A+ A A-

مجمعبانکملت

در این مجمع که به ریاست حسن روستا، رئیس هیات‌مدیره بانک ملت و با حضور لگزایی و دکتر تاجیک، اعضای هیات‌مدیره، دکتر صمدی، معاون مالی، دکتر چاوشی، مدیر امور مالی و نورمحمدحسینی، مدیرکل حقوقی این بانک، مرادپور نماینده دولت جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان ناظر اول، خالق وردی نماینده سازمان تامین اجتماعی به‌عنوان ناظر دوم، نمایندگان بانک مرکزی و سازمان حسابرسی و سازمان بورس اوراق بهادار و با حضور حدود ۷۹ درصد صاحبان سهام برگزار شد، صورت‌های مالی بانک ملت منتهی به ۲۹/ ۱۲/ ۹۶ مورد تایید و تصویب سهامداران قرار گرفت.

مدیرعامل بانک ملت عملکرد این بانک را در ۱۰ حوزه تجهیز منابع، بهینه‌سازی مصارف، مولد‌سازی دارایی‌ها، فعالیت‌های ارزی، افزایش درآمدهای کارمزدی، افزایش نقدشوندگی سهام، افزایش کارآیی، توسعه بانکداری الکترونیک، حاکمیت شرکتی و ایفای مسوولیت‌های اجتماعی تشریح و اظهار کرد: توجه به رشد و ارتقا همه‌جانبه شرکت از منظر درونی و بیرونی و توسعه برنامه‌محور، سرلوحه عملکرد هیات‌مدیره و مجموعه بانک ملت بوده است.

وی ادامه داد: در بانکداری سنتی کسب منابع بیشتر به منزله عملکرد مطلوب محسوب می‌شد؛ در‌حالی‌که در بانکداری مبتنی بر دانش، ارزش توجه به رشد سپرده‌ها و بهبود جایگاه رقابتی باید در سایه بهینه‌سازی ترکیب سپرده‌ها، کاهش قیمت بهره‌ای پول و همچنین افزایش پایداری سپرده‌ها محقق شود.

دکتر بیگدلی از رشد ۸/ ۱۷ درصدی سپرده‌های ریالی بانک ملت در سال ۹۶، بهبود کیفی ترکیب سپرده‌ها و افزایش سه‌برابری این رشد در مقایسه با سال ۹۵ خبرداد و افزود: بیشترین حجم و مانده سپرده‌های جاری در شبکه بانکی کشور در اختیار بانک ملت است و قیمت تمام شده پول در این بانک ۷/ ۸ درصد در سال ۹۶ کاهش داشته است. مدیرعامل بانک ملت در خصوص بهینه‌سازی مصارف در این بانک گفت: افزایش ۲۰ درصدی مصارف در سال ۹۶ منجر به کسب درآمد ۴ هزار میلیارد ریالی برای بانک ملت شده است.

محمد بیگدلی رتبه‌های نخست نظام بانکی از لحاظ سرانه شعب در جذب منابع ریالی، منابع ارزی، صدور ضمانت‌نامه‌ها و سرانه کارکنان در جذب منابع و رتبه دوم شبکه بانکی در حجم سپرده‌های ریالی و مانده منابع ارزی و ریالی را از جمله موفقیت‌های عملکردی این بانک برشمرد. وی با بیان اینکه مصارف بانک ملت در سال ۹۶ رشد ۳۷ درصدی را تجربه کرده است، افزود: ایجاد مصارف با کیفیت، منبع اصلی کسب درآمد بانک‌هاست و مصارف بانک‌ها عبارت از تسهیلات ریالی و ارزی، تسهیلات بین بانکی و سپرده‌گذاری نزد سایر بانک‌هاست.

وی در عین حال تاکید کرد این رشد در سایر بانک‌های تجاری به‌طور متوسط ۱۹ درصد بوده است. مدیرعامل بانک ملت پیشگیری از ایجاد و وصول مطالبات را از اولویت‌های کاری هیات‌مدیره این بانک ذکر کرد و از کاهش ۳/ ۵ درصدی نسبت مطالبات به مصارف در سال ۹۶ خبر داد.

