A+ A A-

mihanehamema

دکترین داریوش محمدی برای تعالی بیمه میهن

امروزه رسمیت و عینیت سازمانها با منابع انسانی آنها شناخته می شود و اهمیت دادن به منابع انسانی به عنوان اساس و محور کار مدیریت سازمانها می باشد.توسعه و ارتقای سطح علمی انسانی در شرایط فعلی که با تغییرات و فناوریهای جدید روبرو هستیم به عنوان یکی از عوامل کارایی هر سازمان به حساب می آید. در حقیقت رشد دانش و مهارت کارکنان و ایجاد تغییر و تحول در انجام وظایف از جمله اموری است که سازمان را از دو بعد اقتصادی و اجتماعی یاری میرساند از بعد اقتصادی آن را کارآمدتر و اثربخش تر می نماید و از بعد اجتماعی موجب بالا رفتن رضایت مراجعان و مصرف کنندگان خدمات سازمان می شود. این امر نهایتاً منجر به بهره وری سازمان و نیروی انسانی گشته و توسعه اقتصادي حاصل ، درخت با ثمري خواهد شد كه طعم ميوه هاي شيرين آن بر ذائقه همگان خوش خواهد آمد . بنابراین ساز و کاری که میتوان به وسیله آن به منابع انسانی اهمیت داد و از آن به عنوان یک سرمایه بی پایان و پایدار در جهت بهره وری و پویایی سازمان بهره گرفت آموزش به منظور توسعه سطح دانش نیروی انسانی است .
از سويي ديگر تحقیقات جهانی نشان داده که ارتباط مستقیمي بین سطح معيشت و رفاه منابع انسانی و سطح بهره وری سازمان مطبوعش وجود دارد. امروزه سازمان ها برای حفظ خویش در دنیای متغیر کنونی در تلاش طاقت فرسایی به سر می برند. این تلاش دربردارنده رشد و هماهنگی با تغییرات بازار، به سازی کیفیت محصولات و حفظ تعادل و توازن است . در اين ميان یکی از عوامل کارایی و اثربخشی مهم ارتقای سطح معيشت منابع انسانی آن سازمان است . چرا كه تحقق این ساعی سازمان بستگی به استعداد و انرژی و عملکرد کارکنان دارد و منابع و نیروی انسانی به عنوان یک مزیت رقابتی منحصر به فرد و سرمایه عمده سازمان بايد در ميزان دريافت حقوق و كمك به سطح معيشت او از طريق ارتباط با بانكها و موسسات مالي جهت اخذ وام و تسهيلات و برگزاري و برپابي مناسبت ها و يادبودها از سمت مديريت ارشد شركت مورد حمايت و توجه قرار گيرد .

