A+ A A-

photo 2018 09 15 02 15 39

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه ما(سهامی‌عام) مورخ 30/04/1397 در سالن اجتماعات شرکت بیمه ما تشکیل گردید.

در این مجمع که با حضور 35/69 درصد سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای حمید تاجیک بود، که آقای مرتضی صداقتی‌فرد و خانم ملیحه غنی در مقام نظار اول و دوم و آقای حجت بهاری فر به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.

درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 29/12/1396 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 225 ریال به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.

در این مجمع پس از تلاوت آیات دلنشین قرآن کریم و پخش سرود مقدس ج.ا.ا. مدیریت روابط عمومی شرکت بیمه ما جناب شکری پشت تریبون آمد و میلاد حضرت شمس الشموس خسرو اقلیم طوس امام رضا (ع) و آغاز هفته کرامت را به مجمع نشینان خوشامدگویی گفت و با دعوت از جناب دکتر تاجیک درخواست کرد با حضور در مقام ریاست مجمع ، آغازگر رسمی جلسه مجمع عمومی عادی سالانه و فوق العاده شرکت باشد.

قابل توجه این که مجمع فوق در سالن شیک و خودمانی شرکت با میزبانی شایسته بچه های خوب روابط عمومی و امور سهام و دیگر کارکنان زحمتکش شرکت برگزار گردید.محیطی خودمانی و دلنشین.

به گفته مدیریت عامل در آغاز قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع نشینان، مجموعه بیمه ما با 42 شعبه و 1067 نماینده در سراسر پهنه ایران زمین و از آغاز فعالیت خود از سال 1390 سعی کرده با رعایت کامل قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار، بیمه مرکزی ج.ا.ا. قانون تجارت و سایر قوانین توانسته است به تناسب مجمع فعالیت خود بهترین عملکرد و سود را برای سهامداران و ذینفعان خود حاصل سازد.

دکتر حجت بهاری فر مدیرعامل خوش فکر شرکت با اعلام اینکه طی چندین مرحله افزایش سرمایه شرکت طبق مجوزهای صادر شده از 40 میلیارد اولیه به مبلغ 1500 ریال افزایش پیدا کرده است افزود خرسندم اعلام دارم که در پایان هفتمین سال کارکرد بیمه ما به استحضار شما برسانم که نسبت به دیگر بیمه های خصوصی کشور که البته عمر بیشتری نسبت به بیمه ما داشته اند در مقام قیاس عملکرد هفتمین سال ملاحظه می گردد با کسب سود 432 ریالی به ازای هر سهم جزو برترین ها واولین ها در تامین منافع ذینفعان خود بوده ایم. وی افزود: یعنی می توان گفت عملکرد شرکت در سال هفتم فعالیت نسبت به عملکرد سایر شرکتهای بیمه بخش خصوصی در بازه زمانی مشابه، فعالیتی مطلوبتر و پیشروتر بنا به گزارش ها و آمارهای مورد تایید بیمه مرکزی و سازمان بورس اوراق بهادار بوده است.

دکتر بهاری فر با تشریح این نکته که شرکت در اولین سال از برنامه استراتژیک راهبردی 5 ساله خود قرار دارد یادآور شد کسب سهم 6/2 از کل بازار صنعت به کشور، احراز رتبه اول فروش و استمرار حفظ سطح توانگری در بالاترین سطوح از مهمترین برنامه های مدیریتی تا سال 1399 می باشند. مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت همچنین تاکید کرد حفظ یک ترکیب خوب پرتفوی در رشته های بیمه ای با حاشیه سود بالا، افزایش کنترل های داخلی، کسب رتبه بندی از سازمان های رسمی و بین‌المللی، مشارکت و همکاری های بین المللی، فرهنگ سازی و حرکت در مسیر توسعه ارتباطات با کمک و حمایت از روابط عمومی پاسخگوی شرکت که بحمداله توسط بچه های خوب ومدیریت توانمند آن توانسته نقشی درخور و اثرگذار در بین آحاد مردم میسر سازد و البته کسب حداکثری رضایتمندی و جلب نظر مساعد مشتریان قدیم و جذب مشتریان جدید از اهم برترین برنامه های مدیریت ارشد مجموعه می باشد که علاوه بر تدوین و اجرای آن در سال پیش ، در سال پیش رو به جد از سوی مدیران بیمه ما، برای اجرائی کردن هر چه بهتر آن تلاش خواهیم نمود.

