A+ A A-

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه(سهامی‌عام) برگزار شد

download.jpg

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه(سهامی‌عام) مورخ 12/10/1397 در محل سالن آمفی تئاتر سازمان مدیریت صنعتی تشکیل گردید.

در این مجمع که با حضور 26/53 درصد سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای مجتبی عراقی بود، که جنابان رضازاده و غفاری در مقام نظار اول و دوم و آقای پویان دارابی به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.

درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به 31/06/1397 و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن  تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده 129 و با تقسیم سود 100 ریال به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.

تاریخچه شرکت سرمايه گذاري صنعت بيمه

شركت سرمايه گذاري صنعت بيمه (سهامي عام) در تاريخ 9/3/1375تحت شماره ۱۲۱۹۱۸ در اداره ثبت شركت ها و مالكيت صنعتي تهران به ثبت رسيد. تقاضاي پذيرش شركت در سازمان بورس اوراق بهادار تهران در جلسه مورخ 9/10/1377 هيات پذيرش اوراق بهادار به تصويب رسيد و از تاريخ ۵/۲/۱۳۷۸ نام شركت در گروه ” سرمايه گذاري ها و واسطه گري هاي مالي ” و با نماد ” وبيمه ” به عنوان دويست و هشتاد و هفتمين شركت در فهرست نرخ هاي بورس درج شد.

موضوع فعاليت اصلی شركت 

موضوع فعاليت اصلی شركت طبق ماده (۳) اساسنامه به شرح زير است:

۱- سرمایه گذاری در سهام، سهم الشرکه، واحدهای سرمایه گذاری صندوق ها یا سایر اوراق بهادار دارای حق رای شرکت ها، موسسات یا صندوق های سرمایه گذاری با هدف کسب انتفاع به طوری که به تنهایی یا به همراه اشخاص وابسته خود کنترل شرکت، موسسه یا صندوق سرمایه گذاری سرمایه پذیر را در اختیار نگرفته یا در آن نفوذ قابل ملاحظه نیابد.

۲- سرمایه گذاری در سایر اوراق بهادار که به طور معمول دارای حق رای نیست و توانایی انتخاب مدیر یا کنترل ناشر را به مالک نمی دهد.

سرمايه شرکت

سرمايه اوليه شركت مبلغ ۴۵٫۰۰۰ ميليون ريال منقسم به ۴۵ ميليون سهم يك هزار ريالي با نام بوده است، كه تاكنون طي هفت مرحله افزايش يافته و در حال حاضر سرمايه شركت مبلغ ۷۵۰٫۰۰۰ ميليون ريال مي باشد.

تعداد كل سهامداران شرکت در پايان آذرماه ۱۳۹۷ تعداد ۲۵٫۳۶۱ نفر بوده است.

چشم انداز شرکت

 • - رسیدن به جایگاه یکی از پنج شرکت برتر سرمایه گذاری در سطح بازار سرمایه به لحاظ خالص ارزش بازار
 • - بهره گیری از ظرفیتهای خود برای رسیدن به شرکتی چابک، متخصص و دانش محور

برنامه های آتی شرکت در سال مالی منتهی به 31/6/1398

همان طور که در بخش های قبلی گزارش اشاره شد، ترکیب نامتقارن سرمایه گذاری های شرکت، از جمله چالش های اساسی پیش روی رشد و توسعه شرکت محسوب می شود. با توجه به سهم 85 درصدی املاک و مستغلات در سرمایه گذاری های شرکت (این امر شرکت را شبیه به یک هلدینگ ساختمانی نموده است)، مانع گردش نقدینگی و کسب بازدهی مناسب از مجموع دارائیهای شرکت شده است. از این رو اهم فعالیت هیات مدیره در سال مالی منتهی به 31/6/1398 بر موارد ذیل قرار دارد.

 • - ادامه برنامه های فعلی در خصوص خروج از فعالیتهای شرکت داری و کاهش سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات وفق الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار و مطابق با اساسنامه شرکت و تمرکز بر سرمایه گذاری در بازار سرمایه.
 • - بازاریابی به منظور شناسایی مشتریان بالقوه جهت فروش یکجای واحدهای پروژه تجاری- اداری گلستان خیام یا تهاتر سهم الشرکه در این پروژه با پروژه های کوچکتر و با نقدشوندگی بیشتر
 • - ادامه عملیات اجرایی پروژه تجاری – اداری گلستان خیام براساس برنامه زمانبندی و مخارج پیش بینی شده.
 • - تلاش برای فروش سهم الشرکه شرکت در واحدهای تجاری مجتمع دریادیم رامسر.
 • - تعیین تکلیف و فروش دارایی های ملکی مازاد و استفاده از منابع حاصله در فرصت های سرمایه گذاری جدید علی الخصوص سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار.
 • - بهره برداری بیشتر از فرصت های سرمایه گذاری کوتاه مدت و میان مدت در بورس اوراق بهادار و افزایش سهم سرمایه گذاری در بازار سهام در راستای مفاد اساسنامه شرکت و همچنین رعایت ماده 7 دستورالعمل شناسایی و ثبت نهادهای مالی فعال در بازار اوراق بهادار
 • - اصلاح پرتفوی بورسی و فروش سهام راکد با وضعیت عملیاتی ضعیف و جایگزینی آنها با سهام پرپتانسیل با وضعیت بنیادی و عملیاتی قوی جهت کسب بازدهی مناسب
 • - افزایش بازدهی سرمایه گذاری های انجام شده در شرکت های وابسته از طریق ساماندهی این شرکتها جهت ایجاد شرکت های قدرتمند که بتوانند از پتانسیل بازار بهره مند گردند.
 • - ادامه مذاکره جهت فروش 20 درصد از سهام شرکت کارگزاری سپهر باستان.

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.