ کوششی دریغ نمی دارد و ایکاش آنان که برعکس این صادقین، نجومی پاداش می گیرند، برای اشاعه فرهنگ ارزنی ارزش می گذاردند. بدانها یاد آور باید گردید که نه اسب تیز تک محمود غزنوی و نه شمشیر بُران اسماعیل صفوی و نه سِلاسل پرمدعای اموی وعباسی در حیات نماندند و رودکی ، فردوسی، حافظ، سعدی، مولانا، بر تارک تاریخ به هر که ارزشی دادند و به هر چیزی که اعتبار بخشیدند آن ماندگار شد.
یکی رستمی بود در سیستان
منم کردمش رستم داستان
رسم با اسم فرق دارد که کسی اسم رستم دارد و دیگری رسم رستمی. برای من مهندس باقی نژاد همان رسم رستمی و جوانمردی و از خود گذشتن برای ایران معنی می کند و یارانش در موتوژن همرزمان پر تلاش و خستگی ناپذیر او.
مجامع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده شرکت موتوژن (سهامی‌ عام) در تاریخ 23/08/1396 در محل هتل تهران تشکیل شد.
در این مجمع که با حضور 99/76 درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای جواد نجم الدین بود، که جنابان ناصر سبحانی و مجتبی نبی زاده در مقام نظار اول و دوم و آقای ناصر باقی نژاد به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 31/06/1396 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 650 ریال به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
مؤسسه حسابرسی «کوشامنش» به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس اصلی شرکت و موسسه حسابرسی «فریوران راهبرد» به عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب گردیدند.
مهندس باقی نژاد با اعلام اینکه شرکت موتوژن با 44 سال سابقه فعالیت در زمینه تولید الکتروموتورهای خانگی و صنعتی از خوشنام ترین شرکت های فعال در این صنعت است که همواره تلاش کرده است، محصولات مورد نیاز بازار را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت عرضه کند افزود بدین ترتیب در طول چند سال گذشته این شرکت عناوین متعددی از جمله تولیدکننده و صادرکننده نمونه کشوری و استانی و رضایتمندی مصرف کننده و ... را به خود اختصاص داده و مورد تقدیر وزارتخانه ها و سازمان های ذیربط قرار گرفته است.
مدی مدبر شرکت باقی نژاد با یادآوری این نکته در حال حاضر ضمن تامین بخش عمده ای از نیاز کشور و مصرف کنندگان داخلی توانسته سهمی از بازار صادرات را هم جذب کند و در عین حال یکی از معتبرترین و فعال ترین شرکت ها در بخش صنعت کشور منطقه شمره می شود، اضافه کرد؛ راز موفقیت موتوژن در آن است که این شرکت همواره سعی داشته به عنوان یک شرکت فعال تولیدی، نوآور، با تکیه بر دانش و نیروی انسانی مستعد و کارآمد از طریق تعامل و هم افزایی موثر با شرکت های زیر مجموعه و کلیه ذینفعان و با نگرشی به تداوم کیفیت محصولات تولیدی و تکمیل سبد محصولات از نظر تیپ های مختلف ، همسو با شرکت های معتبر بین المللی صنعت الکتروموتورسازی در تمامی عرصه های ملی شناخته شده و با نگاه به آینده، مسیر خود را مشخص و خود را با اهداف عالی سهامداران بیش از پیش هماهنگ کند.
پيام مدیرعامل :
راز موفقيت موتوژن آن است كه این شركت همواره سعي داشته به عنوان یک شركت فعال توليدي، نوآور، با تکيه بر دانش و نيروي انساني مستعد و كارآمد از طریق تعامل و هم افزایي موثر با شركت هاي زیر مجموعه و كليه ذینفعان، همسو با شركتهاي معتبر بين المللي صنعت الکتروموتورسازي در تمامي عرصه هاي ملي شناخته شود و با نگاه به آینده، مسير خود را مشخص و خود را با اهداف عالي سهامداران بيش از پيش هماهنگ نماید.