مدیرعامل توانمند شرکت در بخش دیگری از گزارش خود با تاکید بر این مقول که بیمه ما در همه رشته های بیمه ای حضور موثر داشته ابراز داشت: خوشبختانه بواسطه تمهیدات مدیریتی و طرز نگرشی که در مجموعه از ابتدا برنامه ریزی شده بود سعی گردید سهم رشته های بیمه های عمر و زندکی و سایر رشته های بیمه های با حاشیه سود مناسب در سبد پرتفوی، نسبت به میانگین پرتفوی صنعت بیمه سهمی فزونتر داشته باشد که این مهم نیز در پایان سال مالی مورد گزارش و در آمارهای اعلامی حفظ و ارتقاء داده شده و بخوبی رشد آن قابل مشاهده است.

رشد 22 درصدی پرتفوی شرکت و کسب سود 432 ریالی به ازای هر سهم سال 1396 در مقام قیاس با توجه به سود 272 ریال سال 1395 نشان دهنده آن است در حالی که حاشیه سود میانگین صنعت بیمه 03/0 درصد بوده است بیمه ما توانسته حاشیه سود عملیاتی خود را از 07/0 به 09/0 درصد ارتقاء ببخشد و در حالی که بازده حقوق صاحبان سهام در صنعت بیمه کشور در سال گذشته 14% بوده است، مجموعه پرافتخار بیمه ما و مدیران کاربلد و معاونین کاردان، کارکنان و کارشناسان دلسوز و متخصص و نمایندگان کوشا و توانمندش توانسته اند این بازده حقوق صاحبان سهام را از 18 درصد سال گذشته به25 درصد در سال مالی مورد گزارش برساند.

به گزارش مدیر رزومه دار مجموعه، بیمه ما توانست افتخاری دیگر نیز در نسبت پرداخت خسارت داشته باشد و در حالی که میانگین صنعت بیمه در پرداخت خسارت در سال 1395 رقم 8/63 درصد اعلام شده این نسبت خسارت در بیمه ما در حدود 2/44 درصد بوده است که این آمار درخشان همت و همیت کلیه ارکان ، سلامت و شفافیت و البته کار کارشناسی دقیق در مجموعه را نشان می دهد که توانسته در سایه حمایت مدیریت و دقت نظر به این سهم موفقیت دست یابیم.

حجت اله بهاری فر که در سال 95 و بعد از مجید صفدری به ناخدایی بیمه ما رسید و نشان داد رساندن به ساحل آرامش و تامین منافع برای سکاندار حاذق چه آسان حاصل می شود در ادامه ی گزارش خود دریافت جایزه سیمین مدیریت مالی ، برگزیده برترین روابط عمومی بیمه ای خصوصی کشور، کسب رتبه یک توانگری مالی، منتخب در پاسخگویی به شکایات در اسرع وقت و جلب رضایت مشتریان ، رتبه ممتاز در شفافیت مالی و افشای اطلاعات با اهمیت بنا به اعلام سازمان بورس و اوراق بهادار را از جمله افتخارات و دستاوردهای دیگر کسب شده شرکت بیمه ما در سال مالی 1396 برشمرد و افزود خوشبختانه با تلاش دوچندان تمام جزء جزء مجموعه از هیات مدیره تا نمایندگان فروش و ... توانستیم یک شیب مناسب صعودی در رشد حق بیمه را برای سهامداران خود کسب کنیم بطوری که بنا به اعلام رسمی بیمه مرکزی در حالی که میانگین رشد صنعت بیمه کشور در حدود 21 درصد بوده است این رشد حق بیمه در شرکت بیمه ما بالاتر از 36 درصد بوده است.

