A+ A A-

لامپ پارس سر قطار صنعت و روشنایی

مجمع سالانه لامپ پارس صبح روز پنج شنبه مورخ دهم خرداد که مصادف بود با 24 ماه رمضان المبارک در ساختمان اصلی شرکت واقع در سپهبد قرنی به ریاست جناب مهندس هوشنگ دادوش برگزار گردید با اینکه دعوتی به مجمع لامپ پارس نمی داشتم ولی چه کنم که محبت و مهر حضرت دوست جمعه هم به مکتب آورد... در مسیر نشریه تا تالار ساختمان مرکزی شرکت در ذهنم می گذشت آن شاه بیت کنشگر اقتصادی: در فرنگستان همه مشغول کار هستند و کارخانجات بسیارند و از ششصد ذرع زغال بیرون می آرند در حالی که مردم ایران تمام بیکار مانده همدیگر را می پایند.
و این روزها با یک چوب خط فیش حقوقی در دست هر بدهکار، بر سر مدیران کوبیده می شود. در حالیکه مدیر گرانترین واحد است که آنچه بر ما گذشته از بی مدیری بوده و هست . مدیر استون برنامه است و هر آنچه به تعالی می برد همت مدیر است. تدبیر مدیر است، تعهد مدیر است. عزیزان هی مزنیدش. لامپ پارس حاصل پایمردی زنان و مردانی است که فعل خواستن را صرف می کنند و امروز روشنی چراغ امیدها با پایمردی و تلاش این سر قطار صنعت روشنایی روشن و درخشان می باشد.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت لامپ پارس شهاب (سهامی‌عام) مورخ 10/4/1395 در محل شرکت برگزار گردید.
در این مجمع که با حضوراکثریت سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای هوشنگ دادوش بود، که جنابان حسین ماهرو و سید محمدصادق آل یاسین در مقام نظار اول و دوم و آقای بهمن دژاکام به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 29/12/1394 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 200 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
پيام هيات مديره
- همانند چند سال گذشته ، تاكيد پيام هيات مديره در سال جاري، بر شتاب گرفتن دگرگوني هاي بنيادين در صنعت لامپ و لزوم انطباق توليدات و كسب و كار شركت با اين تغييرات شگرف تكنولوژيكي مي باشد . ضرورت صرفه جويي در مصرف انرژي به ويژه لزوم كاهش مصرف سوخت هاي فسيلي بدليل پي آمدهاي ويرانگر آن بر تندرستي ، زندگي انسان ها و نگاهداشت زيست بوم ، موجب گرديده تا صنعت الكترونيك در تامين روشنايي به خدمت گرفته شود . به كارگيري صنعت الكترونيك براي توليد نور، بارزترين جهش تكنولوژيكي در سه دهه اخير بوده است كه موجب توليد و عرضه لامپ هاي نوين پر بازده فوق كم مصرف LED شده است .
- اينك لامپ LEDسال هاي اوليه پيدايش خود را پشت سر گذاشته است. در اين مسير؛ بازده نوري ، طول عمر و كاركرد آن به طور فزاينده اي بهتر و برتر گرديده و از سوي ديگر قيمت آن نيز روند كاهشي چشم گيري را به گونه اي پيوسته طي نموده است.بدين ترتيب رده محصولات قديمي مانند؛ لامپ رشته اي و لامپ هاي تخليه گازي(فلورسنت، گازي...) مورد تهديد جدي قرار گرفته، در نتيجه تاب ايستادگي در برابر فايده هاي ارزنده LED را از دست داده اند و تقاضا براي آنان با روند شديدكاهشي روبرو بوده است، تا جايي كه در همين راستا، بر پايه مصوبه مورخ 26/1/95 هيات دولت، مقرر نموده است، تا توليد لامپ رشته اي بيش از 40 وات پيش از پايان سال 1395 متوقف و ممنوع گردد .