آینده موتوژن بسيار روشن خواهد بود و درست به همين دليل است كه «رسيدن به جایگاه هلدینگ معتبر سازنده و تامين كننده تجهيزات توليد و مصرف انرژي در كلاس جهاني» را به عنوان «چشم انداز موتوژن « انتخاب كرده ایم.
بر این اساس «ماموریت موتوژن « را «نقش آفریني فعال در آینده صنعت كشور با تامين انواع الکتروموتور مورد نياز براي توسعه پایدار» و «توليد و تامين كليه الکتروموتورها و مولدهاي انرژي الکتریکي جهت رفع نيازهاي كشور در حوزه صنعتي، خانگي و بخش صادرات» مي دانيم.
و بر این اساس با هدف تحقق انتظارات سهامداران در خصوص بازده مورد انتظار، پرداخت سود نقدي در زمان مناسب و كسب بالاترین بازده ممکن با بکارگيري تمام توان و استعداد به منظور بهبود ارزش منابع در اختيار گام برمي داریم.
عملکرد موتوژن درسال 1395-1396 گواهي برتحقق اهداف فوق مي باشد.تدوین استراتژي موتوژن تا سال 1400، همراه با انباشت قابل ملاحظه دانش در شركت موتوژن با سرمایه ثبت شده 4/680 ميليارد ریال، تکميل پروژه هاي دردست اجراي شركت شامل پروژه بازسازي و نوسازي خطوط توليد، بهره برداري از پروژه الکتروموتور آسانسور، پروژه تکميل سبد محصولات الکتروموتورهاي خانگي می باشد.
موتوژن به عنوان پيشرو در صنعت توليد الکتروموتور، با نزدیک به نيم قرن سابقه توليد و كسب افتخارات واحد صنعتي نمونه كشور و واحد نوآور اقتصادي نمونه كشور و واحد نمونه صادراتي و برند برتر ایران در سرلوحه خود دارد.
معتبرتوليدكننده و تامين كننده كليه الکتروموتورها و مولدهاي انرژي الکتریکي در ایران دست یابد. بي شک این امر درسایه همدلي و همکاري همه ما چندان دور از دسترس نخواهد بود.
پيام هيات مدیره :
در سال 1396 تداوم محدودیتهای ناشي از تحریم هاي فزاینده عليرغم اميدواري به نتيجه مذاكرات همچنان بازار با ركود اقتصادي روبرو بوده بطوریکه در این سال باتوجه به افزایش هزینه هاي دستمزد و سربار و ... نرخ فروش محصولات نسبت به سال قبل افزایش آنچنانی نداشته و علاوه بر آن براي رقابت در بازار ناگزیر سياست اعطاي تسهيلات خرید نسيه از سالهاي گذشته همچنان براي مشتریان اجرا شد.
به لحاظ وضعيت نامساعد فروش و ركود اقتصادي حاكم بر بازار شركت ناگزیر شد طي سال برنامه توليد خود را تعدیل نماید تا از افزایش موجودي محصولات ساخته شده در انبارها جلوگيري نماید.
هيات مدیره اميدوار است درسال مالي 1397 با پيگيري برنامه هاي بلندمدت خود شرایط مطلوبتري نسبت به گذشته ایجاد نماید و همچنان با بهره مندي از اعتماد سهامداران بتواند در صيانت از منابع شركت و منافع سهامداران ، گامهاي موثري بردارد.
اهم فعالیت های انجام شده در سال مالی منتهی به 31/06/1396
- افزایش 5/4 درصدی آمار تولید نسبت به سال قبل و رساندن آن به 000/434/2 دستگاه انواع مختلف الکتروموتور و پمپ آب کولری
- افزایش 26 درصد تولید به صورت همگن شده بر مبنای kw نسبت به سال گذشته که نشانگر رشد در تولید الکتروموتورهای صنعتی بزرگ است.