عضو هیات مدیره شرکت با اعلام این نکته که بیمه ما یکی از بهترین پرتفوی های بیمه ای کشور را در اختیار دارد اضافه کرد در این سبد پرتفوی شرکت، سهم بیمه ای زندگی 8/38% ، مسئولیت 5/5 درصد، آتش سوزی 13%، مهندسی حدود 5/3 درصد و در رشته های با حاشیه سود پایین بیمه ثالث و درمان تنها شرکت سهم 7/30درصدی دارد که یک آمار و میزان پرتفوی مناسب و بسیار درخور توجه در بین دیگر شرکتهای بیمه ای کشور محسوب می گردد . به گفته مدیر ارشد مجموعه مدیریت صحیح رشد برای کم کردن سهم بیمه های درمان و ثالث، افزایش سهم بیمه های عمر و سرمایه گذاری با 1700 نماینده برای فروش بیمه های زندگی که در حال آموزش مستمر برای ارتقاء سطح دانش آنها در کل کشورمی باشیم، توجه جدی به مدیرت بازرسی و کمیته های حسابرسی و وصول مطالبات از دیگر رئوس برنامه های اصلی مورد پی گیری شرکت در سال 96 بوده که در سال 97 نیز تداوم پیدا خواهد کرد.

دکترحجت بهاری فر پیرامون تعامل در حوزه های بانک و بیمه نیز گفت: توسعه روابط هر چه بیشتر با بانک ملت در جهت توسعه و تسهیل ارتباطات و تعاملات فی ما بین و برنامه ریزی برای تعریف بسته های با ارزش ویژه برای گروه های خاص، مدیریت بهینه وضعیت نقدینگی و سرمایه در گردش ، قرار گرفتن در بخش برترین های ارائه دهنده شفافیت گزارش بورسی و افزایش بهره وری و راندمان کاری در حوزه های مالی و سرمایه گذاری از دیگر نتایج مذاکرات و تعاملات و رایزنی های مجموعه می باشد و می توان گفت که با یک کار و برنامه قوی و کارشناسی شده در حوزه برنامه ریزی و توسعه با بازنگری و بروزرسانی در برنامه استراتژیک، ارتقای سامانه های حفاظتی و بازرسی و ... یکپارچه سازی سازمانی اطلاعات را در طی سال مالی مورد گزارش مورد توجه و اهتمام مالی قرار دادیم بطوری که توانستیم در بحث آموزش و حوزه منابع انسانی ، مدیریت پشتیبانی و خدمات و در روابط عمومی بتوانیم بهترین عملکرد و آمارها را سوای کسب لوح و تندیس در بهترین و برترین بودن و در سایه حمایت فرهنگ بیمه ای، در تعامل صحیح با مشتریان جدید و قدیم خود برای سهامداران و ذینفعان با توجه به آمار اعلامی رسمی نهادهای ناظر به ارمغان بیاوریم.

مدیرعامل شرکت در بخش دیگری از گزارش مبسوط خود به مجمع نشینان که در حضور بزرگان و متولیان بانک و بیمه ای کشور و کارشناسان و صاحبنظران خبره بازار سرمایه ارائه می گردید با تشریح این مسئله که در کمیته راهبری و استراتژیک با تدوین و اجرائی نمودن برنامه های مدون و نو که در آن به تعالی سازمانی و ارتقاء برند شرکت توجه خاصی گردیده و در امور بین المللی و اتکایی با رایزنی و پیش مذاکرات اقدامات بسیار مفیدی برای انعقاد قرارداد همکاری با شرکت های بیمه ای خارجی در حال نهایی شدن است تاکید نمود این موفقیت ها و دستاوردهای درخشان محقق نمی گشت جز در کنار مجاهدت و تلاش خستگی ناپذیر تمام همکاران من که بعنوان مدیرارشد آنها از تک تک این عزیزان خدوم و توانمند، متخصص و از هیات مدیره و سهامداران عمده که با حمایت و درایت از ما و برنامه هایمان حمایت کرده تا این کارنامه درخشان را برای شما بعنوان خادمین تان تقدیمتان سازیم خالصانه و خاضعانه تشکری کنم.