b40b897a a76c 4234 bda8 4154d5d8f199
از منظري ديكر اگر سازمان داراي شعباتي در سطح جغرافياي وسيع مي باشد سركشي مديريت به اين شعبات به كاركنان اين پيام كه همه از يك خانواده نزديك هستيم كه در اين بازديدها دغدغه ها و تفكرات خود را به اشتراك ميگذاريم پس براي بردن و پيش افتادن ، تلاش بيشتر بايد بكنيم تسري مي يابد .
بطور كلي ميتوان گفت توسعه منابع انسانی به آموزش و توسعه فعالیتهای انسانی درسازمانهای مرتبط است و کمک میکند تا شرایط فرهنگی خاصی ایجاد شود که در آن کارکنان به پتانسیل بالقوه خود را به صورت خیلی نزدیک با بهرهوری و توسعه سازمان در یک راستا و هماهنگ ببیند.
همه ی موارد را که بانی و باعث بهره وری بیتشر و باعث بالا رفتن راندمان کاری در مجموعه ها و بنگاه های اقتصادی می شود را به عینه در طول تصدی پست مدیر عاملی توسط دکتر داریوش محمدی در شرکت بیمه میهن به عنوان ناظری بی طرف شاهد بوده ایم .
تهیه و ابلاغ آیین نامه های متناسب با شرایط روز اقتصادی کشور و صنعت بیمه کشور ابلاغ تعرفه های مناسب برای عقـد قراردادهای جدید یا تمدید آنها، معرفی محصولات جدید بیمه ای و حمایت از نوآوری و خلاقیت به صورت واقعی، تعامل مناسب با مشتریان و ذینفعان از دیگر اقدامات و استراتژی های اصلی این مدیریت خوشنام و پاکدست بوده که مورد حمایت قوی اعضای هیئت مدیره و سهام داران عمده نیز قرار گرفته است . در این میان باور قلبی و راستینی که مدیریت ارشد مبنی بر جایگاه ارزشمندی که منابع انسانی هر مجموعه به عنوان با ارزش ترین منابع سازمان می باشد باعث شد که با درک وضعیت موجود کارکنان و اجرایی کردن فرایند ها و راهکارهایی باعث شود که به قولی کارکنان از این رو به آن رو شوند . باور قلبی که جناب محمدی بر ارزشمندی منابع انسانی به عنوان بالاترین دارایی هر سازمان و مجوعه باعث شد که با اتخاذ تدابیر و فرایندهایی شاهد تزریق روحیه نشاط و خدمت گزاری بین تمام کارکنان و کارشناسان و کارمندان مجموعه باشد به طوری که مسیری جز رشد و پیشرفت برای آینده ی بیمه میهن متصور نیست. این شوق و تجلی خدمت که در بین تمام کارکنان از فروش گرفته تا خسارت ها و عقد قراردادها و بازاریابی باعث شده که اهل بازار سرمایه برای فردای بیمه میهن روزهایی روشن و درخشان متصور باشند. رویکرد جدیدی که مدیریت آگاه برای توانمند سازی و آموزش کاربردی کارکنان و شبکه فروش در نظر گرفت و همچنین تبیین و ابلاغ سیاست های جدید شرکت حوزه نمایندگان و شبکه فروش به عنوان بازوی توانمند شرکت برای پویایی بیشتر و... برگزاری دوره های آموزشی کارشناسی در رشته های مختلف برای کارکنان و کارشناسان باعث شد که نقطه عطفی در تاریخ فعالیت شرکت بیمه میهن شکل بگیرد در ادامه رویکردها بود که با اجرای برنامه های آموزشی متعدد و متنوع در جهت ارتقاء سطح دانش کارکنان و در جهت توانمند سازی منابع انسانی و شبکه فروش شاهد آن باشیم که تحولی شگرف در سازمان شکل بگیرد. تقسیم تمام واحدهای فروش، کارشناسی و شعب و واحدهای اجرایی به 5 منطقه کشور و ارائه آموزش های کاربردی و تخصصی در حوزه های فنی و مالی و بازاریابی و پیگیری جدی برنامه های تدوین و ابلاغ شده باعث شد که یک محیط آموزش محور، نظارت پذیر و با عملکردی دقیق در بین شرکت های بیمه ای را در سال 97 شاهد باشیم که ثمرات و میوه های آن را بلاشک ذینفعان و سهامداران بیمه ارزشی میهن خواهند برد . بر پایه ی نشست های صمیمی با مشتریان، مخاطبان و داوطلبان دریافت خدمات بیمه ای و عقد قراردادهای متناسب با تعرفه های متناسب با شرایط اقتصادی کشور و همچنین تمدید قراردادهای پیشین که رضایت حداکثری مشتریان را در پی داشت از دیگر بهره های این تفکر نوی مدیریت در بیمه میهن بود.
