A+ A A-

khash

بهترین شرکت سیمان به مجمع نشست

تولید پایدار- کیفیت برتر ، توسعه همه جانبه و محل اطمینان برای سرمایه گذاران در سیمان خاش

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سیمان خاش(سهامی‌عام) مورخ 18/02/1397 در محل سالن شرکت بین المللی بازرسی کالای تجاری برگزار گردید.

در این مجمع که با حضور 93/91 درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای سعید حیدری بود، که جنابان شهرام بابالویان و محمدرضا عزیزی در مقام نظار اول و دوم و آقای خسرو جامعی به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.

درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 29/12/1396 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن  تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 و با تقسیم سود 1600 ریال به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.

همچنین دایا رهیافت به سمت حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی و موسسه حسابرسی دیلمی پور و همکاران به سمت بازرس قانونی علی البدل شرکت انتخاب گردیدند.

khash2

به گفته مهندس جامعی افزایش 15 و 10 درصدی سودهای عملیاتی و سود خالص نسبت به سال گذشته با توزیع بیش از 961 هزار تن محصول با کیفیت و توجه اصلی به امر صادرات به بازارهای هدف شناسایی باعث شد که شرکت در عملکرد کاری از پیش بینی های اولیه فراتر عملکرد کرده و بتواند در کنار کسب تندیس های حمایت از حقوق مصرف کننده و شرکت صادرکننده نمونه بتواند بعنوان یکی از 10 شرکت برتر ایران که لوح آن نتیجه تلاش گرانقدر کلیت مجموعه بوده را کسب کرده و بعنوان شرکت اول در هلدینگ فارس و خوزستان و شرکت برتر شستا برای سومین سال پیاپی قرار گیرد.

این دریافت لوح از وزرای اقتصاد تا صنعت و معدن و تجارت از وکیل و نماینده مجلس گرفته تا مدیران ارشد استانی یک طرف، اهتمام مدیریت مجموعه در ایفای مسئولیت اجتماعی از حمایت در بخش های ورزش تا کمک به زلزله زده ها و محتاجان طرف دیگر و البته توجه به امر دانش پذیری و آموزش محوری که با ثبت مرکز کارآموزی بین کارگاهی شرکت نشان از آن می دارد که این شرکت شاگرد اول سیمان ها است. سیمان خاشی که در آن هر ساله سهامداران با لباس های محلی، مردانی و زنانی از جنس کار و مدیرانی دلسوز و آبدیده جمع می شوند تا به حرمت مدیر لایق و شرکت توانمندش، بزرگ و کوچک کارشناس صنعت کانی به سالن مجمع سالانه اش دور هم می آیند و از سودآوری و ارزش آفرینی آن غرور به دل می نشاند .

اعلام تولید پایدار و توسعه همه جانبه برای سال 97 و توجه به نقاط ویژه قوت از جمله مزیت های  صادرات محصول شرکت، مشارکت با پاکستانی ها برای تولید یک خط سیمان و بارگیری، پروژه نیروگاه خورشیدی که فاز یک آن رو به اتمام می باشد از اهم برنامه های آتی مدیریت ارشد مجموعه برای سال مالی آتی اعلام گردید.

دکتر حیدری رئیس مجمع نیز در فرازی به عنوان نماینده سهامدار عمده شرکت با تقدیر و تشکر از خدمات ارزنده مدیر خدوم و توانمند و مدیران شایسته سیمان خاش از جمله مالیه شرکت که حسابهای شفاف و پاک که به تائید حسابرس و بازرس قانونی هم رسیده برای این سال مالی برای مجمع نشینان سوغات آورده اند یادآور شد این مجموعه با پتانسیل بالایی که دارد و ثبات مدیریتی لازم که در آن حکمفرما شده یکی از موفق ترین شرکت های سیمانی است که هم ارزش آفرینی و هم سودآوری و هم افزایش اعتبار برند را از آن شاهد هستیم.

اجازه می خواهیم نه به عنوان یک سهامدار یا خبرنگار که به عنوان یک ایرانی از مردان شماره یک مالی شرکت جناب طالبی معاونت مالی و اداری و جناب سلیمانی که معماران تراز و عملکرد شفاف و حسابهای دقیق بودند بعنوان مدیرانی پاکدست و صادق که کام شیرین به سهامداران می رسانند به نوبه خود تشکر کنیم که این مدیران و سکانداری مثل مهندس خسروجامعی حکم کیمیا پیدا کرده اند در این روزگار و از بزرگان روابط عمومی شرکت استاد بنیادی و دیگر عزیزان دفتر شرکت که به بزرگیواری پذیرای اهل مطبوع بوده و در تنظیم و تهیه این گزارش ما را یاری رساندند نهایت قدردانی و تشکر را داشته باشیم. شایان ذکر است به گفته مدیران ارشد مجموعه طرح توجیهی افزایش سرمایه شرکت در حال تدوین بوده که جزو برنامه های جدی هیات مدیره برای سال آتی می باشد. در پایان این مجمع نیز با اکثریت آراء اعضای هیات مدیره حقوقی سابق شرکت برای دو سال آتی نیز انتخاب گردیدند.  

پیام هیات­ مدیره:

حضور سهامداران گرامی را در مجمع عادی سالیانه گرامی داشته، سلامتی و سعادت شما بزرگواران را از ایزد منان خواستاریم.

بیست و دومین سال فعالیت تولیدی شرکت سیمان خاش را در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال مزین بود با اتمام سال 96 به پایان رساندیم. علی‌‌رغم سایه‌افکنی رکود بر اقتصاد و تولید سیمان کشور، دست‌اندرکاران این شرکت با برنامه‌ریزی و همت پرسنل پرتلاش و حمایت سهامداران بزرگوار توانستند از این گذرگاه سخت نیز عبور کرده و به موفقیت‌های چشمگیری دست یابند.

