A+ A A-

photo 2018 05 05 11 31 48

به گزارش اقتصاد و بیمه، مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت مارگارین(سهامی‌عام) مورخ 27/01/1397 در محل پژوهشگاه صنعت نفت، سالن همایش کاسپین برگزار گردید.
در این مجمع که با حضور 66/89 درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای اسامه آیت اللهی بود، که جنابان امیر شفیعی و جواد سنگنیان در مقام نظار اول و دوم و آقای محمدرضا شمس به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 30/09/1396 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129و با تقسیم سود 4 ریال به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
همچنین موسسه حسابرسی رازدار به سمت حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی و موسسه حسابرسی فریوران راهبرد به سمت بازرس قانونی علی البدل شرکت برای مدت یک سال (سال مالی منتهی به 30/09/1397) انتخاب گردیدند.
اعضاء اصلی و علی البدل هیات مدیره شرکت برای مدت دو سال به شرح ذیل انتخاب گردیدند:
اعضاء اصلی
- شرکت گلتاش (سهامی عام)
- شرکت سهامی قند نیشابور (سهامی عام)
- شرکت پاکسان (سهامی عام)
- شرکت خدمات بیمه ای پوشش توسعه بهشهر (سهامی عام)
- شرکت شکر (سهامی عام)
اعضاء علی البدل
- شرکت سرمایه گذاری ملی ایران - سما (سهامی عام)
- شرکت سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر ایران (سهامی عام)
دکتر محمدرضا شمس مدیر تلاشگر و محقق شرکت در بخش هایی از گزارش خود در مجمع با اشاره به برنامه های هلدینگ و هماهنگی مدیران ارشد مجموعه جهت هم افزایی افزود ما با اینکه با تولید، توزیع و فروش بیش از 183 هزار تن روغن و افزایش و دستیابی به سهم بازار حدود 14 درصد توانستیم در این زمینه موفق باشیم بر استمرار این روند یعنی کسب سهم بیشتر از بازار در دکترین کاری خود باور داریم و با حمایت شما سهامداران به دنبال کسب سهم فزون تری هستیم. این مدیر موفق که به تازگی و در پایان سال جایزه مدیر بهره ور و حامی مصرف کننده را با شرکت مارگارین اخذ کرده در ادامه با اشاره به توجه ویژه به امر صادرات و ارتقاء مستمر کیفیت محصولات تولیدی افزود: با تدوین برنامه های مدیریتی خود و اجرائی کردن آن درصدد هستیم تا به چشم اندازی که در سال 1393 برای شرکت ترسیم گردیده و در پایان سال 97 باید به آن دست یابد حرکتی جهش وار داشته باشیم تا به مقصد برسیم. به گفته مدیر ارشد مجموعه، شرکت به جهت تداوم تولید و استمرار و پایداری در برنامه های خود از سال بحران گذشت و امید است با حمایت همه جانبه مسئولان و مردم در راستای حمایت از کالای ایرانی بتوانیم در جهت ارزش آفرینی برای برند خوش آوازه مارگارین که در سلامت و بهداشت و کیفیت برترین می باشد افتخارآفرینی بیشتری برای ذینفعان رقم بزنیم.
به گفته این مدیر خوش فکر، گسترش بازارهای فروش محصولات و تنوع بخشی شیوه های فروش و تولید محصولات و معرفی محصولات جدید از اولویت های کاری تیم مدیریت وی در سال مالی آتی خواهد بود. دکتر شمس در پایان گزارش خود اضافه کرد:
اين شركت اميدوار است با عنايت خداوند بزرگ ، همدلي، همراهي و تلاش تيم مديريت، كاركنان و حمايت سهامداران محترم، همكاري بيش از پيش شركاي تجاري و همكاري سازمانها، دستگاهها و موسسات دولتي در سال 1397 به اهداف خود دست یازید، همچنین با توجه به حذف مبلغ 2000 ريال به ازاي هر كيلو روغن وارداتي توسط گمركات كشور از ابتداي فروردين ماه 1397، جذب تسهيلات ريالي ارزان با حداقل نرخ بهره از بانك ملي ايران، برنامه ريزي و اقدامات به عمل آمده با ساير شركت هاي روغني در جهت تقليل و نهايتاً حذف تخفيفات، هدايت فروش محصولات شركت به صورت مويرگي از طريق شركت هاي پخش، راه اندازي پروژه IE (روغنهاي بدون ترانس )، تقليل هزينه هاي غيرضروري كه در سال آتي مورد نياز شركت نمي باشد، تقليل خواب موجودي مواداوليه به جهت جلوگيري از افزايش هزينه هاي مالي و فروش دارائي هاي غير مولد و تبديل و جايگزين نمودن ماشين آلات توليدي بتواند ضمن افزايش ظرفيت توليد به بيش از 200 هزار تن و تنوع بخشی به تولید انواع محصولات و افزايش سهم بازار تا ميزان 15 درصد تأثير بسزايي در بهبود شرايط و سودآوري شركت طي 9 ماهه آتي سال مالي 1397 را فراهم آورد انشاءا...
پيام هيات مديره
در طليعه ي شصت و سومين سال فعاليت شركت و در چهارمین سال تولد دوباره آفتاب، سال 1396 را در حالي به پايان می بریم كه با تکیه بر لطف خداوند منان، حمایت سهامداران محترم، گروه سرمایه گذاری توسعه ملی، مدیریت گروه توسعه صنایع بهشهر، همکاری سازمان ها، موسسات و دستگاه های دولتی و نظارتی مرتبط با صنعت غذا و روغن، شرکای تجاری اعم از تامین کنندگان، توزیع کنندگان و مشتریان، همدلی و همراهی تیم مدیریت و تلاش همکاران و نهادهای محترم، شاهد کارنامه ای ارزنده به شايستگي نام آفتاب باشیم:
- توليد، توزيع و فروش بيش از 183 هزار تن روغن
- افزايش و دستیابی به سهم بازار حدود 14 درصد
- کسب جایگاه دوم تولید و توزیع در صنعت روغن نباتی کشور
- ایجاد سهم 30درصدی صادرات روغن و کسب جایگاه اول کشور در صادرات
- طرح ريزي و اجراي بيش از 20 پروژه در حوزه های عمرانی، تولیدی و بازاريابي و فروش
- ارتقا سيستم ERP در حوزه مدیریت و عملیاتی نمودن سیستم (OPM) و مدیریت نگهداری و تعمیرات (EAM)
- نهایی نمودن و اتمام فاز دوم سیستم یکپارچه مدیریت و اخذ گواهینامه بین المللی از IMQ ایتالیا برای سیستم های ISO22000 و HACCP
- ارتقا و توسعه سیستم های گزاردهی، داشبورد مدیریت و توسعه هوش تجاری (BI)
- راهبری شرکت پخش تخصصی در قالب شرکت زرین پخش بهشهر جهت توسعه توزیع و فروش HRC
- اخذ گواهينامه گواهینامه کشوری و استانی رعايت حقوق توليدكنندگان و مصرف كنندگان از سازمان حمايت توليد كنندگان و مصرف كنندگان کشور
- انتخاب مدیریت و نهادهای شرکت اعم از شورا، بسیج و انجمن اسلامی شرکت به عنوان نمونه در سطح شهرستان های استان تهران
- تحقق سود تعهد شده به سازمان بورس و اوراق بهادار و سهامداران محترم در سال مالي 2016
- و ...دستاوردهاي ديگر