جناب آقای داریوش محمدی از روزی که ریسک کرده و با قبول تصدی پست مدیر عاملی به بیمه میهن آمد به قولی لحظه ای پاشنه از کفش نکشیده و برای بازدید و سرزدن به شعبات و نمایندگان بیمه میهن از جنوب تا شمال و از شرق تا غرب کشور در سفر بوده است. انجام جلسات متعدد رایزنی با مقامات دولتی و دست اندرکاران کشوری باعث شده است که نگاهی نو و باوری جدید نیز در بین آحاد مردم از نحوه ی خدمات دهی و پوشش بیمه میهن در ذهن ها شکل بگیرد. این ارائه خدمات شایسته و تعهد پذیری علی الخصوص در بیمه های تکمیلی درمان به عنوان ویترین بازار بیمه ای هر مجموعه و در مقام اینکه بیمه میهن از روز اول تنها شرکتی بود که پوشش مضاعف تشخیص و درمان سرطان را برای عموم هموطنان ارائه کرد باعث شد که مشتریان جدید برای عقد قرارداد در صف نوبت بایستند. پیشتر نیز و در سالیان گذشته تر که پرداخت به موقع خسارت و ایفای تعهدات با توجه به دارایی ها وسرمایه شرکت امکان پذیر بود شاهد بودیم که این میل و اشتیاق برای بستن قرارداد گروهی با بیمه میهن تا چه اندازه بوده است . این باور جدید دکتر محمدی به عنوان یک چهره آکادمیک و دانشگاهی و مدیر عمل گرا و علم گرا باعث شده است که در دوره جدید نیز برای بیمه میهن خدماتی متمایز و ویژه برای مشتریان استراتژیک تعریف گردد. امید است شرکت بتواند کاستی های خود را در سال های پیشین با این روش مدیریتی جبران مافات نماید. برگزاری شکوهمند جشن دهمین سالگرد تاسیس شرکت در میانه زمستان که با حضور مدیران ارشد و کارشناسان و معاونین صورت پذیرفت همان ایجاد حس همدلی و همزبانی بود که برای پیشبرد اهداف عالیه و تعالی سازمان نیاز مبرم بود. حضور پرشور و موفق و قوی در نمایشگاه و همایش های ملی از جمله حضور موفق در نمایشگاه های هواپیمایی - دریایی - بورس، بانک و بیمه - بازار سرمایه - و بیمه های زندگی باعث شده است که در جهت گسترش همکاری های فی مابین بین بیمه میهن و مشتریان رابطه ای مثبت و خوب شکل بگیرد که سود آوری و ارزش آفرینی آن در صورت های مالی و تراز مالی شرکت مشخص خواهد گردید. نکته ی دیگر بازدید های مدیران و معاونان ارشد مجموعه برای آشنا شدن با مشکلات و معضلات کارکنان و مجموعه که از کرمانشاه تا ساوه و کاشان و قم و اصفهان و ساری و مشهد باعث شده که هرکدام از منصوبین بیمه میهن در جای جای میهن عزیزمان این حس را داشته باشند که مدیرانشان همباره در کنارشان برای ارائه خدمات شایسته تر حضور دارند.
حضور پربرکت مدیران در شعبات و نقاط مختلف علاوه بر اینکه باعث انتقال دیدگاه ها و نقطه نظرات و آشنایی با مشکلات میشود در روند تسهیل فعالیت ها اثراتی غیر قابل کتمان دارد که باعث رضایت مندی حداکثری و وفاداری مشتریان به عنوان رکن اصلی مشتری مداری میگردد.
حضور جناب آقای ساجدی در مقام معاون بازاریابی که خوب تهدیدها و فرصت های بازار سرمایه را می شناسد و از روش های نوین بین المللی برای معرفی توانمندی های شرکت بیمه میهن و جذب مشتری صورت میگیرد از دیگران نقاط برجسته ای است که با آمدن دکتر داریوش محمدی در بیمه میهن شاهد آن بودیم . شوق و انگیزه خدمت که در بین تمام ارکان مجموعه از روابط عمومی امور سهام گرفته تا واحد خسارت فنی هویدا است .
از راهکارهای مهم ديگر تيم مديريت جديد برنامه ریزی استراتژیک و تغییر در نگرش و کیفیت خدمات ارائه شده و البته حمايت از طرح هاي خلاقانه بوده که منجر به بهره وری در فرآيندها و جلب وجذب مشتريان جديد شده است .
يكي ديكر استراتژي هاي مديريت جديد اهتمام جدي به شفافيت و انضباط مالي در حد اعلاء بوده كه اين دكترين چه در اخذ عقد قراردادهاي جديد ودر تعيين خسارت و پرداخت و كارمزد ها مشهود است .
بازديد از شعبات نمايندگي ها * رايزني با مقامات مسئول * جلسه با كارگزاران و كارشناسان * حضور در نمايشگاه ها و همايش ها * نشست با اهل رسانه و مطبوع
نيز در همين بازه زماني تبديل به امري روتين و مبارك معمول گشته است كه
بهرهوری مفهومی است جامع و کلی که افزایش آن به عنوان یک ضرورت جهت تعالي سازماني که هدفی اساسی برای همه بنگاه هاي اقتصادي محسوب میشود همواره مدنظر دست اندرکاران سیاست و اقتصاد و دولت مردان بوده و میباشد.
امروز توسعه منابع انسانی تنها با آموزشهای تخصصی و فنی حاصل نمیشود بلکه باید به رفع نيازهاي مادي و غير مادي کارکنان سازمان نيز پرداخت. یعنی کارکنان سازمان در ابعاد مختلف با تمهيدات انديشيده شده مديريت بتوانند به آن کارایی مورد نظر دست یابند كه شك نداريم بر بيمه ميهن آن گذرد كه كه همگان به عنوان نقطه عطف حضور ، مثالش زنند.