پایان بخش گزارش سکاندار شرکت تشریح برنامه های آتی بود که دکتر بهاری فر در این باب اظهار داشت: طراحی محصولات جدید، انعقاد تفاهم نامه با وزارت صنعت و معدن و تجارت برای همکاری بیمه ای با کلیت مجموعه، بهبود پرتفوی با فروش فزونتر بیمه های عمر توسط نمایندگان و ... از رئوس فعالیت های ما خواهد بود تا بعنوان یک بنگاه اقتصادی پویا، رو به رشد و متعالی ، الگوی دیگر شرکتها گردیم کما اینکه تاکنون همین گونه هم بوده است.

پس از قرائت گزارش هیات مدیره مجمع توسط مدیرعامل شرکت طنین صلوات سهامداران به پاس تقدیر و تشکر از این تلاش و اهتمام ویژه سکانداران بیمه ما، دکتر حمید تاجیک ریاست مجمع و نماینده سهامدار عمده با تبیین این نکته که این موفقیت ها نتایج کار گروهی (team working)، تخصص و تدبیر مدیرعامل و در سایه حمایت های مدیران ارشد بانک ملت و تلاش خستگی ناپذیرکلیه کارکنان بدست آمده است بر این نکته تاکید داشت که رزومه درخشان دکتر حجت بهاری فر و جدیتی که وی در کار دارد باعث شد در کنار طی کردن قدم به قدم مراحل توسعه و رشد شرکت بیمه ما بتوانیم هم سهم خود را در بازار صنعت بیمه افزایش دهیم و هم سود بیشتری حاصل سازیم. رئیس هیات مدیره شرکت، رشد سهم بازار توامان و متناسب با رشد سودآوری و افزایش 58 درصدی سود نسبت به سال ماقبل و کسب حداکثری رضایتمندی مشتریان قدیمی و وفادار و جلب و جذب مشتریان بالقوه جدید را از درخشانترین و مهمترین رویکردها و دستاوردهای مدیریت ارشد مجموعه برشمرد و اضافه کرد امیدوارم در کنار استمرار این حمایت های مدیران بالادستی و مدیریت هنرمندانه مدیرعامل و تیم مدیریت وی بتوانیم هر روز به افق و چشم انداز ترسیمی خود که همان رسیدن به رتبه اول فروش بیمه در آغازین سال 1400 است برسیم.

پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی ،جناب وثوق مدیرمالی مجموعه که حسابهای شفاف و پاکدستی مجموعه مالی تحت مدیریتش به تایید حسابرس رسیده بود به سوالات و ابهامات معدود سهامداران پیرامون بندهای گزارش از جمله برنامه های وصول مطالبات، تعیین تکلیف بندهای مالیاتی و ...پاسخ های مستدل ارائه نمود.

مدیرعامل شرکت نیز در جمع بندی گزارش ها و سرفصل های ترسیمی خود با تشکر ویژه از بخش شفاف و صادق مالی ، روابط عمومی پاسخگو و اهل تعامل، بازاریابان و بخش قراردادها که با مدیریت و دقت نظر قراردادهای خوبی را جذب کرده اند ، امور سهام پرتلاش و کلیه کارکنان و کارشناسان تلاشگر بر این نکته تاکید داشت که در جهت افزایش سودآوری شرکت درصدد هستیم با مدیریت ریسک و افزودن بر توان نگهداری ریسک خود بتوانیم در بیمه های اتکایی سهمی بیشتر را کسب نماییم.