از عمده موفقیت‌های کسب‌شده در سال 96 می‌توان به شرح زیر یاد کرد:

  • 1- دریافت لوح افتخار و تندیس واحد صنعتی نمونه بعنوان یکی از 10 شرکت برتر کشور از معاون محترم ریاست جمهوری و وزیرمحترم صنعت، معدن و تجارت
  • 2- دریافت لوح تقدیر شرکت برتر از چهارمین جشنواره رتبه بندى شرکتهاى تابعه شرکت سرمایه گذارى تامین اجتماعی)شستا) و انتخاب بعنوان شرکت اول در هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین و همچنین شرکت برتر شستا براى سومین سال پیاپی
  • 3- دریافت تندیس و لوح تقدیر بعنوان واحد نمونه از سوی اداره کل استاندارد استان سیستان بلوچستان
  • 4- دریافت تندیس و لوح تقدیر بعنوان واحد نمونه و برتر صادراتی استان از سوی سازمان صنعت معدن و تجارت سیستان و بلوچستان
  • 5- دریافت تندیس و لوح تقدیر بعنوان واحد تولیدی برتر حامی حقوق از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان برای ششمین سال متوالی
  • 6- تقدیر از تلاشهای شرکت سیمان خاش در راستای ارتقاء سطح ایمن، بهداشات، محیط  زیست و انرژی ( HSEE )از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان
  • 7- انتخاب بعنوان برترین واحد تولید سیمان کشور در سال 96 و دریافت لوح تقدیر از انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان کشور
  • 8- ثبت مرکز کارآموزى بین کارگاهی شرکت سیمان خاش طی حکم با امضاء جناب آقاى دکتر سازگارنژاد، معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماع و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه اى کشور
  • 9- افزایش به ترتیب 15 و 10 درصدی در سود عملیاتی و سود خالص سال 1396 در مقایسه با عملکرد سال مالی قبل

همچنین توجه ویژه به امر بازاریابی و فروش با توجه به محدودیت بیش‌ازپیش بازار، مخاطرات فراوان منطقه‌ای، نفوذ رقبای سایر استان‌ها و بعضا رقابت‌های ناسالم حاکم بر بازار داخلی و صادرات، پایش مستمر و بازاریابی گسترده را ایجاب می‌کرد. حفظ و بعضا توسعه سهم بازار داخلی به‌ویژه تحویل سیمان به پروژه‌های استراتژیک منطقه از قبیل راه‌آهن زاهدان-چابهار، سد کهیر و... علی­رغم کاهش مصرف سیمان در سال 96 و تشکیل سبد صادراتی از برنامه‌های اجراشده این شرکت می‌باشد.

توزیع 961 هزار تن انواع محصولات که حاکی از پوشش کامل ظرفیت می باشد، همچنین صادرات حدود 257 هزار تن انواع محصولات و کنترل قیمت تمام‌شده با رشد 6 درصد نسبت به سال ماقبل آن از شاخصه‌های ارتقاء کمی و کیفی عملکرد می‌باشد که اثرات آن در ارزش بازار سهم شرکت کاملا مشهود می‌باشد. تحقق کامل بودجه شرکت در سال 96 و نیل به کلیه اهداف تعیین‌شده، ناشی از عملکرد مطلوب شرکت در این سال مالی بوده و علی‌رغم مشکلات حاکم بر بازار سرمایه، ارزش سهام شرکت در سال 96 از ثبات مطلوبی برخوردار بوده و انتظار می‌رود شاهد رشد بیش‌ازپیش و خشنودی بیشتر سهامداران عزیز باشیم.

طی سال 1396 علی­رغم مشکلات نقدینگی حاکم بر کلیه واحدهای تولیدی، با بهره‌گیری مناسب از تسهیلات بانکی، مدیریت منابع مالی و تبدیل دارایی‌های غیرمولد در کنار عملکرد اجرایی مناسب، برنامه‌های شرکت به‌طور کامل عملیاتی و اجرا گردیده است.

اهتمام و اقدام شرکت در پیاده سازی و یا تمدید گواهینامه ها و سیستم های مدیریتی بویژه مبتنی بر استانداردهای بین الملل( ISO ) در زمینه های منتلف از قبیل مدیریت انرژی،مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای،مدیریت کیفیت آزمایشگاه ، مدیریت ارتباط و رضایت مشتریان و ثبت و پاسخگویی به شکایت مشتریان ، پیاده سازی و اجرای کامل سند راهبردی جدید شرکت با رویکرد حفظ و توسعه بازار در افق پنجساله آتی 1396 تا 1400 و بازنگری اهداف راهبردی، پروژه های بهبود و شاخصهای عملکردی در پایان دوره یکساله از اقدامات صورت گرفته در سال 96 می باشد.

لازم است در حضور شما بزرگواران از کلیه مدیران، کارشناسان، کارکنان و کارگران عزیز شرکت به‌واسطه عملکرد مناسب در سال 1396 تشکر و قدردانی شده، از سهامداران گران‌قدر نیز به‌واسطه حمایت بی‌دریغ و اطمینانی که به مدیران شرکت داشته‌اند سپاسگزاری نموده، به‌تمامی ذی­نفعان و سهامداران عزیز برای تداوم روند بهبود و ارتقاء روزافزون جایگاه شرکت در سال جاری اطمینان خاطر بخشیم.

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.