- بدين ترتيب محيط كسب و كار و صنعتي كه شركت در آن فعاليت مي نمايد، دچار تغييرات گوهرين (ماهوي)گشته در نتيجه ناگزير لازم است براي دستيابي به هدف "ماندگاري و توسعه پايدار شركت " چشم انداز، ماموريت ، اهداف و راهبردهاي اصلي بنگاه را بازانديشي و بازتعريف نمود تا بر پايه آن بتوان اقدام به پياده سازي گام هاي فرايند بازآفريني شركت براي هم خواني با شرايط جديد نمود . براي پاسخ گويي به اين چالش ها ، از چند سال پيش راهبردهاي لازم چاره انديشي و طراحي شده تا با پياده سازي آن ها، شركت بتواند دوره گذار از " صنعت توليد لامپ " به " صنعت روشنايي الكترونيكي" را با موفقيت پشت سر بگذارد .
- پايين آوردن برنامه ريزي شده سهم لامپ هاي سنتي (مانند؛ لامپ رشته اي و فلورسنت( در سبد محصولات شركت ، به ويژه كاهش شديد سهم لامپ رشته اي از سويي و جبران اين كاهش، با سرمايه گذاري سخت افزاري و نرم افزاري روي فناوري الكترونيك و توليد LED و تنوع بخشي به آن ( فروش اين لامپ در سال 94 نسبت به سال 93 افزون بر 50درصد افزایش داشته است)، و افزودن چراغ LED و روشنايي هوشمند به سبد محصولات ، از سوي ديگر ، از جمله اقدامات به عمل آمده در راستاي انطباق با دگرگوني ها و دستيابي به توسعه پايدار شركت بوده است . در همين راستا افزودن؛ روشنايي خورشيدي ، خدمات مهندسي طراحي روشنايي ، سامانه روشنايي يكپارچه ، سامانه روشنايي هوشمند ، اجراي قرارداد تامين روشنايي و مديريت انرژي از ديگر اهدافي است كه در دست برنامه ريزي و اقدام مي باشند .
- از جمله عوامل كليدي براي اجراي موفقيت آميز راهبردهاي ياد شده در بالا؛ مي توان به داشتن نيروي انساني با دانش روز و توانمند، تهيه سرمايه در گردش قابل توجه (با توجه به قيمت چندين و چند برابري رده محصولات نوين نسبت به محصولات سنتي ) ، ساختار سازماني و ساز و كار هاي مديريتي با انعطاف سريع و پيشگامي در ارايه محصولات نوين جهت ارزش آفريني براي مصرف كنندگان و به دست آوردن رضايت آنان مي باشد . براي فراهم نمودن بن مايه هاي ياد شده در بالا ، هدف گذاري و برنامه ريزي هاي لازم به منظور مديريت فرايند بازآفريني شركت و دگرساني از شركت توليد كننده لامپ به شركتي پيشگام در كسب و كارهاي نوين تامين روشنايي به عمل آمده و در درست اقدام و پيگيري مي باشند .
شركت لامپ پارس شهاب در تاريخ 19/8/1348 به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شده و طی شماره 13580 دراداره ثبت شركتها و مالكيت صنعتي تهران به ثبت رسيده است. شركت درتاريخ 24/11/1374 به شركت سهامي عام تبديل و در همان تاريخ درسازمان بورس اوراق بهادار تهران پذيرفته شده است در حال حاضر، شركت لامپ پارس شهاب جزء واحدهاي زيرمجموعه شركت سرمايه گذاري پارس توشه مي باشد. مركز اصلي شركت در تهران و كارخانه در شهرستان رشت واقع است .
جايگاه شركت در صنعت
شركت لامپ پارس شهاب در صنعت روشنايي فعاليت مي كند. رشد فروش شركت در سال جاري نسبت به سال قبل 5/4درصد مي باشد. و در بين شركتهاي فعال در اين صنعت با حجم فروش بيش از 1832 ميليارد ريال در رده اول قرار دارد. محصولات توليدي شركت در بازار داخل و خارج از كشور عرضه مي گردد.

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.