جدیت در تداوم برنامه ریزی ها جهت کاهش هزینه های اداری غیر ضروری، نهادینه نمودن هوش تجاری در شرکت، ارتقاء سطح دانش با استمرار برنامه های آموزش محوری برای اعتلای فرهنگ بیمه ای و آموزش برای کارکنان و کارشناسان، و تعامل بسیار بیشتر و حمایتی با بانک و گروه ملت که رابطه خوبی با مجموعه دارد از دیگر رئوس بنامه های اعلامی شده توسط دکتر بهاری فر برای سال پیش رو اعلام گردد. حضور دکتر ابراهیم بور مدیرعامل گروه ملت و مدیرعامل سابق بیمهملت که به این مجمع و در کنار دیگر بزرگان و متولیان صنعت بیمه و بانکداری نشسته و بر توانمندی و مدیریت شایسته اش تاکید داشته از نکات خواندنی این مجمع بود.

اجازه می خواهیم از بچه های خوب و زحمتکش شرکت که به گرمی پذیرای میهمانان و اهل مطبوع بوده و از عنایت همواره دکتر ابراهیم بور، دکتر تاجیک و دکتر بهاری فر در حق اصحاب قلم و حقیر و حمایت همه جانبه تیم روابط عمومی و مدیردلسوز آن جناب شُکری که در نهایت تواضع بیشترین همکاری را در تهیه و تنظیم گزارش با جمله خبرنگاران داشتند، تمام قد تشکر و تقدیر ویژه ای داشته باشیم.

پیام هیات مدیره

با عرض سلام و خیرمقدم، هیأت مدیره شرکت بیمه"ما" مفتخر است بار دیگر پس از یک سال تلاش ، گزارشی از عملکرد و دستاوردهاي خود را در سال 1396 براي سهامداران محترم بازگو نماید.

شرکت بیمه "ما" در سال 1396، با درك صحیح از شرایط حاکم بر اقتصاد کشور و صنعت بیمه و اتخاذ تدابیر هوشمندانه و انجام برنامه ریزی های دقیق و استراتژي هاي مناسب براي کسب بخش سودآور و کم ریسک بازار بیمه توانست همانند گذشته علاوه بر رشد پرتفوي ، در راستاي بهبود مستمر کیفیت خدمات خود نیز گام بردارد. شرکت بیمه"ما" با بیش از 41 شعبه و باجه و 1067 نماینده و کارگزار در طی پنج سال فعالیت، با تکیه بر دانش فنی و خلاقیت کارکنان و نمایندگان خود به موفقیت های در چشمگیري در صنعت بیمه دست یافته است. بدیهی است در این گزارش سعی شده کلیه حقایق موجود به صورت آشکار و روشن در اختیار سهامداران محترم و نمایندگان ایشان قرار گیرد تا با توجه به حق مسلم ایشان بر اشراف کامل به مسائل شرکت ، با ارائه رهنمودهاي خود ، اعضا هیأت مدیره ، مدیران و کارکنان شرکت را در پیشبرد هر چه بهتر امور یاري نمایند.امید است این گزارش زمینه ساز انگیزه و تلاش بیشتر کارکنان این شرکت در راستاي نیل به اهداف تعیین شده و دستیابی به بازده مناسب در قبال سرمایه گذاري سهامداران گرامی باشد و با بهره گیري از تجربیات گذشته ، آینده درخشانی براي بیمه "ما" رقم زده شود. 

شرکت بیمه ما “به عنوان یک بیمه گر پیشتاز و سرآمد مصمم است تا همگام با گسترش فرهنگ آینده نگري در جامعه، به نحوي خدمات خود را به کلیه مشتریان عرضه نماید که ضمن رعایت حقوق ذینفعان از جمله سهامداران، بیمه گذاران، کارکنان و نمایندگان، سایر افراد جامعه از منافع آن بهره مند شوند.

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.