دکتر بیگدلی در ادامه گزارش خود به مجمع عمومی سالیانه بانک ملت از فروش برج جام و تبدیل آن به دارایی مولد به‌عنوان یکی از موفقیت‌ها در عملکرد این بانک یاد و تصریح کرد: فروش دارایی‌ها و املاک مازاد و همچنین واگذاری سهام بانک در شرکت‌ها به‌طور مستمر ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، وصول ۳۳ هزار میلیارد ریال مطالبات بانک ملت در سال ۹۶ بابت اوراق مشارکت، رشد ۱۳ درصدی حقوق صاحبان سهام، ۲۲ درصدی دارایی‌ها، ۶/ ۱۶ درصدی درآمدها، ۳/ ۴۸ درصدی سودخالص وeps، ۵۱ درصدی بازدهحقوق صاحبان سهام، ۵۰ درصدی بازده دارایی‌ها، ۲۲ درصدی حاشیه سود و ۵/ ۵ درصدی سهم کارمزد و خدمات از کل درآمد از دیگر موارد قابل‌توجه در گزارش ارائه شده مدیرعامل بانک ملت به مجمع عمومی صاحبان سهام بود.

دکتر بیگدلی در بخش پایانی سخنرانی خود به افتخارات بانک در سال ۹۶ از جمله رتبه نخست در میان ۱۰۰ شرکت برتر ایران، توسعه خدمات الکترونیک و ایفای مسوولیت‌های اجتماعی نیز اشاره و ابراز امیدواری کرد با حمایت سهامداران و تلاش کارکنان و مدیران، عملکرد سال ۹۷ این بانک درخشان‌تر از پیش باشد.

حسن روستا، رئیس هیات‌مدیره بانک ملت نیز در ابتدای مجمع اظهار داشت: بانک ملت در سال ۹۶ سردمدار حضور مستمر در بازار بورس بوده است و علاوه‌بر ارائه منظم گزارش‌ها براساس الزامات سازمان بورس اوراق بهادار، از مجموع ۲۴۰ روز کاری بازار سرمایه، روزهای معامله سهام بانک ملت ۲۲۰ روز بوده است. به گفته وی این در حالی است که میانگین روزهای معامله سهام سایر بانک‌های بورسی ۵۲ روز در سال ۹۶ بوده است. روستا رفتار حرفه‌ای بانک ملت را عامل موثر در بهبود نسبت کفایت سرمایهبه‌عنوان شاخصی قابل‌تامل برای سهامداران دانست و این نسبت در بانک ملت را وجه تمایز مهم این بانک با سایر بانک‌های مشمولاصل ۴۴ توصیف کرد. رئیس مجمع عمومی صاحبان سهام بانک ملت حرکت پایدار در راستای خلق ارزش برای مشتریان، کاهش بهای تمام شده پول، فروش بخش قابل‌توجهی از املاک مازاد، رعایت بهداشت اعتباری، افزایش سهم درصد درآمدهای غیر مشاع و عمل به مسوولیت‌های اجتماعی را ازجمله محورهای عملیاتی بانک ملت ذکر و تاکید کرد: ارزش سهام بانک ملت بیشتر از رقم فعلی است و در آینده نزدیک این ارزش نمایان خواهد شد.

پیام هیات مدیره

بانک ملت به پشتوانه اعتماد و همیاری شما سهامداران عزیز از ابتدای تاسیس توانسته است علی رغم  محدودیتهای حاکم برعرصه بانکداری کشور گامهای بزرگی رادرراستای افزایش سهم از بازار دربین بانکهای خصوصی بردارد.

به باور ما سرمایه های عظیم و ارزشمند بانک همانا اعتماد شما و نیروی انسانی کارآزموده و با انگیزه است که بدین پشتوانه ناممکنی وجود نخواهد داشت .

هرچند بسیاری از تصمیمات مالی قابلیت اجرا درکوتاه مدت را نداشته و انتظار بهبود شرایط  نظام بانکی درکوتاه مدت منطقی به نظر نمی رسد لیکن هیأت مدیره بانک ملت با همت دوچندان و تلاش بی وقفه سعی نمود تاثیر شرایط تحمیلی بیرونی را به حداقل رسانده و مانع از افزایش پیامدهای نامطلوب ناشی از شرایط اقتصادی بربانک شود .

خوشبختانه بانک ملت با توجه به ساختار و سیاستهای کلان خود از جمله بانکهای سودده دربورس می باشد که این موفقیت درشرایطی حاصل گردیده است که طی سال مالی گذشته رقبای ما غالبا با زیان‌های عمده مواجه شدند . بانک ملت با تمرکز بر چشم انداز تعیین شده و درچارچوب بیانیه ماموریت خود به شکل منسجمی برنامه ریزی نموده که بتواند با تکیه بر توانمند یهای مدیران و با به کارگیری مهارت ها و قابلیت‌های سرمایه انسانی خود آینده مطلوبی را محقق سازد.

بسیار مفتخریم که گزارش عملکرد یکساله بانک که حاصل تلاش شبانه روزی و خالصانه همکاران گرانقدر این مجمویه در شرایط بسیار دشوار اقتصادی این روزهای کشور که باعث گردیده بسیاری از فعالیتهای اقتصادی با مشکل مواجه شده و بالتبع نظام بانکی با چالش های زیادی روبرو شود را به متضرتان تقدیم می کنیم .