بدينوسيله لازم مي دانيم از طرف هيات مديره از كليه عزيزان تشكر و قدراني نموده و آرزوي سلامتي، بهروزي و توفيق روز افزون براي ايشان، شركت گرانقدر مارگارين، خانواده محترم گروه توسعه صنايع بهشهر و صنعت ايران اسلامي را از خداوند منان خواهانيم. در سالي كه گذشت، شركت مارگارين )سهامي عام(، نيز همچون برخي صنايع ديگر با چالش هاي گوناگون مواجه گردید لازم است به استحضار سهامداران محترم برساند شرکت مارگارین در اواسط ابان ماه 1395 نسبت به تدوین اهداف و پیش بینی درآمد و هزینه ها و سود و زیان سال 1396 براساس اطلاعات موجود اقدام نمود. طبق برآورد به عمل آمده از آنجا که روند توليد و فروش شركت روند افزايشي بوده با برنامه ريزي انجام شده مقرر گرديد نسبت به افزايش ميزان توليد تا ميزان 000/195 تن در سال 1396 اقدام و با حفظ ارزش برند سهم بازار را افزايش يابد در پيش بيني صورت گرفته توسط شركت مارگارين همانند ساير شركتهاي روغني، برآورد مي گرديد به جهت بالا رفتن هزينه ها و اينكه طي دو سال گذشته افزايش نرخي جهت محصولات توسط ارگان هاي ذيربط داده نشده است سازمان حمايت و ستاد تنظيم بازار با افزايش نرخ محصولات موافقت نمايد. كه اين مهم متأسفانه عليرغم ارائه مدارك و مستندات توسط هم شركت مارگارين و هم ساير شركت هاي روغني به دلايل خاصي موافقت به عمل نيامد. علاوه بر اينكه افزايش قيمتي متصور نگرديد مضاف بر زيان حاصل از خريد دانه هاي روغني كه در سنوات قبل به شركتهاي روغني تحميل گرديده بود از ابتداي فروردين 1396 از طرف اداره گمركات كشور مقرر گرديد شركت هاي روغني به ازاي وارد نمودن هر كيلو روغن مبلغ 2000 ريال پرداخت نمايد. اين موارد به جزء افزايش 20 دلاري نرخ جهاني روغن خام و همچنين افزايش نرخ ارز آزاد بوده كه شركت الزاماً ميبايستي جهت تأمين ساير مواد اوليه از ارز آزاد استفاده نمايد. عليهذا موارد فوق متأسفانه در سال 1396 موجب گرديد تا سود مورد انتظار نه تنها براي اين شركت براي ساير شركت هاي روغني حاصل نگردد و مجموعه مارگارين تنها توانست به جهت تداوم توليد و استمرار و پايداري آن به نحوي مديريت نمايد كه از بحران حاصله خارج و انشاءا... بتواند در سال مالي آتي با حمايت سهامداران محترم نتيجه اي به مراتب بهتر حاصل نمايد.
اين شركت با توجه به توليد كالاي اساسي در كشور، همواره به جهت تأمين سرمايه در گردش خود خوشبختانه توانسته است عمده منابع مالي خود را از طريق سيستم بانك هاي مختلف تأمين و مشكلات خود را حل و فصل نمايد .
از آنجا كه عمده مواد اوليه مورد نياز توليد اين شركت روغن خام بوده و مي بايستي عمدتاً از منابع خارجي تأمين گردد. شركت بحمدا... توانسته است به جهت جلوگيري از وقفه در پروسه توليد نياز خود را ضمن مديريت خواب موجودي در زمان هاي مورد نياز به نحوي مديريت و تأمين نمايد كه مانع از افزايش هزينه هاي مالي گردد.
شركت مارگارين (سهامي عام) درزمينه توليد، توزيع و فروش روغن هاي خوراكي رتبه دوم را در بين 48 شركت توليد كننده داراست .
طبق منشور راهبردي ميان مدت پنج ساله (1397- 1393) چشم انداز شركت مارگارين، كسب جايگاه نخست در توليد روغن هاي تخصصي، كسب و حفظ جايگاه دوم توليد روغن هاي خانوار در كشور همچنين ايجاد سود پايدار جهت سهامداران محترم است. ماموريت شركت مارگارين خلق ارزش افزوده از طريق ارتقاي كيفيت و با استفاده از فن آوري
هاي نوين بوده كه با اهداف تببين شده توسط راهبردهاي مختلف در حوزه هاي مديريتي و زيرساختي شركت، حوزه زنجيره تامين و حوزه بازاريابي و فروش پشتيباني گرديده و در اين راستا برنامه هاي دستيبابي به آن را جهت كليه سطوح سازماني تدوين و اجرايي نموده است.
