A+ A A-

داروسازی فارابی به مجمع نشست

photo 2018 07 29 15 19 30

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت داروسازی فارابی(سهامی‌عام) مورخ 20/04/1397 در محل مرکز مطالعات و بهره وری منابع انسانی تشکیل گردید.

در این مجمع که با حضور 88/96 درصد سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای محمد رضوانی فر بود، که جنابان علی اصغری و سید مهدی رضوی در مقام نظار اول و دوم و آقای علیرضا جعفری نسب به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.

درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 29/12/1396 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 به کار خود پایان دادند.

در ابتدای گزارش مبسوط تیم جدید مدیریت شرکت که توسط دکتر محمد نادری علیزاده مدیرعامل داروسازی فارابی به سمع و نظر سهامداران رسید. مدیریت ارشد با تبیین سیاست ها واستراتژی جدید تدوین شده و در حال اجرا گفت: من و تیم مدیریتم از روز نخست با تلاش دوچندان تمام توجه خود را به این معطوف ساختیم تا شرکت به مسیر اصلی برگشته و ادامه خط سیر ریل گذاری رو به مثبت قرار گیرد. وی با یادآوری این نکته که پیشتر به علت نبود مواد اولیه و عدم تمهیدات لازم مدیریتی ، داروسازی فارابی در تامین مواد اولیه خود در تنگنا و مضیغه قرار گرفته بود و تنها با یک شیفت کار و حداقل ظرفیت کار می کرد افزود: ما باور داشتیم که سیاستهای پیشین باید باز تعریف شود و کارکردها تحول یابند و به همین تدبیر بود که با یک بازنگری کلی و البته با تلاش تمام مجموعه و حمایت سهامداران عمده توانستیم کنون با افتخار حامل این خبر باشیم که هم اینک کنون شرکت در 3 شیفت کاری و با حداکثر ظرفیت در حال کار می باشد. مدیر خوش فکر مجموعه با تاکید بر این نکته که ما اعتقاد راسخ داریم که خرید خوب مواد اولیه، تولید و فروش محصولات دارویی با حاشیه سود بالا باید جزو اصول ابتدایی دکترین کاری مان باشد اضافه کرد با همین باور و اینکه به عنوان لیدر و از بزرگترین تولیدکننده های داروهای آنتی بیوتیک در کشور نیازی به اعمال تخفیفات آنچنانی نداریم اکثریت جوایز و تخفیفات خود را حذف یا به کمترین رسانده ایم بدون آنکه سهم خود را از بازار کمتر ببینیم و این میسر نبود جز در سایه همت دوچندان تک تک ارکان مجموعه که همینجا از تلاش مجاهدگونه آنها نهایت تقدیر و تشکر را دارم. دکتر نادری که پیشتر در کسوت مدیرعاملی شرکت آنتی بیوتیک ایران توانسته بود معجزه‌وار آن شرکت را سرو سامانی تازه ببخشد و هنر موفق مدیریت در بحران خود را به رخ دیگر مدیران بکشاند در ادامه با اعلام اینکه شرکت در خرداد ماه امسال با مشغولیت سه شیفت کاری تاکنون 24 میلیارد توانسته سود بیافزایند افزود با یک بازاریابی مناسب و مارکتینگ در حال تکمیل یک سبد فروش آنتی بیوتیک هستیم تا بتوانیم در کنار تولید بیشتر فروش بهتر هم داشته باشیم که متضمن سودآوری و ارزش آفرینی خواهد بود.

مدیر مدبر شرکت با اعلام اینکه برند خوش نام فارابی و برنامه هایی که ما داریم و در حال اجرائی کردن می باشیم نوید بخش آن است که سهم خود را از بازار بیشتر می سازد اضافه کرد در باب تولید ظروف هم در حال یک بازنگری کلی هستیم تا با رعایت صرفه و صلاح شرکت بهترین تصمیم را اخذ کنیم.

دکتر نادری در بخش دیگری از گزارش خود با تبیین فضای حاکم تحریمی بر کشور اعلام کرد سعی کردیم تا با خرید از چند منبع خارجی مطمئن و خارج شدن از خرید انحصاری مواد اولیه مورد نیاز برای تولید از یک شرکت خاص بتوانیم این انحصار را شکسته و هم در خرید با قیمت پایین تر و هم دست بالا داشتن درقراردادها و مذاکرات وارد جلسات و عقد قراردادها شویم. پایان بخش گزارش مدیرعامل داروسازی فارابی بیان این نکته بود که با توجه به میثاق نامه فی ما بین مدیران و شرکت های آنتی بیوتیک برای حذف تخفیفات و هماهنگی برای نرخ مصوب فروش و عدم دامپینگ ما نیز خود را متعهد به این میثاق نامه می دانیم و با درک شرایط و مقتضیات تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در سایه همت دوچندان تمام ارکان بتوانیم از این زیان انباشته و میراث و ماترک قبلی ترها بتوانیم کاسته و در پایان سودی شیرین به شما ذینفعان و سهامداران تقدیم سازیم.