پیام مدیرعامل بیمه میهن به مناسبت دهمین سال تاسیس این بیمه

به نام خدا
در تلاطم روزگاران و آمد و شد فصلها، قدم به قدم ،با هم در پهنه گیتی، نشانیِ محبت و مهربانی شده ایم.
فراز و فرودها را چشیده ایم و اینک در دهمین طلوع بودنمان با نامی به گستردگی پهنْ دشت میهن، سر بر آستان عشق می نهیم و هم آواز پرستوها، در دل سهمگین زمستان، نویدِ خورشید گرمابخش بهار شده ايم و ترنم دل نشین دوست داشتن را در کوچه پس کوچه های عاشقی وطن سر مي دهیم و میهنمان را میهن سربلند، میهن ماندگار، میهن پر امید، میهن افق های روشن و میهن همدلی و یکرنگی مي نماییم.
دوستان
و همکاران گرانقدر
میهن عزیز ما در آستانه روزگار طلایی حیات خویش است.
با يكديگر، هم قسم شده ایم تا گام در مسیر خدمت نهیم و نام آوری کنیم در این راه.
یافتن آن روشنای امید و خلق آن اتفاق مبارک در دستان ماست.
یکی شدن و انسجام، رمز عبور از شبِ شکست و رسیدن به صبح دلنشین پیروزی ست.
اقتدار و عظمت از نام نامی میهنمان وام می گیریم و زمزمه دوست داشتن را با اهالی اهل دل میهن تمرین میکنیم.
اینجانب با کمال افتخار و مسرت دهمین سال تاسیس شرکت بیمه میهن را به همه شما همکاران عزیز،
مدیران ارزشمند، همکاران گرانقدر شبکه فروش و همه ذینفعان و مشتریان ارجمند تبریک و تهنیت عرض نموده و از آستان کبریایی یگانه خلاق، سربلندی و عاقبت به خیری همه عزیزان را طلب می کنم.
باشد که به بلندای نام شریف میهن، روزگارانی درخشان همچون تاریخ زرنشان میهن برای بیمه میهن رقم زنیم.
داريوش محمدي
مديرعامل

 

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.