بانک ملت در سال گذشته تمام توان خود را به کار گرفته تا بتواند حقوق ذینفعان به ویژه سهامداران محترم را با رعایت کلیه موازین قانونی حفظ نماید .عملکرد کلی این بانک با وجود مشکلات اقتصادی موجود منجر به دستیابی به سود قابل قبول در مقایسه با سایر بانکها در سال 1396 شده است .

گزارش پیش رو شامل تحلیل مختصری از وضعیت نظام بانکی و شرایط مالی و عملکردی بانک ملت می باشد. امید است با حمایت بی دریغ سهامداران که تاکنون پشتیبان و حامی بانک در تمام عرصه ها بوده اند بهبود شاخص های اقتصادی کشور و تداوم تلاش های خالصانه و صادقانه همکاران عزیز، شاهد رضایتمندی بیشتر سهامدارن خویش باشیم که همانا ضامن حفظ و بقای بانک، سهامدارن ارزشمند و گرانقدر آن می باشند .

جایگاه بانک درصنعت بانکداری و وضعیت رقابتی آن در سال مورد گزارش

- رتبه اول در بین بانکهای تجاری در مانده سپرده های قرض الحسنه جاری- رتبه اول در بین بانکهای تجاری به لحاظ سرانه کارکنان در جذب منابع- رتبه اول در بین بانکهای تجاری به لحاظ مانده منابع و سپرده های ارزی- رتبه اول در بین بانکهای تجاری به لحاظ سرانه شعب در جذب منابع- رتبه اول دربین بانکهای تجاری به لحاظ سرانه شعب در جذب سپرده های ریالی- رتبه دوم در بین بانکهای تجاری به لحاظ جذب منابع ارزی و ریالی- رتبه اول دربین بانکهای تجاری در مصارف- رتبه اول در بین بانکهای تجاری در صدور ضمانتنامه- رتبه دوم دربین بانکهای تجاری در جذب سپرده های بلندمدت- رتبه دوم در بین بانکهای تجاری درحجم سپرده های ریالی

عملکردبانک ومیزان دستیابی به اهداف تعیین شده نسبت به سال مالی قبل

- رشد دارائی های مولد بانک به میران 6/22 درصد- رشد سود خالص بانک به میران3/48 درصد- رشد سود هر سهم بانک به میران 5/47 درصد- رشد منابع ریالی و ارزی به میزان 9/21 درصد- کاهش قیمت بهره ای پول بانک به میزان 31/1 درصد- افرایش سهم درصد منابع پایدار بانک به میران 13 درصد- عدم اضافه برداشت از حساب جاری بانک نزد بانک مرکزی درتمامی روزهای سال از طریق مدیریت بهینه نقدینگی حاصل گردیده است- مدیریت نقدینگی مطلوب بانک منجر به اعطای حجم قابل توجه تسهیلات شبانه در بازار بین بانکی شده است

اهم فعالیتها و دستاوردهای بانک ملت در سال 1396

- مشارک درطرح های بزرگ و ملی ازجمله:حوزه نفت و گاز، طرح های پتروشیمی فولاد، سیمان، هواپیمایی و...- مشارکت در پروژه های سندیکایی، تأمین مالی شرکت ها و پروژه های بزرگ از محل صندوق توسعه و منابع داخلی- اعطای تسهیلات قرض الحسنه (ازدواج، آزادسازی زندانیان، اشتغال زایی معرفی شدگان کمیته امداد، کمک به بیماران هموفیلی، مشاغل خانگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و...(- اعطای تسهیلات مسکن به اقشار خاص (مسکن روستایی، اعضای هیات علمی، خانواده معزز شهدا ونخبگان (- مشارکت در توسعه و تجهیز و ساخت مدارس کشور- احیاء شرکت های تولیدی و صنعتی ازطریق تعیین تکلیف مطالبات بانک- تأمین مالی بنگاههای کوچک و متوسط

برنامه های آتی هیات مدیره

- حمایت از کالاهای ایرانی- حمایت از ایجاد اشتغال از طریق تامین مالی شرکتهای نوپا و دانش بنیان- تقویت استحکام مالی بانک- توسعه زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری مدل کسب و کار بانکداری دیجیتال- مولد سازی دارائیها- افزایش سهم درآمدهای کارمزدی- افزایش رضایت مشتریان ارزشمند- بهینه سازی پوزیشن ارزی- تنوع بخشی سبد خدمات ارزی

مدیریت وصول مطالبات غیر جاری

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.