یوسف جعفری نسب مرد شماره یک مالی شرکت و معاونت مالی مجموعه که دبیری مجمع را نیز عهده دار بود در مقام توضیحات پیرامون تسهیلات جدید اخذ شده اعلام کرد: با هماهنگی مدیریتی و رایزنی های فراوان موفق به اخذ توافقات و دریافت وام های با بهره کمتر گردیدیم که توانستیم با آنها وام های با سود و بهره بالاتر را تسویه کنیم که این مهم باعث شد در سرفصل های صورتهای مالی و بدهی های شرکت تغییرات محسوسی اتفاق بیافتد.

معاون مالی پاکدست مجموعه که از حسابرسان خبره مخابراتی تا بازرسان مستقل داروئی بر صداقت و کاربلدی او شهادت می دهند با اعلام اینکه بنا به دستور مدیریت فروش اموال مازاد و غیرمولد، کاهش هزینه های مالی ، پی گیری پرونده های حقوقی – مالی و تعیین تکلیف پروژه های کم بازده از دیگر برنامه های هیات مدیره شرکت می باشند که در حال پی گیری جدی و رسیدن به نتایج خوبی از این اقدامات هستیم افزود استفاده از اخذ تسهیلات ارزان قیمت برای تامین نقدینگی جهت خریدارهای جاری شرکت جهت تولید محصول، افزایش تعامل با شرکت های گروه و تسویه وام های با بهره بالا با اخذ وام های با بهره پایین تر از نقاط مشترک سخنان مدیرعامل و معاون مالی و اقتصادی داروسازی فارابی بود که خوب دل و کام سهامداران را شیرین ساخت.

دکتر رضوانی فر که از مدیریت سرمایه گذاری البرز به مدیرعاملی تاپیکو رسیده و به باور صاحبنظران از سرمایه های وزارتی فردای ایران می باشد در پایان مجمع با تاکید بر این نکته که باور داریم ، دکتر نادری از جنس مدیران صف و جهادگر می باشد افزود این مدیرت از دل تهدیدها فرصت می سازد. کاردان و کاربلد است و مطمئنا می تواند با یان درایت و تدبیرش نقطه عطفی در تاریخ حیات این شرکت از سال تاسیس در 1374 را تا به امروز رقم بزند.

اجازه می خواهیم از حرمت دهی به اهل قلم در حد کمال ، رعایت صبر و متانت مدیران ارشد در مقابل خاصه سهامداران پرهیاهوی و میزبانی شایسته مردان و زنان شرکت در مجمع هم گفته باشیم که می دانیم سال بعد و بعدتر از این شرکت خبرهایی بسیار خوب ، خوب و خوبتر خواهیم شنید خدا قوت.

photo 2018 07 29 15 19 23

مرورکلی بر وضعیت و تحولات صنعت مربوطه در سال مالی مورد گزارش گفت:

صنعت دارو در سال که گذشت با چالش های متعددی در ابعاد داخلی و خارجی مواجه بوده است. وی افزود: در بعد داخلی ، مشکلات مربوط به کمبود نقدینگی ناشی از افزایش دوره وصول مطالبات، خریدهای انحصاری مواد اولیه از داخل کشور، و در بعد خارجی عدم دسترسی به تسهیلات ریفاینانس خارجی، محدودیت در ورود مواد اولیه جلب توجه می نماید.

مرور کلی بر جایگاه شرکت در صنعت

شرکت با توجه به پیشینه خود، شاخص ترین شرکت گروه سرمایه گذاری دارویی تامین به جهت تولید داروهای آنتی بیوتیک بوده و از جایگاه بسیار مهم و شناخته شده ای برخوردار می باشد. لیکن در طی سنوات اخیر وضعیت رقابتی ناسالم در صنعت و مشکلات مربوط به تهیه مواد اولیه بدلیل کمبود نقدینگی ناشی از افزایش دوره وصول مطالبات موجبات کاهش فروش شرکت را رقم زده است. مع الوصف با توجه به پتانسیل موجود در این شرکت که عملا به صورت یک هلدینگ کوچک فعالیت می نماید و سهامدار شرکت هایی نظیر ژلاتین کپسول و پخش هجرت می باشد، انتظار می رود استحقاق جایگاه رفیع تر برای آن امری بسیار عادی باشد. لذا مدیریت جدید در این راستا تلاش مضاعف خواهد نمود تا فارابی در جایگاه و منزلت واقعی خود قرار گیرد.

اهداف و راهبردهای اتی مدیریت درخصوص تولید و فروش محصولات

در راستای تامین نیازهای دارویی بیماران جامعه و ضرورت قطع وابستگی کشور به واردات اقلام دارویی جدید و محصولات استراتژیک دارویی و مورد نیاز در شرایط حساس کنونی، استراتژی شرکت

  • حضور به موقع و فعال در بازار دارویی کشور
  • گسترش بازارهای فروش محصولات و ایجاد تنوع در شیوه های فروش و توجه بیشتر به گسترش بازار صادرات
  • مشارکت و سرمایه گذاری در طرح های دارویی کشور
  • تحقیق و توسعه درخصوص تولید محصولات جدید
  • دستیابی به اهداف کیفی در راستای ارتقای کیفیت محصولات فعلی و تولید محصولات جدید از طریق بهینه سازی تجهیزات وسالن های تولید و رعایت بهتر استانداردهای بین المللی تولید و جلب همکاری با شرکتهای برتر دارویی
  • اصلاح ساختار مالی از طریق کنترل تسهیلات مالی و کاهش دوره وصول مطالبات

photo 2018 07 29 15 19 20

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.