A+ A A-

banksina0996

بانک سینا تجربه متفاوت بانکداری با چهار رکن
وفاداری مشتریان، همراهی سهامداران، تلاش صادقانه کارکنان، مدیران آگاه به زمان و مکان


در کسوت خبری نزدیک به نیم قرن است که در کوچه پس کوچه های این شغل پرسه می زنم و چه دیده و شنیده های بسیاری را به اسب قلم نشانده ام و تاخته ام و چه بسیار پرشمار مدیرانی که احوالشان را بنوشته ام از عملکرد خوب و بد و ... گرچه اکنون قلم شده عصای پیری ولی آنچه در تالار هتل انقلاب دیدم خستگی از تن فرسوده‌ام بدر کرد و به شکرانه این نعمت از خداوند جمیل و جمال شاکرم.

به روز مجمع سالانه بانک سینا در کنجی تن خسته را بر روی صندلی کشانده و به حاضرین در مجمع می نگریستم که به نرمی، دستی به دوشم نشست. گرمایی دلنواز که نه سنگینی دوربین داشت نه سبکی قلم که دست پُرمهری بود و انرژی بخش. برخاستم و جناب رحمت اله صادقیان از مدیران ارشد بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی را دیدم که به حرمت قلم ارجم می دهد و آمده تا مجمع سالانه بانک سینا را هدایت گر باشد. صفی بود در پشت ایشان که جناب محمدرضا پیشرو مدیرعامل خدوم بانک سینا دومین و جنابان دانیالی ، ساروخانی، جناب منشادی، نعمت اللهی، مسعود پشم چی، علیرضا تقدیری و عزیزان دیگر ... پشت به پشت هم. آنی یاد خط و بچه های رزم افتادم در روزها و شبهای عملیات که برای جهاد فی سبیل اله چه خالصانه به صف می رفتند و امروز این خادمین در این سنگرها به نوعی دیگر به جهاد.
عرض می کردم که این صف برای حرمت قلم بود که این نیکان خوب می دانستند و شایستگی بجا آوردند و خداوند تو را شاهد می گیرم که من لم یشکر المخلوق و من لم یشکر الخالق ... و من سجده شکر بجا می آورم به این حضور مردان بی ادعا در این مرز و بوم. اینجا بود که اشک شوق بر چشمانم نشست که آنانکه حرمت قلم و خدایی که بدان قسم خورده را می دانند البته که چه بلندمرتبه اند.