منشور راهبردی شرکت مارگارین
چشم انداز
- جایگاه اول در روغن تخصصی
- جایگاه دوم در روغن خانوار
- ایجاد سود پایدار برای سهامداران
ماموریت
خلق ارزش افزوده، تعریف نو از کیفیت با استفاده از فن آوری های نوین
راهبردهای زیرساختی
- توسعه و بهره وری منابع انسانی
- بهبود مستمر سیستم ها و روش ها
- مدیریت بهینه منابع شرکت
راهبردهای بازاریابی و فروش
- ارتقاء برند وسهم بازار
- ارتقاء و توسعه کانال های فروش
- ارتقاء و توسعه خدمات به مشتریان
راهبردهای زنجیره تامین
- کاهش هزینه های تبدیل
- مدیریت موجودی در زنجیره ارزش
- افزایش کیفیت، سلامت غذایی و تنوع محصولات
ارزش های شرکت:
حفظ و صیانت از سرمایه های ذینفعان(مشتریان، کارکنان، سهامداران و جامعه)
شركت مارگارين همواره سعي دارد با راه اندازي پروژه IE (توليد روغن هاي بدون ترانس) محصولاتي با كيفيت برتر و منطبق با نياز، طراحي و توليد نمايد. هم اكنون بيش از 38 نوع محصول متنوع روغني در دو بخش صنف و صنعت و مصارف خانوار در اين شركت توليد مي شود كه علاوه بر مطابقت با ضوابط موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران، معاونت غذا و دارو و وزارت بهداشت، با استانداردهاي بين المللي نظيرCODEX از شركت SGSسوئيس نيز انطباق داده شده است.
نتايج عمليات شركت در سال مالي گذشته عليرغم تمامي مشكلات برون سازماني و عدم تحقق افزايش قيمت محصولات نشان ازفائق آمدن مديريت و كاركنان شركت برمشكلات بوجودآمده بوده واميد است در سال آينده با تلاش مديريت و كاركنان زحمتكش شركت ، نتايج پيش بيني شده محقق گردد
برنامه های آینده شرکت:
الف) طرح های توسعه انجام شده:
ب) پروژه های طرح و توسعه در حال اجرا و آتی شرکت
ج) گسترش بازارهای فروش محصولات و تنوع بخشی شیوه های فروش
د) شیوه های تامین مالی
گزارش تجزيه و تحليل ريسك شركت
ريسك تامين مواد اوليه :
باتوجه به اينكه عمده مواد اوليه مصرفي شركت از قبيل روغن خام ، ورق حلب و قطعات يدكي از منابع خارجي تامين مي گردد ، بنابراين ريسك عمده شركت تامين به موقع آن است كه بعضاً مي تواند بدليل مواجهه با تحريم هاي بين المللي مورد خطر قرار گيرد.
ريسك نوسانات نرخ بهره :
كليه قراردادهاي تسهيلات مالي دريافتي شركت با سررسيد حداكثر يكساله مي باشند و در صورت تغيير نرخ سود تسهيلات در سيستم بانكي، هزينه بهره تغيير خواهد نمود .
ريسك نوسانات نرخ ارز :
با توجه به نوسانات زياد نرخ ارز، شركت كليه وام هاي ارزي را بازپرداخت نموده است. بخشي از بدهي هاي شركت بصورت ارزي مي باشد كه متناسب با تغييرات نرخ ارز در بازار آزاد، سود و زيان شركت از اين بابت متاثر مي گردد . با توجه به اينكه واردات روغن خام در اولويت اول دريافت نرخ ارز مرجع مي باشد، در صورت تغيير نرخ ارز مرجع ، شركت نياز به سرمايه در گردش بالائي خواهد داشت كه ممكن است در تامين منابع مالي مورد نياز شركت مشكلاتي ايجاد گردد .
ريسك نقدينگي :
باتوجه به ميزان سرمايه شركت و وجود حدهاي اعتباري در صورت عدم تغيير عمده در سياست هاي بانك ها ، ريسك نقدينگي ندارد .

 

photo 2018 05 05 11 31 35

photo 2018 05 05 11 31 40

photo 2018 05 05 11 31 52

photo 2018 05 05 11 31 44

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.