A+ A A-

افزایش سرمایه شرکت کی بی سی مصوب مجمع گرفت

photo 2019 01 05 12 51 02

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کی بی سی (سهامی عام ) در تاریخ  10/10/97 در محل میدان آرژانتین خیابان الوند- کوچه آویز- پلاک 5 تشکیل شد.

در این مجمع که با 2/92 درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی، اعضای هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار شد، ریاست مجمع برعهده آقای جلال بهارستان بود که جنابان فرشید مرادی و علی فلاح پور درمقام نظار اول و دوم و آقای سید رضا کاظمی به عنوان دبیر مجمع انتخاب شدند.

در ادامه و با قرائت گزارش توجیهی هیات مدیره مبنی بر لزوم افزایش سرمایه توسط مدیرعامل محترم و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب افزایش سرمایه شرکت به تغییر بند اساسنامه مربوطه رای مثبت دادند.

دکترصالح که از مدیران شناخته شده و رزومه دار صنعت دارویی کشور میباشد در فرازی از گزارش خود با تشریح اینکه شرکت کی بی سی از بزرگترین شرکت های وارد کننده ی داروی کشور بوده و به عنوان سومین شرکت وارد کننده دارو با شرکت های بزرگ و صاحب نام دارویی جهانی دارای ارتباطی تنگاتنگ است بر این نکته تاکید داشت که وزارت بهداشت به عنوان اصلی ترین همکار و مشتری این شرکت شناخته شود و این توانمندی و پتانسیل و تعامل خوب با وزارتخانه باعث شده که شرکت مورد تقدیر ویژه قرار گیرد. وی با بیان اینکه این شرکت تامین کننده عمده واکسن های مورد نیاز وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشد اعلام داشت این شرکت به دلیل رویکردهای مناسب و توانمندی های خود در امر بازرگانی دارای گواهی نامه اهتمام کیفیت از معاونت غذا داروی وزارت بهداشت و نیز دارای گواهی نامه های متعدد از جمله ISO ها مدیریت میباشد. به گفته وی شرکت در تلاش است که با این طرح افزایش سرمایه 21 درصدی از محل مطالبات و آورده های نقدی سهامداران در جهت توسعه فعالیت های خود بیش از بیش قدم بردارد .

مدیر عامل شرکت با اعلام اینکه این افزایش سرمایه علاوه بر تامین نقدینگی مورد لزوم شرکت باعث خواهد شد که شرکت در مسیر چشم انداز ترسیمی خود با قدرت به حرکت رو به رشد خود ادامه دهد  افزود:

شرکت به عنوان یک از اصلی ترین تامین کننده های فراورده های دارویی و مورد اعتماد وزارت بهداشت در جهت ارتقای سلامت آحاد جامعه ایران نقشی بی بدیل و پررنگ ایفا میکند که امید است با این طرح افزایش سرمایه در جهت افزایش ارتقاء کیفیت محصولات و تنوع محصولات مورد لزوم ، این مجموعه ی پرافتخار بتواند در جهت افزایش سلامت عمومی نقش نامی خود را نامی تر انجام دهد. پایان بخش گزارش جناب صالح اعلام این نکته بود که با توجه به رایزنی های صورت پذیرفته و تمهیدات به عمل آمده شرکت در مورد تامین ارز مورد نیاز خود دچار مشکل نخواهد بود و ذکر این نکته که با توجه به برنامه های اجرایی شرکت توانسته است در شش ماهه سال مالی جاری به تمام پیش بینی های خود دست یابد. قابل توجه آنکه کی بی سی توانست در سال 97 و با توجه به کمبود نرخ های جراحی با یک رویکرد هوشمندانه در جهت تامین این نیاز کشور در شرایط سخت تحریم برآمده و توانسته است پیرامون اخذ کمک در مورد واردات تجهیزات پزشکی با وزارت بهداشت تعامل خوبی را برقرار سازد . پایان بخش گزارش مجمع اعلام مواضع جناب جلال بهارستان به عنوان مدیر عامل گروه در تایید درایت و تدبیر جناب دکتر صالح و حساب های شفاف و پاک جناب سید رضا کاظمی معاون مالی شرکت بود که به قول وی این نکات از برگ برنده های شرکت کی بی سی در بین شرکت های گروه و هم قطاران میباشد.

