A+ A A-

گسترش صنایع و خدمات کشاورزی به مجمع نشست

photo 2018 09 03 03 51 23

به راحتی می توان دریافت که جایگاه شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی و نقش بی بدیل آن در خدمت فرآوری تا چه اندازه گرانبهاست. بگذارید نَقل مَثل روستایی شود؛


گل نساء ننه می گفت: خدا برکتشون بده که دیگر با این ماشین ها و دستگاه هاشون آن همه طول زمان از دوشیدن میش و بز تا روغن گرفتن به وقت یک چپق کشیدن رسیده . به روز مجمع چهره های خدوم چون برادر میهنی را دیدم که حرمت قلم می دارد و چهره خندان ادب کلامیش اصحاب خبر را شیفته خود کرده و از او پرکارتر و مدیرعامل فرهیخته و کاربلد صنعت و مدیریت کشور که معرف و معروف صنعت کشاورزی با برنامه های نوگرانه و خلاقانه اش می باشد را زیارت که ایشان مردان و مدیران راستین بی ادعا و خدمت هستند.اگر قرار باشد مدیران متعهد و متخصص در صنعت را نام ببریم اول نام این مدیران آبدیده و توانمند هستند.هنر مدیریتشان اعلا و برکت کارشان فراوان.خدا قوت.
مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی (سهامی‌عام) در تاریخ 27/04/97 تشکیل شد.
در این مجمع که با حضور 3/74 درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای باقر میلانی شیروان بود، که جنابان حسن سهل آبادی و محمدحسن قوسیان مقدم در مقام نظار اول و دوم و آقای علیرضا عشقی زاده به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 29/12/1396 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 با تقسیم سود 100 ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
پيام هيات مديره
مفتخريم كه با همراهي و تلاش بي وقفه در توليد ماشين‌آلات و تجهيزات باكيفيت و همگام با تكنولوژي روز دنيا در جهت تامين نيازهاي صنعت دام و طيور كشور سهمي در ارتقای سلامت جامعه ايفا مي‌نمایيم. لذا در سالي كه به تدبير مقام معظم رهبري(مدظله العالي) به نام «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاري گرديد، شركت گسترش صنايع و خدمات كشاورزي تلاش كرد تا همچون ساير بخش هاي اقتصادي بتواند با جلب اعتماد و ارائه خدمات مطلوب به دامداران و پرورش دهندگان طيور، نقش مؤثري را جهت چشم انداز مذكور و منويات مقام معظم رهبري ايفا نمايد.
در این راستا شركت گسترش صنايع و خدمات كشاورزي با بیش از سی سال فعاليت در زمينه توليد ماشين‌آلات و تجهيزات كشاورزي و دامپروري، تلاش نموده است تا ضمن حفظ جايگاه اجتماعي خود در جهت ارتقای كمي و كيفي محصولات كشاورزي و دامپروري و پرورش طيور، علاوه بر رضايتمندي مشتريان، منافع سهامداران خود را به حداكثر ممكن برساند و در اين راستا ضمن پايبندي به اصول زير آن را جزو وظايف اصلي خود قرار داده است:
1. پاسخگويي به نياز مشتريان و ارائه خدمات مطلوب به ايشان.
2. بهبود مستمر در كيفيت محصولات توليدي.
3. نوآوري، توليد و عرضه محصولات جديد.
4. متعهد به مسئوليت‌هاي اجتماعي و زيست محيطي.
5. ارتباط مستمر و اثربخش با دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي.
6. جذب و پرورش منابع انساني كارآمد و خلاق.
به اعتقاد و باور هيأت مديره، توجه به اصول فوق موجب رشد و شكوفايي روزافزون تعالي سازماني در شركت و منافع حداكثري براي شما سهامداران عزيز خواهد بود.
ضمن اينكه در سالجاري كه سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاري شده است نيز اميدوارم با استعانت از درگاه خداوند متعال، با اميد به تلاش جدي همكارانمان و به بركت روز افزون آگاهي و افزايش تخصص دامداران و فعالين بخش طيور، اين صنعت به جايگاه راهبردي خويش در اقتصاد ملي
برسد. انشاالله
مرور كلي جايگاه شركت در صنعت و وضعيت رقابتي آن و چشم انداز وضعيت صنعت در سال‌های‌ آتي:
با توجه به نقش و جايگاه ميزان سرانه مصرف شير و گوشت سفيد در سلامتی آحاد افراد یک جامعه و نسل آينده و همچنين تاثير آن در كاهش انواع بيماري‌ها و هزينه‌هاي درماني ناشي از آن كه سالانه منجر به خروج ميليون‌ها دلار جهت تامين دارو می گردد و سياستگذاري بعمل آمده در برنامه توسعه اقتصادي پنج ساله پنجم و ششم، جهت افزايش سرانه مصرف شير از 100 به 150 ليتر و همچنين افزايش سرانه مصرف گوشت مرغ از 24 به 30 كيلو، مشخص می گردد كه بازار بالقوه فروش محصولات شركت در جهت ايجاد واحدهاي جديد گاوداري و توليد گوشت مرغ حدوداً دو برابر خواهد شد كه ضمن تضمين تداوم و توسعه فعاليت، بيانگر جايگاه اجتماعي مهم شركت می‌باشد.
لازم به ذكر است که در حال حاضر حدود 77 درصد بازار در بخش ماشين‌هاي شيردوش و حدود 44 درصد بازار در بخش ماشين‌هاي جوجه كشي متعلق به شركت می‌باشد.
برنامه‌هاي آينده شركت
توليد و معرفي محصولات جديد:
1-1- در اواخر سال مالی قبل به منظور بهره برداري كامل از ظرفيت توليدي كارخانه زنجان نسبت به خريداري يك دستگاه ماشين لوله خم كن جهت توليد انواع فريم ماشين‌هاي شيردوش ثابت و فری استال دامداری‌ها اقدام گردید. طی سال مالی مورد گزارش توليد اين محصول با استفاده از ماشین آلات فوق به انجام رسیده است.
1-2- در سال مالی مورد گزارش ساخت ماشین های جوجه کشی با تکنولوژی روز اروپا (علامت تجاری HOMATECH) آغاز گردیده ولی با توجه به شرایط بوجود آمده ناشی از برجام و تخلفات طرف آمریکایی، با چند شرکت معتبر اروپایی در این خصوص مذاکره شده،.لیکن تا زمان تهیه این گزارش منابع تامین قطعات مورد نیاز تولید این محصول، بصورت مطمئن و پایدار ایجاد نگردیده و اقدامات لازم در این خصوص در حال پیگیری می‌باشد.
شيوه‌هاي تامين مالي
1-2- استفاده از تسهيلات سيستم بانكي براي تامين سرمايه در گردش.
2-2- استفاده از سود انباشته شركت براي تامين بخشي از سرمايه در گردش.
3-2- افزايش سرمايه از مبلغ 957/109ميليون ريال به مبلغ 000/200 ميليون ريال از محل آورده نقدي و مطالبات حال شده سهامداران به مبلغ043/90 ميليون ريال، جزء برنامه‌های کاری هیات مدیره در سال مالی 1397 خواهد بود.

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.