banksina09963
در آخر به جناب محمدسعیدی کیا می بایست تبریک گفت با این جمع مدیران ارزشی که به شایستگی در مسند کار نشانده است و انک لعلی خلق العظیم.
« و براستی که تو را خوبی والاست». ای اشک لختی امانم ده... پس از نیم قرن کار خبری کردن در نقاط مختلف از منطقه جنگی تا قحطی و زلزله‌زده‌ها از بوسنی در قلب بالکان تا سوریه و عراق و غیره و غیره که با ترس و شوق و از لطف چه پرشمار گذران شده و هر کدام قابی شده در دفتر خاطرات ، هیچ کدام به این پر رنگی در ذهنم نقش نبست که به حرمت نون والقلم و ما یسطرون این صف حرمت پاداش نیکویی بود که جناب پیشرو در قامت دکترین رفتاری و کاری خود اهدایش می دارد و ارزانی ما اهل مطبوع . یا حق.
مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بانک سینا (شرکت سهامی‌عام) مورخ 05/09/1396 در محل هتل پارسیان انقلاب برگزار گردید.
در این مجمع که با حضور 52/83 درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای رحمت اله صادقیان بود، که جنابان موسی برزگری و داود حمزه در مقام نظار اول و دوم و آقای مجتبی دهقاندار به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 30/12/1395 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 96 ریال به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
چشم انداز
-تبدیل شدن به بانکی پیشرفته، نوآور، کارآمد، مشتری مدار و الهام بخش.
-برخوردار از تکنولوژی پیشرفته، نیروی انسانی توانا و مبتکر طرح های نوین بانکی.
-پیشتاز در ارائه خدمات پولی و بانکی در بین بانک های کشور با هدف ایجاد ارزش آفرینی بیشتر برای ذینفعان.
-تبدیل شدن به یکی از نهادهای معتبر پولی و بانکی منطقه (خاورمیانه و آسیای غربی)
بیانیه ماموریت
-ارائه خدمات مالی و بانکی متنوع و با کیفیت و منطبق با استانداردهای جهانی (با بهره گیری از فناوری های نوین) به عموم جامعه به عنوان اولین نهاد غیردولتی در عرصه فعالیت های مالی و پولی، کسب سود و ارزش آفرینی بالاتر برای سهامداران خود نسبت به رقبای درون مرزی، اهمیت دادن به منابع نیروی انسانی و کارگروهی، کمک به رشد و شکوفایی اقتصاد کشور.
اهداف راهبردی
-افزایش سهم بازاری از منظر سودآوری در بازار سرمایه
-افزایش سهم بازاری بانک در بازار پول
-افزایش جلب رضایت ذینفعان
-افزایش بهره وری نیروی انسانی
-ارتقاء جایگاه بانک در حوزه بانکداری الکترونیک
-ایجاد اشتغال و کمک به محرومیت زدایی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته در راستای عملی سازی اصول ابلاغی اقتصاد مقاومتی.
استراتژی ها
توسعه فعالیت های بانکداری بین الملل
تقویت سیستم های بازاریابی
توسعه بازار و بانکداری شرکتی
ارائه سبد محصولات رقابتی و متمایز
توسعه سرمایه انسانی
توسعه بانکداری الکترونیک و تقویت امنیت آن
کمک به توسعه متوازن اقتصادی کشور از طریق تامین مالی طرح های دارای توجیه اقتصادی در مناطق کمتر توسعه یافته در راستای تحقق اهداف اجتماعی.
افتخارات و دستاوردهای بانک در سال 1395
1-در سال 1395 با عزم جدي در اجراي هر چه بيشتر در شفافيت اطلاعات و رعايت مقررات و ضوابط محيط حقوقي بانک (بالاخص ضوابط و مقررات ابلاغي بانک مرکزي ج.ا.ا)، اين بانک موفق به اخذ 75/1 درصد جايزه معافيت و آزادسازي سپرده قانوني(از نرخ 13 درصد به نرخ 25/11 درصد)، گرديد.
2-پذيرفته شدن بانک در گروه 100 شرکت برتر کشور در سال 1395 (با ارتقاء 11 رتبه اي، موفق به اخذ رتبه 38 گرديده(.
3-حضور در بين 50 شرکت فعالتر بورس.
4-ساخت و افتتاح مجتمع آموزشي همکاران خير بانک، در منطقه قلعه گنج کرمان.
5-ساخت مدرسه در منطقه زرنديه ساوه و تهيه جهيزية 25 زوج در منطقه سيستان و بلوچستان، از طريق تخصيص کمک هاي مردمي جذب شده توسط بانک.
6-اهداي 25 دستگاه آمبولانس به مناطق کمتر برخوردار کشور، از محل صرفه جويي در هزينه هاي تبليغاتي و عدم چاپ تقويم و سررسيد.
7-تقدير معاون اول رئيس جمهور، از اقدامات بانک در توسعه و رونق اقتصادي منطقه قلعه گنج.
8-تقدير وزير کشور از بانک، در اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي- ابلاغي مقام معظم رهبري، در محروميت زدايي از مناطق محروم به ويژه منطقه قلعه گنج.
9-تقدير رئيس کل بانک مرکزي، از همکاري و مشارکت بانک در اجراي نخستين کمپين اطلاع رساني نظام بانکي.
10-کسب رتبه سوم در بين 10 بانک برتر تجاري جهان اسلام.
11- کسب لوح تقدير هفتمين دوره جايزه ملي مديريت مالي ايران و دهمين کنفرانس حسابداران و مديران مالي، به لحاظ رعايت استانداردهاي شفافيت عملکرد.
12- دريافت لوح تقدير چهارمين جشنواره ملي بهره وري، در شاخص هاي حاشيه سود و فروش سرانه.
13- دريافت نشان توانمندي در چهارمين دوره جايزه ملي مديريت فن آوري و نوآوري.
14- اهداي لوح تقدير و تنديس صنعت برتر در تحقق سند چشم انداز افق 1404 به بانک.
15- دريافت نشان استقامت ملي در توليد و خدمات، نشان مبارزه با پولشويي در صنعت بانکداري، لوح تقدير
و نشان عالي برترين روابط عمومي خلاق و دانش محور در پانزدهمين اجلاس استقامت ملي در توليد وخدمات.
16- کسب رتبه سوم تراکنش هاي موفق شتابي از سوي بانک مرکزي.
17- کسب رتبه دوم نظام بانکي، در شاخص هاي عملکردي شبکه شتاب.
18- دريافت نشان برند شايسته ملي، از منظر رضايتمندي مشتري، محيط زيست وکيفيت در اولين کنگره سراسري نشان شايسته ملي.
19- جزء 3 بانک سود ده به سهامداران در انتهاي سال مالي 1394
20- برگزيده چهارمين جشنواره برترين شرکتهاي ايران(تاپکس) از سوي موسسه بين المللي پژوهشهاي صنعتي ايران و انجمن مفاخر صنعتي.
21- بانکدار موفق سومين جشنواره و نمايشگاه ايران بانک 2015
22- اعطاي نشان ملي برترين روابط عمومي دانش محور و کارآمد در صنعت بانکداري به روابط عمومي بانک در هفتمين اجلاس مديران و روساي شرکتهاي توليدي و خدماتي نمونه سراسر کشور (ايتک(.
23- مفتخر به ارائه خدمات تأمين مالي اهالي مناطق کمتر برخودار و محروم کشور، با انعقاد قرارداد و اعطاي تسهيلات به مبلغ 170/1 ميليارد ريال به 258 طرح اشتغالزايي و پرورش ماهيان خاوياري، با ظرفيت اشتغالزايي 811/2 نفر تا پايان سال مالي مورد گزارش(تعداد کل طرحهاي مصوب در دست بررسي و اقدام تا تاريخ مذکور، تعداد 572 طرح به مبلغ 286/3 ميليارد ريال و با برآورد ظرفيت
اشتغالزايي 025/7 شغل مي باشد)، جهت کمک به رونق و توسعه طرحهاي کوچک و متوسط در مناطق مذکور(با کمک بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي، بنياد علوي، معاونت توسعه روستايي و مناطق محروم کشور نهاد رياست جمهوري و استانداريهاي کشور(.
24- مفتخر به اعطاي تسهيلات بيش از 112 ميليارد ريال به 744 مددجوي کميتة امداد امام خميني(ره) تا پايان سال مالي 1395 جهت خريد خودرو حمل مسافر و بار، با هدف کمک به توسعه اشتغال و رونق شبکه حمل و نقل در مناطق کمتر برخوردار(در چارچوب تفاهم نامه في مابين).
اولویت بانک سینا اعطای تسهیلات به مناطق روستایی است
مدیرعامل بانک سینا با اشاره به اقدامات زیرساختی در این بانک برای ارائه بهینه خدمات به هموطنان گفت: بانک سینا اقدامات قابل‌توجهی را در زمینه ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها به‌ویژه در حوزه بانکداری بین‌الملل و فناوری اطلاعات به انجام رسانده است.
مهندس پیشرو افزود: توسعه زیرساختی در بانک سینا را نه تنها هزینه نمی‌دانیم بلکه معتقدیم مجموعه اقداماتی که در این راستا انجام می‌شود، سرمایه‌گذاری و دارایی نامحسوس و نامرئی بانک است که در کنار عواملی چون رقابت‌پذیری، مشتری‌مداری و خلاقیت، زمینه‌ساز پایداری بانک و افزایش رضایتمندی مشتریان خواهد بود.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: بانک سینا در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد رونق در مناطق مختلف کشور به‌ویژه مناطق روستایی، نسبت به اعطای تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی خرد و متوسط اقدام می‌کند.
وی تصریح کرد: اعطای تسهیلات به طرح‌های مناطق محروم از آنجا که به اشتغال و تولید، محرومیت‌زدایی، صرفه‌جویی هزینه‌ها و توسعه منطقه می‌انجامد، از قداست ویژه‌ای برخوردار است و بانک سینا نیز اهمیت خاصی برای این موضوع قائل بوده و با جدیت پیگیر به انجام رسیدن طرح‌های اشتغال‌زایی در این مناطق است.