- افزایش 5/2 درصدی مقدار فروش در مقایسه با سال قبل که با اعمال افزایش نرخ فروش رقم حاصل از افزایش مبلغ فروش در مقایسه با سال قبل بالغ بر 12 درصد بوده که تفاوت ناشی از آن تغییرات در نرخ فروش است.
- تلاش در جهت کنترل هزینه ها و در نهایت کاهش قیمت تمام شده در مقایسه با سال قبل که با وجود فقط 12 درصد افزایش در رقم ریالی فروش، افزایش بیش از 24 درصدی در سود عملیاتی حاصل شده است.
- کنترل جریان وجوه نقد و کاهش هزینه های مالی به کمتر از 50 درصد در مقایسه با سال قبل، شاخص مطلوبی از عملکرد سال مالی مورد نظر بوده و تلاش در جهت حفظ همین روند در سال آتی ادامه خواهد داشت.
افزایش 57 درصدی EPS در مقایسه با سال قبل و رساندن رقم 416 ریال به 653 ریال به ازای هر سهم نتیجه تلاش بی وقفه مدیران و کارکنان شرکت بوده که بسیار چشمگیر و قابل توجه است و امیدواریم این روند افزایش در سال آتی نیز همچنان ادامه داشته باشد. افزایش رقم صادرات تا سقف 3/2 میلیون دلار که در مقایسه با سال قبل 28 درصد رشد داشته است.
- راه اندازی خطوط تولید ترکشن اسانسور با قدرت 5/5 و 5/7 کیلووات با همکاری شرکت SLC آلمان
- راه اندازی خطوط تولید الکتروموتورهای فوق سنگین با توان 400 تا 630 کیلو وات
- اصلاح ساختار سازمانی و بهینه سازی و بهره وری و اثر بخشی نیروی انسانی به ویژه ارتقای دانش فنی پرسنل و جایگزین نیروهای متخصص و تعدیل و کاهش پرسنب از 393 نفر در سال قبل به 351 نفر در سال عملکرد.
بيان برنامه ها و چشم اندازهاي شركت براي سال مالي آتي :
- خرید و نصب و راه اندازي باقيمانده ماشين آلات براي بازسازي
- شناسائي نيازهاي بازار داخلي در الویت اول و انتخاب پروژه هاي مناسب با ارزش افزوده بالا
- در اولویت قرار دادن توسعه بازارهاي صادراتي.
- سرمایه گذاري درخصوص توسعه توليدات شركت باتوجه به خلاء موجود در بازار و افزایش سهم بازارداخلي.
- برنامه ریزي در خصوص تسریع در اجراي پروژه هاي در دست اقدام بمنظور حضور فعال در بازار.
- شناساندن برند موتوژن و نفوذ در صنایع مختلف بمنظور رفع تنگناهاي توليدات داخلي.
- توسعه توليد موتورهاي خاص جهت پاسخگویي به نيازهاي داخلي باتوجه به محدودیت هاي موجود.
- توجه به سياستهاي كلان دولت درخصوص چشم اندازها و برنامه هاي استراتژیک و هم آهنگ شدن با آن همگام با تکنولوژي های روز دنیا
- سياست گذاري درخصوص بروز نگهداشتن تکنولوژي محصولات و امکانات شركت در جهت افزایش ارزش افزوده توليدات.
بیانیه ماموریت
- تولید، تامین کلیه الکتروموتورها و مولدهای انرژی الکتریکی جهت رفع نیازهای کشور در حوزه صنعتی و خانگی و بخش صادرات
چشم انداز
- موتوژن هلدینگ معتبر سازنده و تامین کننده تجهیزات تولید و مصرف بخش انرژی در کلاس جهانی
ارزش ها
- مشتری مداری
- تعالی سازمانی
- کرامت انسانی
- شایسته سالاری
- کارگروهی - مصالح اجتماعی

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.