A+ A A-

photo 2019 03 05 11 53 20

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سیمان هرمزگان، با حضور ۹۲ درصد از صاحبان سهام برگزار شد و طی آن ضمن تصویب صورت‌های سال مالی منتهی به ۳۰ آبان ۹۷ شرکت، به ازای هر سهم ۱۰۰ تومان سود نقدی (معادل ۸۲درصد از سود هر سهم) بین سهامداران تقسیم شد.
این شرکت سیمانی ۷/۸۶ درصد آن متعلق به گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با نماد «وامید» (وابسته به بانک سپه) است .در ابتدای جلسه مجمع، معاون مالی شرکت سیمان هرمزگان به تشریح عملکرد شرکت در سال مالی گذشته پرداخت و طی آن به مهمترین دستاوردهای شرکت در سال مالی منتهی به ۳۰ آبان ۹۷ اشاره کرد. وی با بیان این نکته که شرکت در سال مالی گذشته موفق شد با سرمایه ۵۴ میلیارد تومانی، ۶۶ میلیارد تومان (معادل ۱۲۲تومان به ازای هر سهم) سود خالص محقق کند. این در حالی است که سود خالص شرکت در سال مالی گذشته ۲۳ میلیارد تومان بوده است. بر این اساس و باتوجه به اجرایی شدن برنامه های کلان مدیریتی سود خالص شرکت طی سال مالی منتهی به ۳۰ آبان ۹۷ نسبت به سال مالی قبل از آن تقریبا سه برابر شده است. علاوه بر آن قیمت سهام سیمان هرمزگان با نماد «سهرمز» در یک سال گذشته از محدوده ۴۵۵ تومان در تاریخ ۴ آذر، به محدوده ۷۶۳ تومان (آخرین معامله پیش از توقف نماد برای برگزاری مجمع) رسید و بازدهی سرمایه‌ای تقریبا ۷۵درصدی را برای سهامداران خود به ارمغان آورد. بر این اساس در مدت مذکور بازدهی سرمایه‌ای سهام سیمان هرمزگان بهتر از بازدهی شاخص کل بورس و همچنین شاخص گروه سیمان بوده است.
در تولید و فروش نیز با تلاش گرانقدر کارکنان ومنابع انسانی ارزشمند مجموعه ودرایت مدیران کاربلد سیمان هرمزگان در سال مالی گذشته موفق شد یک میلیون و ۹۵۵هزار تن کلینکر و یک میلیون و ۴۸۲هزار تن سیمان تولید کند. این میزان تولید ۸درصد بالاتر از ظرفیت اسمی شرکت سیمان هرمزگان است. همچنین در سال مالی گذشته رکورد تعداد روزهای کاری شرکت شکسته شده است. به گفته مرد شماره یک مالی شرکت ، سیمان هرمزگان در سال گذشته ۳۲۶روز تولید داشته است که این میزان بالاترین رکورد شرکت در ۵سال گذشته است.

photo 2019 03 05 11 53 28
مهندس مهدی باشتی مدیرعامل توانمند مجموعه نیز در حاشیه این مجمع با اعلام اینکه با وجود رکود صنعت ساختمان در داخل کشور و دشواری‌های صادرات در ماه‌های اخیر، فروش شرکت چه در حوزه داخلی و چه در حوزه صادرات افزایش یافته است ابراز امیدواری کرد این شیب مناسب در فروش با تدابیر اندیشیده شده استمرار داشته باشد.به گفته وی حجم فروش شرکت در مجموع نسبت به سال مالی قبل ۸درصد رشد داشته است و با برنامه ریزی های صورت پذیرفته این مسیر رشد ادامه دار خواهد بود .
بنا به اعلام سکاندارن پاکدست مجموعه یکی از مهمترین اقدامات سیمان هرمزگان در سال مالی گذشته تغییر استراتژی فروش شرکت و تبدیل آن از فروش اعتباری به فروش نقدی بوده است.بطوری که در سال مالی منتهی به ۳۰ آبان ۹۶، ۷۵درصد فروش شرکت به صورت اعتباری انجام می‌شد و این در حالی است که شرکت در سال مالی گذشته ۸۶درصد فروش خود را به صورت نقدی انجام داده است. این موضوع از طرفی شرکت را از نظر نقدینگی در اختیار، در شرایط مطلوبی قرار داده است و صورت جریان وجوع نقد شرکت را به طور معناداری تقویت کرده است و از طرف دیگر ریسک مشکوک الوصول شدن مطالبات شرکت را به حداقل رسانده است.
شایان ذکر است مجموعه در سایه این دستاوردهای درخشان وحصول افتخارات متعدد توانست در سال گذشته از لحاظ کیفیت به انتخاب سازمان ملی استاندارد و اتحادیه اروپا به عنوان برند برتر سیمان انتخاب شود. همچنین علاوه بر تأمین کننده برتر سیمان در پروژه‌های عظیم کشور، شرکت سیمان هرمزگان به انتخاب وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان صادرکننده نمونه کشور انتخاب گردید.
در پایان مجمع و بعد ازتشریح برنامه های اتی مهندس باشتی پیرامون پروژه اشتراکی تاسیس کارخانه سیمان در کشور عمان گفت: این یکی از طرح های توسعه ای و از سرمایه گذاری های بسیار مناسب سیمان هرمزگان میباشد به گفته وی پروزه احداث کارخانه تولید سیمان با ظرفیت یک میلیون تنی در کشور عمان در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد و انجام آن وابستگی شدیدی به سیاست‌های کلان کشور دارد وهیأت مدیره امیدوار است ظرف ۳ تا ۴ ماه آینده پروژه کلید بخورد».
این شرکت سیمانی ۷/۸۶ درصد آن متعلق به گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با نماد «وامید» (وابسته به بانک سپه) است
برنامه‌های آتی شرکت
شرکت در سال مالی جاری اهداف زیر را دنبال می‌کند:
الف) تلاش جهت دستیابی به بودجه مصوب: هیأت مدیره شرکت در گزارش تفسیری ارائه شده، پیش‌بینی کرده است که در سال مالی جاری تقریبا ۵۰ میلیارد تومان سود خالص (۹۰ تومان به ازای هر سهم) محقق کند.
ب) اجرا و تکمیل طرح‌های توسعه: سیمان هرمزگان قصد دارد در احداث یک آسیاب سیمان با ظرفیت یک میلیون تن در کشور عمان مشارکت کند.

ج) بهره‌برداری از تأسیسات آب شیرین‌کن: شرکت یک پروژه احداث آب شیرین‌کن در دست اجرا دارد که در حال حاضر درصد پیشرفت آن ۹۰درصد عنوان شده است. پیش‌بینی می‌شود در سال مالی جاری این پروژه به بهره‌برداری رسیده و علاوه بر تأمین آب شرب کارخانه، بخشی از آب شرب منطقه را نیز تأمین کند.

د) سایر اهداف کیفی: ادامه برنامه‌های یکپارچه‌سازی اطلاعات، بررسی و امکان‌سنجی استقرار روش‌های نوین محاسبه بهای تمام‌شده و افزایش سطح ارتباط و تعامل با مشتریان از طریق پیاده‌سازی نرم‌افزارهای ارتباط با مشتریان.

photo 2019 03 05 11 53 37

photo 2019 03 05 11 53 39

photo 2019 03 05 11 53 42

photo 2019 03 05 11 53 45

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.