banksina09962
اهم برنامه ها و طرح های بانک در سال 1395
-تامین مالی طرح های بزرگ و یا ملی برای فعالان اقتصادی (با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی)
-انعقاد قرارداد همکاری جهت پذیرش ضمانتنامه های صندوق های ضمانت صادرات و ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک
-اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان
-ارتقاء توان رقابتی بانک در ارائه خدمات بانکداری الکترونیک
-بازنگری ساختار طبقه بندی مشاغل بانک، به منظور ارتقاء سطح رضایت مندی کارکنان و افزایش کارایی و بهره وری آنها
-اقدامات در راستای اجرا و عملیاتی سازی پروژه ارزیابی متوازن (BSC) بانک (به عنوان یکی از موثرترین ابزارهای مدیریت، برای پیاده سازی و نظارت بر اجرای استراتژیهای بانک).
-ارائه اطلاعات و مستندات و برنامه های عملیاتی و توسعه ای بانکف به مشاور آلمانی طرف قرارداد (شرکت KPMG)، جهت اخذ مجوز ایجاد شعبه در مونیخ آلمان.
-اعطای تسهیلات در قالب طرح های اشتغالزایی استانی
-اجرای مفاد تفاهم نامه چند جانبه فی ما بین با استانداریها، معاونت توسعه مناطق روستایی و بنیاد علوی ، جهت اعطای تسهیلات به منظور از طرح های اشتغالزا برای توسعه پرورش ماهیان خاویاری در کشور.
-اجرای مفاد تفاهم نامه 3 جانبه با کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد علوی، جهت اعطای تسهیلات خرید خودرو به مددجویان.
-حضور بانک در مناطق محروم، به منظور ارائه انواع خدمات بانکی و مالی به اهالی این مناطق.
-کمک به توسعه متوازن اقتصادی کشور، از طریق تامین مالی طرح های ارزبر در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم (در راستای تحقق اهداف اجتماعی)
-خرید 25 دستگاه آمبولانس، از محل صرفه جویی در هزینه چاپ سررسی، جهت اهدا به مراکز درمانی و بهداشتی در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم کشور.
-افزایش سقف اختیارات ارکان اعتباری
-بازنگری فرایندهای عملیاتی و بروزرسانی آئین نامه ها و ضوابط جاری بانک و تطبیق مستمر آنها با ضوابط و مقررات بانک مرکزی و سایر نهادهای ذیربط (محیط حقوقی بانک)

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.