A+ A A-

photo 2018 05 05 11 06 12

 

به گزارش اقتصاد و بیمه مجمع عمومي فوق العاده شرکت بیمه آرمان (سهامي عام) دوشنبه ۲۸ اسفند ۹۶ در محل سالن اجتماعات شرکت تشکيل گرديد. در اين مجمع که با حضور ۷۴.۳۶ درصد سهامداران حقيقي و حقوقي، اعضاي هيات مديره، نمایندگان بیمه مرکزی، بورس، حسابرسی و بازرس قانوني برگزار شد؛ رياست مجمع بر عهده دکتر مجید شایسته بود و آقایان متولی زاده و رضی زاده در مقام نظار اول و دوم و مجدرضایی به عنوان منشی مجمع انتخاب شدند. 

در ابتدا، کریم همتی مدیر روابط عمومی بیمه آرمان ضمن خیرمقدم و تبریک فرارسیدن ماه رجب و میلاد امام محمد باقر(ع) و نیز سال جدید به حاضران، با اشاره به افتخارات این شرکت در سال ۹۶ از جمله کسب رتبه سطح یک توانگری مالی، از سهامداران خواست با تصویب افزایش سرمایه برگ زرین دیگری به افتخارات این شرکت بیفزایند.
در ادامه دکتر بیانیان مدیر عامل موفق مجموعه گزارش توجيهي هيات مديره مبني بر لزوم افزايش سرمايه را قرائت کرد و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانوني، مجمع نشينان با ذکر صلوات ضمن تصويب افزايش سرمايه از مبلغ ۱۲۰۰ به ۱۵۰۰ میلیارد ریال به تغيير ماده مربوطه اصلاح نامه راي مثبت دادند.
لازم به ذکر است این افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران به مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال صورت گرفت.
بنا به گفته دکتر بیانیان مدیر عامل بیمه آرمان این افزایش سرمایه در راستای الزامات شورای عالی بیمه و هیات وزیران مبنی بر رسیدن حداقل سرمایه شرکت های بیمه به ۱۵۰۰ میلیارد ریال بوده است.
شایان ذکر است بنا بر تصویب هیات وزیران تا پایان سال ۹۶ حداقل سرمایه شرکت های بیمه برای ادامه فعالیت در سال ۹۷ باید به مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد ریال می رسید وگرنه این شرکت ها یا در یکدیگر ادغام شده و یا فعالیتشان تعلیق پیدا می کرد.
به گفته دکتر بیانیان از نقاط قوت بیمه آرمان برند پیشرو و خوش نام آن و کسب توانگری سطح یک مالی است که امسال حاصل شد.
همچنین در حاشیه این مجمع مدیرعامل این شرکت با اعلام اینکه در برنامه های مدیریت بیمه آرمان افزایش سرمایه دو مرحله ای از ۱۲۰۰ به ۱۸۰۰ میلیارد ریال بررسی گردیده بود که در مرحله اول آن ۳۰۰ میلیارد ریال از aمحل مطالبات حال شده و آورده نقدی در این افزایش سرمایه شرکت می کند و مبلغ ٣٠٠ میلیارد افزایش سرمایه دیگر از محل اندوخته سرمایه ای در صورت تصویب مجمع فوق العاده آتی تامین خواهد شد.
دريك جمع بندي كلي، مي توان گفت بیمه آرمان با تمام فراز و فرودها، در سال ١٣٩٦ توانست ققنوس وار به مدد مدیری با تجربه و با باور قلبی به کار تیمی و خرد جمعی، به موفقیت هایی نائل گردد که کمتر کسی در این بازه زمانی کوتاه از سکان داری مدیر جدید بر آن ایمان داشت.
حسن ختام صحبت هاي این مدیر رزومه دار صنعت بیمه کشور اعلام این نکته بود که در نتیجه تلاش دو ساله وی و مجموعه اش این مهم میسر گردید که در آخرین روز سال ۱۳۹۶ شرکت بتواند این سد را نیز شکسته و به دشتی گسترده برسد برای آرامش بخشیدن به معیشت مردم ایران زمین؛ نتیجه تلاشی دو ساله که دوست و دشمن بر موفقیت هاي حاصل شده آن شهادت می دهند.
هدف از انجام افزایش سرمایه
هدف شركت بيمه آرمان (سهامي عام)، از افزايش سرمايه موضوع اين بيانيه ثبت، به شرح زير مي باشد
- برمبناي مصوبه هيات وزيران در تاريخ 24/11/1395 در خصوص حداقل سرمايه موسسات ، موضوع ماده 36 قانون تأسيس بيمه مركزي ايران و بيمه گري، الزامي است به منظور حفظ امتيازات فعاليت شركت در كليه رشته هاي بيمه اي مدنظر، سرمايه شركت بيمه آرمان از 200/1 ميليارد ريال به 000/2 ميليارد ريال، افزايش يابد.
- تاكيد بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران بر افزايش سرمايه شركت هاي بيمه به منظور افزايش ظرفيت شركت ها براي قبول ريسك.
- حفظ و افزايش نسبت توانگري مالي مطلوب با توجه به آيين نامه مصوب شوراي عالي بيمه.
- تامين شرايط لازم به منظور افزايش سرعت دستيابي به اهداف و برنامه هاي از پيش تعيين شده شركت، منطبق با چشم انداز آتي صنعت بيمه در كشور( توسعه ضريب نفوذ بيمه اي، برقراري نظام توانگري مالي، تغيير نظارت تعرفه اي به مالي و...)
- افزايش سطح قابل تحصيل دارايي هاي ثابت مورد نياز شركت مطابق با سرمايه و در انطباق با آيين نامه شوراي عالي بيمه و مقررات بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران.
- افزايش سود آوري و بازدهي شركت از طريق افزايش ظرفيت نگهداري از بيمه نامه هاي صادره و ايجاد قابليت انعطاف در سهم نگهداري.
- افزايش سودآوري و بازدهي شركت از طريق افزايش توان سرمايه گذاري با استفاده از منابع حقوق صاحبان سهام علاوه بر ذخاير فني و در نتيجه افزايش سطح فعاليت شركت در بازار پول و سرمايه كشور.
- اصلاح ساختار مالي شركت و برقراري تناسب بين سرمايه شركت، حق بيمه صادره و ذخاير فني و آماده سازي شركت جهت حضور شايسته و پرتوان در بازار سرمايه كشور.
آخرين افزايش سرمايه 
افزايش سرمايه قبلي شركت بيمه آرمان به استناد صورتجلسه هيات مديره مورخ 17/01/1393 و اجازه مجمع عمومي فوق العاده مورخ 02/04/1392 و مجوز شماره 262299/121 مورخ 20/01/1393 سازمان بورس و اوراق بهادار سرمايه شركت از مبلغ 600 ميليارد ريال به مبلغ 200/1 ميليارد ريال، مبلغ 600/586 ريال معادل 8/97 درصد از محل آورده نقدي و مبلغ 199/13 ريال معادل 2.2 درصد از محل مطالبات حال شده افزايش يافته است.

 

photo 2018 05 05 11 05 52

photo 2018 05 05 11 06 16

photo 2018 05 05 11 06 27

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.