گزارش بازرس قانوني درباره گزارش توجیهی هیات مدیره درخصوص افزایش سرمایه

به مجمع عمومي فوق العاده صاحبان سهام شركت کی بی سی(سهامي عام)

در اجراي مفاد تبصره 2 ماده 161 اصلاحيه قانون تجارت مصوب سال 1347

  • 1- گزارش توجیهی مورخ 31 شهریور ماه 1397هیات مدیره شرکت کی بی سی (سهامي عام) درخصوص افزايش سرمايه آن شركت از مبلغ 240 ميليارد ريال به مبلغ 290 ميليارد ريال، مشتمل بر اطلاعات مالی فرضی است که پیوست می باشد، طبق استاندارد حسابرسی "رسیدگی  به اطلاعات مالی آتی" مورد رسیدگی این موسسه قرار گرفته است. مسئوليت گزارش توجیهی مزبور و مفروضات مبنای تهیه آن با هیات مدیره شركت است.
  • 2- گزارش مزبور در اجراي تبصره 2 ماده 161 اصلاحيه قانون تجارت و با هدف توجيه افزايش سرمايه شركت از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی آنان تهیه شده است. این گزارش توجیهی بر اساس مفروضاتی مشتمل بر مفروضات ذهنی درباره رویدادهای آتی و اقدامات مدیریت تهیه شده است که انتظار نمی رود لزوما به وقوع بپیوندد. در نتیجه، به استفاده کنندگان توجه داده می شود که این گزارش توجیهی ممکن است برای هدفهایی جز هدف توصیف شده در بالا مناسب نباشد.
  • 3- براساس رسيدگي به شواهد پشتوانه مفروضات و با فرض تحقق مفروضات تهیه گزارش توجیهی، این موسسه به مواردی برخورد نکرده است كه متقاعد شود مفروضات مزبور، مبنايي معقول براي تهيه گزارش توجيهي فراهم نمي كند. به علاوه، به نظر اين موسسه، گزارش توجیهی یاد شده براساس مفروضات به گونه ای مناسب تهیه و طبق استانداردهای حسابداری ارائه شده است.
  • 4- حتي اگر رويدادهاي پيش بيني شده طبق مفروضات ذهني توصيف شده در بالا رخ دهد، نتايج واقعي احتمالا متفاوت با پيش بيني ها خواهد بود. زيرا رويدادهاي پيش بيني شده اغلب به گونه اي مورد انتظار رخ نمي دهد وتفاوت‌هاي حاصل مي تواند با اهميت باشد.

هدف از انجام افزایش سرمایه

هدف شرکت کی بی سی )سهامی عام( ، از افزایش سرمایۀ موضوع این بیانیۀ ثبت، به شرح زیر می‌باشد.

هدف شرکت از افزایش سرمایه پیشنهادی:

  • 1- تقویت بنیه مالی شرکت و کاهش میزان نیاز به تسهیلات بانکی با نرخ بهره  22% (با احتساب سپرده پایه) و اصلاح ساختار مالی از طریق جلوگیری از خروج سرمایه در گردش بابت پرداخت سود سهام به صاحبان سرمایه .
  • صرفه جویی ریالی طرح در سال اول (با توجه به برآورد عملی شده در نیم سال دوم)

625/5 میلیون ریال = 2÷5/22% (نرخ سود بانکی) ×000/50 میلیون ریال (مبلغ افزایش سرمایه)

این رقم برای شرکت قابل ملاحظه بوده و پس از کسر مالیات مربوطه، در حدود 5/5% از سود خالص شرکت در بودجه سال مالی 1397 را تشکیل می دهد.

  • 2- افزایش اعتبار شرکت نزد اعتبار دهندگان به ویژه بانکها با عنایت به رابطه میزان تسهیلات مجاز اعطائی بانکها به شرکتها با سرمایه آنها و متناسب سازی اعتبار )سرمایه( شرکت با حد تسهیلات درخواستی از بانکها بمنظور تامین مالی مورد نیاز شرکت .
  • 3- و نهایتا افزایش رضایتمندی سهامداران با توجه به افزایش فروش، کاهش هزینه ها و در نتیجه افزایش سود آوری شرکت .

مبلغ افزایش سرمایۀ پیشنهادی و محل تأمین آن

با توجه به برنامۀ ارائه شده، شرکت کی بی سی (سهامی عام)  در نظر دارد سرمایۀ خود را از مبلغ 000/240 میلیون ریال به مبلغ 000/290 میلیون ریال، از محل مطالبات و آورده نقدی به شرح زیر افزایش دهد.

  • - مبلغ 000/50 میلیون ریال (معادل 83/20 درصد) از محل مطالبات و آورده نقدی

نتایج حاصل از آخرین افزایش سرمایه

آخرین افزایش سرمایهٔ قبلی شرکت در تاریخ 5/9/1396 تصویب و تشریفات قانونی آن در تاریخ 2/3/1397 انجام و طی آن سرمایه شرکت از مبلغ 000،190 میلیون ریال به مبلغ 000،240 میلیون ریال افزایش یافت که علاوه بر بنیه مالی و سرمایه در گردش شرکت، منجر به افزایش اعتبار شرکت نزد ذینفعان علی الخصوص بانک ها گردید که افزایش حد تسهیلات شرکت نزد آنها از علایم این افزایش اعتبار است.

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.